חידה- De parvis grandis acervus ent

• פותח הנושא bris
  • פורסם בתאריך

bris

משתמש סופר מקצוען
מי יודע מה זה המפשט הנ"ל ? ואיך הוא קשור לגוגל ?

בין הפותרים נכונה תוגרל הפתעה קטנה.

יוסי

משתמש רשום
בדיוק בשביל זה יש את "גוגל"! [כדי לחפש את המשפט בגוגל]
המשפט הלטיני אומר: "כל דבר גדול מתחיל בהתחלה קטנה" וזה המוטו של סרגל הכלים של גוגל!
המשפט הזה נמצא גם ב"אודות" של סרגל הכלים [בשינוי קל]!
ההפתעה?

bris

משתמש סופר מקצוען
הקשר הוא שלא הסברת לגמרי מה הקשר לגוגל.
נכון שזה נמצא שם, אבל מה הרעיון ?

הרעיון בזה, וזה היה חלק מהקונספציה של מתכנני המנוע לפני מלא שנים (בקושי 7 שנים.. תארו לכם את העולם ללא גוגל ?) שהאינטרנט הוא ענק פשוט לא נתפס וזה נראה שאין אפשרות להפיק ממנו את התועלת הנדרשת כי זה דבר גדול עלינו. ויש הרבה משתמשים שאני נתקל בהם שחושבים כך.
אבל לא, כל דבר גדול מורכב מהרבה דברים קטנים, וזה מה שהם בעצם עשו במנוע של גוגל. הם הצליחו להנגיש את האינטרנט במנות קטנות. (הם עשו כמובן עוד כמה דברים).

וזה גם מה שהבאתי בסוף, התרגום המילולי הוא באמת "הדברים מדברים בעד עצמם" אבל התרגום המשמעותי הוא "איזה עומק יש בדברים הללו, תבינו אותם". או משהוא כזה. אני לא ממש טיפוס פילוסופי.

תכל'ס, אני חושב שמגיע לך באמת את הפרסון הקטן. חכה. (גם באבות ובנים מחכים מלא זמן...)

-----------------

עוד חידה, מי יודע מהכין הגיע השם "גוגל" ?

יוסי

משתמש רשום
תודה על ההסבר המפורט, שאני קראתי אותו אך התעצלתי לכתוב אותו!
תודה על פעילותך ותרומתך בכל דרך. אני מאוד נהנה מכל פיסות הידע הללו! ישר-כח!

בנוגע לשאלה הבאה: התשובה לכך מפורסמת יותר, אך נשאיר משהו גם לאחרים;)

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אז אולי ננסה להבין מה מקור
<TABLE dir=rtl cellSpacing=0 cellPadding=0 width=268 border=0><TBODY><TR><TD class=text11 style="COLOR: #7f7f7f" align=right width="50%"></TD></TR></TBODY></TABLE>
השם 'גוגל'. ב-1930, המתמטיקאי אדוארד קסנר חיפש שם מתאים למספר גדול, אבל מאוד מאוד מאוד גדול - אחד עם מאה אפסים אחריו. הוא שאל את האחיין שלו, בן השמונה, מה יהיה לדעתו שם מתאים, והאחיין חשב קצת ואמר 'גוגול'.

מתוך : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3475252,00.html

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה