חנות ספרים חדשה

תם וחכם

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
באחת מערי הפריפריה המרכזיות והפופלריות אין עדיין חנות ספרים חרדית נורמלית.
יש לי חבר טוב שחושב לפתוח חנות ספרים, אולם הוא לא מכיר את התחום כל כך,
והוא ישמח לכל מי שיוכל לתת ולכוון אותו בעצה נכונה בכניסה אל התחום, האם בכלל זה תחום מומלץ או שמא לא.

לתועלת הדבר אנסה למקד את השאלות.

1. האם ניתן להצליח בחנות ספרים גם לא תחת הרשתות הגדולות.
2. האם תחת הרשתות הגדולות ניתן להרוויח, האם העבודה תחתיהם היא כשכיר או כזכיין.
3. כיצד פועלת חנות ספרים. בעל החנות רוכש את הספרים? או שהוא מנסה למכור עבור את הספרים ההוצאה, ובידו גם להחזיר ספרים שלא מצליחים.
4. מה עולה בדעתכם תנאים ייחודיים להצלחת חנות ספרים, אשמח אם תכתבו ואעביר זאת.

תודה רבה

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
דיברתי עם יהודי שהקים בקשיים מרובים חנות ספרים באיזו שכונה מרוחקת. מעבר לקשיים שנזכרו כאן, צריך לזכור שהוצאות הספרים הגדולות לא ממש ששות לעבוד עם עסקים קטנים.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא נעים לי להוריד את הרוח, אבל האמת ניתנת להיאמר...
במצב של ימינו זאת טעות פטאלית לפתוח חנות ספרים לבד.
הרווח על ספרים הוא קטן מאד, השוק רווי ומלא תחרות, החנויות יפה נוף ואור החיים אוחזות בגרון את כל הוצאות הספרים הגדולות, וחלקם הגדול של הספרים אף יוצאים דרכם, חצי מהספרים הנמכרים בחנות זאת אינם נמכרים בשניה וכן להיפך, והכל בתוך תחרות קשה על חיי מדף קצרים להחריד של כל ספר שיוצא.
לעניות דעתי תאמר לו שיברח מזה כמו מאש....
סליחה על החריפות, אך אני מדבר מידיעה ברורה, יש לי בן משפחה קרוב שעובד באחד מרשתות אלו בירושלים כבר כמה שנים ארוכות, ולפי מה שהוא מספר - התנסחתי בעדינות......

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המפתח צריך להיות שתי עונות: חזרה ללימודים, ולפני פסח.
אם הוא יוכל לוודא שלכאורה תהיה לו בלעדיות מסוימת בשכונה [שכמובן צריכה להיות די גדולה] באותם ימים - שילך על תקופות אלו בעיקר, ללא הרבה השקעה סביב.
אם לשם כך הוא יצטרך להחזיק כל השנה [ - מה שלא מחויב בכל מקום, עניין של סגנון], זו שאלה ליועץ כלכלי לעסק.
[צבי סילבר, יהודה ברגמן וחבריהם.]

יעקב רבינוביץ

משתמש צעיר
עריכה תורנית
דבר ראשון קשה מאוד להכנס לשוק של הספרים בלי שאתה מוכר גם בגלל שאנשים קונים במקומות שהם מכירים גם כשזה רחוק - בטח כשזה סט גדול שמגיע במשלוח וגם בגלל שהרווח על ספרים הוא נמוך- בערך 10 אחוז בשונה ממכירות שזה סביב 30 אחוז
לא מאמין שניתן לעבוד תחת הרשתות כזכיין - כמעט בכל עיר יש להם סניפים
ונראה שהם במגמה לפתוח עוד - כמעט כל החנויות של אור החיים ויפה נוף נפתחו ב10 שנים האחרונות
בעיקרון חנות ספרים לא משלמת מראש אלא רק לאחר המכירה אם לא במקרים חריגים או שקנית מהדורה שלמה
לדעתי כדאי לנסות לעבוד כסוכן מכירות של מפיצים וככה ללמוד את השוק יותר טוב
בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה