דרוש מידע חוב לתחבורה ציבורית למי ואיך משלמים?

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
2 שאלות-
דבר ראשון, בל''ג בעומר,
נסעתי מבית שמש בלילה,
בתחב''צ בלי שרכשתי כרטיס מראש(כי נגמר)
אני רוצה לשלם,
אך התברר לי כי עיריית בית שמש הוציאה במהלך הלילה אוטובסים חינם.
כיצד אני יכולה לדעת האם לשלם, ואם כן איפה לשלם?

וכן,
קרה שעליתי לאוטובוס ולא היה לי כסף ברב קו
אני רוצה לשלם זאת.
למי משלמים?
או שהדרך היחידה זה לעלות לשלם וישר לרדת?

אשמח מאוד לעזרת מי שידע.
תודה רבה!

מתכנתת+

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול
אני נסעתי בחברת דן מספר פעמים בלי לשלם
על פי הקובץ שהעליתי יש צורך בהחזר תיקופים בגלל חוב למדינה?
קשה לי להבין תכלס מה המסקנה מקריאה של הקובץ
אשמח לעזרה בהבנה..
תודה!!

קבצים מצורפים

• פרק החזרת חובות.pdf
    KB 89.7 · צפיות: 44

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צריך, לשאול רב שמומחה בענין הזה כי זה ענין מאד מסובך כי יש כמה שמרוויחים מתשלומי הנסיעה..

התפרסם פעם קונטרס שצערי אין לי אותו
שאמר שלכתחילה אסור לסוע בלי לשלם כי זה חשש גזל, אם נתקעו ובכל זאת נסעו צריך לשלם לאותו קו בערך באותה שעה ולרדת.

בכל מקרה זה על סמך זיכרון בלבד... אז כדאי לברר עם רב

צפוני אבוד

משתמש מקצוען
ממש לא, באותו הקונטרס כתב ששאל כמה פעמים את משרד התחבורה ואמרו שמבחינה חוקית אין צורך לשלם, זה דבר מוזר אבל כך החוק וכך פסקו הרבנים שהוא מביא שם בקונטרס.
הנה הקונטרס

קבצים מצורפים

• סיכום-הלכתי-על-תשלום-בתחבורה-הציבורית-אב-תשפב.pdf
    KB 501.8 · צפיות: 48

מתכנתת+

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול
אני נסעתי בחברת דן מספר פעמים בלי לשלם
על פי הקובץ שהעליתי יש צורך בהחזר תיקופים בגלל חוב למדינה?
קשה לי להבין תכלס מה המסקנה מקריאה של הקובץ
אשמח לעזרה בהבנה..
תודה!!
העליתי למעלה את הפרק שמדבר על חובות לתחבורה ציבורית מהקונטרס המעודכן לשנה זאת.
רק רציתי מישהו שיקרא ויסכם בשבילי מה אני צריכה לעשות
כי בתור בת היה לי קשה להבין למעשה מכול הדעות והאריכות שמביא שם.

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני גם אשמח אם יש מישהו שבירר עם רב
ויודע לכוון בתכלס כיצד לנהוג
יעזור לכולנו!

הבהרה בענין החזרת חובות בתחבורה הציבורית – נא להעביר את המייל לכמה שיותר כתובות

לאור דיון מחודש עם היועץ המשפטי של משרד התחבורה - לאחר חילופי דברים בחוסר ההיגיון בכך שמשרד התחבורה ב"מכתב המפתיע" שהובא בפרק י"ג פוטר את הנוסעים על נסיעות שכבר בוצעו - התברר כך [כאן בקיצור. פירוט מלא בפרק המתוקן המצו"ב]:

החוק המחייב את הנוסע בתשלום על הנסיעה נחקק רק על זמן הנסיעה, משום שבכך תוכל החברה לאכוף נוסע שלא שילם, אולם כשנוסע ירד מהאוטובוס – אין חברה שתפעיל משאבים בכדי לרדוף אחריו ולקנוס אותו, וממילא לא ראו צורך לתקן חובת תשלום לאחר הנסיעה, ועל כן גם משרד התחבורה לא יכול להוציא מכתב שיש חובה כזאת, משום שהוא כותב רק את המבט החוקי [לצערנו לא קיים שם מושג של "והשיב את הגזילה"]. אולם ודאי שהחוק לא מונע מחברה לבקש תשלום על נסיעות שלא שולמו [וכך גם היא יכולה לפרסם דרישה לשלם חובות - שלא על בסיס החוק].

לדברים אלו אין שום דבר המפקיע את חוק התורה של 'והשיב את הגזילה' [הקיימת גם אצלם בנוסח של 'חובה מוסרית' או 'צו מצפוני'], אא"כ החברות הצהירו על מחילתן, שהן חברות 'דן' ו'סופרבוס' בלבד [ובניגוד לנכתב בקונטרס כי חברת 'אקספרס' היא גם כן בין המוחלות, לאור פרסומת נרחבת באזור בית שמש, נערך בירור חוזר ומעמיק בהנהלה הגבוהה, והוברר כי היא כן מעוניינת בהשבת חובות].

בתקוה שלא אכשל בדבר הלכה, ושכולנו לא נכשל בגזל [אף שקשה להקפיד על תשלום בתח"צ כשהאכפתיות של משרד התחבורה לציבור - מוגבלת, והנהגים והפקחים עושים ככל העולה על רוחם], ונזכה במהרה בימינו לבנין בהמ"ק, לביאת משיח צדקינו ולגאולה השלימה תחת שלטון הקב"ה!

פ. גרינברג

מתכנתת+

משתמש מקצוען

לאור דיון מחודש עם היועץ המשפטי של משרד התחבורה - לאחר חילופי דברים בחוסר ההיגיון בכך שמשרד התחבורה ב"מכתב המפתיע" שהובא בפרק י"ג פוטר את הנוסעים על נסיעות שכבר בוצעו - התברר כך [כאן בקיצור. פירוט מלא בפרק המתוקן המצו"ב]:

החוק המחייב את הנוסע בתשלום על הנסיעה נחקק רק על זמן הנסיעה, משום שבכך תוכל החברה לאכוף נוסע שלא שילם, אולם כשנוסע ירד מהאוטובוס – אין חברה שתפעיל משאבים בכדי לרדוף אחריו ולקנוס אותו, וממילא לא ראו צורך לתקן חובת תשלום לאחר הנסיעה, ועל כן גם משרד התחבורה לא יכול להוציא מכתב שיש חובה כזאת, משום שהוא כותב רק את המבט החוקי [לצערנו לא קיים שם מושג של "והשיב את הגזילה"]. אולם ודאי שהחוק לא מונע מחברה לבקש תשלום על נסיעות שלא שולמו [וכך גם היא יכולה לפרסם דרישה לשלם חובות - שלא על בסיס החוק].

לדברים אלו אין שום דבר המפקיע את חוק התורה של 'והשיב את הגזילה' [הקיימת גם אצלם בנוסח של 'חובה מוסרית' או 'צו מצפוני'], אא"כ החברות הצהירו על מחילתן, שהן חברות 'דן' ו'סופרבוס' בלבד [ובניגוד לנכתב בקונטרס כי חברת 'אקספרס' היא גם כן בין המוחלות, לאור פרסומת נרחבת באזור בית שמש, נערך בירור חוזר ומעמיק בהנהלה הגבוהה, והוברר כי היא כן מעוניינת בהשבת חובות].

בתקוה שלא אכשל בדבר הלכה, ושכולנו לא נכשל בגזל [אף שקשה להקפיד על תשלום בתח"צ כשהאכפתיות של משרד התחבורה לציבור - מוגבלת, והנהגים והפקחים עושים ככל העולה על רוחם], ונזכה במהרה בימינו לבנין בהמ"ק, לביאת משיח צדקינו ולגאולה השלימה תחת שלטון הקב"ה!

פ. גרינברג
כתוב בפרק המצוב שחברת דן ויתרה על הנסיעות שנסעו בעבר ללא תשלום רק לא הבנתי מה בקשר לחוב למשרד התחבורה- למדינה.

watermelon

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תכלס
אם רוצים לשלם לחברה מהם האופציות הקיימות?

watermelon

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אולי תעלו לתקף ומיד תרדו בלי לנסוע איתו
או כן לנסוע איתו ולתקף מספר פעמים כנגד החוב
א. מדובר על חוב מלפני שלוש שנים
ב. החוב לא שולם מאחר ומדובר בנסיעה מעיר לעיר ששתיהן רחוקה מאזור מגורי

אין שם פנוי- אילת

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תכלס
אם רוצים לשלם לחברה מהם האופציות הקיימות?
אף פעם אין אפשרות ללכת לחברה ולשלם, כי בעיקרון מצד החברה זה לא היה בסדר שלא שילמו לא משנה למה...
הדרך היחידה לשלם זה בדו"ח... ;)
פשוט-
אולי תעלו לתקף ומיד תרדו בלי לנסוע איתו
או כן לנסוע איתו ולתקף מספר פעמים כנגד החוב
...
אין צורך לעלות על אותו קו שעלית אז,
פשוט לעלות על כל קו של אגד ולתקף את החוב.

אין שם פנוי- אילת

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
איך?
לא מדובר בנסיעה עירונית
מדובר בנסיעה בינעירונית שהמחיר משתנה בהתאם ליעד
ואי זה כבר יותר מסובך...

גימפעל

משתמש מקצוען

פ. גרינברג
זה קצת מוזר מה שהוא כותב כאן,
ואסביר עם לפי משרד התחבורה אי אפשר לשלם חובות ישנים איך אפשר לשלם לחברת התחבורה עצמה שלא דרך משרד התחבורה,
הרי אם הוא יתקף את הרב קו הוא גוזל את משרד התחבורה, שגורם להם לשלם לחברה מה שאינם זכאים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה