חידות הגיון חיה בהגיון :)

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
היי :)
לאלה שבבידוד או שסגורים בבית
ורוצים קצת תעסוקה למח ולנפש

הוראות כיצד לפתור הגדרות הגיון
שחברתי לפני שנים -לעזרת הפותרים
מעלה כאן:
624787-90ceda050685f7a9a510bf18d94340d5.jpg

624789-65e49e2a94b033c17867cf2a521d1553.jpg

624791-c0ff9de0f4460ce3302a0970cc1bd253.jpg

בהצלחה !

שם נפלא

משתמש פעיל

עכביש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
האריס
פועל - אריס
שם של כוכב - אריס
יפה!
המבולבל - אולי מהמיתולוגיה היוונית ש"אריס" הוא כינוי לתוהו ובוהו וכאוס
אולי צריך לדייק - סגנית הנשיא הערבי המבולבל, אבל אז הפסדתי את היופי שבהגדרה.
וזה מבריק לעשות שתי הגדרות על אותה מילה
חן חן :)

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
האריס
פועל - אריס
שם של כוכב - אריס

האריס - קמלה
המבולבל - אולי מהמיתולוגיה היוונית ש"אריס" הוא כינוי לתוהו ובוהו וכאוס
וזה מבריק לעשות שתי הגדרות על אותה מילה
אה אני חשבתי הראיס - האריס

ישראלי מצוי

משתמש פעיל
בדקתי אם רוביבוט יכול לענות פה
אתה יודע מה זה תשבץ הגיון?

כן, תשבץ הגיון הוא סוג של תשבץ שבו הפתרון מתבסס על היגיון ולוגיקה, ולא על ידע כללי או מילים. לעיתים קרובות, תשבצים כאלה מצריכים מהמשתמש לחשוב בצורה יצירתית ולמנוע מלחקור את התשובות בצורה ישירה. אם יש לך תשבץ הגיון ספציפי שאתה רוצה לפתור או דוגמאות, אני כאן לעזור!

לא לוגיקה. זה משחק מילים כאשר יש 2 דרכים להגיע לפתרון ע"י ההגדרה.

אני מבין! תשבץ הגיון יכול לכלול משחקי מילים, חידות או רמזים שמובילים לפתרון על ידי שימוש בשפה ובמשמעות שלה. זה יכול לכלול משחקים על צלילים, מילים, או חיבורים בין מושגים שונים. אם יש לך דוגמה של תשבץ הגיון או שאלה ספציפית שתרצה לדון בה, אשמח לעזור!

אז הנה "האיש גר מחוץ לבית" 3 אותיות

התשובה לתשבץ ההגיון "האיש גר מחוץ לבית" היא "גג". המילה "גג" מתייחסת למקום שמעל לבית, ובכך היא מתאימה להגדרה של "מחוץ לבית". אם יש לך עוד שאלות או תשבצים, אני כאן לעזור!

כמה אותיות יש ב"גג"? וכמה אותיות היית צריך למצוא?

סליחה על הבלבול! "גג" אכן מורכב מ-3 אותיות, ולכן זה לא התשובה הנכונה לשאלה שלך. התשובה הנכונה ל"איש גר מחוץ לבית" עם 3 אותיות היא "אור". הכוונה היא לאור שמש, שמצוי מחוץ לבית. תודה על הסבלנות שלך, ואם יש לך עוד שאלות או תשבצים, אני כאן לעזור!

טוב. לגלות לך?

בהחלט! אני כאן כדי לעזור וללמוד. מה התשובה שאתה חיפשת?

גבר. עכשיו תסביר אתה.

תודה על ההסבר! התשובה "גבר" מתייחסת לאיש, והמשחק מילים כאן הוא בכך שהמילה "גבר" יכולה להתפרש גם כהתייחסות לאדם שגר מחוץ לבית, כמו אדם שמתגורר בחוץ או לא נמצא בבית.
תשבץ ההגיון הזה מצריך חשיבה על משמעויות שונות של המילים והקשרים ביניהן. אני מעריך את ההבהרה שלך, ואם יש לך עוד תשבצים או חידות, אני כאן לעזור!

לא. אתה טועה. גר מחוץ לבית הכוונה שהאותיות ג' ר' נמצאות מחוץ לאות "בית"

תודה על ההבהרה! אתה צודק, ההסבר שלך הרבה יותר מתאים. הכוונה היא שהאותיות "ג" ו-"ר" הן השכנות של האות "ב" במילה "בית", ולכן "גר מחוץ לבית" מתייחס לאותיות "ג" ו-"ר" שמקיפות את האות "ב".
אני מתנצל על הבלבול והטעות בהבנה. אם יש לך עוד חידות או שאלות, אני כאן בשבילך!

עכשיו תענה לי על משהו אחר 7 אותיות מה אוכל זה שנפל בתוך כדי עצירה פתאומית?

תשובת התשבץ היא "עוגיות". הכוונה היא שאם מישהו נחבט או נפל בתהליך, הוא עשוי לאכול "עוגיות" שנפלו לו מהידיים או מהשולחן. אם יש לך עוד שאלות או חידות, אני כאן לעזור

זהו פה נגמר לי השיחה. עכשיו תענו (קל יחסית) מה אוכל זה שנפל תוך כדי עצירה פתאומית? (7)

שם נפלא

משתמש פעיל
הנה עוד ניסיון למקבצון:
בתקווה שלא יהיו בושות... (במס' 5 קצת הסתבכתי)

1. היכן היה בו פחד? במדינה מוסלמית! (5)
2. שייך לסופרים תאבי בצע (7) (מ)
3. ירה ממארב אחד באבי הבנות (5)
4. אעוף בתוך סרט קצר מעל העץ (8)
5. שמח ושתוק בשבילי באקראי (7)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה