שיתוף - לביקורת חסד שבנצח (סיפור)

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
בשנה שעברה התחלתי לכתוב סדרה של סיפורים על־פי המידות של ספירת העומר. השנה אני מנסה להשלים את ה"חורים" שהותרתי בסדרה בשנה שעברה.
הצעקות חדרו את מחשבותיה הדומעות.
"לא נכון! אני שמתי ראשון את הקלף!"
"אתה לא! אני שמתי לפניך!"
"לא רוצה, לא רוצה! למה תמיד אתה מצליח לפניי? למה אני אף פעם לא מנצח?"
הדמעות חדרו את מחשבותיה הצועקות.
התנערה בכוח, הסיטה עיניה מהנקודה העלומה אל הרצפה. שני בניה ישבו, קלפים מתעופפים בסער ביניהם, הגדול שבהם כועס, הקטן שבהם בוכה.
"מה קרה?" הכריחה את מחשבותיה העגומות להתנתק ממנה. "למה אתה בוכה? למה אתה כועס? למה אתם רבים?"
"אנחנו לא רבים," תיקן הגדול בחשיבות, "אבל פשוט מתניה לא מוכן אף פעם להפסיד. הוא רוצה תמיד לנצח!"
"נכון," בכה מתניה. "זה לא פיר! מיכאל תמיד מנצח! זה לא פיר שהוא הגדול ולכן תמיד הוא מנצח!"
הצחוק התגנב בלי רשותה לשפתיה. ירדה מהספה, רכנה ליד בנה הצעיר.
"קשה לך להיות הקטן?" שאלה, מחניקה את החיוך. "קשה לך שאתה מפסיד?"
"כן..." הוא ניגב את עיניו, משך באפו המלא. "אני אוהב לנצח... אני רוצה תמיד לנצח!"
"זה עושה לך הרגשה טובה, לנצח?" חקרה אותו ברוך.
"כן... זה כיף להצליח במשהו שקשה!"
זה כיף להצליח במשהו שקשה...
התרוממה בקושי מה מהרצפה, נעצה את עיניה בסידור הזנוח שלה על השולחן. כמה הבטיחה לעצמה, כמה ביקשה מגופה העייף – שלפחות בשבת תצליח לקום בזמן, שלפחות בשבת תצליח לנצח את השעון, ולהתפלל שחרית מלאה בנחת.
אבל כמו בכל שבת – גם הפעם היא הפסידה. וגם הפעם נותר הסידור שלה לא מדופדף מעבר לברכות השחר.
במשך כל הסעודה אכלה את עצמה ביחד עם החמין, כעסה על עצמה ועל העצלות הרוחנית שלה. במשך כל הזמן מאז הסעודה, מאז שבעלה יצא לשיעור וילדיה התיישבו למשחק הקלפים, ישבה על הספה בדכדוכה, ראתה את עצמה מזדקנת בלי תפילה, בלי רוח.
עד שראתה אותו, את מתניה שלה.
"זה מדהים," היא לחשה, ליטפה את פאותיו הקופצות, "זה מדהים איך שאתה לא מוותר! שוב ושוב אתה משחק עם מיכאל, שוב ושוב אתה מנסה להצליח במשחק, לנצח את מה שמונע ממך לנצח במשחק... ממש – ממש ללמוד ממך!"
הוא הביט בה, עיניו גדולות, ידיו מרימות שוב את הקלפים. היא החזירה לו מבט מחויך, הבינה שהוא לא מבין.
והבינה כמה חסד הוא העניק לה, כשלימד אותה איך לא להתייאש, איך להמשיך לנסות לנצח – עד שתגיע לנצח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה