לימוד נהיגה טסט ב7 בבוקר

אוזן שומעת

משתמש צעיר
בלת"ק מנסיון אישי דווקא כדאי לעשות ב7 בבוקר אחר ברכות השחר, כך אני נהגתי(תרתי משמע) בשנה שעברה כשהנץ היה ב6.50 ועברתי בקלות אחרי הרבה טסטים שפסלו אותי על שטויות והסיבה היא שהטסטר הגינ רגוע על הבוקג וויתר לי על זכות קדימה בכיכר דבר שפוסלים עליו בשעה מאוחרת כשהוא כבר עייף ורוגז
סורי, אין ענין לעבור טסט בשעה שהטסטר לא מקפיד על החוקים

שירונת

משתמש מקצוען
בלת"ק מנסיון אישי דווקא כדאי לעשות ב7 בבוקר אחר ברכות השחר, כך אני נהגתי(תרתי משמע) בשנה שעברה כשהנץ היה ב6.50 ועברתי בקלות אחרי הרבה טסטים שפסלו אותי על שטויות והסיבה היא שהטסטר הגינ רגוע על הבוקג וויתר לי על זכות קדימה בכיכר דבר שפוסלים עליו בשעה מאוחרת כשהוא כבר עייף ורוגז
דוקא פעמיים היה לי טסט ב-7 בבוקר ולא עברתי, רק היה מאמץ מטורף להגיע לשיעור ב6:10.
בסוף עברתי דוקא בטסט האחרון של היום (15:00)

החסידים

משתמש פעיל
אין פיתרון חוץ מלבקש מהמורה להחליף עם תלמיד אחר אני גם החלפתי פעמיים את תאריך הטסט שלי
מניסיון אנשים שנכשלו בטסט רק רוצים לעשות את השני וגם אם יקדימו להם ביום הם יסכימו אפ' ב 7 בבוקר
השאלה כמה המורה משתף פעולה

מרים:)

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מנסיון אישי של שמונה טסטים אין כל כך הבדל בין השעות שלהם,
פשוט אם אתה יודע לנהוג טוב הכל בסדר ולא משנה באיזה שעה,
כמובן שתלוי איפה, אבל נראה לי שככה זה ברוב המקמות חוץ מירושלים ששם זה מאוד משמעותי העומס בכבישים,
בעניין ההחלפה, המורה שלי אמר לי שאין להם אפשרות לבטל רק להחליף בין תלמידים, וזה כבר תלוי בתלמידים אחרים,
בהצלחה בקרוב

אוהב כל ישראל

משתמש חדש
מנסיון אישי
עשיתי את הטסט ב7 בבוקר
ועברתי בקלי קלות
אין אנשים שקופצים לכביש, הכבישים ריקים
(כמובן שצריך סייעתא דשמיא)

די

משתמש סופר מקצוען
שאלה:
שלום הרב
רציתי לדעת האם מותר לעשות מבחן נהיגה לפני התפילה כשאי אפשר לעשותו אחרי וותיקין ואני לא יכול לקבוע שעה כי משרד התחבורה קובע זאת בעצמו ואם דוחים זה נדחה לפחות בשבועיים עד חודש וגם זה שעה נוחה לעשות זאת כשאין אנשים ברחוב ורכבים
תודה רבה

תשובה:
שלום וברכה

בשעת הדחק שיש הפסד, יש להקל ובלבד שתאמר קודם ברכות השחר.

בהצלחה רבה!

אוזן שומעת

משתמש צעיר
שאלה:
שלום הרב
רציתי לדעת האם מותר לעשות מבחן נהיגה לפני התפילה כשאי אפשר לעשותו אחרי וותיקין ואני לא יכול לקבוע שעה כי משרד התחבורה קובע זאת בעצמו ואם דוחים זה נדחה לפחות בשבועיים עד חודש וגם זה שעה נוחה לעשות זאת כשאין אנשים ברחוב ורכבים
תודה רבה

תשובה:
שלום וברכה

בשעת הדחק שיש הפסד, יש להקל ובלבד שתאמר קודם ברכות השחר.

בהצלחה רבה!
ב"ה לא מפיהם אנו חיים

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בפסקי תשובות כתוב שאסור...

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מי שרוצה לברר הלכה, יכול לשאול רב
פה זה רק עצות פרקטיות איך להתפטר מהטסט בשעה הזו

נערך לאחרונה ב:

משיבת נפש

משתמש פעיל
בתור אחד שעבר בטסט 7
היו פעמים שהמורה נהיגה התקשר וביקש להקדים לי את הטסט מאחר ותלמיד לא יכל
וגם לי היה בטסט אחד מניעה להגיעה לטסט והמורה החליף לי
הרעיון שאם המורה נהיגה הוא לא מרובע אפשר להסביר לו שיש צורך להחליף עם מישהו אחר (לא בהכרח שצריך להסביר לו למה רוצים להחליף)
לא חסר אנשים שיסכימו

נ.ב. בהקשר למה שכתבו על הטסט בשעה מוקדמת
אכן יש בזה הרבה תועלת אצלי בטסט שלישי/רביעי היה בשעה 7 בבוקר טסט ומאוד שמחתי כי באמת הכבישים ריקים אין אנשים והראש צלול אחרי שינה וכו'
אך זאת גם הסיבה שאפשר להיכשל בגלל שאין הרבה מכשולים הרגשתי יותר בטוח לשחרר קצת מהכללים והייתי על ההגה יותר קליל ולכן לא עברתי בסוף
המסקנא בסופו של יום יכול להיות את כל התנאים בשביל לעבור ואדם לא יעבור
כי כך גזרו עליו בראש השנה ורק על ידי סיעתא דשמיא אפשר לעבור

אוזן שומעת

משתמש צעיר
טוב לדעת שאתה לא חי מפי הרמ"א והמשנה ברורה (סי' פט' סעי' ג').

בפסקי תשובות כתוב שאסור..
רק דוגמא.
העיקרון הוא שהלכה לא נקבעת באתרים או ברבנים עלומים.
יש הלכה, ויתכן שבמקרה הזה באמת ההלכה כפי שכתובה פה, אך לא מחפשים פסקי הלכה כאלו מקומות ולעולם אין תחליף לשאלת רב. (כמעט כל שאלה יש בה הרבה משתנים ורב רציני משקלל ופוסק לפי הנראה בעיניו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה