חדש בישיבה

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
ריח של התחלה, שנה חדשה.

ב' אלול הצעירים כבר בפנים הוא מגיע יום יומיים באיחור, בינינו, אין לו מה לעשות בבית, והוא מתגעגע לסטנדר. יום איחור זה סביר למעמדו.

יעקב חוצה את הכביש מהתחנה לחצר הישיבה, בודק מה השתנה, את התשובה הוא יודע בלי לראות, כבר שנה רביעית והכל אותו דבר, אבל תמיד הוא מרגיש כאילו זה מקום חדש, אסוציאציות של חדש מתקשרות במוחו, מוזיקה של התחלה.

הוא עולה לחדר בפנימיה הצפונית מניח את התיק על המיטה, שולף כמה חולצות מגוהצות ותולה בארון.

אפילו חדר חדש כבר אין, הוא מהרהר, הכל כרגיל. חברותות הוא ממשיך חברי חדר נשארו כולם, אפילו הריח של השמפו מהמקלחת נותר של הוואי עם תערובת של פינוק כחול.

הוא יורד ללובי המוביל לבית המדרש, בצד טורים טורים של כובעים וחליפות תלויים בסדר מופתי, רואים שבית המדרש עוד לא מפוצץ, הוא חושב, לא הגעתי אחרון, אחרת גם מעקה המדרגות היה מקום ראוי לחליפה, וכל פינה שיש בה מסמר או זווית בולטת.

מה אתה אומר, מה אנחנו עושים איתם? שואל אותו מוישי מקצה המסדרון. חייבים לסיים עם זה אחת ולתמיד, להילחם בכל הכוח.

מה הפעם? הוא חושב, מה פספסתי ולא סיפרו לי.

את המעדנים והקורנפלקס קיצצו מזמן מהתפריט של הבוקר, המזגנים בחדרים כבר שנתיים לא עובדים בלילה, ההנהלה לא נכנעה אז כשהם נלחמו, בסוף הכסף מנצח הרהר בעוגמה. אבל מה עוד אפשר לקצץ להם?

הוא מתלבט אם למשוך זמן או לחשוף את בורותו בנייעס החמים של הישיבה, הוא זורק בלון ניסוי.

אני עוד לא החלטתי, הוא אומר, נראה איך זה יתפתח.

אתה נורמלי? תוקף מוישי, ככה זה מתחיל, אחר כך אי אפשר לעצור את זה, היום הם מסתובבים בין הרגליים ומחר נכנסים לך לקישקעס' ואחר כך כל מקום נעשה להם היתר, אני אומר לך אנחנו חייבים לחתוך עם זה מיד, לא לוותר על אחד.

תקשיב, אני לא מוכן כל פעם שלא מסתדר לכם משהו להרים את כולם ולהתחיל מלחמת עולם, בסוף עוד משפילים אותנו עד עפר. אני חושב עדיין, מתלבט כמו שאמרתי לך. אבל נראה לי שהפעם אני הולך להגיד למנהל ולראש ישיבה שיש להם גיבוי מהבחורים, ואדרבה אם הם רוצים אנחנו אפילו נצעיד את זה קדימה. יעקב נוטה לעברו כמו לוחש לו בסוד, ופעם הבאה הם עוד יתעצו איתנו לפני, אתה תראה.

מוישי מסתכל עליו בעיניים עגולות ולא מצליח לעצור את עצמו, מתלבט אולי יש איזה נייעס שהוא לא מכיר.

אני לא יודע על מה אתה מדבר, ואם יש איזה שינויים בישיבה אדרבה כמו שאתה יודע אני תמיד אתך, אבל את החור של הנמלים בחדר צריך לרסס עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מידי, ישך' כמה שקלים לK300?

נערך לאחרונה ב:

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
חזק.
זה הפוך על הפוך.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מזכיר לי שכתבתי פעם את זה:

פתאום ראיתי אותן.
מתרוצצות מתחת למיטה.

סליחה, דפקתן לפני שהופעתן ככה בפתע?!

דבר ראשון, הנחתי את רגלי בחוזקה (דרכתי, בעברית פשוטה) על כל מי שנקרתה בדרכי כדי לסמן שזהו אסון לאומי וכל מי שבקרבת פתח המערה תזהיר את האחרות שהמשפחה הזו לא נחמדה בכלל וממש לא כדאי לבקר אצלה. אחר כך הבאתי את המטאטא, אספתי וזרקתי לפח.

חיפשתי בארון החומרים איזשהו קוטל שיבהיר אחת ולתמיד (אחת מספיק, זה כבר יהיה לתמיד) לכל מי שהחליטה לצאת, למרות ההודעה הדרמטית, שלכאן לא נכנסים.
נקודה.

מה אומר?
הרגשתי צוררת לרגע.

בוודאי כל הקטנטנות שנשארו לשמור רועדות מפחד. צופרי אזעקה הופעלו מרגע מסירת ההודעה המאיימת והן לא יודעות אם תזכנה לראות את אמא שוב...
בטח תכרזנה בתום המלחמה על קביעת המועד כאבל לאומי, עצב גדול וצום לדורות.

ומה בסך הכל רציתי? בית ללא אורחים בלתי רצויים…

האגריד -בוצי פוליקמן

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
פתאום ראיתי אותן.
מתרוצצות מתחת למיטה.

סליחה, דפקתן לפני שהופעתן ככה בפתע?!

דבר ראשון, הנחתי את רגלי בחוזקה (דרכתי, בעברית פשוטה) על כל מי שנקרתה בדרכי כדי לסמן שזהו אסון לאומי וכל מי שבקרבת פתח המערה תזהיר את האחרות
נשמע לי כמו איזה סיפור הזוי מלוויה של רבנית ידועה על כמה ילדות שהתרוצצו מתחת למיטה ונוצר סיכון שהעוילם ימעך אותן בטעות,
לדרוך לכולן על הרגליים בחוזקה זו גם כן דרך להכריז על אסון לאומי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה