חיסון גיל חודשיים

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הסיבה לפיה רצים לחסן תינוקות בני יום בצהבת B היא פשוט בגלל ש הסיכוי לנזק לתינוק בשנתו הראשונה כתוצאה מהנגיף הוא כ80% לעומת 50% אצל בוגר.
סתם נתונים על צהבת B:

• כ-1/3 מאוכלוסיית העולם (2 מיליארד בני אדם) נדבקו בנגיף HBV במהלך חייהם.​
  • כ-400 מיליון מתוכם הם חולים כרוניים, כאמור.​
  • כ-30 מיליון בני אדם נדבקים מדי שנה במחלה (בעיקר במזרח הרחוק ובאפריקה).​
  • כמיליון אנשים בשנה מתים מסיבוכי המחלה.​
  • כל 2 דקות בממוצע מת אדם אחד בעולם כתוצאה מהידבקות בנגיף HBV.​
  • בארה"ב יש כיום למעלה ממיליון חולים כרוניים במחלה.​
  • למרות המודעות והכסף, עדיין נדבקים במחלה מדי שנה בארה"ב כ-100,000 אנשים.​
  • מעל 5,000 אנשים בארה"ב מתים מדי שנה מהמחלה.​
  • בערך אדם אחד (איש צוות רפואי, אחות או רופא) מת בכל יום בארה"ב מהמחלה.​
מרגיע?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י Sigalit;1262394:
באופן אישי מכירה ילדה שנהייתה אוטיסטית והיפר אקטיבית כתוצאה מפרכוסים לאחר חיסון. נולדה תינוקת בריאה.
כמובן הילדים הבאים לא קבלו חיסון.
הקשר בין אוטיזם לחיסונים:
בשנת 1998 פרסם החוקר אנדרו וייקפילד (ועמיתים) מחקר שעסק ב-12 ילדים, רובם אוטיסטים ברמות שונות, שאובחנו זמן קצר לאחר קבלת החיסון המשולש לחצבת, אדמת, וחזרת.במסיבת עיתונאים ב-1998, הציע וייקפילד כי עדיף לתת לילדים את החיסון בשלוש מנות נפרדות, במקום חיסון בודד. הצעה זו לא נתמכה על ידי המחקר שפרסם. מחקרים נוספים, שעברו ביקורת עמיתים, וסקרו קבוצות גדולות בהרבה, לא מצאו כל קשר בין החיסון לאוטיזם. חוקרים ורופאים רבים ביקרו את וייקפילד על דרך פעולה שאיננה מדעית, ועל כך שגרם לירידה בשיעורי החיסון,[וגם בענייני אתיקה, בנוגע לדרך ביצוע המחקר.
בשנת 2004, עשרה מתוך שלושה עשר הכותבים העמיתים של המחקר משכו רשמית את תמיכתם בפרשנות לפיה החיסון עלול לגרום לאוטיזם.המרכז לבקרת מחלות (CDC) בארצות הברית,האקדמיה הלאומית למדעים של ארצות הברית,ושירות הבריאות הלאומי של הממלכה המאוחדת (בריטניה) הסיקו כי אין כל ראיה לקשר בין החיסון המשולש לאוטיזם. סקירה מערכתית של ספריית קוקרן מצאה כי אין קשר אמין בין החיסון לאוטיזם, ושהחיסון מונע מחלות בעלות סיכון משמעותי לסיבוכים ומוות. לפי הסקירה, הפגיעה באמון הציבור ביחס לחיסון המשולש פגעה בבריאותו. ב-2 בפברואר 2010 מחק כתב העת Lancet מהארכיון את מאמרו של וייקפילד. הגורמים למחיקה היו ממצאים שהראו כי וייקפילד קיבל שוחד בעבור הטיה מכוונת של המחקר, ומחקרים מאוחרים שלא הצליחו לחזור על תוצאותיו.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
קקטוס,
הנתונים שהבאת לא אמורים להטריד במיוחד אנשים דתיים,

אין (בסדר... כמעט אין) סיכוי שתינוק לאמא שמנהלת אורח חיים דתי יהיה נגוע.
והחיסונים לא משפיעים למשך כל החיים.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יונה יונה;1263185:
קקטוס,
הנתונים שהבאת לא אמורים להטריד במיוחד אנשים דתיים,

אין (בסדר... כמעט אין) סיכוי שתינוק לאמא שמנהלת אורח חיים דתי יהיה נגוע.
והחיסונים לא משפיעים למשך כל החיים.
כדאי להבין משהו מאוד בסיסי
הסיבה לכך שאין (כמעט) סיכוי להידבק, הינה בגלל צמצום הנשאות בעולם בשל החיסון.
אלמלא הייתה אוכלוסייה בוגרת מחוסנת, גם אם החיסון בילדות לא משפיע לאורך שנים, לא הייתה כל מניעה לכך שהתינוק היה נדבק מהאם החולה.

אם את יכולה לכמת את הכמעט
להסביר לכולם מה היחס בין הכמעט הזה
לכמעט אוטיזם (אם נתייחס למחקרים מפוברקים.)
אז תעשי זאת.
לי אין עדיין תעודת רופא, וגם אם אני אתקבל לפקולטה לרפואה, יארכו כמה שנים עד שאני אוכל לנקוט עמדה בנושא.
בינתיים, אני מעדיף לסמוך על המקצוענים. שכמו בכל תחום, תמיד יותר טובים מהאלטרנטיבים. (אני מעדיף לקנות רכב קונבנציונאלי, עם הגה ובלמים, מאשר רכב אלטרנטיבי, בלי בלמים. (בלמים גורמים לעצירות פתע, וזה ממש מסוכן))

תמי1

משתמש מקצוען
לגבי השאלה של פותחת האשכול, אמנם לא חכם לתת חיסונים בהפרש קטן, אבל ספציפית בין החיסון של גיל חודש (שזו מנה שניה של צהבת B) לבין החיסונים של גיל חדשיים- (המחומשת, פרבאנר וחיסון נגד רוטה) לא צריך להקפיד על חודש מלא כיון שאין קשר ביניהם, שלא כמו כשמקבלים מנה שניה של אותו חיסון ואז צריך לחכות זמן מדויק.
אני לדוג' עשיתי היום חיסון של גיל חודש לתינוק בן חודש וכמה ימים, והחל מגיל חדשיים בדיוק אני יכולה כבר לתת לו את החיסונים הבאים ולא צריכה לחכות חודש מהיום

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קקטוס;1263197:
כדאי להבין משהו מאוד בסיסי
הסיבה לכך שאין (כמעט) סיכוי להידבק, הינה בגלל צמצום הנשאות בעולם בשל החיסון.
אלמלא הייתה אוכלוסייה בוגרת מחוסנת, גם אם החיסון בילדות לא משפיע לאורך שנים, לא הייתה כל מניעה לכך שהתינוק היה נדבק מהאם החולה.

אם את יכולה לכמת את הכמעט
להסביר לכולם מה היחס בין הכמעט הזה
לכמעט אוטיזם (אם נתייחס למחקרים מפוברקים.)
אז תעשי זאת.
לי אין עדיין תעודת רופא, וגם אם אני אתקבל לפקולטה לרפואה, יארכו כמה שנים עד שאני אוכל לנקוט עמדה בנושא.
בינתיים, אני מעדיף לסמוך על המקצוענים. שכמו בכל תחום, תמיד יותר טובים מהאלטרנטיבים. (אני מעדיף לקנות רכב קונבנציונאלי, עם הגה ובלמים, מאשר רכב אלטרנטיבי, בלי בלמים. (בלמים גורמים לעצירות פתע, וזה ממש מסוכן))

דווקא ספציפית על צהבת B - מחסנים בצורה גורפת ומכוונת תינוקות בני יומם לא כי הם בקבוצת סיכון (רובם לא, גם לא-חרדים) אלא מסיבה אחת בלבד והיא יעילות. אם היו יכולים היו נותנים את כל הזריקות בתינוקיה.

לגבי מחקרים - שמת לב שסייגתי את הדברים?
ואני לא עומדת להתווכח על כלום.
(אני ממש לא בטוחה שויקיפדיה היא כוס התה שלי בנוגע למידע אמין ואובייקטיבי)

אבל מחלות "מסוכנות" כמו אבעבועות רוח, חזרת, ועוד - שזכורות לי טוב מאוד כילדה, חליתי בהן, האחים שלי חלו בהן, היה טיפה לא נעים אבל עברנו את זה.
חיסון השפעת - בתור ילדה קיבלתי כל שנה (כי הייתי בקבוצת סיכון), ותמיד חליתי. מאז שהפסקתי איתו - חליתי אולי פעמים-שלוש בשפעת, ב-20 שנה...

מחלות מסוכנות באמת -
כמו אבעבועות שחורות במילא מוגרו היום מהעולם, לאו דווקא בזכות החיסונים אלא בעיקר (וזו הסיבה העיקרית באופן ודאי) בגלל תנאי הסניטציה המעולים שאנחנו חיים בהם היום, המודעות להיגיינה אישית וציבורית, וכמובן רמת הקפדה גבוהה על סניטציה במערכת הבריאות.

אני עורכת רק כדי להוסיף שאני לא כותבת עוד מילה בשרשור זה.

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
סטטיסטית הסיכון לחלות באוטיזם מחיסון,
נמוך בהרבה מהסיכון לחלות במחלות שגורמות למוות- אם לא מתחסנים.

הסיכוי לחולת באוטיזם מהחיסון, נמוך בהרבה מהסיכון:
למות בחציית כביש זהירה (גם לזה יש סיכון גבוה, והרבה יותר גבוה ובכ"ז אנחנו עושים זאת עשרות פעמים ביום)
או מהסיכון לחלות במחלה בעקבות אכילת מגוון מאכלים המקיפים אותנו כשאין מאכלים החפים לחלוטין מכימיכלים צבעי מאכל / ודומיהם (ובכ"ז רוב כמעט מוחלט לא נמנע מהם בצורה גורפת)
ויש עוד דוגמאות למכביר...
כמעט כל פעילות יומיומית שאנו עושים יש בה איזה אחוזי סיכון לחיינו, השאלה מהם האחוזים, לעומת מה שיקרה ללא התפקוד היומיומי השוטף הזה.
מה הסיכוי של זה מול הסיכון של זה...

ושוב..
הסיכוי לחלות במחלה חשוכת מרפא הגורמת למוות, ללא חיסון, גבוה בהרבה מהסיכונים בנטילת החיסון...

0405 שירה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יום אחד הייתי עם ילדתי בחדר אחיות בקופת חולים - פתאום התפרצה אמא היסטרית עם ילדון צורח על הידים על הידים וצעקה שהילד ננשך מכלב , מיד שאלה אותה האחות הוא קיבל את כל החיסונים? עם כן אין מה לדאוג מכלבת החיסונים מגינים גם על זה... לי זה עשה את זה ואני מחסנת בדבקות אל כל החבוריה שלי בנתים ב"ה לא ראיתי שום בעיות מהחיסונים

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י ariels;1263288:
דווקא ספציפית על צהבת B - מחסנים בצורה גורפת ומכוונת תינוקות בני יומם לא כי הם בקבוצת סיכון (רובם לא, גם לא-חרדים) אלא מסיבה אחת בלבד והיא יעילות. אם היו יכולים היו נותנים את כל הזריקות בתינוקיה.
מכיוון שהסיבה שהזכרתי (עליה של 30% בסיכוי להיפגע בשנת החיים הראשונה) נשמעת לי הרבה יותר נכונה, אין לי צורך לדרוש ממך הסבר למה שאת מכנה "יעילות".
נכתב ע"י ariels;1263288:
לגבי מחקרים - שמת לב שסייגתי את הדברים?
ואני לא עומדת להתווכח על כלום.
(אני ממש לא בטוחה שויקיפדיה היא כוס התה שלי בנוגע למידע אמין ואובייקטיבי)
אדרבה
תני לי מקור אובייקטיבי יותר:
עמותת חסון? ארגון הניו-אייג' העולמי? התאחדות הטבעונים הפנאטיים?
מי?
נכתב ע"י ariels;1263288:
אבל מחלות "מסוכנות" כמו אבעבועות רוח, חזרת, ועוד - שזכורות לי טוב מאוד כילדה, חליתי בהן, האחים שלי חלו בהן, היה טיפה לא נעים אבל עברנו את זה.
חיסון השפעת - בתור ילדה קיבלתי כל שנה (כי הייתי בקבוצת סיכון), ותמיד חליתי. מאז שהפסקתי איתו - חליתי אולי פעמים-שלוש בשפעת, ב-20 שנה...
אני לא יכול כמוך לקבוע האם חזרת היא מחלה מסוכנת או שלא, רק משום שחליתי בה בעבר והחלמתי.החזרת מסוכנת בגלל הסיבוכים האפשריים שלה, ועדיף שלא לקחת סיכונים בדעה צלולה, כל עוד היא כזאת.
לגבי חיסון השפעת, את מזכירה שוב את הביוגרפיה האישית שלך בתור משהו שאנשים אמורים ללמוד ממנו משהו...
את בסך הכל מקרה מחקר בודד (ואני לא מתכוון לפגוע או לגמד את הנסיון שלך), טיפה בים של אנשים שהחיסון השפיע עליהם לטובה.
אם וכאשר יידרשו לשאלה איך להתמודד עם אותו אחוז מזערי שהחיסון השפיע עליו בצורה הפוכה (לא מוכח שהאופן שבו חלית בשפעת לא היה הרע במיעוטו, ואלמלא החיסון היית חולה בצורה גרועה יותר), את מוזמנת להעביר את הפרטים שלך לצוות המחקר, הם ישמחו מאוד.

חיסון לאבעבועות רוח ניתן רק למי שמעוניין בכך - בתוספת תשלום (ככל הידוע לי)
נכתב ע"י ariels;1263288:
מחלות מסוכנות באמת -
כמו אבעבועות שחורות במילא מוגרו היום מהעולם, לאו דווקא בזכות החיסונים אלא בעיקר (וזו הסיבה העיקרית באופן ודאי) בגלל תנאי הסניטציה המעולים שאנחנו חיים בהם היום, המודעות להיגיינה אישית וציבורית, וכמובן רמת הקפדה גבוהה על סניטציה במערכת הבריאות.
ספרי לי עוד על סניטציה בהודו, נפאל, מאלי, מרכז אפריקה, קהיר וסנגל...

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י 0405 - שירה;1263348:
יום אחד הייתי עם ילדתי בחדר אחיות בקופת חולים - פתאום התפרצה אמא היסטרית עם ילדון צורח על הידים על הידים וצעקה שהילד ננשך מכלב , מיד שאלה אותה האחות הוא קיבל את כל החיסונים? עם כן אין מה לדאוג מכלבת החיסונים מגינים גם על זה... לי זה עשה את זה ואני מחסנת בדבקות אל כל החבוריה שלי בנתים ב"ה לא ראיתי שום בעיות מהחיסונים
סיפור מוזר לחלוטין
ככל הידוע לי, אין חיסון נגד כלבת בסל החיסונים הרגיל
מקבלים אותו רק לאחר נשיכה
(אולי האחות אמרה את זה רק כדי להרגיע את האם ההיסטרית)

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י קקטוס;1263361:
חיסון לאבעבועות רוח ניתן רק למי שמעוניין בכך - בתוספת תשלום (ככל הידוע לי)

כבר לא, הוא ניתן אוטומטית לכל התינוקות המתחסנים יחד עם החיסונים נגד חצבת, חזרת ואדמת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה