שיתוף - לביקורת טוסטים לדוסים

3333ציפי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
"הייי, יש כאן מישהו לעשות לי טוסט?"
המוכר, בחור בן 16 בכיפה לבנה, מסדר את העודף בקופה, מאבק את הדלפק מכמה פרורים ובא.
"כן, מה לשים'ך?"
"גבינת שמנת, חסה. רגע, החסה, מתי פתחת אותה?"
" היום, הכל טרי, חביבי."
"טוב אז אין סיכוי שזה... זה חסלט, נכון? עזוב אל תשים. העגבניות מה?"
"טריות"
"לא, אחי, אני שואל אם הם שישית, חו"ל, שביעית, מה?"
"וואלה דקה, אני שואל את הבוס.
בנצי? יש פה אחד שואל על הירקות אם הם שמיטה, חכה שניה
הוא אומר שהבטטה שישית, הפטריות נכרי"
"תשאל אותו איזה הכשר הנכרי"
"הוא אומר בד"ץ"
"לא טוב. לא טוב. הבצל?"
"בנצי הבצל מאיפה? הוא אומר הבצל חו"ל"
"תשאל אותו איזה ארץ"
"אתה צוחק איתי? בנצי מאיזה ארץ הבצל? בנצי אומר שזה לא משנה"
"בטח משנה, אני יגיד'ך, קח ת'חסה, מגבול פארן, אז הם אומרים חו"ל אבל אני לא סובר שזה חו"ל ואז זה..."
"טוב עזוב, בנצי מברר מאיפה בינתיים. מתאומר? טורקיה? טורקיה אחי, זה גם ארץ ישראל אתה סובר?"
"לא, זה מעולה, שים, שים זיתים"
"אבל הם בד"ץ"
"זה שימורים זה פסדר"
"טוב זהו, אני שֹמ'ך 6 דקות זה מוכן"
"לא לא, רגע, תוציא משם את הפטריות האלו מהטוסט הקודם, שלא יהיה.., לא רגע אל תשים בפח את מאבד את זה!"
"טוב נשמה, גמרת עלי, איך אתה משלם, מזומן?"
"כן, קח, תן עודף. הייי לא זה עודף של סחורה של שביעית לא לא חכה אני מביא'ך אשראי שיהיה בלי עודף"
"תקשיב, זה עוד לא פגשתי. דוסים כמוך פשוט לא קונים טוסטים"

נערך לאחרונה ב:

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
חזק, והכי אמיתי שיש :)
קצת התבלבלתי מזה ששניהם דיברו באותם סלנגים. נכון שבדיבור מציאותי זה יקרה, אבל בכתיבה כל סלנג מוחצן יותר, ולכן כדאי לדלל אותם, או לפחות לאפיין באמצעותם רק גיבור אחד. הייתי משאירה את הבחורצ'יק עם הסנלג, ואת הדוס מעברתת לשפה תקינה יותר.
ועוד משהו קטן, נהניתי פחות מהסוף כי הסגרת אותו כבר בכותרת. נראה לי ש"לא חוזרים על בדיחה פעמיים" תקף גם כאן.
חוץ מזה הקטע נהדר!

3333ציפי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תודה לקוראים!
הקטע הזה מוקדש באמת למוכרים הסבלנים שאין עליהם

ועוד משהו קטן, נהניתי פחות מהסוף כי הסגרת אותו כבר בכותרת. נראה לי ש"לא חוזרים על בדיחה פעמיים" תקף גם כאן.
יא נכסית:p

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה