עזרה חסד לשם שמים?

מצב
הנושא נעול.

חמסה

משתמש צעיר
בעיה נפוצה בקרב אנשי הצלה שמספרים לכל הבית כנסת את מי פינו בלילה הקודם והיה מיקרים שאף צילמו תמונות אישיות מזירת תאונה אבל ככה זה שכולם משלנו...
לא נכון!
מקירבה לאיש הצלה שלא מספר כ-ל-ו-ם!!
גם אם זה באמצע שולחן שבת משפחתי, וגם אם הביפר מתעורר ונותן מידע, כ-ל-ו-ם!
וגם לאשתו לא מדווח. מידיעה.

יהלומים

פתרונות תעסוקה יצירתיים
מנוי פרימיום
בשבת שהיה לנו מצב חירום
הזמנו שירותי הצלה
הבית התמלא באנשי הצלה אחד אחרי השני
שכולם כמובן הגיעו ברכבם!
הבית ניהיה הפקר, ופתוח לעין כל...
למה כשיש מצב חירום פרטיות החולה לא רלוונטית?
למה צריך 5-6 אנשי הצלה שיסתובבו בבית ויחמירו את החרדה של הילדים?
האם זה לא מובן, שלא נעים לאישה להמצא במצב כזה מול אברכים חסידיים שיכולים להיות גם מכרים ושכנים?

גימפעל

משתמש מקצוען
בשבת שהיה לנו מצב חירום
הזמנו שירותי הצלה
הבית התמלא באנשי הצלה אחד אחרי השני
שכולם כמובן הגיעו ברכבם!
הבית ניהיה הפקר, ופתוח לעין כל...
למה כשיש מצב חירום פרטיות החולה לא רלוונטית?
למה צריך 5-6 אנשי הצלה שיסתובבו בבית ויחמירו את החרדה של הילדים?
האם זה לא מובן, שלא נעים לאישה להמצא במצב כזה מול אברכים חסידיים שיכולים להיות גם מכרים ושכנים?
אין לכם מנעול על הדלת ?

גימפעל

משתמש מקצוען
חשבתי על זה המון לאחרונה,
יש הרבה אנשים שרוצים לעשות חסד, רק בגלל שזזה נותן להם משהו אישי (מעבר לסיפוק שנותנת הנתינה)

נרשמתי לאיזה ארגון שידוכים, ארגון 'מסודר', שאפילו מגייס תרומות וכו'
ואני פתאום מגלה שמידע אישי מאוד! שלי עבר מ"מתנדבת" של הארגון לכמה מכרות שלי. שהיא חברה שלהן.
לא קיבלתי שום הצעה או משהו כזה, אבל הפצת מידע אישי מאוד עלי- כן!

במקרה אחר,
משהי שמחלקת ממתקים בבתי חולים, סיפרה לי על מכרה שלי שהיא ראתה שם ואיפה וכו'
מדובר בבעיה רפואית קשה!! אבל שניתן לחיות איתה חיים תקינים, ואף אחד בעולם לא יודע מזה! אני ידעתי ע"כ קודם
וזה היה לי מאוד אכפת שככה הסוד שלה זלג החוצה דרך משהו שבכלל לא היה צריך להיות שם!

למה לכל "ארגוני החסד" המפוארים אין אפילו קצת שמירה על דיסקרטיה ?
זה מביא נזק יותר מאשר תועלת!!
(גם הארגונים הגדולים והמוכרים
למה שאני צריכה ללכת לאיזושהי בדיקה רפואית אני אמורה לקבל חקירה צולבת מ"מתנדבת" ששואלת אותי מאיזה איזור אני בארץ וכו' כי יש להם הרבה מה לתת לי... (חוץ מעוגיה יבשה ומגעילה)
המון "מתנדבות" שנמצאות שם רק לשם הסקרנות הבני ברקית הזולה שלהם!
יש לי ללמד זכות,
שהמתנדבת המסורה בכלל לא ידעה שטיפול בבית חולים היא סוד כמוס.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
משהי שמחלקת ממתקים בבתי חולים, סיפרה לי על מכרה שלי שהיא ראתה שם ואיפה וכו'
זה גועל נפש, סליחה על הביטוי.
אבל כל בן אדם עם קצת שכל בקודקודו מבין שזה לא אמור להיות
ולדעתי
את צריכה לפנות לארגון שהיא מתנדבת דרכו
ופשוט לעדכן אותם שזה סגנון המתנדבת
בטוחה שהיא תסולק באותו רגע
זה כבר השמצה פרועה.
המתנדבות עושות חסד אמיתי באיכפתיות אמיתית ראויה לציון

מכירה מספיק מתנדבים/ ות
שנותנים מכל הלב
לא רואים את מי שלא רוצה שיראו אותם
בעדינות ובאכפתיות נותנים לאנשים שמאושרים לקבל.

בעבר יצא לי לדבר עם אחת שהתפלאה שלא ידעתי שהיא היתה מאושפזת תקופה ארוכה בתל השומר
הרי X (קרובת משפחה בקרבה ראשונה) מתנדבת וחילקה לי אוכל כל יום Y.
אמרתי לה, הרי בחיים לא שמעתי ממנה מילה על מישהו/ משהו שראתה במחלקות.
ובן אדם שלא יודע לשמור על פיו
בבקשה,
לא מתאים למקומות הללו.

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עד כאן את "אולי" צודקת
מכאן והלאה זה ממש ממש ממש לא נכון!
ואני ממש מתנגדת למילים שלך!

למה שאני צריכה ללכת לאיזושהי בדיקה רפואית אני אמורה לקבל חקירה צולבת מ"מתנדבת" ששואלת אותי מאיזה איזור אני בארץ וכו' כי יש להם הרבה מה לתת לי... (חוץ מעוגיה יבשה ומגעילה)
בחיים לא נתקלתי בשאלות יותר מ- מה את רוצה לאכול / לשתות
אף אחת לא שאלה אותי למה אני כאן ומאיפה אני,

לפני כמה חודשים הגעתי למיון עם ילד בשבת בצהריים, אחרי לילה ללא שינה ובוקר בלי אוכל ושתיה אפילו קפה עוד לא שתיתי.
פתאום הופיעו 2 מתנדבים עם עוגות ושתייה, בקשתי מהם אם אפשר בקבוק מים, הגעתי בלי כלום! הם מיד נתנו לי בקבוק, אחרי כמה דקות חזרו עם בקבוק קולה קר. קופסא עוגות מפוצצת בכל טוב, פירות ועוד כמה דברים כבר לא זוכרת...
איך את מסוגלת לדבר ככה?!

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום

משקיף

משתמש פעיל
ראשית כל חשוב לציין שהארגונים הללו הצילו ומצילים חיים, המון חיים.
ולעצם העניין מאחר ובמקרים רבים מדובר בפיקוח נפש או ספק פיקוח נפש ודאי שישנה חשיבות לכך שכל איש הצלה יהיה דרוך לכל קריאה שמקבל מבלי לחשוב שאולי מישהו כבר הקדים אותו. אבל:
ברגע שהוא רואה שאינו נחוץ להצלה שיזדרז לצאת מהשטח, גם לא להישאר מתחת הבניין או על הרחוב עם האורות המהבהבים ולקפקפ עם חברים.
גם את הסירנות כדאי להפעיל רק במקרים שיש צורך בהם...
לעניין ההתנדבות בבתי החולים
הלוואי שיהיו מי שיחשבו על פתרון לשמירה על דיסקרטיות. כמו שכבר נכתב, ישנו ציבור גדול שיוותר על העוגייה והארוחה בשביל לשמור על פרטיותו.

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
יש מתנדבים רציניים שעושים עבודתם לשם שמים.
אני מכירה אישה שמתנדבת שנים בבית חולים ועוזרת באמת בלי לספר סיפורים.
לאחרונה קרוב משפחה שבת משפחתו היתה מאשפזת קיבל ממנה ארוחות חמות שבישלה בעצמה אוכל ביתי והביאה לו במסירות וזו היתה עזרה גדולה.
גם עוגות ושתיה משמחים לפעמים. לא תמיד אנשים שבאים ללוות חולה הזקוק לניתוח, למשל, חושבים לקחת איתם מזון וההמתנה לפעמים היא שעות רבות. אני נתקלתי במתנדבים ומתנדבות שהביאו שתיה חמה או עוגה ממש במקום ובזמן הנכון ולא שאלו שאלות אישיות בכלל.

%;

משתמש פעיל
יש מחלקות שמסגירות את המחלה של הבנ"א- אונקולוגיה, השתלות, פסיכיאטריה.....
ולא צריך להיות גאון גדול כדי להבין למה מטופל נמצא בהן.
נקודה למחשבה: יש עוד דרך להסגיר את המחלה - לפתוח אשכול בפרוג ולפרט בו בלי שימת לב את כל המחלקות שהייתם בהם.

לגופו של עניין, כמי שמכיר מקרוב עבודת קודש של מתנדבים מתחומים רבים, הטחת הביקורת באופן כה גורף באנשי החסד המופלאים האלו צורמת מאוד. אין טעם להכללה הגורפת שנעשתה כאן באשכול.
בור ששתיתם ממנו מים אל תזרקו בו אבן.

chaia

משתמש מקצוען
חשבתי על זה המון לאחרונה,
יש הרבה אנשים שרוצים לעשות חסד, רק בגלל שזזה נותן להם משהו אישי (מעבר לסיפוק שנותנת הנתינה)

למה לכל "ארגוני החסד" המפוארים אין אפילו קצת שמירה על דיסקרטיה ?
זאת השמצה כוללנית ופוגענית
אני בטוחה שיש הרבה מתנדבות שמתנדבות לשם שמים ועושות זאת בנועם ובדיסקרטיות
גם אני וגם בני משפחתי יצא לנו להיעזר במתנדבות מלאות הטקט ומלאות הנכונות לעזור.
וגם באשפוז יום הכוס קפה ועוגה שהם מציעים זה הצלת נפשות כי לא בכל בית חולים אפשר לקנות

MP3+

משתמש פעיל
נקודה למחשבה: יש עוד דרך להסגיר את המחלה - לפתוח אשכול בפרוג ולפרט בו בלי שימת לב את כל המחלקות שהייתם בהם.
וואו,
זאת כאילו הסקת מסקנות?
חבל שלא הוספתי את החדר הסגלגל בבית הלבן.
והודו לד' שלא כתבתי הוספיס.
לגופו של עניין, כמי שמכיר מקרוב עבודת קודש של מתנדבים מתחומים רבים, הטחת הביקורת באופן כה גורף באנשי החסד המופלאים האלו צורמת מאוד. אין טעם להכללה הגורפת שנעשתה כאן באשכול.
בור ששתיתם ממנו מים אל תזרקו בו אבן.
זה מיועד אלי?
ממש, אבל ממש לא לזאת הייתה כוונתי.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
איך הארגון יודע אם הוא סיפר לחבר שלו מה היה אצל השכנה ואני כותב את זה בתור חבר טוב של איש הצלה ששמע ממנו כמה סיפורים עם שמות ...
באופן רשמי זה מה שאמור להיות, בפועל אין באמת שליטה על זה:(
אגב, אני יודע על מקרה שפיטרו מזכירה בקופ"ח כי היא נכנסה לתיק רפואי של מטופל בלי אישור

MP3+

משתמש פעיל
איך הארגון יודע אם הוא סיפר לחבר שלו מה היה אצל השכנה ואני כותב את זה בתור חבר טוב של איש הצלה ששמע ממנו כמה סיפורים עם שמות ...
כתבת שהם מספרים לכל מתפללי בית הכנסת,
אז מספיק מתפלל אחד שיפנה לארגון.

ואגב, לאחד כזה הייתי מספרת רק מה שלא היה אכפת לי שיעבור הלאה.
באותה מידע שהוא מעביר מידע אישי על אחרים הוא יעביר גם מידע אישי שלך...

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
בא נעשה חלוקה קצת.
1.יש כאן קריאה לכל מי שעובד במקומות מסוימים שפוגשים אנשים שלא רוצים שידעו הכל, אל תספרו לאף אחד , לא מרחמים ולא בחצאי פרטים... יש אנשים שיודעים לחבר חוטים ופרטים. פשוט אל תדברו.
2. אם זה מארגוני חסד= תפנו להנהלת הארגון ותספרו להם את זה בצורה בריאה, הם ידעו לטפל בזה בצורה נכונה. מידיעה.
3. כל ארגוני ה"משמחים" וה"מחלקי הרוגאלאך", דינם להישלח מחוץ לבתי החולים. כל משועמם היום לוקח עימו קבוצה של 5/10 ישיבעבוחרים משועממים , מלביש להם חולצות בצבעים שונים והם הולכים "לשמח" חולים.. אף אחד לא ביקש את זה ואין להם צורך בזה, כשתפאום המחלקה מתמלאת בקבוצה של 10 בחורים חבושים בגיטרות שעושים רעש ומוזיקה, כנ"ל גם הארגונים שלא עוזרים כלום חוץ מלחלק עוגה ממותגת עם כפה בכוס ממותג.. די! לכו!
4. את עזר מציון וכד' מרגש לראות, כשרואים נשים בנות 60 עוברות בצורה נעימה , עם המון טקט, ומגישים קצת עוגה או משהו, לא יודע אם מישהו מהמשפחה שלהם שמע פעם משהו מהם, אולי כשמצא בסידור שלהם שם שהם מתפללות עליו.
5. ומשהו למשפחות: אל תסתירו! חבל על האנרגיות. זה פוגע בעזרה שאתם יכולים לקבל. ובאמת אין לכם שליטה על זה.
לא גנבתם כלום, תפתחו את הלב והעיניים לקבל את הכוחות שרוצים לתת לכם, אל תסגרו לבד! (אבל זה סטיה מנושא האשכול =שנפתח בגלל שידוכים)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה