טיפים לעריכה וניסוח

לענ"ד

משתמש צעיר
אני מחפש להתמקצע בענף הכתיבה העריכה והניסוח
אם יש למישהו מאגר ליקוט של טיפים לעריכה מקצועית אשמח לקבל
יישר כח
אגב, יש כזה דבר קורס לעריכה ספרותית מקצועית לגברים בלבד?

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אליעזר, לפי מה שהבנתי הוא מתכוון לעריכה לשונית של טקסטים ולא לההדרה של ספרים ישנים.

טיפ מס' 1 - להשתמש במילים נרדפות.
כשמילה שאיננה הנושא העיקרי חוזרת על עצמה כמה פעמים באותו משפט, כדאי מאד להשתמש במילים נרדפות (כשזה ניתן).

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מצטרף לגוטמן בחיפוש הקורס.
גוטמן, לכשתאתר, אל תשכח ת'חברים...

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני נותן לך כלל בסיסי
תכתוב, תחכה שבועיים / חודש ותקרא שוב אם לא תרגיש נח תתקן.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י TIP X;505706:
אני נותן לך כלל בסיסי
תכתוב, תחכה שבועיים / חודש ותקרא שוב אם לא תרגיש נח תתקן.
זה לחלוטין לא מספיק. אם הוא לא ילמד בינתים לא תהיה לו סיבה לא להרגיש נוח. (איזה יופי של ניסוח... ראה סעיף מס' - שכחתי - בדבר שלילת השלילה השלילית במאמר הנפלא של מעוף, וכן סעיף מס'- גם כן שכחתי - בדבר תפקיד הסוגריים... אהא, וחסר שם - בהחלט! - סעיף בדבר שלוש נקודות... כאלה...);)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אפכא מסתברא;505726:
זה לחלוטין לא מספיק. אם הוא לא ילמד בינתים לא תהיה לו סיבה לא להרגיש נוח. (איזה יופי של ניסוח... ראה סעיף מס' - שכחתי - בדבר שלילת השלילה השלילית במאמר הנפלא של מעוף, וכן סעיף מס'- גם כן שכחתי - בדבר תפקיד הסוגריים... אהא, וחסר שם - בהחלט! - סעיף בדבר שלוש נקודות... כאלה...);)
ברור. הרעיון הבסיסי בעצה הזו היא שלפעמים השגיאות יושבות וממתינות בנחת, ורק אחרי שבוע שבועיים הן פשוט קופצות! ("רבונו של עולם, אני כתבתי ככה?)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה