טיול יום שישי (הארוךךך) - מה זוצי"ם עושים?

שיר לנשמה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

קבצים מצורפים

• שיר לנשמה.jpg
    שיר לנשמה.jpg
    KB 207.1 · צפיות: 31

אינסופית

משתמש רשום
מסלול אופנים
מסעדה
לשבת על הים
קורקינט חשמלי
לישון
קניות(החנויות ריקות:))
וכמו שכתבו פה, אני לא יורדת להורים ועוזרת לבשל שם, אבל בפרוש מתעניינת אם יעזור שאביא משהו ומכינה אצלי, כך גם לא הפרעתי להם בעוד ידים ואנחנו עדיין לבד..

ספרינגית

משתמש מקצוען
מסלול אופנים
מסעדה
לשבת על הים
קורקינט חשמלי
לישון
קניות(החנויות ריקות:))
את שוכחת-זוצים... מה הם כבר צריכים?...

קיצר אני קוראת את האשכול כולו לפרטיו ומנסה להתחבר לרעיון ולנסות להיזכר בימים האלה
עפעס לא ממש מצליחה (להיזכר) אבל האשכול נחמד ממש

אינסופית

משתמש רשום
את שוכחת-זוצים... מה הם כבר צריכים?...
?
אני זוצית, רלונטי לי הדברים.
מדברת על קניות? אם כן התכוונתי קניות של דברים חמודים לבית או דברים עונתים שרוצים או שרוצים אותם בזוגי(לא קונים הכל לפני החתונה, אולי מי שמוארס שנה+)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
הולכים לכותל ומתפללים על הצאצאים העתידיים מוזר,אה?...
בהמשך החיים איפה יש פניות כזו להתפלל?
לא יודעת איפה יש פניות, יודעת בוודאות שיש תפילות הרבה יותר אמיתיות...
תפילה אמיתית לא צריכה זמן, צריכה לב.
לא סתם שליח ציבור בימים נוראים צריך להיות הורה.

נמבר וואן

משתמש פעיל
לא חשבתי שעל הודעה כזו תמימה תהיינה השגות...
לגופו של עניין, אכן אחרי שיש ילדים, התפילות יותר מעומק הלב,
אבל מצד שני, אחרי שכבר נולד הילד, צריך תפילות יותר חזקות כדי לשנות, לעומת לפני שנולד!
ולכן, שוב, המלצתי לצעירים: להתפלל.
"פניות" אין הכוונה זמן פנוי, אלא פניות הלב. כמובן. וזה בהחלט חסר בעומס החיים.
אם לך יש תמיד פניות להתפלל, זה מצויין, תגיד/י תודה. אבל זה עדיין לא סותר שכל תפילה מוסיפה.
אא"כ החיים שלך נוטפים דבש, שאין כלום מה לשפר... ברוך ה' בלי עין הרע.

נערך לאחרונה ב:

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
"פניות" אין הכוונה זמן פנוי, אלא פניות הלב. כמובן. וזה בהחלט חסר בעומס החיים.
אם לך יש תמיד פניות להתפלל, זה מצויין, תגיד/י תודה. אבל זה עדיין לא סותר שכל תפילה מוסיפה.
אא"כ החיים שלך נוטפים דבש, שאין כלום מה לשפר... ברוך ה' בלי עין הרע.
רק בהקשר הזה-
כאחת שהתפללה מגיל מאוד צעיר על הילדים, פניות הלב לא תורמת לתפילה טובה יותר בהקשר הזה...
כמובן שכל תפילה מועילה ואני מאוד בעד לעודד לתפילה ועוד תפילה ועוד אחת,
אבל כשהראש לא בזה- הוא לא בזה.
מתפללים שטחי יותר, ובאיזה שהוא מקום ברור שהכל יהיה טוב והתפילה היא בהתאם.

אבל ביום שישי של קיץ לזוג צעיר יש מספיק זמן גם ללכת לכותל/קבר רחל להתפלל, גם לסדר, גם לבשל משהו וגם לטייל...
זוג עם ילדים צריך כבר גם את חמישי בערב כדי להספיק הכל :)

נמבר וואן

משתמש פעיל
מתפללים שטחי יותר, ובאיזה שהוא מקום ברור שהכל יהיה טוב
בשביל זה אנחנו כאן ללמד את הצעירים...
אבל ביום שישי של קיץ לזוג צעיר יש מספיק זמן גם ללכת לכותל/קבר רחל להתפלל, גם לסדר, גם לבשל משהו וגם לטייל...
במבט שלי:
אם השאלה הייתה "איפה נצא להתאוורר ביום שישי?" או "איך לחזק את הזוגיות ביום שישי?" זה היתה בהחלט שאלה טובה.
אבל סתם: "משמעמם לנו, הפיגו לנו את השעמום", על זה אמרתי שינצלו לדברים שבאמת מועילים ולא בזבוז זמן יקר. ברוח אלה שאמרו לעזור להורים...

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

במבט שלי:
אם השאלה הייתה "איפה נצא להתאוורר ביום שישי?" או "איך לחזק את הזוגיות ביום שישי?" זה היתה בהחלט שאלה טובה.
אבל סתם: "משמעמם לנו, הפיגו לנו את השעמום", על זה אמרתי שינצלו לדברים שבאמת מועילים ולא בזבוז זמן יקר.
אני רואה את השאלה אחרת אבל בשביל זה כל אחד יכול להוסיף את דעתו.

למדתי שיש דברים שרק הזמן והמציאות יכולים ללמד/לחנך/לשנות...
אבל אני בעד גם להסב את תשומת הלב לנושא של התפילה :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה