בריכה טיפים לשחייה - האשכול שאולי יהיה מרכזי...

כששוחים חזה, ההתקדמות היא בעיקר באמצעות תנועות הרגלים, תנועות הידיים נועדו כדי לעזור בהרמת הראש, לוגמים אויר דרך הפה ויורדים חזרה.

2. עיקר ההתקדמות היא הידיים, הרגליים נועדו לשמור על קו ישר וציפה, ולכן לעשות תנועות קלות בלבד בכפות רגליים למנוע עייפות מיותרת.
תיובתא??

שלום וישראל

מהכח אל הפועל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
@מישהו לא מעניין מעיקרא קושיא ליתא, זה בתנועת חזה - 'פרפר', וזה בתנועת חתירה. כל אחד מהם כתב בראשית דבריו על מה הם נסובים.

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
אני שוחה מלימידה עצמית
ומשומה השחייה שלי מאוד איטית,
יש דרך להגביר קצב?
(בלי לגמור את הכח כמובן)
פעם מצילה נתנה לי טיפ כששוחים -את הידיים כלפי המים בפנים -כלפי מטה בתוך המים ולא לצדדים וראש מעט עמוק מהרגיל
(קצת קשה להסביר בלי לראות)
משפר מהירות באופן מדהים.

שפן הסופר

משתמש צעיר
שחיית חזה, כן?
פעם מצילה נתנה לי טיפ כששוחים -את הידיים כלפי המים בפנים -כלפי מטה בתוך המים ולא לצדדים
יש ויש
יש כאלו שדווקא פותחים לצדדים אבל לא תנועה מלאה וסוגרים אותה מול הפנים.
ויש כאלו שלוקחים את התנועה כלפי מטה,
כל אחד ומה שמסתדר לו, מה שחשוב זה לעלות לנשימה בצורה שלא מעמיסה על הצוואר ועל הגב.
וראש מעט עמוק מהרגיל
(קצת קשה להסביר בלי לראות)
משפר מהירות באופן מדהים.
הרעיון הוא לאפשר זרימה במים עם מינימום התנגדות ולתת לראש מנח נח, כך שהראש צריך להיות בקו עם הגב, [מבט ללמטה.]
ככל שהגוף יותר ישר ככה הזרימה שלו המים היא יותר חלקה, אם נהיה מכופפים/בולטים ניצור התנגדות שתאט את מהירות השחייה, זה תקף כמעט לכל חלק בגוף ולכן חשוב שהידים יהיו בקו ישר קדימה ולא יפתחו מעבר לרוחב הכתפיים.

נערך לאחרונה ב:

שפן הסופר

משתמש צעיר
חתירה בעיקר
הצורך שלנו בנשימות הוא גם תלוי בתנוחה ובמספר תנועות אבל גם בעוד דברים, כיוון שכך לא כדאי להתרגל לנשום דווקא בצד מסוים כי אז אם פספסנו נשימה כי הראש לא מספיק יצא מהמים או כי מישהו בדיוק השפריץ מים, נוכל לקחת אותה מהצד השני.
רצוי להיות מוטים לצדדים בהתאמה לתנועות ואז כשהראש בסיבוב הפה עולה קצת מעל המים, לוגמים אויר וממשיכים, אין צורך להרים את הראש.

יצירתית!

משתמש רשום
יש לי טיפ פשוט לאלו שלא מצליחים לצוף-
אמרו לי שלרזים יש בעיה שהם שוקעים
ולכן מומלץ לשחות בלי לעשות בועות בכלל
תנסו, זה מציף ממש כמו מצופים!

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק חלקי מאוד...
שמעתי ממורת שחייה- כשאתם שוחים שחיית חזה - אל תעשו את תנועות הידיים לצדדים אלא כלפי מטה ולעלות...
קצת קשה לי להסביר, אבל אנסה:
בד"כ כשמלמדים שחיית חזה תנועות הידיים הן לצדדים ומטרתם - כמו שכולם יודעים- לדחוף את המים ולגרום להתקדמות, אבל- זה מפריע לשוחים האחרים/ הידיים נתקעות וכו'
כמו"כ קשה להעלות את הראש ובד"כ גם הראש לא עולה בצורה נכונה כלומר הגב נשאר מאוזן ורק הראש עולה- מה שלא בריא בכלל לעמוד השדרה.
כשעושים את תנועות הידיים מקו המים כלפי מטה ולמעלה מרוויחים על הדרך את כל הדברים הטובים-
א. הידיים לא נתקעות באף שחיין אחר- טוב לי וטוב לכולם.
ב. - וזה חשוב ביותר- עולים אוטומטית בקו ישר עם עמוד השדרה- הצוואר- והראש- כי תנועות הידיים דוחפות גם קדימה אבל גם כלפי מעלה-
זה גם מקל מאוד לקחת נשימה בין תנועה לתנועה-

מאז שהתוודיתי לכך- השחייה הרבה יותר נעימה לי- היא רציפה, קלה, מהירה יותר- נסו ותווכחו-
ואשמח לשיתופים מצידכם!
מקווה שעזרתי ל:
ואני מתקשה עם הנשימות שלוקחים תוך כדי שחייה,
תנועות הידיים נועדו כדי לעזור בהרמת הראש,
ומשומה השחייה שלי מאוד איטית,
יש דרך להגביר קצב?
אאל"ט צריך שהכף יד תהיה חצי בחוץ חצי בתוך המים בשביל לדחוף את עצמך בצורה המיטבית.
@תמרוז, לא כ"כ נכון..., נסו את עצתי...

אני עושה את זה,
עדיין הקצב איטי ממש
מה תורמת שחיית חזה? חוץ מזה שכל האלו מסביבי משפריצות עלי מים בלי התחשבות.
כדי לשחות חזה מבלי להציק לגב צריך הרבה אימון

בכל מקרה, למי שיש בעיות גב- לא מומלץ בכלל לשחות חזה.
@תותחינוס, שחיית חזה עם תנועות כלפי מטה פותרת את הבעיה...

יצירתית!

משתמש רשום
בשחיית חתירה יש לי בעיה, כשאני רוצה לקחת אויר
תוך כדי שאני לוקחת אויר אני נופלת חזרה למים ואז
נכנסים לי כמויות מים לאף ולפה, למישהו יש רעיון בשבילי?

blue eagle

משתמש מקצוען
בעיה מוכרת
ועוד שאלה איך עומדים במים בלי לבזבז אנרגיות
לי אמרו תעשה אופנים
הבעיה שאני צולל עם האופנים עד כדי כניסה של מים לפה אף.....

רחל1234

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
היו לי כאבים בגב התחתון כשהייתי שוחה על הבטן מהמאמץ להרים כל פעם את הראש,
אז התחלתי להשתמש השנורקל וזה ברכה, אני יכולה לשחות בלי להרים את הראש במשך הרבה זמן ולכן הגב לא כואב לי,
הכי הרבה שהצלחתי זה 4 דקות, אח"כ זה כבר כאב לי באף

אמא כשרה

משתמש חדש
יש תרגיל מצון-לקחת בננה-נודל או כל דבר צף -יד אחד מחזיקה בבנה יד שניה בצידי הגוף, נשענת על היד שמחזיקה את הבננה -עושה קצפת ברגליים(תנועת רגליים חתירה),
ומכניסה את הראש בצורה מעגלית לכיוון המים ככה לעשות אורך שלם בבריכה ,
הרעיון הוא בעצם להישען על היד
בתקוה שהבנת😉
בעיה מוכרת
ועוד שאלה איך עומדים במים בלי לבזבז אנרגיות
לי אמרו תעשה אופנים
הבעיה שאני צולל עם האופנים עד כדי כניסה של מים לפה אף.....
היעקר לא להרביץ למים ליהיות רגועים אבל תנועה חזקה
כמובן שיש צורך גם בתנועת ידיים

אמא כשרה

משתמש חדש
אפשר טיפ לנשימות ?
לקחת הרבה אוויר (למלא את הגוף והרבה אוויר )
ואז לשמור את האוויר בבטן לא להוציא בועות לא מהאף ולא מהפה(אגב הנשימה המומלצת היא מהאף ולא מהפה)
ואז לפני הוצאת הראש מוציאים אוויר מהאף ואז הוצאת הראש,
עוזר פלאים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה