חידה חידות קלות

1.מה יש פעם אחת בדקה, פעם אחת בשעה אבל לא נמצא בכלל בחודש?
2.אם יש לי אותו אני לא משתף אותו.
אם אני משתף אותו אז אין לי אותו.
מה זה?
3.ילד נפל מסולם שגובהו 30 מטר אבל לא נפצע.
איך זה יכול להיות?
4.בתחרות ריצה אני עוקף את הילד שרץ שני.
באיזה מקום אני?
5.שתי אימהות ושתי בנות הלכו לאכול.
כל אחת אכלה המבורגר אבל רק 3 המבורגרים נאכלו.
איך זה יכול להיות?
6.מה שייך לך אבל אנשים אחרים משתמשים בו יותר?
7.עם איזה יד כדאי לכתוב?
8.מה יותר כבד: 50 קילו נוצות או 50 קילו כדורי ברזל?
9.משפחת כהן יצאה מתל אביב ונסעה לאילת.
במשך כל הנסיעה אף אחד מבני המשפחה לא הבחין בפנצ'ר בגלגל.
איך יכול להיות שאף אחד לא הבחין בפנצ'ר?
10.שירה אוהבת את הכלבים שלה.
חוץ משניים כולם שחורים.
חוץ משניים כולם לבנים.
חוץ משניים כולם חומים.
כמה כלבים יש לשירה?
11.תרנגול הטיל ביצה על גג של בית. לאיזה כיוון התגלגלה הביצה?
12.היו 5 תפוחים. לקחת 3 תפוחים. כמה תפוחים יש לך?
13.כמה פעמים אפשר להחסיר 10 מ 100?

נערך לאחרונה ב:
אבל למי שלא מכיר!!.
3. אדם הלך בכביש חד סטרי והיה בפינה שוטר ולא עצר אותו איך זה יכול להיות?
9. איזה דבר שאתה מבקש אותו הוא בא בזמן ואתה הורס אותו?
10. איזה הר היה לפני הר האוורסט?
11. 4 ברכות שמברכים רק פעם אחת בשנה?
12. מה המספר הבא שמונה, עשרים, שישים, שבעים?
14. היה תחרות מכניות ומכונית אחת עקפה את מקום 2 איזה מקום היא עכשיו?
15. דבר שהוא עולה וירד אבל הוא נישאר במקום מי אני?
16. אני יושב בבית.
גנבים באו עלי.
הבית יצאו מהחלונות.
ואני נשארתי לבדי!
מי אני?

חוטף מחזיק ב-100 אנשים בני ערובה. הוא מעמיד אותם בטור אחד אחרי השני ושם על ראשו של כל אחד מהם כובע בצבע אדום או כחול.
כל איש יכול לראות את צבע כובעם של אלו שעומדים לפניו בטור, אך לא את צבע כובעו או את צבע הכובעים שמאחוריו.
החוטף עובר איש איש (מהסוף להתחלה) ועל כל איש לומר מה צבע הכובע שעל ראשו. אם יצדק יחיה ואם לא החוטף יוציא אותו להורג!
האחרים יכולים לשמוע את הצבע שנאמר אך אינם יודעים אם האיש נשאר בחיים או נרצח.

החוטף מאפשר להם לקבוע אסטרטגיה ביניהם לפני ביצוע המעבר.
איזו אסטרטגיה תציל כמה שיותר אנשים?

TzipiR

משתמש פעיל
חוטף מחזיק ב-100 אנשים בני ערובה. הוא מעמיד אותם בטור אחד אחרי השני ושם על ראשו של כל אחד מהם כובע בצבע אדום או כחול.
כל איש יכול לראות את צבע כובעם של אלו שעומדים לפניו בטור, אך לא את צבע כובעו או את צבע הכובעים שמאחוריו.
החוטף עובר איש איש (מהסוף להתחלה) ועל כל איש לומר מה צבע הכובע שעל ראשו. אם יצדק יחיה ואם לא החוטף יוציא אותו להורג!
האחרים יכולים לשמוע את הצבע שנאמר אך אינם יודעים אם האיש נשאר בחיים או נרצח.

החוטף מאפשר להם לקבוע אסטרטגיה ביניהם לפני ביצוע המעבר.
איזו אסטרטגיה תציל כמה שיותר אנשים?
הראשון (מי שעומד בסוף התור) אומר את הצבע של מי שלפניו,
השני חוזר על מה שהקודם אמר (וכך נשאר בחיים)
השלישי אומר מה שיש לרביעי, והרביעי חוזר אחריו וכו' וכו'
ככה לפחות 50% נשארים בחיים

RGS

משתמש פעיל
יוצרי ai
החטוף הראשון רואה את כל הכובעים שלפניו בטור. הוא יספור את הכובעים האדומים שלפניו. אם יצא לו מספר זוגי הוא יגיד "כחול", ואם יצא מספר אי-זוגי הוא יגיד "אדום". מאחר שלצבע שהוא יגיד אין קשר לצבע הכובע האמיתי שעל ראשו, אלא רק נחוש, יש לו סיכוי של 50% בלבד להינצל.

החטוף השני גם הוא רואה את כל הכובעים שלפניו בטור. הוא יספור את הכובעים האדומים שלפניו. אם המספר זוגי - אז הכובע על ראשו הוא כחול(שהרי הוא לא שינה את הזוגיות). אם המספר אי-זוגי - הכובע הוא אדום.

החטוף במקום ה-m (כאשר m>1) שמע את מה שאמר החטוף הראשון ואת מה שאמרו החטוף במקומות 2 עד m-1. הוא יספור את כל הכובעים האדומים שלפניו ויוסיף עליהם את מספר הכובעים האדומים של החטוף שקדמו לו, פרט לראשון. אם הזוגיות זהה למה שאמר החטוף הראשון בטור, הרי שהספירה של החטוף הראשון לא כללה את החטוף במקום ה-m, ולכן צבע הכובע שעל ראשו הוא כחול. אחרת, צבע הכובע שעל ראשו הוא אדום.

בכל מקרה, כל חטוף יוכל לנחש נכונה את צבע הכובע שעל ראשו, וכך ינצלו כל החטופים פרט, אולי, לראשון.

מקווה שמובן🙈

החטוף הראשון רואה את כל הכובעים שלפניו בטור. הוא יספור את הכובעים האדומים שלפניו. אם יצא לו מספר זוגי הוא יגיד "כחול", ואם יצא מספר אי-זוגי הוא יגיד "אדום". מאחר שלצבע שהוא יגיד אין קשר לצבע הכובע האמיתי שעל ראשו, אלא רק נחוש, יש לו סיכוי של 50% בלבד להינצל.

החטוף השני גם הוא רואה את כל הכובעים שלפניו בטור. הוא יספור את הכובעים האדומים שלפניו. אם המספר זוגי - אז הכובע על ראשו הוא כחול(שהרי הוא לא שינה את הזוגיות). אם המספר אי-זוגי - הכובע הוא אדום.

החטוף במקום ה-m (כאשר m>1) שמע את מה שאמר החטוף הראשון ואת מה שאמרו החטוף במקומות 2 עד m-1. הוא יספור את כל הכובעים האדומים שלפניו ויוסיף עליהם את מספר הכובעים האדומים של החטוף שקדמו לו, פרט לראשון. אם הזוגיות זהה למה שאמר החטוף הראשון בטור, הרי שהספירה של החטוף הראשון לא כללה את החטוף במקום ה-m, ולכן צבע הכובע שעל ראשו הוא כחול. אחרת, צבע הכובע שעל ראשו הוא אדום.

בכל מקרה, כל חטוף יוכל לנחש נכונה את צבע הכובע שעל ראשו, וכך ינצלו כל החטופים פרט, אולי, לראשון.
נפתר

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עד שאתם פותרים את הקלות אכתוב אחד יותר קשה

5 פירטים מחליטים להתחלק באוצר של 100 מטבעות,​

כך:כל אחד בתורו צריך להציע חלוקה:​

* אם חצי או יותר מסכימים - ההצעה מתקבלת.​

* אם ההצעה מתקבלת - המתנגדים מושלכים לים.​

* אם ההצעה לא מתקבלת -המציע מושלך לים, ועוברים למציע הבא בתור.​

כולם הגיוניים וחכמים מאוד.​

אף אחד מהם לא רוצה למות.​

כולם חמדנים וצמאי דם,​

אין להם בעיה שמשהו ימות,​

אם הם יוכלו להרוויח מזה אפילו מטבע אחת.​

השאלה:​

מהי ההצעה הטובה ביותר שהראשון יציע ?​

לדעתי (אחרי חשיבה רבה) הראשון ייקח 98 לעצמו, ומטבע לשלישי ומטבע לחמישי.
וההסבר מתחיל מהסוף.
בהנחה ששלשת ההצעות הראשונות יידחו, אז הרביעי ייקח את כל ה100 לעצמו. אין לו מה להפסיד. ולכן כשיגיע תור השלישי יציע מטבע אחת לחמישי וייקח את כל ה99 לעצמו. כיוון שכך כשיגיע תור השני יציע דווקא לרביעי את המטבע וייקח את כל ה99 לעצמו. ומכיוון שכך יציע הראשון לשלישי והחמישי מטבע לכל אחד וייקח השאר לעצמו.

עריכה: אני רואה שכבר נפתר. אבל אני חושב שהפתרון שלי יותר טוב, כי שם השני שלישי ורביעי יכולים להתנגד. הם לא יפסידו. (השלישי והרביעי גם לא ירוויחו, אבל במקרה שלי הם יפסידו אם יתנגדו כי השני לא ייתן להם.)

נערך לאחרונה ב:
הנה ההודעה המקורית של @ככצמכ שאלה 3 לא נפתר השאלה שהפתרון זה שמו נים הוא שאלה7 ודו"ק
גם לי יש חידות!
אבל למי שלא מכיר!!.
1. כמה אותיות יש בתנ"ך?
2. אוניה נסעה מאמריקה לישראל וטבעה בדיוק באמצע הים איפה יקברו את הניצולים?
3. אדם הלך בכביש חד סטרי והיה בפינה שוטר ולא עצר אותו איך זה יכול להיות?
4. שני אמבולנסים באו לכבות שריפה אחד מאבן אחד מעץ מה יותר קל להם לכבות?
5. מה שוקל יותר חצי דג חי או חצי דג מת?
6. ילד הלך ביער ופתאום שומע צעקה אתה הבן וזה לא אבא שלו מי זה?
7. נהג אוטובוס בן שבעים שמונים איך קוראים לנהג?
8. יש 3 משבצועות וצריך להכניס בהם את המילה "מסרק" איך?
9. איזה דבר שאתה מבקש אותו הוא בא בזמן ואתה הורס אותו?
10. איזה הר היה לפני הר האוורסט?
11. 4 ברכות שמברכים רק פעם אחת בשנה?
12. מה המספר הבא שמונה, עשרים, שישים, שבעים?
13. למשפחת כ"ץ יש להם שלוש בנות ולכל בת יש אח כמה ילדים יש למישפחת כ"ץ?
14. היה תחרות מכניות ומכונית אחת עקפה את מקום 2 איזה מקום היא עכשיו?
15. דבר שהוא עולה וירד אבל הוא נישאר במקום מי אני?
16. אני יושב בבית.
גנבים באו עלי.
הבית יצאו מהחלונות.
ואני נשארתי לבדי!
מי אני?

אולי מעניין אותך גם...