השתלמות חוק ההסדרים לשנת 2024 גונז את הפטור ממס על רווח הון של השתלמות?

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
  • הטלת מס על קרנות ההשתלמות, אפיק החיסכון היחיד שלא מוטל עליו שום מס. גם להצעות למסות את הקרנות מחיסכון בשנה השביעית ומעלה אין שום סיכוי, בשל התנגדות תקיפה של ההסתדרות, המאיימת להשבית את כל המשק אם תתקבל החילטה כזאת, גם לא בעת מלחמה.
לא יודע מה המקור (חוץ מפרוג נבחר)
ויש אפילו שטוענים:
"לא הזכירו כאן את העובדה שרה"מ, השרים, הח"כים, היועצים, ועובדי משרדי הממשלה הרלוונטיים - כולם זכאים לקרנות השתלמות.
כלומר, יש להם תמריץ חזק לא לקבל הצעה כזו...
לא אומר שזה בוודאות לא יקרה, אבל סביר בעיניי שהטבות כאלו יהיו האחרונות שיקוצצו."

חניוק

משתמש מקצוען
לא מדובר על גניזה טוטאלית של הפטור
רק על צמצומו.
שעל הרווחים מהשנה השביעית והלאה ישלמו מס ריווחי הון
כמדומני.

יש לי הרגשה שהפעם יצליחו!

וכנראה הקרן השתלמות תאבד את אפקט שלה בחלוף שש שנים, בגלל דמי הניהול הגבוהים
ולכן יהיה כדי להעביר את כל הקרן לאחר שש שנים לחשבון עצמאי בלי דמי ניהול.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
יש לי הרגשה שהפעם יצליחו!
מנסים כמעט כל שנה...
הפעם יש סיבה מיוחדת שיצליחו?
לדעתי סיכויים קלושים שכסף שהופקד בפטור ממס ימוסה בעתיד.
אולי להפקדות חדשות..

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
מנסים כמעט כל שנה...
הפעם יש סיבה מיוחדת שיצליחו?
וודאי.
כולם כבר מבינים שהולך להיות גזירות.
לדעתי סיכויים קלושים שכסף שהופקד בפטור ממס ימוסה בעתיד.
אולי להפקדות חדשות..
הכסף עצמו לא ימוסה, רק הרווחים עליו החל מתום ה 6 שנים.

אם כי הנפגעים העיקריים יהיו המוסדיים, מחמת שאנשים יפסיקו להחזיק קרנות השתלמות של מאות אלפי / מיליוני שקלים במשך שנים.
כך שמחמת יחסי הון-שלטון אולי זה יצליח לרדת.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
וודאי.
כולם כבר מבינים שהולך להיות גזירות.

אם כי הנפגעים העיקריים יהיו המוסדיים, מחמת שאנשים יפסיקו להחזיק קרנות השתלמות של מאות אלפי / מיליוני שקלים במשך שנים.
כך שמחמת יחסי הון-שלטון אולי זה יצליח לרדת.
יו"ר ההסתדרות הודיע שהוא ילחם חזק שזה לא יקרה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כולם ראו בשביתה על החטופים מה שווה ההסתדרות, ולכן אני חושב שהאוצר לא מפחד ממנו
זה ממש לא דומה!
ברגע שמדובר על פגיעה בכיס, יהיו הרבה מאד שישמחו להצטרף לשביתה וכדו'.
וזה גם יהיה חוקי לגמרי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

חניוק

משתמש מקצוען
אגב אני חושב עכשיו למה שאנשים ירצו לפתוח עכשיו קרן השתלמות חדשה, אם הם ידעו שעוד 6 שנים יהיו חייבים למשוך אותה בכל מחיר, ולכן לא יוכלו לשים את הקרן במסלול מנייתי
אז סתם לשלם שש שנים דמי ניהול גבוהים ולבסוף להסתכן במשיכה בהפסד (במקרה שכן יבחרו במסלול מנייתי), כי האזרח הפשוט לא יודע לחשב האם הקרן כבר התחילה להרוויח שכבר מתחיל לשלם עליו מס

או שאולי בגלל שעדיין יהיה את המעלה של פטור מתשלום מס על ההכנסה במועד ההפקדה, עדיין זה יהיה עדיף מחשבון עצמאי

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אגב אני חושב עכשיו למה שאנשים ירצו לפתוח עכשיו קרן השתלמות חדשה, אם הם ידעו שעוד 6 שנים יהיו חייבים למשוך אותה בכל מחיר, ולכן לא יוכלו לשים את הקרן במסלול מנייתי
אז סתם לשלם שש שנים דמי ניהול גבוהים ולבסוף להסתכן במשיכה בהפסד (במקרה שכן יבחרו במסלול מנייתי), כי האזרח הפשוט לא יודע לחשב האם הקרן כבר התחילה להרוויח שכבר מתחיל לשלם עליו מס
זה לא מפריע כלל.
א. אפשר להשאיר את הכסף בקרן ההשתלמות והחל מהרווחים שיהיו מהשנה השביעית הכסף ימוסה כמו שאר ההשקעות.
ב. גם אם מוציאים את הכסף מיד בתום ה6 שנים ומעבירים אותו למסחר עצמאי באותו מדד מניות וכדו' אין בזה שום בעיה.

חניוק

משתמש מקצוען
זה לא מפריע כלל.
א. אפשר להשאיר את הכסף בקרן ההשתלמות והחל מהרווחים שיהיו מהשנה השביעית הכסף ימוסה כמו שאר ההשקעות.
ב. גם אם מוציאים את הכסף מיד בתום ה6 שנים ומעבירים אותו למסחר עצמאי באותו מדד מניות וכדו' אין בזה שום בעיה.

א. במקרה שהקרן תצליח להרוויח בתקופה הזאת, אכן יקבלו רווחים (כנראה שלא גבוהים במיוחד) בפטור ממס אבל שילמו עליו דמי ניהול גבוהים

ב. במקרה שהקרן תפסיד אז סתם שילם שש שנים דמי ניהול גבוהים

השאלה מה אחוז סיכוי להרוויח בטווח כזה קצר/בינוני?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
א. במקרה שהקרן תצליח להרוויח בתקופה הזאת, אכן יקבלו רווחים (כנראה שלא גבוהים במיוחד) בפטור ממס אבל שילמו עליו דמי ניהול גבוהים

ב. במקרה שהקרן תפסיד אז סתם שילם שש שנים דמי ניהול גבוהים

השאלה מה אחוז סיכוי להרוויח בטווח כזה קצר/בינוני?
א. זה קיים גם היום, אז אם אתה חושב שדמי הניהול לא מצדיקים את הפטור ממס, תוכל לבחור בחשבון מסחר עצמאי, אם כי יש הטבת מס גם במעמד ההפקדה, ולשכירים שמרוויחים את רוב הכסף ע"ח המעסיק.
ב. אם הקרן תפסיד אז הוא גם סתם ישלם דמי טיפול ועמלות קניה חודשיות בחשבון מסחר עצמאי, וזה גם לא שיקול שלא היה עד היום.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אגב לגופו של עניין. מס' נקודות.

1. אם ההסתדרות תלחם על זה אני לא רואה סיבה שהאוצר יתעקש, מדובר על הכנסות למדינה שיתחילו בעוד מס' שנים, ולא משהו מיידי, לא נראה לי שזה הולך להיות על כסף שכבר נמצא בקה"ש, אם כן יהיה מדובר על הפקדות חדשות והם ימוסו בעת משיכה, הכסף הגדול יתחיל בעוד הרבה מאוד זמן.

2. כל הפטור הגורף של קה"ש הוא מוזר ולא מוצדק, אם כבר צריך לשים לזהאיזה תקרה או משהו.

3. בכללי מס רווחי הון שרירותי של 25% הוא גם לא מוצדק, הרבה יותר הגיוני למסות לפי מדרגות מס, ובפרט השקעות פאסיביות, כמו שאגב קיים בארה"ב.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אתמול. [אחרי שקיצצו מהמס שרצו להטיל על זה]
בבקשה -
תודה.
אבל שים לב למה שאמר:
אם אני אראה שמנהלים פה את הכסף כמו שצריך ומתנהלים באחריות, אני אהיה שותף. ואם לא כל החקיקה הזאת לא תעבור.
פרווה וחצי.
למען הפרופורציות:
בחודש 11/23 הוא אמר:
אין דבר כזה, ולא יהיה.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
1. אם ההסתדרות תלחם על זה אני לא רואה סיבה שהאוצר יתעקש,
זה חלק מהעיזים.
היא תצטרך לבחור על מה להילחם, ועל מה לוותר.
מדובר על הכנסות למדינה שיתחילו בעוד מס' שנים,
למה?
כל הקרנות שמגיעות עכשיו לגיל 6 או שכבר עברו גיל 6 - יצטרכו או להיפדות, או לשלם מס על הרווח מהיום והלאה.
ולא משהו מיידי, לא נראה לי שזה הולך להיות על כסף שכבר נמצא בקה"ש, אם כן יהיה מדובר על הפקדות חדשות והם ימוסו בעת משיכה, הכסף הגדול יתחיל בעוד הרבה מאוד זמן.
לא רואה סיבה לחילוק הזה.

2. כל הפטור הגורף של קה"ש הוא מוזר ולא מוצדק, אם כבר צריך לשים לזהאיזה תקרה או משהו.
בהחלט.
במיוחד שחלק ניכר מהפטור נאכל ע"י הדמי ניהול, כלומר הולך לבתי השקעות וקרנות הניהול.
3. בכללי מס רווחי הון שרירותי של 25% הוא גם לא מוצדק, הרבה יותר הגיוני למסות לפי מדרגות מס, ובפרט השקעות פאסיביות, כמו שאגב קיים בארה"ב.
זה מתכון לבלאגן עצום.
זה אומר שלא יהיה שייך ניכוי במקור כמעט.

אגב, קודם שימסו שכר דירה לבעלי שני דירות.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זה חלק מהעיזים.
היא תצטרך לבחור על מה להילחם, ועל מה לוותר.

למה?
כל הקרנות שמגיעות עכשיו לגיל 6 או שכבר עברו גיל 6 - יצטרכו או להיפדות, או לשלם מס על הרווח מהיום והלאה.

לא רואה סיבה לחילוק הזה.
א. זה יפגע מאוד בקרנות ההשתלמות.
ב. בד"כ לא נהוג להחליף את החוק על כספים ישנים, רוב שינויי החוקים בתחומים הללו התחילו מכספים חדשים.
זה מתכון לבלאגן עצום.
זה אומר שלא יהיה שייך ניכוי במקור כמעט.
אפשר בהחזרי מס, ואפשר גם להגיש לברוקר טופס 101 ותיאום מס, מה הבעיה?
אגב, קודם שימסו שכר דירה לבעלי שני דירות.
מה הקשר? לא מתרצים קושיא בקושיא, ולא פותרים עוולה בעוולה

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
א. זה יפגע מאוד בקרנות ההשתלמות.
נו, ו?
ב. בד"כ לא נהוג להחליף את החוק על כספים ישנים, רוב שינויי החוקים בתחומים הללו התחילו מכספים חדשים.
בעיני זה לא מוגדר על כסף ישן.
כי זה בעצם לא מפסיד אותך.
אתה מוזמן להוציא את הכסף.
על כסף ישן זה לחייב אותך מס על רווחים בקרן נעולה, או על השנים הקודמות.
אפשר בהחזרי מס, ואפשר גם להגיש לברוקר טופס 101 ותיאום מס, מה הבעיה?
אתה דורש מכל אחד להתחיל טפסולוגיה, ולעשות תיאום מס, וכו'.
ומתי הברוקר ידע את הרווחים שלך מקרן אחרת?
בקיצור, תחשוב טוב.
זה מתכון לבלאגן.
מה הקשר? לא מתרצים קושיא בקושיא, ולא פותרים עוולה בעוולה
?
אמרתי שאם המדינה מעוניינת בכסף, ממליץ להם ללכת לבאג הגדול באמת.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ז'

מט זְכֹר דָּבָר לְעַבְדֶּךָ עַל אֲשֶׁר יִחַלְתָּנִי:נ זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי:נא זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי:נב זָכַרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ מֵעוֹלָם יי וָאֶתְנֶחָם:נג זַלְעָפָה אֲחָזַתְנִי מֵרְשָׁעִים עֹזְבֵי תּוֹרָתֶךָ:נד זְמִרוֹת הָיוּ לִי חֻקֶּיךָ בְּבֵית מְגוּרָי:נה זָכַרְתִּי בַלַּיְלָה שִׁמְךָ יי וָאֶשְׁמְרָה תּוֹרָתֶךָ:נו זֹאת הָיְתָה לִּי כִּי פִקֻּדֶיךָ נָצָרְתִּי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה