דו"ח זימון לבית משפט על נהיגה עם רשיון זר

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
לפי מה שידעתי עד היום אפשר לנהוג עם רשיון זר עד לשנה אחרי שנכנסתי לארץ.
בשבוע שעבר עצר אותי שוטר באמצע נהיגה, טען שלא הייתי מספיק זמן בחו"ל ואסור לי לנהוג בארץ עם רשיון הנהיגה שלי,
הוא עצר אותי בצד, לא הרשה לי לחזור הביתה עם הרכב, הזמין אותי לחקירה במשטרה ואח"כ הביא לי זימון לבית משפט להישפט, השאלה שלי היא, האם אני צריך לקחת עו"ד? מה אפשר לעשות לי על זה? האם זה באמת פלילי? עד כמה אני צריך לפחד? ומה התהליך להמיר את הרשיון לרשיון נהיגה ישראלי?
אשמח לחכמים כאן, שיוכלו לעזור לי ולהחכים אותי לגבי הנ"ל מה יכול לעזור לי?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לפי מה שידעתי עד היום אפשר לנהוג עם רשיון זר עד לשנה אחרי שנכנסתי לארץ.
בשבוע שעבר עצר אותי שוטר באמצע נהיגה, טען שלא הייתי מספיק זמן בחו"ל ואסור לי לנהוג בארץ עם רשיון הנהיגה שלי,
הוא עצר אותי בצד, לא הרשה לי לחזור הביתה עם הרכב, הזמין אותי לחקירה במשטרה ואח"כ הביא לי זימון לבית משפט להישפט, השאלה שלי היא, האם אני צריך לקחת עו"ד? מה אפשר לעשות לי על זה? האם זה באמת פלילי? עד כמה אני צריך לפחד? ומה התהליך להמיר את הרשיון לרשיון נהיגה ישראלי?
אשמח לחכמים כאן, שיוכלו לעזור לי ולהחכים אותי לגבי הנ"ל מה יכול לעזור לי?
אכן, אזרח ישראלי חייב לשהות שנה לפחות בחו"ל כדי שיהיה מותר לו לנהוג בארץ עם רשיון זר, וגם זה עד שנה מכניסתו לארץ.
וזה פלילי לכל דבר, אני מאמין שהעונש יהיה יותר קטן כי הנידון כאן הוא בחוק הפלילי בלבד ואין כאן סעיף של סיכון חיי אדם וכד' כמו בנהג שלא למד נהיגה כלל.

להמיר לרשיון ישראלי כנראה אתה לא זכאי (לא נשמע שאתה מוגדר תושב חוזר, ובנוסף גם צריך 5 שנות ותק ברשיון), ולכן צריך כמו כולם, תאוריה 28 שיעורים וטסט.

לדעתי כדאי לך לקחת פגישה עם עו"ד של דיני תעבורה.

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
תודה לעוזרים,
אני נקרא תושב ולא אזרח, יש לי ותק ברשיון הרבה יותר מ5 שנים (כ 18 שנה)
אתה יכול להמליץ לי על עו"ד לדיני תעבורה, מישהו חזק?
(האם עם עו"ד חילוני יש יותר סיכויים להצליח? - השאלה בהשראת עו"ד נתן רוזנבלט)
ומה זה קרספורום במשפטי?

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מצאתי את קארספורום - זה חסום לי בנט - פרי.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
אכן, אזרח ישראלי חייב לשהות שנה לפחות בחו"ל כדי שיהיה מותר לו לנהוג בארץ עם רשיון זר, וגם זה עד שנה מכניסתו לארץ.
וזה פלילי לכל דבר, אני מאמין שהעונש יהיה יותר קטן כי הנידון כאן הוא בחוק הפלילי בלבד ואין כאן סעיף של סיכון חיי אדם וכד' כמו בנהג שלא למד נהיגה כלל.

להמיר לרשיון ישראלי כנראה אתה לא זכאי (לא נשמע שאתה מוגדר תושב חוזר, ובנוסף גם צריך 5 שנות ותק ברשיון), ולכן צריך כמו כולם, תאוריה 28 שיעורים וטסט.

לדעתי כדאי לך לקחת פגישה עם עו"ד של דיני תעבורה.
קצת דיוק (והכל כתוב באתר של משרד התחבורה):
אחרי שהות של שישה חודשים בחו"ל עם הרישיון הזר (במילים פשוטות: נהיגה של חצי שנה בחו"ל)
מותר לנהוג בארץ למשך שנה מהכניסה לארץ, ובתנאי שהרישיון עדיין בתוקף.
להמיר אפשר בתנאים הנ"ל עם עשיית מבחן שליטה בלבד (ללא תאוריה וללא שיעורים בכלל).
באם יש 'ניסיון' וותק של הרישיון של 5 שנים - מקבלים את הרישיון הישראלי אוטמטית (לאחר בקשה כמובן במשרד התחבורה) ללא שום מבחן.
זאת אומרת - אם הרישיון שלכם הוא כ"כ הרבה שנים (ובתוקף!!) ושהיתם חצי שנה בחו"ל אתם זכאים להמרה לרישיון ישראלי.
במקרה שלך הכי טוב ללכת עם דף 'המראות ונחיתות' של חו"ל למשרד התחבורה ולנסות להמיר לישראלי, אם נתנו חופשי ומראים את זה לשופט הסיכויים טובים מאוד..
(לא כל שוטר, ויתירה מזו - לא כל פקיד במשרד התחבורה - יודעים את הכללים בכלל!!! ובהרבה מקרים זה ל'קולא' במשרד התחבורה במיוחד במשרדים מסויימים [לא במרכז..])

יצחק בכניק

משתמש פעיל
מכיר יהודי שישב על כך שנה בכלא! (בנוסף הוא הגיע למשפט ללא עו"ד ולא לקח את הענין ברצינות והחשיבו לו כביזיון ביהמ"ש)

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
תודה לכל העונים,
מנסה שוב,
יש למישהו המלצה על עו"ד תותח בתחום??

מולטי תקשורת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה