ב.ד.ה. טרגדיית בין הזמנים במודיעין עילית: הילד ברוך עבאדי ז"ל

מים צלולים

משתמש מקצוען
הילד ברוך עבאדי ז"ל בן ה-10 תלמיד תלמוד תורה 'המסילה' במודיעין עילית הוא הילד שטבע בבריכה במושב 'מתתיהו' הותיר אחריו את משפחתו הענפה הוריו, אחיו ואחיותיו. אביו, הרב הגאון רבי חיים אריאל עבאדי, תלמיד חכם מפורסם בקרית ספר.

פ.נ

משתמש מקצוען
אסון בין הזמנים שני בעיר מודיעין עילית: הותר לפרסום שמו של הילד ברוך עבאדי ז"ל בן ה- 10 מרחוב קצות החושן בקרית ספר שטבע ל"ע בבריכה במושב מתתיהו.

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', לפנות ערב הוא טבע למוות בבריכה ביישוב החרדי 'מתתיהו' הסמוך למודיעין עילית. הילד אותר על ידי בני משפחה ונמשה מהמים כשהוא ללא הכרה. למקום הוזעקו את כוחות ההצלה שביצעו בילד פעולות החייאה. הילד פונה במצב אנוש לבית החולים 'שמיר' - אסף הרופא בצריפין, אך שם, למרות מאמצי הרופאים, נקבע מותו.

מוקדם יותר סיפר נתן רוטר חובש רפואת חירום ביחידת האופנועים של מד"א כי כשהגיע ראה את הילד כשהוא שוכב על שפת הבריכה, כשהוא מחוסר הכרה. עוד הוסיף כי "סיפרו לנו שהמציל הוציא אותו מהמים וביצע בו פעולות החייאה. המשכנו את הטיפול הרפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות הכוללות הנשמות, עיסויים ומתן תרופות וכאשר ליבו שב לפעום, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ של מד"א ופינינו אותו לבית החולים כאשר מצבו קשה והוא מונשם."

הילד ברוך עבאדי ז"ל, תלמיד תלמוד תורה 'המסילה' בעיר. אביו, הרב הגאון רבי חיים אריאל עבאדי שיבלחט"א, מחשובי תלמידי החכמים בקרית ספר מפורסם כמרביץ תורה בשיעוריו המפורסמים. ואמו, מרת שמחה שתחי'. משפחה יוצאי הקהילה החרדית בארגנטינה.

ברוך ז"ל הותיר אחריו את הוריו, אחיו ואחיותיו הרבים משפחה ענפה.

שכניו מספרים ל'בחדרי חרדים' על טרגדיה קשה ועצובה במשפחה ובקרב מכריה, מדובר במשפחה מיוחדת ושמחה, משפחה ברוכת ילדים בלעה"ר שהאסון תפס אותם באמצע החיים.

על מועד מסע הלוויה נמשיך ונעדכן.

מדובר בטרגדיה שניה במודיעין עילית מאז תחילת בין הזמנים, הרב בנימין הלוי פרגא ז"ל מחנך ומפקח בתלמוד תורה 'מדרש מאיר' במודיעין עילית נפטר לבית עולמו לאחר שהתייבש במשך שעות בנחל ייטב באזור כוכב השחר, והוא בן 44 בפטירתו.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

שאשאלה

משתמש רשום
איך זה קרה? איזה גובה מטר? אני לא חשבתי שצריך לשמור על ילד בגיל הזה, יש לי בבית בריכה בגובה 40 סנטימטר, אני אמורה לשמור עליו?

פ. גינזבורג

זוצית ירושלמית לשעבר...
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
בד"ה
מה קורה עם מודיעין עילית לאחרונה???

שירי :)

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
השם ישמור!!

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בר
זה קרה בבריכה מטעם היישוב?
לא היה שם מציל?
בריכה עירונית גדולה.
במודיעין עילית אין בריכה, ומתתיהו הצמודה בנו בריכה שאליה מגיעים תושבי מודיעין עילית.
כמובן שיש מציל!
אם השם לא ישמור... שוא שקד שומר!

אסון קשה!!!

עצה טובה כשהולכים לבריכה:
כל שני ילדים או נערים מחליטים מראש שהם זוג, צוות שמירה אחד של השני. כל אחד מהם דואג להיות תמיד עם השני.
כך גם אם חס וחלילה יש בעיה, השני שם לב במיידי וקורא לעזרה.

בתפילה לגאולה במהרה!!!

shani123

משתמש מקצוען
עצה טובה כשהולכים לבריכה:
כל שני ילדים או נערים מחליטים מראש שהם זוג, צוות שמירה אחד של השני. כל אחד מהם דואג להיות תמיד עם השני.
כך גם אם חס וחלילה יש בעיה, השני שם לב במיידי וקורא לעזרה.
זה רעיון נחמד אולי לצעידה קלה בזוגות
אבל בשום אופן לא הייתי מטילה אחריות על ילד...
רק לחשוב מה ירגיש אותו ילד אם יקרה משהו... אם לא ישים לב במשך 5-60 שניות?
מממש לא נראה לי...

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה רעיון נחמד אולי לצעידה קלה בזוגות
אבל בשום אופן לא הייתי מטילה אחריות על ילד...
רק לחשוב מה ירגיש אותו ילד אם יקרה משהו... אם לא ישים לב במשך 5-60 שניות?
מממש לא נראה לי...
לא כאחריות!
כתוספת.
אבא עם 4 ילדים גם לא יכול להיות אחראי עליהם כל הזמן.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
לא חייב להיות בעמוקים-
יש שם לפעמים משחקים ממש מסוכנים (בעיקר בין הבנים)
"הטבעות" בכאילו
משחקי עצירת נשימה
פחד פחדים

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ילד בן 10 חייב השגחה בבריכה! נכון תמיד יכולים לקרות דברים וזה לא בידיים שלנו אבל אסור לסמוך על זה שיש מציל

שומרת החומות

משתמש מקצוען
הבעיה מתחילה שיש הרבה אנשים בבריכה
שבוע שעבר הייתי בבריכה בכפר מעש
היו כמה נשים ששחו בעמוקים ואז הגיעו כמה ילדות שנראות בערך בנות 12
הן התחילו לשחות הלוך חזור
פתאום אחת מהן איבדה שיווי משקל והתחעלה לפרפר במים בעוד חברותיה המשיכו לשחות
המצילה היתה עירנית וקפצה מיד למים ואחריה עוד 2 והוציאו את הילדה רגע לפני ...
אם איזור העמוקים היה יותר עמוס למצילה לא היה סיכוי לראות אותה

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ברוך עבאדי בגימטריא 7 פעמים "אדם".
בכתבי האריז"ל כתוב שיש 7 מיני כוחות של מידת הדין שכל אחד מהם נקרא "אדם"
והפסוק אומר בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם... אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ
ה' ירחם.
אין ספק שהילד הזה נולד עם נשמה גדולה ומיוחדת שנבחרה להיות קרבן ציבור.
תנחומים למשפחתו היקרה, ותפילתי שלא ישמעו עוד צרות לעולם.

Queenit

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
ה' ירחם וייתן כח למשפחה הנפלאה להמשיך הלאה.
2 טרגדיות באותה שכונה בתוך פחות משבועיים, אני נתקפת חרדה מלחשוב על זה.
תנחומים למשפחות האבלות, מתפללים לשלומכם וכואבים את הכאב שלכם.

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
איך זה קרה? איזה גובה מטר? אני לא חשבתי שצריך לשמור על ילד בגיל הזה, יש לי בבית בריכה בגובה 40 סנטימטר, אני אמורה לשמור עליו?
יש לשמור עליהם בכל מצב ובכל גיל, נקודה!
מכיר סיפור של נער בן 14 מהחופש הזה שקפץ בבריכה בייתית על הראש, התחיל להסתובב בבריכה מעוצמת המכה בראש ולא צליח להרים את הראש.. הוא מסמן לאחיו שהיה איתו (10) עם הידיים כקורא לעזרה אך הוא התעלם במחשבה שהוא מסלבט עליו..
סוף דבר: בדיעבד הוא סיפר שכל הזמן עברה לו מחשבה בראש "לא לבלוע מים, לא לבלוע מים" וכשראה שאין לו ברירה התאמץ הרים את הראש בכוח וצעק "אבא, הצילו, הצילו! תקרא לאבא....
אחיו שהתעשת לרגע עזר לו לצאת מהבריכה, היה מסוחרר מאוד רצו/נגררו לבית, לאבא [או האמא שנכנסו 2 דקות קודם לבית..]
האבא נבהל למראהו.. היה בצבע כחול.. בקיצור הזמינו הצלה עלו לביה"ח ובנס יצא בחיים לאיו"ש.

לא לעזוב את הילדים גם לרגע!
לפקוח עיניים ואזניים. ללמד את שאר הילדים שיתנו לבם ועיניהם לכל תרחיש..
ו..כן גם בגובה נמוך כשמקבלים מכה או שריר כלשהוא שנתפס חלילה יכול למנוע מהילד/האדם להרים את הראש......
ק"ו תינוקות וקטנים יותר..

שה' ירחם עלינו ויאמר די לצרותינו - וישלח את משיח צדקנו.. ברחמים!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה