דרוש מידע טופס 101- תיאום מס דחוף

חרד ה'

משתמש רשום
דחוף!!!
אם מישהו יכול לעזור לי עד השעה היום 16:00
אני צריך למלא טופס 101
של מעסיק שני
יש לי כמה שאלות
א) לבקש תיאום מס בהצהרה הזאת?
וא"כ למלא את סכום ההכנסה מהעבודה ראשונה?
ב) יש לי שאלה כזאת איזה אופציה לבחור?

1)אבקש לקבל נקודות זיכוי ומדרגות מס כנגד הכנסתי זו . איני מקבל/ת אותן בהכנסה אחרת
2)אני מקבל/ת נקודות זיכוי ומדרגות מס בהכנסה אחרת ועל כן איני זכאי/ת להן כנגד הכנסה זו

זה השאלה איזה לבחור 1 או 2 כי אני מקבל נקודות זיכוי בעבודתי הקודמת ואני רוצה את זה גם על עבודתי זו (זה מספיק לשניהם)
אם מישהו יכול לענות לי במיידי זה יהיה עזרה גדולה.
תודה רבה

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
המעסיק לא יבקש עבורך תיאום מס. ולכן לא כ"כ משנה אם תמלאו את המשכורת הקודמת או לא...

אופציה א:
למלא כאילו זו עבודתך היחידה, ולא יורידו לך מס.
אופציה ב:
לכתוב שזו עבודה נוספת, ויורידו מס ברמה המקסימלית עד שיקבלו תיאום מס. ואז מקבלים החזר של המס ששולם.
אופציה ג' -הכי נכון:
למלא גם טופס תאום מס ברשת, ולשלוח אותו יחד עם ה101

חרד ה'

משתמש רשום
המעסיק לא יבקש עבורך תיאום מס. ולכן לא כ"כ משנה אם תמלאו את המשכורת הקודמת או לא...

אופציה א:
למלא כאילו זו עבודתך היחידה, ולא יורידו לך מס.
אופציה ב:
לכתוב שזו עבודה נוספת, ויורידו מס ברמה המקסימלית עד שיקבלו תיאום מס. ואז מקבלים החזר של המס ששולם.
אופציה ג' -הכי נכון:
למלא גם טופס תאום מס ברשת, ולשלוח אותו יחד עם ה101אני מבקש/ת תיאום מס מהסיבות הבאות
העתקה מהטופס: שאלה יש לבחור 1

1 אני לא מבקש/ת תיאום מס
2 לא הייתה לי הכנסה מתחילת שנת המס הנוכחית עד לתחילת עבודתי אצל מעביד זה
3 פקיד השומה אישר תיאום לפי אישור מצורף
4 יש לי הכנסות נוספות ממשכורת כמפורט להלן
הוסף הכנסה

זה השאלות בטופס הדיגיטלי ועדיין אין לי טופס של תיאום מס איזה לבחור?

ולגבי השאלה השניה של הנקודות זיכוי איזה מבין השניים לבחור?
2 האופציות
1)אבקש לקבל נקודות זיכוי ומדרגות מס כנגד הכנסתי זו . איני מקבל/ת אותן בהכנסה אחרת
2)אני מקבל/ת נקודות זיכוי ומדרגות מס בהכנסה אחרת ועל כן איני זכאי/ת להן כנגד הכנסה זו

איזה לבחור פה ?
תודה רבה

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
עדיין אין לי טופס
אז תוציאו...
לוקח כמה דקות ויחסוך את הסיבוכים

אם בכל זאת תחליטו להגיש בלי לעשות תיאום מס- אז הדרך החוקית הנכונה היא להצהיר
1 אני לא מבקש/ת תיאום מס
ואז יורידו הרבה מס, ותקבלו החזר (בתוספת ריבית) כשתגישו תיאום מס.

הדרך הלא חוקית אבל שהרבה עושים, זה להצהיר שזו ההכנסה היחידה (2)
ושאתם מבקשים שיתחשבו בנקודות הזיכוי (1)

גבר גבר

משתמש חדש
בענין:
אם עשיתי תיאום מס על עבודה משני מעסיקים ובחודש הקרוב יכנס לי ממעסיק חדש (כי עברתי בית ספר...)
האם צריך להגיש תיאום מחדש או שבגלל שמהקודמים לא יכנס לא צריך כלום?
תודה.

חרד ה'

משתמש רשום
אני באמצע לעשות תיאום מס והוא שואל כמה השכר ברוטו לחודש מה אני עונה אם כל פעם זה שונה?

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני באמצע לעשות תיאום מס והוא שואל כמה השכר ברוטו לחודש מה אני עונה אם כל פעם זה שונה?
ממוצע
תסתכלו למטה בתלוש, מופיע סה"כ תשלומים. תחלקו למספר החודשים שעבדתם, וזה התשובה.
בכל מקרה, אם יורידו מס יותר ממה שצריך- תבקשו החזר בסוף שנה. רק צריך לעקוב...

בנוסף, בימים הקרובים תעשו גם תיאום ביטוח לאומי. חשוב מאד כי זה הרבה כסף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה