זיכרון להולכים הרגילים

רחשי הלב

משתמש מקצוען
זהו שהיא לא אנטי תזה, היא השראה בדרך של התמודדות. ויש עוד דרכי התמודדות. אחד מהם הוא אמונה, ללא סייגים. וקבלה מאהבה. בקול ובשקט. בשמחה ובעצב. האמיתית זה הנושא. לא לבלף על אף אחד. אבל אפשר לכוון את ההרגשות. היא אחת ההשראות לזה.
צורת ההתמודדות של חני וינרוט ע"ה שונה לגמרי מזו של דבורי בן דוד ע"ה, למשל. התיאור שכתבת מתקרב יותר לזו של בן דוד. ודו"ק וד"ל.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
צורת ההתמודדות של חני וינרוט ע"ה שונה לגמרי מזו של דבורי בן דוד ע"ה, למשל. התיאור שכתבת מתקרב יותר לזו של בן דוד. ודו"ק וד"ל.
איני מכיר, ואני לא בא לדון בדרכים, אני לא דן ולא שופט דרכים.
אני מעריץ כל אחד שנלחם ולא נכנע, אני מבין כל אחד שמתמודד.
ושלא נדע רבע צער והתמודדות כזו.

אני גם מבין מה שאמרה Ruty Kepler@ לגבי הערצת הדומיה. יש איזה שאיפה מוסתרת שכולם צריכים לשתוק, ואני לגמרי מסכים אם הזעקה שזה לא מתאים לכולם. הבאתי רק את קולם של אלו שזו צורת המלחמה שלהם. וההשראה שהם נותנים.

נערך לאחרונה ב:

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
איני מכיר, ואני לא בא לדון בדרכים, אני לא דן ולא שופט דרכים.
אני מעריץ כל אחד שנלחם ולא נכנע, אני מבין כל אחד שמתמודד.

חושבת שיש מקום להעריץ כל אחד שעובר את זה. הוא ממשיך לנשום. הוא עובר את זה.

לא תמיד יש בכוחותיו להוות השראה לאחרים. להיות גיבור.

אני גם מבין מה שאמרה Ruty Kepler@ לגבי הערצת הדומיה. יש איזה שאיפה מוסתרת שכולם צריכים לשתוק, ואני לגמרי מסכים אם הזעקה שזה לא מתאים לכולם.

ושזה שופט.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען

א יודעלע

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שמעתי מא' מגדולי המשפיעים בדורינו, שהכי הרבה אמונה שומעים במחלקת אונקולוגיה ר"ל. וגם כזאת רואים אצל החולים בניוון שרירים ה"י. (מחנכת חשובה בי"ם, מוסרת שיעורי אמונה, בתזוזות עיניה!, האדמו"ר מקאלוב ארה"ב כנ"ל, הרב ווייס ממונטריאול, שלאחרונה עשה סיום הש"ס שנלמד כך, ובעיון, ביקש שיברכוהו באריכות ימים! כן במצב הזה!)
תעצומות הנפש האלו בלתי נתפסות! למרות שיש לכ"א רגעי שבירה ג"כ, אך השאלה מהו עצם האדם, רגעי ההוד של קבלת עומ"ש באהבה, או תקופות של עייפות החומר שגוברת על הצורה.
גם ר' עזריאל טאובר זצ"ל הוא דוגמא ומופת לנידון, באופן מעורר השתאות, ואכהמ"ל.
אך כפי שכבר כתבו חידוש הוא לראות את הקב"ה גם בדברים הקטנים, כי בצרות הגדולות אדם מבין שאין לו משען אחר, ובזאת נוכל גם אנחנו להתחזק.
איחוליי וברכתי שבזכות הילולא דבר יוחאי, והחיזוק שהיה כאן בדיבורי אמונה, נזכה כולנו לחיות עם הקב"ה ולחוש את קרבתו, בלא נסיונות קשים שכאלה, וכל המחלות והאסונות יחולו על ראשם של שונאי ישראל, השתא בעגלא ובזמן קריב ונאמאאאאר אמןןןן.

אגב:
זה בעברית?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

מילים שנספחו לשפה מהשפה הערבית.

בכל הדורות, החל מזמן המקרא ועד ימינו, הייתה השפעה של שפות העמים הסמוכים על השפה העברית: ארמית, פרסית, יוונית ועוד.

המילה 'עאלק' בערבית היא בעצם 'כדבריך', אבל בפועל משמשת באירוניה למשמעות ההפוכה. 'כאילו'.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
'עלק' זו מילת סלנג שמחברת שתי מילים בערבית "אָאלַ לַכּ".*
הפירוש המילולי הוא "אמר לך", והפירוש התוכני הוא "זה מה שהוא אמר לך", בביטול וזלזול, יען כי האמת אינה כפי שהוא אמר.

גם באידיש הירושלמית, שיש בה השפעות רבות מן הערבית, אומרים כך: האט ער געזאגט. אז הוא אמר (...אבל למעשה זה ממש לא כמו שהוא אמר).

נסו מהיום בכל פעם שאתם אומרים 'עלק' לכוון "זה מה שהוא אמר לך", ומובטח לכם שתמצאו טעם חדש בחייכם. מניסיון.

_ _ _
* את זה שכ' דגושה בסוף מילה ערבית לא צריכה להפוך לק' אתם בטח זוכרים מכאן:
https://www.prog.co.il/threads/תחרות-הפורומים-חלוקת-עבודה.426435/page-2#post-6263030

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
גם.
אבל מהניסיון שלי בבית דובר אידיש ירושלמית חיה ונושמת - יותר במשמעות של ביטול התוכן, כנ"ל.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
והכי מוזר שזה גם קיים באנגלית- טוב בערך...
smart aleck.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה