כללי זכויות יוצרים

אחת מנשר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הייתי צריכה תמונה מסוימת. וע"י חיפוש בגוגל תמונות מצאתי אותה.
מתחת לתמונה רשום 'יתכן ויש עליה זכויות יוצרים' כשאני נכנסת לפרטים גוגל אומר שיש אפשרות להשתמש עם 'שימוש הוגן'
לפרטים מה זה שימוש הוגן, הכל רשום באנגלית. http://www.dmlp.org/legal-guide/fair-use

אולי אתם יודעים מה זה שימוש הוגן? ואיך אני אדע אם יש על זה זכויות יוצרים?

Guy148

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כמעט על כל תמונה בגוגל יש זכויות יוצרים.אל תשתמשו.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
כמעט על כל תמונה בגוגל יש זכויות יוצרים.אל תשתמשו.

לא הייתי מכליל. יש בוויקיפדיה הרבה תמונות שהגדרתן היא "נחלת הכלל" או "ציבורי" או משהו כזה, שזה בהחלט מותר לכל שימוש. כשצריך תמונה שווה לחפש גם שם.
בכל אופן "שימוש הוגן" זו נראית לי הגדרה מסובכת יותר ולא בטוח שהיא מתירה שימוש מסחרי.

Guy148

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לא הייתי מכליל. יש בוויקיפדיה הרבה תמונות שהגדרתן היא "נחלת הכלל" או "ציבורי" או משהו כזה, שזה בהחלט מותר לכל שימוש. כשצריך תמונה שווה לחפש גם שם.
בכל אופן "שימוש הוגן" זו נראית לי הגדרה מסובכת יותר ולא בטוח שהיא מתירה שימוש מסחרי.
נחלת הכלל,או ציבורי וכיו"ב,זה עדיין לא אומר מפורשות חופשי לשימוש מסחרי.על כן גם בזה הייתי נמנע.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני לא כל כך מסכים. הבעיה שאולי יכולה להיות זה הבדלים בין מדינות, שתהיה מדינה בה הגדרת הזכויות שונה. אבל באופן פשוט לא נראה לי שיש בעיה להשתמש, כמו שניכר גם באייקון של "נחלת הכלל" בויקיפדיה:
150px-Cc-public_domain_mark_white.svg.png

כמובן, כל אחד מוזמן לחקור בעצמו.

פינגפונג

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
ממליצה לך לא להתעסק עם משו שיתכן ויש עליו זכויות יוצרים
שמעתי לאחרונה על כמה תביעות לכאלו שהשתמשו ותפסו אותם
ומדובר בתביעות בסכומים הזוייים

אחת מנשר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תודה לכולם. ניראה מה נעשה כי 'בשאטר' לא מצאתי תמונות מתאימות

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הייתי צריכה תמונה מסוימת. וע"י חיפוש בגוגל תמונות מצאתי אותה.
מתחת לתמונה רשום 'יתכן ויש עליה זכויות יוצרים' כשאני נכנסת לפרטים גוגל אומר שיש אפשרות להשתמש עם 'שימוש הוגן'
לפרטים מה זה שימוש הוגן, הכל רשום באנגלית. http://www.dmlp.org/legal-guide/fair-use

אולי אתם יודעים מה זה שימוש הוגן? ואיך אני אדע אם יש על זה זכויות יוצרים?
איזו תמונה את מחפשת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה