טיפול המשטרה בביתר....

מצב
הנושא נעול.

mat

משתמש מקצוען
אם הבנתי נכון הבעיה הספציפית מסתכמת ברחוב וכיכר. שיש שם שבבניקים שמתעללים בעוברים ושבים. בעיקר בליל שבת.

אם זה הבעיה. אני חושב שהפתרון הכי מעשי זה להביא בריונים משלכם. עם נשק. וכו'. שפשוט לא יאפשרו לשבבניקים לעשות בעיות. וישמרו על העוברים ושבים.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י המקצוען;1681874:
[/B]
או משטרה וחוק ומעצרים, או לשתוק ולסבול ולחכות לגאולה.
אבל הידברות?!? מה הקשר?

זה תלוי בגיל.

יש כאן תיאורים על ילדים בני 12-14(!)
בודאי שחייבים להוציא אותם מהמצב הזה!
זה לא גיל שהמעשים שלהם הם באמת מבחירה.

אחרי שיש הרתעה מספקת מהצד המשטרתי בודאי שצריך לעזור להם!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
צודקים המגיבים שאומרים ששורשי התופעה נעוצים אי אז בקליטה של שנות ה- 50, אבל מלהבין את שורשי התופעה עדיין לא פתרנו אותה.
ומיגור פשע בהחלט צריך טיפול ביד בטוחה. מה שלמשטרה הישראלית לא ממש מוכר...

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1681886:
זה תלוי בגיל.

יש כאן תיאורים על ילדים בני 12-14(!)
בודאי שחייבים להוציא אותם מהמצב הזה!
זה לא גיל שהמעשים שלהם הם באמת מבחירה.

אחרי שיש הרתעה מספקת מהצד המשטרתי בודאי שצריך לעזור להם!
אם מדובר באמת בילדים בני 12-14, קשה לי להאמין שזה היה המצב.
כי ילד בכזה גיל, שיהיה עבריין כמה שיהיה- אדם מבוגר או אפילו בחור מבוגר ממנו, בחצי רגע וכו'...

כך שלא מסתבר שכל הפולמוס כאן סובב סביב ילדים ממש. בטוח שיש שם גם ו/או בעיקר בחורים מבוגרים שמושכים 'גם' ילדים צעירים.

בכל אופן, את הזאטוטים הצעירים האלו, ברור שהדרך היא בטיפול של הידברות, כי הם ילדים. ומבחינה רגשית הם ילדים. והם ממושמעים. רק צריך לדעת איך למשוך אותם..

אבל שוב, לא מאין שכל העיר/האור רועד מפחד, ומכות רצח [כנאמר לעיל] הוא מחמת ילדים בכזה גיל. אין לי ספק.

פאוור

משתמש פעיל
יש כאן איזה עיוות משומה שדרך של הידברות וקירוב איננה כוללת גבולות ברורים, אז טעות
בהחלט יש מקום לתת מסגרת ברורה של אסור ומותר שבלעדי זה א"א
ובמחילה מכל אלו שמשווים את נערי השוליים מתוך עמנו לסודנים והשפעותיהם... בושו והיכלמו.. ועוד ניסחתי בעדינות... בהחלט אופן הטיפול בשני המקרים שונה לחלוטין כי בסודנים אין לנו כל עניין וכל שאנו רוצים זה להוקיע אותם ולהקיאם מתוכנו... ואילו כאן מדובר ב.... וכל מילה נוספת מיותרת ומבוזבזת לכל אלו שמכירים רק בכח הזרוע ולא מכירים בנפש האדם... באמת עושים בשכל אותם נערים בשכונתכם... משיבים לכם באותה שפה!...והתקשורת הזו תמשיך להיות דומיננטית עד שתשנו גישה.. ושוב, גישה של הידברות אינה אומרת בהכרח רכרוכיות או התרפסות. תלכו לעשות קצת שיעורי בית... היום ב"ה הנושא בשגשוג..
ותקשיבו לאנשים עם נסיון!
איחולי הצלחה!

פאוור

משתמש פעיל
נכתב ע"י mat;1681883:
אם הבנתי נכון הבעיה הספציפית מסתכמת ברחוב וכיכר. שיש שם שבבניקים שמתעללים בעוברים ושבים. בעיקר בליל שבת.

אם זה הבעיה. אני חושב שהפתרון הכי מעשי זה להביא בריונים משלכם. עם נשק. וכו'. שפשוט לא יאפשרו לשבבניקים לעשות בעיות. וישמרו על העוברים ושבים.

ואז הם יעברו מהכיכר או הרחוב ההוא לכיכר אחרת.....
תפנימו!!! זה לא יביא לכם את הישועה... להיפך.. ככל שתגבירו את עוצמת הכח אתם נותנים להם אנדרלין.. יום אחת תמצאו את עצמכם מאבטחים כל בית ובית... לשם אתם חותרים להגיע?
איחולי!...
ושוב, אני לא נגד כח הרתעתי, אבל זה לבד לא יעזור! תשכחו...

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
היי פאוור, גרת פעם בשכונה חרדית בסמיכות לעבריינים שמטילים חיתתם על כל תושבי האזור?

אם התשובה שלך חיובית, יש מקום להתדיין איתך. גם את חווית את זה, ויש לך דעה בנושא.. סבבה.
אבל אם התשובה היא שלילת, אז כמו שכתבתי בפיסקה האחרונה בתגובה #35.

וגם מה שכתבת בהודעה קודמת...
נערי שוליים הם לא ערבים.. הם לא שהידים עם אידיאל.
הם בסה"כ מחפשים תעסוקה מתוך שיעמום, והם פורקים את זה על העוברים ושבים. אבל אין להם עניין דווקא להציק. הם מסכנים שצריך לעזור להם, ולא תמיד זה יעיל..
כך שאם הם יראו שחבל להם על הזמן באותו המקום, הם פשוט יתפזרו.

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י ישראלה;1681837:
באשדוד היתה אותה בעיה עם הדירות להשכרה שנבנו בתוך רובע חרדי
והסבל הזה מוכר, כואב, וכשמגיעים למצב כזה ודאי צריך לעצור את זה בכל דרך אפשרית
זה ילדים שבדר"כ גם בזמן הלימודים משוטטים ברחוב...
אני לא מספיק יודעת כל מה שעשו,
אך ערבו את העיריה, המשטרה, שמו מצלמות באיזור
ובנוסף, לקחו את הילדים ויצרו להם מסגרת עם פעילות, בריכה ועוד וכך שב ב"ה השקט.
זה עולה הרבה כסף ומשאבים והרבה גורמים מעורבים
אך צריך להשקיע בזה, זו בעיה שצריכים לתת לה מענה,
ברגע שהם יהיו עסוקים לא יהיה להם זמן לשטויות ולאלימות.

אין מה להשוות ללפני כמה שנים. זה היה קטסטרופה!

אבל ב"ה עם הרבה סבלנות ואנשים נכונים שקמו וטיפלו בעניין בצורה טובה הכל יותר רגוע

(אגב, סוד קטן, כשאין להם תגובה מנגד הם מפסיקים. כי בעצם כל המטרה שלהם זה להשתלט ולהראות נוכחות - וכשאין להם את הצומי הזה הם שותקים והולכים לעיסוקיהם, אף פרחח לא יעזוב את האקשן כל עוד הוא מבעבע ותוסס)

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אפרת 10;1681922:
(אגב, סוד קטן, כשאין להם תגובה מנגד הם מפסיקים. כי בעצם כל המטרה שלהם זה להשתלט ולהראות נוכחות - וכשאין להם את הצומי הזה הם שותקים והולכים לעיסוקיהם, אף פרחח לא יעזוב את האקשן כל עוד הוא מבעבע ותוסס)
לא רוצה לחפור יותר מידי, אבל אני חייב להגיב, כי מבחינתי זו הוצאת שם רע, והסתכלות לא נכונה על התמונה. בכלל.
הנוכחות שלהם נובעת מחוסר מעש ומשיעמום, לא מתוך שום הסבר אחר. וממש לא שליטה ונוכחות. זה פשוט לא נכון ולא אנושי לחשוב כך על נערי שוליים אומללים. זה טעות.

כך שאם מכל סיבה שהיא, לא יהיה להם שווה להשאר במקום [או מסיבות חיוביות; התפכחות, מציאת עבודה מסודרת, חזרה למקורות. וגם שלילי; אין צורך בפירוט...], הם פשוט יתפזרו.

לא הייתי מגיב אם לא הייתי חושב שזה פשוט עוול לחשוב כך..!

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
זה כמובן כתוצאה מכך שזרקו אותם לשוליים אחר כבוד.
וזה התוצאה, אני ממש לא מאשימה אותם.

פאוור

משתמש פעיל
נכתב ע"י המקצוען;1681919:
היי פאוור, גרת פעם בשכונה חרדית בסמיכות לעבריינים שמטילים חיתתם על כל תושבי האזור?

אם התשובה שלך חיובית, יש מקום להתדיין איתך. גם את חווית את זה, ויש לך דעה בנושא.. סבבה.
אבל אם התשובה היא שלילת, אז כמו שכתבתי בפיסקה האחרונה בתגובה #35.

וגם מה שכתבת בהודעה קודמת...
נערי שוליים הם לא ערבים.. הם לא שהידים עם אידיאל.
הם בסה"כ מחפשים תעסוקה מתוך שיעמום, והם פורקים את זה על העוברים ושבים. אבל אין להם עניין דווקא להציק. הם מסכנים שצריך לעזור להם, ולא תמיד זה יעיל..
כך שאם הם יראו שחבל להם על הזמן באותו המקום, הם פשוט יתפזרו.

היי,
אז ליתר דיוק אני גרה בלב ליבה של 'שכונת הארלם'... כשאחוז החרדים הנרדף כאן עומד על פחות מ30% מכל גווני הקשת החרדית- דתית.. ודרכי ההתמודדות עם ההתנכלויות פה מגוון... אחרי כעשור... התוצאות מדברות בעד עצמם! אני יודעת והיטב על מה אתם מדברים, ליבי איתכם!
וגילוי נאות נוסף? גם אני אי פעם דגלתי בכח וכמה שיותר כח.. זגנג וגמרנו...
שיניתי גישה לחלוטין! היום מתעסקת אם הנוער הבעייתי ומחבבת אותם, כן, יש בהם צלם אנוש ומאחורי כל התוקפנות הזו עומד ילד, ילדון קטנצי'ק שבסך הכל רוצה אהבה ויחס ותשומת לב, שיראו אותו... רק הוא לא ככ יודע או למד שרק בדרכים האלו הוא מקבל את מבוקשו, אם תצליחו לראות בתוך מעטה הפלדה הזו -לב מרגרינה!... הדרך תהיה קצרה מאוווד,

ועוד משו, המקצוען, נדמה לי שאתה כתבת, ואני חייבת לדייק, אם ימנעו מהם לבצע את זממם במקום מסויים אז הם יתפכחו??..טעות! אילו הם היו במצב כזה שמאפשר התפכחות מהירה לא היה כאן בכלל את האשכול הזה וממילא חובה לשנות גישה ולהפנים, כן שבלי עזרה מקצועית ותוכנית עבודה מסודרת היורדת לשרשי הבעיה לא יהיה לכם שקט! ואני לא נביאת זעם או משו.. מציאות... ותשאלו את האשדודים.. כבר היה מי שכתב וזו דוגמא מצויינת. יש ממי ללמוד. אם רק תרצו לפתור באמת את הבעיה ולא רק להתלונן עליה

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הערת שולים:
אין מה להשוות את פרדס כץ והג'ינג'ים שלה, לעיר חרדית כמו ביתר.
הג'ינג'ים זאת קבוצה שהיא כבר דור שלישי לעבריינות, הם לא מכירים דרך אחרת, והם לא ממש מעוניינים בדרך אחרת. יש כאן "אל תיטוש תורת אמך" כפשוטו. (בעבר הכרתי חלק מהם באופן אישי, אני מניח שיותר טוב מאשר רוב חברי הפורום, חטפתי מהם אפילו מכות..)
נערי ביתר הם סיפור שונה לחלוטין, הם מודעים לחלוטין שצורת החיים שלהם אינה נורמטיבית, הם קרועים בין היצר שלהם, הרצון להתבלט ולהשפיע באופן כלשהו, ובין הרצון לחיות חיים נורמלים.

קחו "נער שולים" תסדרו לו עבודה נורמלית, מסגרת מקבלת, חברה טובה ומבינה, והסיכוי שהוא יעזוב את הברזלים הוא גבוה מאוד. אני מכיר הרבה בחורים כאלה באופן אישי, הסיכוי הוא גבוה, הן מבחינה אנושית גרידא, והן מבחינה יהודית תורנית.
ג'ינג'י מפרדס כץ צריך הרבה יותר מזה בשביל לעזוב את החברה שלו, כי הוא קיבל חינוך לעבריינות.

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1681947:
הערת שולים:
הג'ינג'ים זאת קבוצה שהיא כבר דור שלישי לעבריינות, הם לא מכירים דרך אחרת, והם לא ממש מעוניינים בדרך אחרת. יש כאן "אל תיטוש תורת אמך" כפשוטו. (בעבר הכרתי חלק מהם באופן אישי, אני מניח שיותר טוב מאשר רוב חברי הפורום, חטפתי מהם אפילו מכות..)
נערי ביתר הם סיפור שונה לחלוטין, הם מודעים לחלוטין שצורת החיים שלהם אינה נורמטיבית, הם קרועים בין היצר שלהם, הרצון להתבלט ולהשפיע באופן כלשהו, ובין הרצון לחיות חיים נורמלים.

קחו "נער שולים" תסדרו לו עבודה נורמלית, מסגרת מקבלת, חברה טובה ומבינה, והסיכוי שהוא יעזוב את הברזלים הוא גבוה מאוד. אני מכיר הרבה בחורים כאלה באופן אישי, הסיכוי הוא גבוה, הן מבחינה אנושית גרידא, והן מבחינה יהודית תורנית.
ג'ינג'י מפרדס כץ צריך הרבה יותר מזה בשביל לעזוב את החברה שלו, כי הוא קיבל חינוך לעבריינות.

הגדרה מעולה!!! אלף צילצולים!

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פאוור, לא קראת את מה שכתבתי...
סורי, אין לי מה להתווכח איתך.
נכתב ע"י קקטוס;1681947:
הערת שולים:

מזדהה עם כל מילה.
כתבתי במפורש שזה בסה"כ נובע משיעמום ולא מרוע, והם חבר'ה שאם רק תצליח למשוך אותם למקום אחר, הם יהפכו ברגע לאדם אחר... אתה צודק במאה אחוז, ולא יודע איפה פאוור ראתה בדבריי סתירה לגישה הזו. ברור שגישה של הידברות היא הרבה יותר יעילה ונכונה..
רק כתבתי שלא בכל מקום זה יעיל. זהו.

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני שמעתי כבר כמה פעמים איך אוספים את החבר'ה האלו מקרוב שעוסק איתם:

שמישו יבוא כמו "גבר" יתן כיפים לחבר'ה תוך כדי אמירת "מניינים אחי" יחלק להם קצת סגריות ויקרא להם לשיעור תורה עם בירות ופיצות.

הם משתוקקים לזה וזה יעשה להם שינוי מהקצה אל הקצה

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
אוהו אוהו....
מה נהיה כאן....
לא הצלחתי אפילו לקרוא את כל האשכול, אבל.....
שימו לב בבקשה למה שכתבתי:
1. טיפול המורכב מ3 זרועות יחדיו שאמורות לתת מענה.
2. אין טיפול של זבנג וגמרנו.
3. אין עבריינים בביתר. בשפה המקצועית הם מוגדרים עברייני צעצוע - ילדי רחוב נושרים. אבל מה לעשות? הציבור שלנו פוחד גם מגורי כלבים, עכבישים ושממיות, וזה מטריד אותו מאד. צריך להחזיר את הבטחון האישי של האזרח הקטן גם אם הוא לא גר במשק ומתחכך עם בעלי חיים ביומיום.
4. בואו נדייק ונתמקד: אף אחד לא מתכוון להוציא אגרסיות על נוער, מדברים על טיפול בעבריינות בדרך החוק. במידה ומפיר חוק יפרע את חובו לחברה על פי חוקיה, הוא אמור לחשוב פעמיים לפני ביצוע עבירה על החוק. בעיקר ילדים טובים שיש להם מה להפסיד (צבא, עבודה וכו')

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י mat;1681883:

עדיף כידונים לעריפת ראשים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם כבר מדברים על ביתר...
אני מכירה משפחה של בעלי תשובה
זוג אקדמאי משכיל
אנשים איכותיים מאוד
ההורים "חצי - חצי".

הם הגיעו לשם כשנולד להם הילד השלישי.
וברחו משם אחרי 13 שנה בשן ועין: 2 ילדים חילונים ועוד אחת בכיוון :(

אני יודעת שיש שם עוד משפחות כאלו (לא יוצאי מעברות, לא דור שני של עבריינים), וזה לא קורה עד כדי כך במקומות אחרים.
מישהו יודע להסביר את הסיבה?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אפרת 10;1681965:
אני שמעתי כבר כמה פעמים איך אוספים את החבר'ה האלו מקרוב שעוסק איתם:

שמישו יבוא כמו "גבר" יתן כיפים לחבר'ה תוך כדי אמירת "מניינים אחי" יחלק להם קצת סגריות ויקרא להם לשיעור תורה עם בירות ופיצות.

הם משתוקקים לזה וזה יעשה להם שינוי מהקצה אל הקצה
ואני אוסיף על זה עוד נדבך.
אותו גבר גם ידאג להם לעבודה מסודרת / ישיבה.
אם הוא יודע על מישהו שצריך צביעה לבית, הוא ישלח את הבחור שיש לו ידים טובות עם דלי צבע ורולר. הוא רואה בחור מוכשר בציור, הוא ישלח אותו לפרוג ללמוד קורס, ויעבוד מול קרן קמ"ח שיממנו לו את הלימודים. לבחור שלישי הוא ייתן משימה לרכז את הבחורים למפגשים בלילות שבת, ובחור רביעי יהיה אחראי על גיוס תרומות לפיצוחים. והחמישי יחפש דבר תורה בשביל השיעור. אין בחור אחד שלא יכול להביא תועלת לחברה, צריך רק לתעל את הכשרונות שלו.
אין כמעט נער, אלא אם כן הוא פסיכופת, שיוכל להתעלם מדאגה כנה ואמפתיה מושלמת מצד מדריך שבעצם ישמש עבורו כדמות אב אוהב.
לא כל אחד הוא דמות ראוייה לכך, צריך להביא אנשים ראויים, אמיתיים וכנים, שישמשו כחונכים ומדריכי נוער. זה עובד.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
קקטוס אתה מדבר גבוהה גבוהה עם הרבה ביטחון עצמי, אבל אתה פשוט חוטא לאמת.

יש בביתר בעיה קשה ומתמשכת של שנים שרק הולכת ומחריפה והגיעו מים עד נפש.
כל דיקדוקי העניות על ההבדלים בין הבריונים האלה לבריונים ההם, נחמדים לדיון אקדמי על טיפול בנוער עברייני, אבל הם לא רלבנטיים למשפחות שחוששות לשלום ילדיהן.

נחמד להאשים את תושבי העיר במצוקה הנפשית בגין היחס הלא מקבל שהביא בסופו של דבר להידרדרות מוסרית של הנערים והביא אותם לאמץ התנהגות עבריינית אלימה וחסרת תרבות.
אבל מה לעשות, התאוריה הזו לא נכונה.
אי אפשר להאשים את תושבי העיר בבעיית הנוער העברייני. אבל אפילו אם נניח לצורך הדיון שיש לתושבי העיר אחריות. עדיין אי אפשר לצפות מהם שיתפשרו על שלומם ובטחונם האישי.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ז'

מט זְכֹר דָּבָר לְעַבְדֶּךָ עַל אֲשֶׁר יִחַלְתָּנִי:נ זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי:נא זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי:נב זָכַרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ מֵעוֹלָם יי וָאֶתְנֶחָם:נג זַלְעָפָה אֲחָזַתְנִי מֵרְשָׁעִים עֹזְבֵי תּוֹרָתֶךָ:נד זְמִרוֹת הָיוּ לִי חֻקֶּיךָ בְּבֵית מְגוּרָי:נה זָכַרְתִּי בַלַּיְלָה שִׁמְךָ יי וָאֶשְׁמְרָה תּוֹרָתֶךָ:נו זֹאת הָיְתָה לִּי כִּי פִקֻּדֶיךָ נָצָרְתִּי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה