התייעצות טויוטה קורולה או מזדא 3?

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אמרו לי תמיד שטויוטה קורולה לא רואה מוסך והוא רכב מאוד טוב
אבל כמעט ולא רואה משהו טוב למכירה

מה אומרים על המזגדה 3??

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מאזדה 3 רכב מצויין
אבל לפעמים יש לו בעיות מעצבנות כמו חלון שלא נפתח
וגם לוקח יותר דלק משמעותי מטויוטה
תודה!

כמה באמת ההבדל בדלק?? שווה הפער במחירים ושנתון?
אני רואה אני יכול מזדות של 2009-10 דומים מאוד למחירים של קורולה של 2007

רעיון טוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
מאזדה 3 1 לי' ל10 ק''מ
קורולה 1 לי' ל 13-14 ק''מ בבין עירוני.

בני2

משתמש מקצוען
מאזדה 3 1 לי' ל10 ק''מ
בבינעירוני?? לא ממש, אני עשיתי עם מאזדה 3 (ישנה) 1 ל13-12, בנסיעה רגועה. לא יהיה הרבה הבדל בנסיעה יותר מהירה אולי 1ל11.5.
האמת אם תוכל להסביר לי איך להמחיש את זה זה בצורה יותר מעשית?? תמיד שומע את ההשוואה הזאות ולא מבין איך לתרגם את זה
אולי כי אתה לא ממלא דלק;)..
אבל זה מאודפשוט ואני יעשה לך דוגמה: 2 רכבים אחד לוקח ליטר דלק ל14 ואחד לי' ל12. אם הנסיעה שאתה עושה עכשיו היא 150 ק"מ אתה מחשב בכמה ליטר השתמשת -את הקמ שנסעת ברכב אחד תחלק ב14 = 10.7, ובשני תחלק ב12 =12.5, ועכשיו לכסף... תעשה חישוב כמה ולה כל ליטר דלק, אם ליטר דלק עולה 6.4 אתה מכפיל את הליטר בשח, בראשון יצא 68.4, בשני 80.

אם אתה עושה חשבון חודשי תבדוק כמה בממוצע תיסע בחודש ותראה אם זה משמעותי בשבילך.
אגב לדעתי המאזדה הרבה יותר מהנה לנהיגה ואמינה לא פחות.

רעיון טוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
בבינעירוני?? לא ממש, אני עשיתי עם מאזדה 3 (ישנה) 1 ל13-12, בנסיעה רגועה. לא יהיה הרבה הבדל בנסיעה יותר מהירה אולי 1ל11.5.
ת'אמת שעל אף שאני נהגתי המון על מאזדה, אף פעם לא חישבתי לפי ק''מ, אני מסתמך על מה שהעולם אומרים וגם על מה שהרגשתי בכיס..
ובכל מקרה אני חותם על מה שכתבת
לדעתי המאזדה הרבה יותר מהנה לנהיגה

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עשיתי חשבון ויצא לי שאני עושה סביב ה200 ק''מ בחודש פחות או יותר
מדובר אבל בשימוש עיקר עירוני ופעם בשבועיים ביו עירוני.ולא הרבה פקקים בעיר
איך לשער את שניהם? גם 1-10 ו1 ח 14??

צ'יטה

משתמש פעיל
הקטע הזה שמאזדה שותה הרבה זה פייק ישן וידוע, יש לי מאזדה, שותה 1- 12 משולב, וקורולה ממש לא לוקחת פחות.
מבחינת איכות, אם בתקציב שלך אתה יכול לקבל מאזדה עם נתונים טובים יותר (שנתון, קילומטראז' וכו'), לך על המאזדה.
אם זה מפריע לך- המאזדה מרעישה יותר.

בני2

משתמש מקצוען
איך לשער את שניהם? גם 1-10 ו1 ח 14??
לא ממש (יותר ממש לא), אבל לדעתי אין הרבה הבדל ביניהם בעיר. הכל תלוי איך נוהגים, (במאזדה צריך רגישות גבוהה יותר בדוושת הדלק).
ושוב, ההבדלים בצריכת דלק עצומים לפי סגנון הנהיגה!

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הקטע הזה שמאזדה שותה הרבה זה פייק ישן וידוע, יש לי מאזדה, שותה 1- 12 משולב, וקורולה ממש לא לוקחת פחות.
מבחינת איכות, אם בתקציב שלך אתה יכול לקבל מאזדה עם נתונים טובים יותר (שנתון, קילומטראז' וכו'), לך על המאזדה.
אם זה מפריע לך- המאזדה מרעישה יותר.
תודה!
אני רואה שאני יכול לקנות מזדא בתקציב הזה עם נתונים הרבה יותר נחמדים.
מה הכוונה שמרעישה יותר? איזה סוג של רעש??
(תמיד נהגתי רכב של השכרה או של אבא שלי או של חברים כך שאף פעם החזקתי רכב או התחברתי אילו אישי)
לא ממש (יותר ממש לא), אבל לדעתי אין הרבה הבדל ביניהם בעיר. הכל תלוי איך נוהגים, (במאזדה צריך רגישות גבוהה יותר בדוושת הדלק).
ושוב, ההבדלים בצריכת דלק עצומים לפי סגנון הנהיגה!

מה הכוונה לפי סגנון הנהיגה?? תשכיל אותי! מאוד חשוב לי ללמוד

צ'יטה

משתמש פעיל
תודה!
אני רואה שאני יכול לקנות מזדא בתקציב הזה עם נתונים הרבה יותר נחמדים.
אז לך על מאזדה.
מה הכוונה שמרעישה יותר? איזה סוג של רעש??
המנוע שלה יותר מרעיש, לא משהו נורא בכלל אבל אם אתה רגיש לנושא אז אולי זה יפריע לך.
ככל שאתה מאיץ יותר בעדינות ובאופן כללי נוסע יותר רגוע (לא לאט, אפשר לטוס אבל רגוע, בלי להיות דרסטי עם האצות ובלימות), הרכב חסכוני יותר ובנוסף הוא נשמר הרבה יותר.

בני2

משתמש מקצוען
משהו שכדאי לדעת ככל שאתה לוחץ יותר על הדוושה הרכב לוקח יותר דלק. בניגוד לסטיגמה, אין משמעות ישירה בין ה'טורים' (סבובי מנוע) לצריכת הדלק. אם אתה 'מלטף' את הדוושה יקח קצת יותר זמן לרכב להגיע למהירות הנדרשת אבל יחסוך הרבה יותר, וכך גם בבלימה, אם אתה רואה רמזור אדום- שחרר את הדוושה אפשר לדרדר עד אליו ויכול להיות שגם תחסוך את ההאצה כי אולי הוא גם יתחלף בינתיים לירוק...

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אז לך על מאזדה.

המנוע שלה יותר מרעיש, לא משהו נורא בכלל אבל אם אתה רגיש לנושא אז אולי זה יפריע לך.

ככל שאתה מאיץ יותר בעדינות ובאופן כללי נוסע יותר רגוע (לא לאט, אפשר לטוס אבל רגוע, בלי להיות דרסטי עם האצות ובלימות), הרכב חסכוני יותר ובנוסף הוא נשמר הרבה יותר.

ככל שאני לוחץ על הגז והברקס בעדינות,ולא שאני עושה גז ומתקדם ומהר מאוד אני עוצר ושוב ככה.....זה ההבדל בצריכת דלק??

ומבחינה לא לראות מוסך המזדה גם טוב לסיכום??

ממש תודה לכולם מאוד עזרתם!

נערך לאחרונה ב:

שמשון כהן

משתמש רשום
בדיוק זו ההוכחה שאין באמת הבדל, אדרבה צא מחר לרחוב ותסתכל...
כל המאזדות נמצאות אצל הערבים וסמוך עליהם שהם מבינים...
ואגב יש גם טויוטה פריוס שנחשב רכב מצויין לא פחות מקורולה ואולי אפי' יותר
והקילומטרז' שלו פחות משחק כמו בשאר הרכבים

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כל המאזדות נמצאות אצל הערבים וסמוך עליהם שהם מבינים...
ואגב יש גם טויוטה פריוס שנחשב רכב מצויין לא פחות מקורולה ואולי אפי' יותר
והקילומטרז' שלו פחות משחק כמו בשאר הרכבים
אז אתה כן בעד המזדה??
אני רואה טויוטה קורולה 2007 קמ' 190 15K ש''ח
מול מזדה 2009 185 קמ 14 ש''ח

באמת מוצדק הקורולה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה