טיול בחו"ל טיסה לחו''ל בפעם הראשונה!

יראת גאולה

משתמש מקצוען
מוסיפה עוד על האסור להעלות למטוס -
מספריים, סכין, אולר, פצירה -
כל אלו מותרים במזוודה, אסור בתיק עליה למטוס.

רק רבינו

משתמש פעיל
אם באים מירושלים שווה ונוח מאוד לנסוע ברכבת מתחנת יצחק נבון-בניני האומה בעלות של 18 ש"ח 22 דקות נסיעה

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
בלתק
אני טסתי פעם ראשונה עם ילד בלי בעלי
אז כמה דברים קטנים אולי כבר כתבו לך
במידה ואת נוסעת עם תינוק:
1. העגלה שהבאתי הייתה כבדה ומסורבלת וכל פעם שעליתי לרכב היה לי ממש פדיחה עם הניסיון לדחוף את העגלה לתא מטען העמוס גם ככה (כולה בוגבו) תשיגי או תלווי דונה או יויו - לא תתחרטי.
2. אני הבאתי לטיסה את המזוודה ותיק גב ענק שהיה אמור לעלות איתי למטוס. צריך לבוא לשדה תעופה 3 שעות לפני וזה היה לי ממש כבד... בטיסה חזור בצ'ק אין הפקידה אמרה לי שאפשר לקחת לי גם את הטרולי (מה שעולים איתו למטוס) למטוס. אני בתמימותי חשבתי שסוחבים לי אותו ושמים לי את זה במושב שלי או משהו. כמובן שהייתי נורא תמימה וזה הלך לתא מטען של המטוב - כנראה שהטיסה שהייתי אמורה לעלות אליה הייתה עמוסה אז הם רצו שאנשים יעלו בלי טרולי ולכן הם הציעו את זה
תכלס האוכל של התינוק היה שם (!!) ועברתי שעות מסייטות.
3.תביאי איתך שתיה לזמן הזה לפני שעולים למטוס - לא אשכח שקניתי בטרמינל בקבוק מים קטן באיזה 15 שח וזה חירפן אותי...
4. מאמינה שכתבו אבל אני אכתוב לך - אפשר לעשות צ'ק אין דרך האתר לפני שבאים בכלל לטרמינל.
5. אם את לבד אם תינוק אל תבחרי מושב פנימי... עדיף לך לקום כל הזמן כשהם רוצים לקום מאשר להקים אותם. זה לא נעים... ועם תינוק את צריכה לקום יותר. (להכין בקבוק, להרים את המוצץ, להרים את השמיכה וכאלה)
זהו בינתיים
אם יעלה לי עוד משהו אני אכתוב

leaha

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לא קראתי הכול. שימו לב שאסור לעלות נוזלים למטוס יותר מ50 מ"ל או 100 אולי.
בארץ פחות מקפידים. בלו"ל יותר. זה אומר שכל נוזל או משחה. זה כולל שמפו וזלין, קרם פנים. דאודרנט ועוד שהם מעבר ל100 מ"ל תאחסנו במזוודה הגדולה. ואם החלטתם לעלות למטוס מוצרי איפור או כל דבר שהוא פחות מ100 מ"ל שימו בשקית שקופה נפרדת. כי אחרת יש סיכוי שיהפכו לכם את כל המזוודה.
לא אשכח את עוגמת הנפש שקרתה לקרוב משפחתי שקנה למשפחתו בארץ ממרחים מיוחדים ויקרים מחו"ל ואת הכול זרקו לו לפח לפני העלייה למטוס. כל הטיסה הוא לא יכל להרגע.

אולי734

משתמש צעיר
אני נסעתי בתור ילדה בת 14 לניו יורק לבד
ללא שום ידע מהנכתב כאן
טיסה עם עצירה בספרד..
בלי אנגלית בכלל
לא ידעתי שום דבר מימיני ומשמאלי, אבל הסתדרתי איכשהוא, כמו שכולם מסתדרים.

נכון, הפכו לי את המזוודה כדי להוציא סבון ומרכך
נכון, בכיתי שעתיים בשדה תעופה בספרד והייתי בטוחה שאני הולכת להשאר שם לעולמי עולמים
נכון, לא הגיע לי המזוודה ולא ידתי איך למלא את הטופס
נכון, קמתי לפני ש'מותר' לקום מהמטוס והדיילים התנפלו עלי בזעם
אבל אני פה ואפילו עם חוויות טובות
מאז נוסעת כל שנה כמה פעמים לניו יורק ועדיין מהטיסה הראשונה יש לי רק זכרונות טובים:)

נ.ס.

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
@ה בקר אולי יש לך כח להסביר לי ברור יותר מה זה צ'יק אין כתבו כ''כ הרבה לא הבנתי עדיין כ''כ מה זה למה זה כ''כ חשוב ואיך עושים את זה ..... סליחה על העצלנות ..... פשוט אין לי כח וזמן לעבור בין עשרות ההודעות ולחפש....... :sleep:

תודה לך !!!!:)

יאנקאלע

משתמש מקצוען
@ה בקר אולי יש לך כח להסביר לי ברור יותר מה זה צ'יק אין כתבו כ''כ הרבה לא הבנתי עדיין כ''כ מה זה למה זה כ''כ חשוב ואיך עושים את זה ..... סליחה על העצלנות ..... פשוט אין לי כח וזמן לעבור בין עשרות ההודעות ולחפש....... :sleep:

מחיפוש פשוט בגוגל​

הנה הקישור

מה זה צ'ק-אין בכלל?​

צ'ק-אין הוא תהליך הקליטה לטיסה, שבו חברת התעופה מסמנת שהגעת, מנפיקה לך כרטיס עלייה למטוס ומקצה לך מושב (עם עוד לא בחרת אחד).
בעידן שלנו, בדרך כלל אפשר לעשות צ'ק-אין באינטרנט ולקבל את כרטיס העלייה למטוס אונליין, לפני שיוצאים לנמל התעופה, אבל חלק מחברות התעופה ובחלק מנמלי התעופה עדיין דורשים לעשות צ'ק-אין פיזי, במקום.
אם אפשר, לרוב נוכל לעשות בשבילך את הצ'ק-אין כחלק מהשירות שלנו – בחינם. כך נחסוך ממך את הצורך למלא את הפרטים שוב ושוב, נשיג לך את כל כרטיסי העלייה למטוס ברגע שחברות התעופה יאפשרו לעשות צ'ק-אין באינטרנט, ונחסוך לך תשלום של עמלות מיותרות בנמל התעופה.
נבקש ממך רק את הפרטים שחברות התעופה מבקשות לקבל, כמו מספר דרכון ותאריך תפוגה, או מסמכים הקשורים לקורונה. נצטרך לקבל אותם עד 24 שעות לפני הטיסה. רוצה לדעת איך עושים צ'ק-אין דרך Kiwi.com או אילו מסמכים צריך לצ'ק-אין?

לניהול ההזמנות שלי
המאמר הזה עזר לך?

כן

לא

מאמרים קשורים​

יאנקאלע

משתמש מקצוען
או כאן

ביצוע צ'ק-אין הוא תהליך בו אנשים מבצעים רישום של הגעתם לבית מלון, נמל תעופה, נמל ימי או אירוע.

תוכן עניינים​

בנמלי תעופה​

Postscript-viewer-blue.svg
ערך מורחב – רישום לטיסה
בנמל התעופה תהליך הצ'ק-אין מבוצע בדרך כלל על ידי חברות התעופה או על ידי סוכן העובד מטעם חברת תעופה מסוימת. במסגרת תהליך הצ'ק אין הנוסעים בדרך כלל מוסרים לחברת התעופה את כל התיקים שהולכים לתא המטען של המטוס ומקבלים את כרטיסי העלייה למטוס לפני שהם רשאים להמשיך לעלות לטיסה שלהם.

כל הנוסעים שמגיעים לנמל התעופה נדרשים לעבור את תהליך הצ'ק-אין בזמנים מסוימים לפני המראת הטיסה. במהלך תהליך הצ'ק אין הנוסעים נדרשים לרוב לבחור את המושב בו הם ישבו במהלך הטיסה מבין המושבים הפנויים, ורשאים גם לשלם על שדרוגים מסוימים אם האפשרות זמינה.

תהליך הצ'ק-אין משתנה מחברת תעופה לחברת תעופה.

בבתי מלון​

אורחים שמגיעים לבתי מלון נדרשים לעבור תהליך צ'ק-אין על מנת לקבל את המפתח לחדר ולעיתים רבות, במסגרת תהליך הצ'ק אין נדרשים לספק את פרטי כרטיס האשראי על מנת לכסות עלויות אפשריות במשך השהייה בבית המלון.

צ'ק-אין ברשתות חברתיות​

ישנם רשתות חברתיות שונות, כגון Foursquare, Google Latitude, Google+, Facebook, Jiepang, VK, Gowalla, GetGlue ו- Brightkite, שמאפשרים למשתמשים לבצע פעולה המכונה "דיווח עצמי" (Self-reported positioning), או מכונה גם "צ'ק אין", למקום פיזי בו הם נמצאים כעת, על מנת ליידע באופן זה את חבריהם ברשת החברתית על מיקומם.[1]

ביישומים רבים בטלפונים החכמים ישנו כפתור בו המשתמש יכול לראות רשימה של מקומות שנמצאים בקרבת מקום בהם המשתמש יכול לבצע "צ'ק-אין" ברשת החברתית. לעיתים רבות, אם המיקום אינו מופיע ברשימת המקומות הסמוכים, המשתמש יכול להוסיף את המיקום ישירות מהטלפון החכם. לאחר שהמשתמשים מבצעים "צ'ק-אין" ברשת החברתית לעיתים רבות הם מסוגלים לשתף את המיקום שלהם עם חברים בשירותים כגון Twitter או Facebook.

יראת גאולה

משתמש מקצוען

זה הדבר העיקרי שעושים בשדה התעופה - קבלה לטיסה.

עומדים מול פקיד (אחרי עמידה בתור...), מגישים לו את הדרכון והוא בודק שהכל תקין, הוא אחראי גם לבדוק אם יש ויזה אם צריך,
והוא מוודא אצלו במחשב שאתם רשומים לטיסה.

אח''כ הוא מקבל את המזוודות שנשלחות לבטן המטוס, שוקל אותן, מדביק תג עם השם שלך, ושולח במסוע.
הוא מנפיק 'כרטיס עליה למטוס', בו רשום שער העליה למטוס, ומספר המושב במטוס. ממילא אפשר לבקש ממנו איזה מושב רוצים.

כתבו כאן על לעשות צ'ק אין מוקדם באינטרנט, אני לא חושבת שזה נחוץ, זה סה"כ חוסך זמן קצר. לפעמים הטירחה בזה מרובה על התועלת.

יוסלה גולם

משתמש מקצוען
לא קראתי הכול. שימו לב שאסור לעלות נוזלים למטוס יותר מ50 מ"ל או 100 אולי.
בארץ פחות מקפידים. בלו"ל יותר. זה אומר שכל נוזל או משחה. זה כולל שמפו וזלין, קרם פנים. דאודרנט ועוד שהם מעבר ל100 מ"ל תאחסנו במזוודה הגדולה. ואם החלטתם לעלות למטוס מוצרי איפור או כל דבר שהוא פחות מ100 מ"ל שימו בשקית שקופה נפרדת. כי אחרת יש סיכוי שיהפכו לכם את כל המזוודה.
לא אשכח את עוגמת הנפש שקרתה לקרוב משפחתי שקנה למשפחתו בארץ ממרחים מיוחדים ויקרים מחו"ל ואת הכול זרקו לו לפח לפני העלייה למטוס. כל הטיסה הוא לא יכל להרגע.
נדמה לי שבטיסות הזולות (lowfair) כן מותר להעלות משקאות.
אולי צריכים לקנות את המשקאות אחרי הביטחון?
אבל על המטוס כל כוס מים עולה קרוב לעשרים ש"ח.

יוסלה גולם

משתמש מקצוען
לא יודע אם כתבו
לאחרונה ביקורת הגבולות עבר לביקורת דרך המחשב.
זה משהו מדהים.
חייבים להוריד את המשקפיים ביד אחד, וביד שנייה לסרוק את הרדכון בדיוק על המקום, ולעמוד על המיקום המדוייקת בדיוק, ואז יש סיכוי שאולי אולי השער יפתח.

מה לעשות? בכל אופן זה יותר טוב מאיזה אשה עצלנית שמשרת תור של שלושים עצבניים.

נ.ס.

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
זה הדבר העיקרי שעושים בשדה התעופה - קבלה לטיסה.

עומדים מול פקיד (אחרי עמידה בתור...), מגישים לו את הדרכון והוא בודק שהכל תקין, הוא אחראי גם לבדוק אם יש ויזה אם צריך,
והוא מוודא אצלו במחשב שאתם רשומים לטיסה.

אח''כ הוא מקבל את המזוודות שנשלחות לבטן המטוס, שוקל אותן, מדביק תג עם השם שלך, ושולח במסוע.
הוא מנפיק 'כרטיס עליה למטוס', בו רשום שער העליה למטוס, ומספר המושב במטוס. ממילא אפשר לבקש ממנו איזה מושב רוצים.

כתבו כאן על לעשות צ'ק אין מוקדם באינטרנט, אני לא חושבת שזה נחוץ, זה סה"כ חוסך זמן קצר. לפעמים הטירחה בזה מרובה על התועלת.
אם מה שכתבת זה ציק אין אז לא שייך לעשות את זה באינטרנט ... לא ??? סליחה על הבורות....

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אם מה שכתבת זה ציק אין אז לא שייך לעשות את זה באינטרנט ... לא ??? סליחה על הבורות....
נכון. באינטרנט עושים רק חלק מזה, בעיקר ממלאים פרטים - מה שהפקיד עושה במחשב בזמן שעומדים מולו ומחכים שיסיים...
ואפשר גם לבחור מושב.

לכן לטעמי אין בזה צורך,
כי בכל אופן צריך להמתין בתור ולהגיע לפקיד.

יאנקאלע

משתמש מקצוען
יש הרבה חברות שלוקחים תשלום על צ'ק אין בטרמינל
בפרט באירופה וגם כאן
והמחיר יכול להיות כמעט כמו הכרטיס
למשל 25 יורו לאדם

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
בלת"ק

בטיסות לדובאי וכיוצ"ב הרבה פעמים זה מטוסים עם 3 מקומות בשורה.
לא רק לדובאי.
יש מטוסים שבהם יש 3 טורי מושבים (2,3,2), ויש מטוסים יותר קטנים שיש בהם רק שני טורים של 3 מושבים בכל טור.

בהמראות ובנחיתות יש הפרשי לחץ עצומים, ומרגישים אותם בעיקר באוזניים. מה שעשוי לעזור - זה לעיסת מסטיק.
מה שעשוי לגרום לכאבים עזים - זה צינון. המראות/ נחיתות וצינון אינם חברים טובים. באחת הטיסות שלי הייתי מצוננת ככה-ככה, והנחיתה כאבה לי תופת.
(אה, גם טישו אל תשכחו לקחת...)

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
בהמראות ובנחיתות יש הפרשי לחץ עצומים, ומרגישים אותם בעיקר באוזניים. מה שעשוי לעזור - זה לעיסת מסטיק.
מה שעשוי לגרום לכאבים עזים - זה צינון. המראות/ נחיתות וצינון אינם חברים טובים. באחת הטיסות שלי הייתי מצוננת ככה-ככה, והנחיתה כאבה לי תופת.
בקיצור, כמו באוטובוס.
רק באוויר... ;)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
בהרבה ארצות זורקים סנדויצים עוגות ביתיות תבשילים פירות וירקות.
רשמית אסור להכניס בשר, דגים, עופות, פירות וירקות ממדינה למדינה
לא בכל הגבולות ממש מקפידים על זה.
בלת"ק

לא רק לדובאי.
יש מטוסים שבהם יש 3 טורי מושבים (2,3,2), ויש מטוסים יותר קטנים שיש בהם רק שני טורים של 3 מושבים בכל טור.

לא כתבתי רק לדובאי
כתבי לדובאי וכיוצ"ב
כתבתי על דובאי דווקא כי דברו מעלי איםה שהוא על טיסה לדובאי ולזה הגבתי.

בכל הטיסות שאינן טרנסאטלנטיות יש אפשרות שהמטוס לא יהיה מהגדולים יותר.
בטיסות טרנסאטלנטיות זה תמיג מטוסים גדולי כמו הבואינגים הגדולין והג'מבו. לא שווה להוציא טיסה במטוס קטן

אישית טסתי כבר נראה לי בכל גדלי המטוסים או כמעט כולם.
כולל מטוס של 12 נוסעים
מטוס פיצי
בלי תא תחתון לכבודה אלא חלקו האחורי של המטוס שימש כתא המטען והיה מופרד ברשת מאזור הישיבה.
2 טורים של 6 כסאות. לכל כסא חלון :)

טיסה של פחד אלוקים כי המטוב בגלל שהוא קל התנודד ממש עם כל משב רוח.
טיסה של 45 דקות מניוארק למונטריאול.
הכי גרועה שהיתה לי בחיי

לא ממליצה לטוב במטוס כזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה