דרוש מידע טסט + רטלין?

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
אשמח לעזרתכם,
אני לקראת טסט חמישי אחרי הרבה עוגמת נפש, את הרביעי אני לא מחשיבה....הוא היה מבני דודנו ומהרגע שישבתי ליד ההגה הוא צעק והעיר לי, כשירדתי אמרתחי למורה שלי שאם הוא היה יכול להעיר לי על המיקום של האף אני מאמינה שהיה עושה את זה....
ב"ה אני נוהגת טוב לדעת המורה ומורים נוספים שיצא לי לסוע איתם אבל משום מה לא הולך לי,
נסתי לקחת רקסיו וזה הרגיע בדיוק את מי שקניתי ממנו...
שמעתי על רטלין, ויש לי מס' שאלות לגביו, האם זה עוזר, מתי צריך לקחת אותו, האם צריך גם כמה ימים לפני??
תודה

קודם כל חזקי ואמצי. בעז''ה תעברי (קל לדבר... אבל מנסיון)
לגבי ריטלין עד כמה שאני יודעת ריטלין עובד לפי היום שאת לוקחת אותו אין לא השפעה לא על מחר ולא על אתמול....
(כן כדאי אם זה פעם ראשונה לנסות לקחת סתם ביום רגיל ולראות את ההשפעה)
לגבעי מינון את צריכה לבדוק זה תלוי במשקל גיל והרגל לתרופה.
בהצלחה!!!

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
שמעתי על רטלין, ויש לי מס' שאלות לגביו, האם זה עוזר, מתי צריך לקחת אותו, האם צריך גם כמה ימים לפני??
תודה
יש אנשים שהוא עושה להם ממש הפוך.
ויש אנשים שבעיקרון זה טוב להם אבל הפעמים הראשונות זוועה.
למטופלים עם הפרעת קשב אומרים לקחת שבועיים ברצף להשפעה מיטבית.

עד מתי

משתמש מקצוען
תנשמי עמוק ואל תרגישי שחייך תלויים הטסט הבא
אצלי עד שלא שיחררתי באמת ( אבל באמת!!! ) והשרשתי לעצמי את ההבנה שהקב"ה כל יכול ואין לו שום מניעה ושום קושי להעביר אותי טסט , וכל עוד זה לא קורה זה מה שהכי טוב ונכון עבורי.
ממש שיננתי וחזרתי על זה המון פעמים.
הגעתי לטסט רגועה בצורה מדהימה, בלי הלחץ שליווה אותי כל הטסטים הקודמים.
לא התרגשתי בכלל מהטסטר כי ידעתי שאין לו שום יכולת להחליט ורק מה שנקבע עבורי מלמעלה זה מה שיקרה
ו... עברתי
טסט שמיני
אבל באמת הרגשתי והאמנתי באותו פעם שגם אם לא הייתי עוברת החוויה שבאה באתי הפעם זה היה משהו אחר...
מאז עברו כמה שנים ותאמיני שאין שום משמעות למספר הטסט שעוברים

תותית י.

משתמש מקצוען
אני לקחתי ריטלין ברביעי, ולא עברתי
בטסט חמישי נאבד לי הריטלין אז ניגשתי ככה.. גם ככה הייתי מיואשתתתת ניגשתי לטסט כאילו בטוח ב 100 אחוז שאני לא עוברת, לכן לדעתי עברתי

אמרלד

משתמש פעיל
רק הערה אם את חושבת לקחת רטלין-
אל תקחי פעם ראשונה ביום של הטסט!!
זה טעות ממש. חשוב לקחת כמה פעמים לפני שתדעי איך זה משפיע עלייך.
בהצלחה

eli001

משתמש צעיר
אני לקראת טסט חמישי אחרי הרבה עוגמת נפש, את הרביעי אני לא מחשיבה....
לפי החשבון שלך נכשלת בשלשה טסטים שזה לא הרבה, ואם את לא שמה דגש על זה שאת מאוד לחוצה או משהו כזה כנראה שלא כדאי לך לנסות כל מיני משפיעים למיניהם. רק רוגע ותרגול.. זה מה יש.

לא מניסיון אישי, אבל דיברתי עם אנשים על ריטלין (לא בהכרח בקשר לטסט) וטענו לי שיש השפעה על הקורדינציה ז"א שהתגובות יהיו יותר איטיות, זה קריטי לנהגים לא מנוסים (נהג מנוסה מזהה את הסכנה עוד קודם), ולכן זה לא מומלץ.

במקרה של לחץ קיצוני מהמבחן ולא עוזר תרגילים כאלה ואחרים אפשר לנסות כדורים נגד חרדה וכד' -לא מתמצא בשמות..

נמבר וואן

משתמש פעיל
אשמח לעזרתכם,
אני לקראת טסט חמישי אחרי הרבה עוגמת נפש, את הרביעי אני לא מחשיבה....הוא היה מבני דודנו ומהרגע שישבתי ליד ההגה הוא צעק והעיר לי, כשירדתי אמרתחי למורה שלי שאם הוא היה יכול להעיר לי על המיקום של האף אני מאמינה שהיה עושה את זה....
ב"ה אני נוהגת טוב לדעת המורה ומורים נוספים שיצא לי לסוע איתם אבל משום מה לא הולך לי,
תודה
על הקופסא של הריטלין כתוב: עלול לפגוע בכושר הנהיגה....
הרעיון הוא כנראה כי הוא נותן ריכוז בדבר מסוים. ובנהיגה צריך ריכוז בכמה דברים במקביל [ימין שמאל הסתכלויות הולכי רגל וכו'].
נכון שמי שנמצא בפחד הוא לא מרוכז בנהיגה אבל לא בטוח שריטלין זה הפיתרון
אלא דוקא משהו בכיוון של הרגעה
[רגע אולי כבר עברת..]

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
על הקופסא של הריטלין כתוב: עלול לפגוע בכושר הנהיגה....
הרעיון הוא כנראה כי הוא נותן ריכוז בדבר מסוים. ובנהיגה צריך ריכוז בכמה דברים במקביל [ימין שמאל הסתכלויות הולכי רגל וכו'].
נכון שמי שנמצא בפחד הוא לא מרוכז בנהיגה אבל לא בטוח שריטלין זה הפיתרון
אלא דוקא משהו בכיוון של הרגעה
[רגע אולי כבר עברת..]
עדין לא עברתי...

דפה

משתמש מקצוען
עדין לא עברתי...
יעל בעלי אתמול עבר, אחרי שבפעמים הקודמות על כל הערה הוא שתק, הוא החליט לענות בקול כדי שבהקלטה ישמעו.
למה עלה בדעתו? אחרי שהוא סיים פעם קודמת את הטסט הוא עדיין היה באוטו ושומע את הטסטר אומר למורה שלו שאת ההוא שלפניו הוא חייב להעביר כי בהקלטה ההוא כל הזמן ענה והוכיח לו שהטסטר טועה...
היו לבעלי אתמול 3 דברים קטנים שבגללם יכל להיפסל, פעם ראשונה הטסטר צעק עליו למה אתה לא נוסע, בעלי ענה לו בקול ממש: "תגיד לי אתה לו רואה שיש פה רכב שמגיע" בפעם השניה בעלי חיכה במעבר חציה כשעדיין ההולכי רגל היו רחוקים ובאמת היה יכול להיפסל על זה, ובעלי בקול רם אמר לו "תגיד אתה באמת לא רואה שהילד הקטן עוד רגע בורח" הטסטסר השתתק, ועוד פעם משהו ברחוב צר צר ובעלי חירטט לו תשובה שהשתיקה את הטסטר. וב"ה עבר.
תכל'ס בעלי כבר בבוקר מראש הודיע לי שבהקלטה הוא יעשה הכל כדי להוציא את ההוא טועה ואותו צודק.
אחרי הטסט הם פגשו את המורה ובעלי אמר לו שלדעתו הוא עבר ובהקלטה שומעים את זה, אז המורה ענה לו: איך ידעת שזה הדרך? רצינו לשחוט את המורה, יעני חבר שלנו וסחט אותו בלי סוף שיעורים בלי לתת לנו את הטיפ הזה.

משיבת נפש

משתמש פעיל
אשמח לעזרתכם,
בתור אחד שעבר טסט שביעי ובמהלך הטסטים לקחתי כדור (לא זוכר מדויק מה)
אני יכול להגיד לך שלא מחייב שזה מה שיעזור לעבור את הטסט
בשביעי אני עברתי בלי שום כדור
היה לי הרבה לחץ בטסטים רק במבט לאחור שישבתי לחשוב על מה שהיה הבנתי שהרבה מהלחץ עשיתי לעצמי
במיוחד בשתיים הראשונים הלחצתי את עצמי שאני חייב לסיים ולעבור את הטסט
בסוף עברתי אחרי הרבה תפילות לבורא עולם והכרה של אין עוד מלבדו .
יש לזכור שלא בהכרח הכדורים זה מה שיעזור לעבור טסט

מאפרת מקצועית

משתמש רשום
ריטלין, קונצרטה, אטנט וכדו'
הם תרופות שמיועדות למי שאובחן עם הפרעות קשב וריכוז ואגב... למי שלא הבין- מדובר בסמים רפואיים
ולכן- מי שמטופל- אין שום בעיה (אני לא רופא) שיקח את המינון שנקבע לו בזמן טסט
אבל- מי שלא קיבל מרשם אישי עם התאמה של תרופה ומינון מדויק- אני לא חושבת שמומלץ לקחת כיוון שסביר שהבעיה היא לא ריכוז אלא לחץ- והתרופה לא מורידה רמות לחץ ופחד וכו' (ממה שידוע לי...)
וגם כי לתרופות הנ"ל יש תופעות לוואי משמעותיות!!
בכל מקרה עדיף לדעתי לקחת רגיעון או רסקיו, לשים כסף לצדקה ולהתפלל...

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
חבר שלי עשה השבוע טסט חמישי, ובדרך לטסט הציע לו חבר נוסף שגם כן עשה טסט באותו יום, שייקח את הכדור שהוא לוקח (כלומר ריטלין) כי זה יעזור לו מאוד וירכז אותו וכו’ וגם לו עצמו הכדור מאוד עוזר.
למעשה, הוא לקח והוא עשה את הטסט בתחושה כאילו הוא מנותק מהמציאות וכל פעם שהטסטר העיר לו הוא כאילו לא שמע את זה והמשיך באותו סגנון נהיגה וקיבל לפחות שלוש ברקסים...
הוא סיפר אחרי זה שרק בסוף הטסט הוא קלט שהוא קיבל ברקסים ולכן אין סיכוי שעבר...
והחבר השני שהביא לו את הריטלין - עבר בקלות - בזכות הריטלין.
כלומר, יכול להיות שזה יעזור מאוד, אבל בכל אופן לא לקחת בפעם הראשונה ביום של הטסט.
מקסימום לקחת כמה ימים לפני ולראות איך הוא משפיע, ואם זה משפיע טוב אז רק אפשר לקחת לפני הטסט.

Avi avi

משתמש חדש
אשמח לעזרתכם,
תודה

לדעתי כל הרטלין קונצרטה וכל סוגי הסמים לא מומלצים בכלללללל

קצת דמיון מודרך בטחון עצמי וקלילות וזרימה כמובן אמונה

סה"כ לנהוג זה לא דבר מסובך ולא מדאי קשה רק הטסטרים עושים מזה דרמה וזה מה שמקשה על התלמידים

אומר את זה בתור אחד שנזכר שבתקופה הזו ולא מבין מה היה כל כך קשה לעבור טסט

באמת זה משחק ילדים לנהוג כל ילד עולה על קרטינג ונוהג. זה רק בגלל הטסטרים שמלחיצים

אצלי הטסטר החליט להעביר אותי וכל הטסט לקח 7 דקות בדיוק ותשובה קיבלתי מהמורה אחרי 2 שעות
יש בזה הרבה שקר. והחלטה של הטסטר. רק תפילה ליפול על משהו פחות רשע ....!
בהצלחה לכולם!

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה