מה ריאלי יותר

• שתלמידי ישיבות יתגייסו

• שנתיישב ברצועת עזה

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מודעה של ועד הישיבות הבוקר בעיתונים בלי הוראה ברורה האם להתייצב או לא לצו ראשון.
אסור להם באופן רשמי לקרוא לא להתייצב.
גדולי הדור כבר קבעו שלא להתייצב.

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
׳ערוץ 12׳: כ-200 חרדים התגייסו אתמול ליחידות החרדיות בצה"ל. 9 מהם סירבו לשרת בגדוד נצח יהודה וביקשו לשרת בפלוגה החרדית תומר בגבעתי, הם עדיין בבקו"ם באוהל הסרבנים.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
סיכומים ראשוניים של גיוס חרדים באוגוסט: קרוב ל-200 לוחמים התגייסו, קצב גיוס של 1200 חרדים בשנה. רחוק מאד מאד מהיעד שהציבו - 4800 (שלזינגר)

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים

קובי בורנשטיין חושף ב'משפחה': אחת מהחסידויות הגדולות והמרכזיות באגודת ישראל הגיעה לדיל עצמאי בנושא הגיוס. בפגישה עם נציגי משרד הביטחון סוכם שהחסידות תשלח 250 שוטרים שיתגייסו למשטרה דרך הצבא, ובתמורה - שאר צעירי החסידות לא יקבלו צווים.

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
קובי בורנשטיין ב׳משפחה׳: שוברים את הכלים: בעקבות הכישלון המסתמן בעמידה ביעדי גיוס החרדים, בצה״ל בולמים בקשות של כ-70 חרדים להצטרף למשטרה במסגרת השירות האזרחי, מחשש שזה יפגע בפוטנציאל הגיוס לצה״ל.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
׳גל״צ׳: הסכם דרמטי מתגבש בין חסידות גור למשרד הביטחון - כ-250 צעירים מהחסידות יתגייסו למשטרה בתמורה לכך ששאר החסידים יקבלו פטור משירות בצה"ל.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
עוד מ׳גל״צ׳:
השיחות נוהלו במשך החודש האחרון מול בכירי משרד הביטחון על ידי הרב אברהם בנימין זילברברג, מקורבו של האדמו"ר מגור ואחת הדמויות המשפיעות בחסידות. ביום חמישי האחרון התקיימה הפגישה המסכמת באחד המתקנים של משרד הביטחון בתל אביב בה הוסכם לפטור את רוב צעירי החסידות בני 18 עד 26, אלפים במספר, מגיוס לצבא, תמורת גיוס של כמה עשרות מהם מתוך הבנה תועלתנית שללא הסכמה עם גור, איש מהם לא יתגייס לצבא.

מסקרה

משתמש מקצוען
ה'וול סטריט ג'ורנל' בכתבה נרחבת על גיוס חרדים | העיתון מדווח על צעיר חרדי, יחיאל וייס בן 19 "שהיה כל כך נרגש להצטרף לצבא שהוא לא הצליח לישון בלילה לפני שנסע לבקו"ם". מנגד העיתון ציטט את שלמה רוט, גם הוא בן 19 וחרדי, כי שרף את הצו האחרון שקיבל כשהוא עומד עם קבוצת מפגינים נגד גיוס לצבא "עבורנו, להיות בצבא זה יותר גרוע ממוות", אמר רוט.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מרדכי הלפרין ב'קול חי':
בשבוע שעבר כשנועדו מרנן האדמו"רים מגור וויזניץ' על חוק הגיוס, דנו בהמשך הפעולות בנושא אך לא התקבלו החלטות מלבד להמתין ולראות את נוסח החוק כשיפורסם, להמשיך את המגעים - וכשיהיה את הנוסח מועצת גדולי התורה החסידית תכונס כדי להחליט האם אפשר לתמוך בחוק.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לראשונה בהיסטוריה
31 חרדים הוכשרו ללוחמים וישרתו במג״ב, לאחר שעברו 4 חודשים של הכשרה אינטנסיבית ומסלול מותאם לאורך חייהם.

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בצה"ל מונעים מעשרות צעירים חרדים שמעוניינים להתגייס למשטרה דרך השירות הלאומי לעשות זאת - כדי לשמור אותם באפשרות שיתגייסו דרך הצבא וכך לספור אותם כעמידה ביעדי הגיוס.

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
משה ויסברג: ‏מאבדים כל רסן ושוברים כל מוסכמה ובניסיון לעמוד במכסות: צה״ל מנסה לשדל בנות חרדיות שיש להן פטור מטעמי דת, לשקול שנית את נושא הגיוס.

פיקסל פלוס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
שאלה:
מתי בפועל פקע החוק,
אני בן 26 נהייתי בתחילת חודש 03 (לפני החלטת בג"ץ) אב ל3 (אחד מלפני שבוע אולי עוד לא מעודכן)
הגשתי דיחווים בזמן תמיד
האם אני אמור להיות בין אלו שנשלחים אליהם צווים או לא (עובד בלבן),
כי היום קיבלתי טלפון ושאלו אותי אם אני רוצה שלמוע לאיזה מסלולים אני יכול להתגייס
כמובן שאמרתי להם שאני לא מתכוונן להתגייס
השאלה האם אני בר גיוס או שטעות שלהם?

ZX

משתמש פעיל
שאלה:
מתי בפועל פקע החוק,
אני בן 26 נהייתי בתחילת חודש 03 (לפני החלטת בג"ץ) אב ל3 (אחד מלפני שבוע אולי עוד לא מעודכן)
הגשתי דיחווים בזמן תמיד
האם אני אמור להיות בין אלו שנשלחים אליהם צווים או לא (עובד בלבן),
כי היום קיבלתי טלפון ושאלו אותי אם אני רוצה שלמוע לאיזה מסלולים אני יכול להתגייס
כמובן שאמרתי להם שאני לא מתכוונן להתגייס
השאלה האם אני בר גיוס או שטעות שלהם?
תברר בוועד הישיבות. הם יענו לך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה