חוק המזומן - בבניה

בונדל

משתמש צעיר
בוקר טוב
תגידו אין מצב כבר לקחת קבלן ערבי?
הם לא מסכימים לקבל בהעברה או בצ'ק, רק מזומן
אז מה עושים?

וסתם כך לגבי חוק המזומן
מותר הרי למשוך עד 11,000 ש"ח במזומן, כל כמה זמן? כל יום? כל שבוע? כל שעה?
ואם אח שלי נניח נותן לי הלואה, אז במזומן הרי א"א, אז הוא עושה לי העברה, נו ואז חוקרים אותי למה ועל מה?
בקיצור אני לא מצליחה להבין את פשר החוק
אשמח מאד אם יש למישהו מידע ברור ומסודר בנושא
תודה רבה!!

styehoshua

משתמש מקצוען
זה מסובך לחיות היום!
את צריכה להסביר כל תנועה כלכלית שלך לפקידה בת ה 20 בבנק(ולא באשמתה)
אם את זקוקה להרבה כסף ומחליטה לערב את האח הגיס וכו' לעשות לך העברות והפקדות תסבירי לפקידה בבנק למה?! ממש להסביר למה את צריכה עכשיו כסף אם זה קניה או מכירה של בית קל להראות חוזה ואז עוזבים אותך, אבל אם זה משהו פחות רשמי ומסודר אז תסדרי אותו שא יהייה סודי כי היום אין סודות!
אפשר להפקיד או למשוך כל יום אבל אם תעשי את זה כמה ימים ברצף תקבלי טלפון מהחברים בבנק, אם תכנסי לבנק לכל עניין אחר וישימו לב אלייך מסוף התור בלי טיפה דיסקרטיות ישאלו אותך " תגידי מה קורה בחשבון שלך, מה זה כל ההפקדות האלו?"
הרעיון היותר טוב אם המשפחה מלווה עוזרת או כל דבר אחר זה שהעברות הבנקיות יעשו לנמען כך זה יפוזר יותר טבעי, שאחיך ישלם לאחד הספקים ולא לך ואת תעבירי הלאה.
אבל... לא נראה לי שהבנק עושה משהו מיוחד עם המידע כל עוד את לא באמת מלבינה כספים מה יש לך לפחד?!

בונדל

משתמש צעיר
טוב לגבי המשפחה הבנתי
אבל לגבי המשכנתא - אם אני לוקחת נניח 400,000 וצריכה לתת 350,000 לקבלן (הערבי) אז מה?? אבוד? אין מצב?

MAGNET

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לקחנו קבלן ערבי שילמנו לו רק בצ'קים והוא פרט אותם בצ'יינג
ככה הוא עושה עם כולם

• תודה
Reactions: stk

בונדל

משתמש צעיר
ואז לא חוקרים אותך בבנק מה זה הצ'קים הרבים שלך שנפרטו לאחרונה בצ'יינג'?

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
מה עושים באמת ?
אנחנו בתכנון בנייה מתקדם ועכשיו נחתנו לצרה הזאת שהקבלנים הערביים מוכנים לקבל רק מזומן. מה עושים?

racheli

משתמש פעיל
אנחנו באמצע שיפוצים עכשיו מבקשים טובות ממשפחה וחברים מעבירים כספים בתור החזר הלוואה
והם מושכים מהבנק שלהם

ד.ב.

משתמש מקצוען
לפי מה שהבנתי פלסטינים מוחרגים לפי שעה מחוק המזומן

שמרלינג

משתמש מקצוען
הקבלן מסכים לפרוט בצ'ינג, אבל מי סופג את העמלה ?
ואם מדובר בסכום של כ- 400,000 שקלים כפי שציינת, העמלה גבוהה מאוד.

בונדל

משתמש צעיר
הקבלן שלנו לדוגמא לא מסכים לקבל צ'ק, רק מזומן!!
אנחנו אובדי עצות..

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אנחנו באמצע שיפוצים עכשיו מבקשים טובות ממשפחה וחברים מעבירים כספים בתור החזר הלוואה
והם מושכים מהבנק שלהם
באמת???? איזה פחד. זה המצב?
אנחנו בתמימות מושכים מהבנק.
נראה לכם שהבנקים מעבירים מידע לרשויות המס?
זה לא נראה לי חוקי בלי צו בית משפט. ועוד אצל אנשים פרטיים.

CPA

משתמש פעיל
המטרה שלהם לא לדווח בחשבונית וזה לא השתנה עם חוק המזומן. הם עובדים רק עם חש' פיקטיביות... בגלל זה החוק הומצא. אגב, מעל כמה מאות שקלים בודדים חובה על הקונה לדרוש חש'.
מה שהיה הוא שיהיה...

ד.ב.

משתמש מקצוען
כדאי מאוד למי שעוד לא חתם חוזה להכניס סעיף בעניין זה בחוזה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה