דרוש מידע חסידים שלא מגיעים לר"ה לירושלים האם הם צריכים לשלם על הדירות שקבעו מראש?

א.מ.ל

משתמש פעיל
שאר החסידיות כן מגיעים ככה שזה ממש נזק!
האם הם שילמו מקדמה צריך להחזיר?
ואם הם לא שילמו מקדמה?
לא צריכים לשלם תשלום מלא?
רק לאנשים מנסיון ששאלו רב וגם נתקלו השנה באותו דבר
אשמח לעזרה ממש דחוף תודה

קצינלנבויגן

משתמש צעיר
שאר החסידיות כן מגיעים ככה שזה ממש נזק!
האם הם שילמו מקדמה צריך להחזיר?
ואם הם לא שילמו מקדמה?
לא צריכים לשלם תשלום מלא?
רק לאנשים מנסיון ששאלו רב וגם נתקלו השנה באותו דבר
אשמח לעזרה ממש דחוף תודה
נראה לי שאם לא שילמו מקדמה אז לא חל הלכתית שום דבר

פלניא אלמוני

משתמש רשום
נראה לי שאם לא שילמו מקדמה אז לא חל הלכתית שום דבר
אני לא דיין אבל יש מושג בהלכה של מי שפרע לא נראה לי שמישהו רוצה בראש השנה שזה ייאמר עליו
יש גם ענין של מחוסר אומנה
בלי מקדמה וקנין יש שאלה גדולה לגבי לכפות תשלום בבית דין אבל יהודי שומר תורה ומצוות בדר"כ מעונין להתנהל בצורה של לכתחילה ובשביל זה צריך לשאול רב שיישמע את שתי הצדדים (בדיני ממונות אחרת אסור לפסוק הלכה למעשה) או שהצד השני יצהיר שמקובל שהוא ישאל גם בשבילו.

קצינלנבויגן

משתמש צעיר
אם יש הנחיות של פיקוד העורף של פיקוד העורף שאסור התכנסיות הרי זה מוגדר כמכת מדינה ואפילו אם עשו קנין פטור מעקר הדין אבל מקובל לשלם חצי

משה 05276

משתמש מקצוען
אם יש הנחיות של פיקוד העורף של פיקוד העורף שאסור התכנסיות הרי זה מוגדר כמכת מדינה ואפילו אם עשו קנין פטור מעקר הדין אבל מקובל לשלם חצי
בקורונה הרבנים פסקו שלא צריך לשלם כלום
כ ברור לכל שבמקרה קיצון לא יכולו לבא

ואגב גם קרלין ביטלו את הנסיעה לע"ע

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
מצד פיקוד העורף.
מותר בירושלים ללא הגבלה.
בשאר הארץ עד 1000 איש.

לכן מי ששכר דירה בירושלים לא יכול לבטל [כי הוא יכול להגיע]
אולי בבני ברק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה