זה באמת חסכוני להשאיר את הבוילר דלוק???

פ.נ

משתמש מקצוען
מה הקשר חברת חשמל??
אני את האמת היתארחתי פעם אצל מישהו ושכחתי לכבוד בויילר ואז כל השבת הייתי בלחץ שיצא שבת רצתי לכבוד את הבויילר ואז השכנה אמהרה לי שזה על מצב אוטומט וזה נכבה אחרי שיש מיים חמים כך שגם מבחינת כסף לא ניגבע כי זה ניכבה אוטומטי...
לא שייכת לתחום אין לימושג איפה אפשר לבדוק אתזה (חשבתי חברת חשמל זה זה קשור לחשמל ווכו יכול להיות שאני טועה)

אפרת נועה

משתמש רשום
אני את האמת היתארחתי פעם אצל מישהו ושכחתי לכבוד בויילר ואז כל השבת הייתי בלחץ שיצא שבת רצתי לכבוד את הבויילר ואז השכנה אמהרה לי שזה על מצב אוטומט וזה נכבה אחרי שיש מיים חמים כך שגם מבחינת כסף לא ניגבע כי זה ניכבה אוטומטי...
לא שייכת לתחום אין לימושג איפה אפשר לבדוק אתזה (חשבתי חברת חשמל זה זה קשור לחשמל ווכו יכול להיות שאני טועה)
חזה קוראים בעיברית טרמוסטט.
הוא מפסיק לפעול כשהמים חמים, ומרתיח שוב כשהם מתקררים מעט.

ולשאלת פותח האשכול-
האם עדיף להפעיל קומקום בכל פעם שמישהו שותה קפה? או להשאיר מיחם?

התשובה היא תלוי בשימוש- אם כל רבע שעה ופחות יש מישהו שאמור להרתיח קומקום,
אזי עדיף מיחם
אם פעמיים ביממה מישהו צריך מים חמים- עדיף שרתיח קומקום

ולבוילר, אם כל רבע שעה חצי שעה מישהו נכנס אצלכם להתקלח- עדיף שתשאירו דלוק,
אם ב7 בערב שניים, וב12 שוב,
עדיף להרתיח מחדש.

יונלה

משתמש מקצוען
הייתי שמחה לדעת חוו"ד מקצועית.

אמנם אצלי בבית התקנו טיימר אבל טוב לדעת דעה מקצועית. בלבד!

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
נשמע מוזר להשאיר דלוק כל הזמן את הבוילער.

פה http://web.kehilot.co.il/Forum/ForumShowMessage.asp?Fnumber=120&id=319390&SunId=319387
הוא טוען שאם זה מערכת סולארית שווה להשאיר דלוק...

פה https://pakahom.com/שאלות-נפוצות/דוד-חשמל-דולק-כל-היום/
טוענים שאם שוכחים חד פעמי דלוק לא קרה כלום
אבל אם זה קבוע זה יכול לגרום לנזק של עשרות אלפי שקלים כי זה יגרום להצטברות אבנית על הטרמוסטט וכן ייתכן ויכנס אבנית לצינורות

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
את עצם הטענה לא הבנתי, מבחינה לוגית.
לו יצויר והמים מתקררים במעלה כל 10 דקות. ומתחממים ב9 מעלות כל 15 דקות.
מה ההבדל אם לאחר חצי שעה הבוילר נדלק ל5 דק' לחמם ב3 מעלות, או להמתין 5 שעות ואז הבוילר נדלק ל50 דק' לחמם ב30 מעלות.
בסוף לאחר יום שלם הבוליר דולק הרבה יותר לשמור על המים כל הזמן חמים.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
אבל אם זה קבוע זה יכול לגרום לנזק של עשרות אלפי שקלים כי זה יגרום להצטברות אבנית על הטרמוסטט וכן ייתכן ויכנס אבנית לצינורות
הגיוני
כל השתמשות מסיבית במכשיר חשמלי גורמת לבלאי שלו.

משקפיים עגולים

משתמש פעיל
זה ממש סכנה גם בדודים שיש אוטומט כיוון שלפעמים זה מלא אבנית והטרמוסטט לא עובד טוב
חבל על הסיכון

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
לא זה פשוט יגרום לבוילר להתפוצץ וזה באמת חוסך בחשמל
היום זה לא כמו שהיה פעם
היום יש בבוילרים תרמוסטט וכשמגיע למידת חום מקסימלית, פעולה החימום מפסיקה ומתחדשת כשחום המין ורד.
כך שסכנה לפיצוץ אין, אא"כ מדובר בבוילר ממש ישן. אבל ממש ישן

קרה שהשארנו בטעות שבת שלימה ולא קרה שום דבר.
למעט חיוב אגדי לגנרטור שאצלינו מחובר למונה לי צריכה

משקפיים עגולים

משתמש פעיל
היום זה לא כמו שהיה פעם
היום יש בבוילרים תרמוסטט וכשמגיע למידת חום מקסימלית, פעולה החימום מפסיקה ומתחדשת כשחום המין ורד.
כך שסכנה לפיצוץ אין, אא"כ מדובר בבוילר ממש ישן. אבל ממש ישן
זה ממש סכנה גם בדודים שיש אוטומט כיוון שלפעמים זה מלא אבנית והטרמוסטט לא עובד טוב
חבל על הסיכון

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אני לא מצליחה לצטט
אבל, @משקפיים עגולים אני ודעת שיש לנו אבנית. או היתה לפחות במה מהפעמים שנשאר בטעות, ובכל זאת לא קרה כלום

אולי זה שומר פתאים ה'
אבל אנחנו לא היחידים שהשאר ו דולק בטעות ולא קרה כלום.
ושוב, היתה לנו אבנית, ידענו כבר שיש וצריך ניקוי עוד לפני שזה קרה.

משקפיים עגולים

משתמש פעיל
אני לא מצליחה לצטט
אבל, @משקפיים עגולים אני ודעת שיש לנו אבנית. או היתה לפחות במה מהפעמים שנשאר בטעות, ובכל זאת לא קרה כלום

אולי זה שומר פתאים ה'
אבל אנחנו לא היחידים שהשאר ו דולק בטעות ולא קרה כלום.
ושוב, היתה לנו אבנית, ידענו כבר שיש וצריך ניקוי עוד לפני שזה קרה.
אולי זה תלוי ברמת האבנית
האבנית עושה שהטרמוסטט לא יעבוד טוב כי הוא בעצם עם כיסוי
ולכן הדוד מומם יותר מדי עד שבום הוא מתפוצץ

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען
למה להשאיר דולק בטעות?
יש היום שעון שבת שמופיע במקום הכפתור של הבוילר.
בעלות קטנה מתקינים את זה.
ואז פשוט מכוונים את השעות שהבוילר ידלק כל יום,
אם רוצים אפשר להזיז ואח"כ להחזיר.
פשוט איכות חיים, לא צריך לחכות שהמים יתחממו,
לא צריך לזכור לכבות.
מצד אחד זה חוסך חשמל כי לא צריך לכבות,
מצד שני זה הרבה יותר נוח.

מייק היקר

משתמש פעיל
הוא טוען שלהשאיר דלוק לוקח פחות חשמל.
ולפי התגוזה שציטטתי זה לוקח יותר חשמל
מי אמר שזה יותר חשמל מהדלקה כל פעם
פותח האשכול דן האם להדליק כל פעם שאתה צריך לזמן קצוב
או להשאיר דלוק
ומכיוון שבשבת לא נראה לי שאף פעם הם הדליקו לפי שימוש אז לא נדע מה יותר זול
והחשבון המטורף שהיא כתבה זה מכיוון שזה גנרטור שלוק כפול שלוש כסף לקוט"ש מאשר חברת החשמל

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
כנראה שכאן יש תשובה לפותח האשכול @מרפא

פקחום » שאלות נפוצות על דודי שמש וחשמל » דוד דולק כל היום

דוד דולק כל היום​

על מנת שיהיו לכם מספיק מים חמים למקלחת זריזה או להדחת כלים, לא תצטרכו בדרך כלל להדליק את הדוד יותר משעה. אם התקנתם מאיץ לדוד החשמלי, מים חמים יגיעו בתוך זמן קצר בהרבה, ממש בתוך דקות. אם תרצו לחמם את כל המים בדוד, שעתיים עד ארבע שעות יספיקו בדרך כלל, תלוי בנפח של הדוד.
במילים אחרות, אין שום סיבה שאף אחד ישאיר דוד דולק כל היום. אם השארתם בטעות את הדוד דולק לכל כך הרבה זמן, תרצו בוודאי לדעת האם נגרם נזק לדוד ויש סיבה לדאגה.

דוד דולק כל היום, האם הדוד יכול להתקלקל​

אם השארתם את הדוד פועל כל היום או שגיליתם בבוקר כי הדוד דלק כל הלילה, בדרך כלל אין סיבה לדאגה.
נכון, לא כדאי להפוך את זה להרגל כי חבל על הכסף ועל הבזבוז, אבל אם זה קרה פעם או פעמים, אין סיבה לדאגה. אבל אם אתם לא תמיד זוכרים לכבות את הדוד בזמן, אם הדוד דולק הרבה זמן באופן קבוע, זה כבר סיפור אחר. התקלה הכי נפוצה במקרים כאלה תהיה קצר בדוד או ירידה ביעילות של גוף החימום.
הפעלה ממושכת של הבוילר גורמת להצטברות מואצת של אבנית.
היא מתחילה להתגבש בעיקר בחלק התחתון של הדוד, ליד גוף החימום והפלאנג'.
אם אתם רואים טפטוף ונזילה מתחת לדוד, אבנית הוא הסיבה לכך.
אם אתם צריכים לחכות המון זמן עד שיש מספיק מים חמים – צריך לנקות את האבנית או להחליף את גוף החימום. בסופו של דבר, גוף החימום ייהרס וחבל.

כמה כסף התבזבז בהפעלת דוד ממושכת​

הרבה אנשים שואלים כמה צורך דוד חשמל לשעה, מתוך מחשבה שהפעלה ממושכת צורכת גם המון חשמל ועולה הרבה כסף. הפעלה של דוד למשך מספר שעות עולה מספר שקלים, לא הרבה מעבר לכך.
אם מפעילים את הדוד ממושכות בכל יום, זה מצטבר להרבה מאוד כסף.
יחד עם זאת, כדאי להבין שבזכות התרמוסטט, צריכת החשמל אמורה להיות פחות גבוהה וגם השחיקה של גוף החימום פחות מהירה מכפי שניתן לחשוב. מדוע זה כך: גוף החימום מפוקח על ידי תרמוסטט, שיודע להפעיל ולכבות את הדוד לפי טמפרטורת המים.
אם שכחתם את הדוד דולק כל היום, כאשר המים יגיעו לטמפרטורה של כ-50 – 60 מעלות, התרמוסטט שולח הוראה לגוף החימום להפסיק לפעול.
כלומר, למרות שהדוד דולק, גוף החימום למעשה נסגר.
אחרי זמן מה, כשהמים מתקררים, התרמוסטט מורה לגוף החימום להמשיך לפעול (ואחר כך יפסיק באופן אוטומטי).
אז אם שאלתם את עצמכם האם דוד יכול להתפוצץ בגלל שהוא פעל כל היום, התשובה בדרך כלל שלילית.

מתי זה יהיה מסוכן להשאיר את הדוד דולק כל היום?​

כעת נרצה לחדד ולהבהיר שאם יצטברו כמה תקלות יחד, הדוד בהחלט יכול להתפוצץ.
במידה והדוד פועל ברציפות לאורך זמן רב ולעיתים קרובות, לא רק הדוד אלא גם הצנרת עצמה תינזק ואבנית תגרום לסתימה בקולטים.
במידה והתרמוסטט התקלקל ושכחתם את הדוד פועל למשך כמה ימים, זאת אומרת שבדוד ייווצרו לחצים עצומים בגלל מים רותחים ואדים לוהטים (קיטור).
קיימת סכמה מוחשית שהדוד יתפוצץ, מה שאומר שתצטרכו להוציא אלפי שקלים על דוד חדש ואולי גם על קולטים חדשים. למרבה המזל, ווסת שחרור לחץ אמור למנוע נזק שכזה.
הווסת משחר קיטור עודף כך שהלחץ יפחת מאוד בתוך הדוד.
אבל אם לא דאגתם לתחזוקה בדוד והווסת נסתם וגם מסחרר המים לא פועל, פיצוץ בדוד בהחלט עלול להתרחש.

מתי נכון להשתמש בשעון/טיימר של דוד?​

אם אתם משאירים את הדוד דולק שוב ושוב, אפילו אם הוא לא יתפוצץ, תצטרכו להחליף הרבה יותר מהר את גוף החימום שיתקלקל. הרבה אבנית תצטבר בדוד והוצאות החשמל יאמירו.
אם אתם לא זוכרים לכבות לאחר משך הפעלה סביר (שעה, שעתיים, מקסימום ארבע), עשו לעצמכם טובה וקנו שעון לדוד.
טיימר או שעון שבת יעלה לכם פחות מאשר גוף חימום חדש ויותר לא תצטרכו לדאוג.
בכל יום, בשעה הקבועה, הדוד ידלק ולאחר מכן יכבה בעצמו.
רק זכרו שאם דוד החשמל שלכם הוא גם דוד שמש, כבו את הדוד וגם את הטיימר כשהקיץ מגיע.

מה היה לנו כאן?

1. דוד דולק כל היום, האם הדוד יכול להתקלקל
  2. כמה כסף התבזבז בהפעלת דוד ממושכת
  3. מתי זה יהיה מסוכן להשאיר את הדוד דולק כל היום?
  4. מתי נכון להשתמש בשעון/טיימר של דוד?

R112233

משתמש צעיר
אין לי מושג לגבי צריכת החשמל
רק, שאני השארתי את הבוילר דולק לילה שלם בטעות כמובן...
ואכן כמה פעמים שלא קרה כלום
אבל
פעם אחת הספיקה לי...
המערכת של החימום נשרפה והייתי צריכה לערוך תיקון יקר...
מאז אני עם שעון שבת על הבוילר :))
ועוד משהו, באותה הזדמנות הסביר לי הטכנאי, שהבוילר מחמם את כמות המים שנמצאת בדוד תוך 20-25 דק', ואח"כ המים נשמרים חמים דיים בתוך הדוד לכמה שעות, ולכן אין צורך להדליק דווקא בסמיכות לשימוש, ואין טעם להדליק לזמן ארוך כשאין שימוש...

מייפל אורגני.

משתמש מקצוען
המערכת של החימום נשרפה והייתי צריכה לערוך תיקון יקר...
מה זה לא עולה המון...
הגיע הזמן שהציבור ידע גוף חימום לבוילר עולה בטמבור בערך 100 ש"ח (כן לא צריך להחליף את כל הדוד)
פשוט להביא אחד שיש לו ידיים טובות ויחליף את זה לבד לא מסובך בכלל..
מניסיון!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה