עזרה חופשת לידה

זהבהלה

כל מה ששווה באליאקספרס !!!
מנוי פרימיום
שאלה דחופה:
האם עובדת שעבדה פחות משנה אצל המעסיק וילדה (חסרים לה 5 ימים כדי להשלים שנה..) ורוצה להאריך את החופשת לידה אחרי סיום ה15 שבועות רשאית לעשות זאת?באיזה אופן-כלומר מה עליה לומר למעסיק?
כמו"כ אם ברצונה לעזוב האם תוכל להאריך ובכך לחפוף את תקופת ההודעה מוקדמת עם תקופת הארכה?
(מבט"ל קיבלה תשלום מלא על כל ה15 כי עבדה רצוף במקום אחר קודם).
תודה ושבוע טוב...

זהבהלה

כל מה ששווה באליאקספרס !!!
מנוי פרימיום
בדקת באתר כל זכות?
מרפרוף שלי נראה שאחרי 15 שבועות את יכולה להוסיף עוד 3 חודשים ללא תשלום (רבע מתקופת העבודה)
https://www.kolzchut.org.il/he/חופשה_ללא_תשלום_לאחר_חופשת_לידה

מזל טוב וגידול קל
צודקת אפשר לקחת חלת.
הבעיה שלי זה עם זה שהחלת לא יכול לחפוף עם תקופת הודעה מוקדמת לכן חשוב לי לברר האם שנה הכוונה עד הלידה, או כמו שבכל נושא אחר מחשיבים את החלד לענין הוותק כך גם חישוב שנת עבודה שמזכה ב26 שבועות כולל את תקופת החלד עצמה?
במקרה שלי ילדתי 5 ימים לפני שהושלמה שנה...

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הבעיה שלי זה עם זה שהחלת לא יכול לחפוף עם תקופת הודעה מוקדמת לכן חשוב לי לברר האם שנה הכוונה עד הלידה, או כמו שבכל נושא אחר מחשיבים את החלד לענין הוותק כך גם חישוב שנת עבודה שמזכה ב26 שבועות כולל את תקופת החלד עצמה?

לא יודעת לענות לך
התפרסם בפרסום חזק:
ייעוץ משפטי חינם לנשים בנושא זכויות עבודה
03-3731200
שלישי וחמישי 10:00-13:00

יעליה

משתמש מקצוען
צודקת אפשר לקחת חלת.
במקרה שלי ילדתי 5 ימים לפני שהושלמה שנה...
ע"פ החוק ותק של שנה נמדד עד יום הלידה

ורדית א

משתמש פעיל
שאלה דחופה:
האם עובדת שעבדה פחות משנה אצל המעסיק וילדה (חסרים לה 5 ימים כדי להשלים שנה..) ורוצה להאריך את החופשת לידה אחרי סיום ה15 שבועות רשאית לעשות זאת?באיזה אופן-כלומר מה עליה לומר למעסיק?
כמו"כ אם ברצונה לעזוב האם תוכל להאריך ובכך לחפוף את תקופת ההודעה מוקדמת עם תקופת הארכה?
(מבט"ל קיבלה תשלום מלא על כל ה15 כי עבדה רצוף במקום אחר קודם).
תודה ושבוע טוב...
לא הבנתי לצורך מה להאריך את החופשת לידה?
אם את רוצה להתפטר בשל טיפול בתינוק לא נראה לי שצריכים לחזור לעבוד בימי הודעה מוקדמת (כמובן אם עדין לא חזרת)במקרה כזה פשוט צריך להודיע שמתפטרים לצורך טיפול בתינוק
דרך אגב כדי לקבל דמי לידה מלאים מספיק 10 חודשי עבודה
כדי לקבל חופשת לידה מלאה צריך 12 חודשי עבודה

יעליה

משתמש מקצוען
עובדת בותק נמוך משנה בזמן הלידה זכאית לחופשת לידה של 15 שבועות ולא 26 שבועות
המשמעות היא שאם רוצה להאריך חל"ת בהמשך לחל"ד המעסיק לא חייב לשמור לה על הזכויות או להסכים לכך.
התפטרות לצורך טיפול בתינוק זה משהו אחר.. אין לי מידע ודאי לגבי הודעה מוקדמת למרות שנראה לי שלאחר לידה אין צורך בהודעה מוקדמת. אני התפטרתי לאחר לידה ללא הודעה מראש וקיבלתי פיצויים ואבטלה. לא יודעת אם זה היה טוב לב של המעסיק או לא...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה