שיתוף - לביקורת יבוא יום... ואתה תשוב!

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בסייעתא דשמייא
הקטע הבא נכתב לאחר ששתי מילים מפרשת השבוע - ניצבים תפסו אותי וטלטלו אותי.
"וְאַתָּה תָשׁוּב וְשָׁמַעְתָּ בְּקוֹל ה' וְעָשִׂיתָ אֶת כָּל מִצְו‍ֹתָיו אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם" [דברים ל ח]

בן אדם...

יבוא יום בו תבין שטעית, שלא תמיד בחרת את הבחירות הנכונות, לפעמים אף ידעת שאתה צועד בדרך הלא נכונה אך המשכת בלי לקחת בחשבון לאן תגיע, בחוסר אחריות מוחלט למה שיחוללו מעשיך... ואתה תשוב.

יבוא יום בו תבין שהתבלבלת, שהסתנוורת מאורות צבעוניים, שנשבת בקסמה של התרגשות חולפת, שאטמת את אוזניך כי לא רצית לשמוע כלום חוץ מאת עצמך... ואתה תשוב.

יבוא יום בו תעמוד מול המראה, תביט בדמות שניבטת ממנה, ותמצא את עצמך מתבייש, במילים שהפכת לחיצים, בחיוכים וצחוק שלא תמיד היו במקום... ואתה תשוב.

יבוא יום בו תודה שהם צדקו, ותגיד בכאב - למה לא הקשבתי להם? איך נתתי לכבוד המדומה שלי להפיל אותי, מה חשבתי? שאני יותר חכם מהם?... ואתה תשוב.

יבוא יום בו תודה בכך שנתת לדמיונות להוביל אותך, לאחוז אותך בידיים וברגליים בעיניים ובפה כדי לקחת אותך למקומות אפלים, לבורות עמוקים שבסופו של דבר מצאת את עצמך בתוכם עם נשמה שבורה ומרוסקת, וכן, גם שם עמוק בתוך הייאוש, אתה תרגיש לפתע את הלב פועם בך... ואתה תשוב.

יבוא יום בו תרגיש שלא משנה מה עשית, לא משנה כמה נמוך ירדת, אתה בן של מלך! - מלך שמחכה בכל רגע שתרגיש שאתה הבן שלו, מלך שמושיט את ידו עד אליך, קרוב קרוב כדי שתחזור אליו... ואתה תשוב.

יבוא יום... ואתה תשוב! זה יכול להיות היום!!!

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
יבוא יום... ואתה תשוב!
יש משהו מנחם בהבטחה שה'תשובה' היא צורך קיומי וטבעי של נשמה שמחפשת את המקום האמיתי שלה בעולם, והיא לא תשקוט עד שהיא תשיג את מבוקשה או שחלילה תיפרד מן הגוף, תקראו לזה מצפון, תקראו לזה ניצוץ יהודי, מבחינה מסוימת זה מרגיע לדעת שזה קיים!
אני מחפש מקורות לכך שזו כוונה נכונה בפסוק שנמצא בלב פרשת התשובה, אשמח לעזרה בעניין.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
יש משהו מנחם בהבטחה שה'תשובה' היא צורך קיומי וטבעי של נשמה שמחפשת את המקום האמיתי שלה בעולם, והיא לא תשקוט עד שהיא תשיג את מבוקשה או שחלילה תיפרד מן הגוף, תקראו לזה מצפון, תקראו לזה ניצוץ יהודי, מבחינה מסוימת זה מרגיע לדעת שזה קיים!
אני מחפש מקורות לכך שזו כוונה נכונה בפסוק שנמצא בלב פרשת התשובה, אשמח לעזרה בעניין.
מקור למה בדיוק? תמקד.

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כמה נחמה יש במילים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה