דרוש מידע זהירות! זהירות! מתחזה מתקשר לבקש עזרה בכרטיס אשראי!!

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הוא לא עונה לטלפונים
גר בקצה השני של הארץ, כשאנחנו מזדמנים לאזור בעלי עומד מולו, הוא לא מתכחש אבל כל חודש ממציא תירוץ אחר למה לא מחזיר את הפירעון החודשי שהתחייב (1100 ש"ח פר חודש)
אין לו ילדים לפרנס (גרוש ולא משלם מזונות)
עובד למחייתו

יש סיכוי גדול שזימון לבית דין יסיים את הסיפור גם ללא דיון.
- תשלחו לו הודעה להיכן הוא רוצה ללכת להתדיין.
אם הוא לא עונה תזמנו תור לדיון ללא הסכמתו, בית הדין יוצר עימו קשר ומזמן אותו לדיון.

חלק גדול מהתיקים נסגרים בשלב זה, כשהצד החייב מבין שהוא לא יכול להתחמק יותר.

בהצלחה.

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
@photos by h
זה נשמע מההודעות כאן שהתייאשתם.
חבל מאוד.
אני אישית מכיר כמה אנשים שנפלו בכספים (משום מה, לפי סגנון ההתנהלות זה מזכיר לי מאוד את אותו נוכל שהפיל את החברים שלי), הם לא התייאשו, נלחמו עד הסוף, וקבלו את כל כספם עד השקל האחרון.
כדאי לכם לדבר עם בעלי ניסיון, ופשוט ללכת למלחמה מול הנוכל. בטוח שבסוף תשיגו את המגיע לכם.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אחד כזה לבוא איתו לבי"ד דחוף
ואם לא מתייחס - בית משפט
כתבתי באישי לאחת הניקיות
בבי"ד הוא מבטיח שאין ברשותו כסף בכלל
ואנחנו יודעים שיש לו מגיסו שמטפל בכספים שלו אבל לא יכול להעביר ללא רשותו
כבר ניסינו להיות חריפים ומפולפלים (להלוות מאביו שיש לו גמ"ח ולא להחזיר ושאת ההלוואה נעביר על שמו ועוד רעיונות לא יהודיים כאלו) שמיותר לציין שלא ביצענו

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
@photos by h
זה נשמע מההודעות כאן שהתייאשתם.
חבל מאוד.
אני אישית מכיר כמה אנשים שנפלו בכספים (משום מה, לפי סגנון ההתנהלות זה מזכיר לי מאוד את אותו נוכל שהפיל את החברים שלי), הם לא התייאשו, נלחמו עד הסוף, וקבלו את כל כספם עד השקל האחרון.
כדאי לכם לדבר עם בעלי ניסיון, ופשוט ללכת למלחמה מול הנוכל. בטוח שבסוף תשיגו את המגיע לכם.
דיברנו עם בעלי נסיון שנתנו לנו 1001 רעיונות שלצערינו אין לנו אף אחד מהם לבצע איתו
בנאדם שחשבון הבנק שלו מעוקל, צ'קים בלי כיסוי, אשראי שלא עובר, הול"פ כמה פעמים, בי"ד בלי תוצאות, מה אפשר לעשות?
לא התיאשנו מהכסף, אנחנו (לפעמים אני :() צווחים עליו בטלפון (יותר אני :)) והכסף חוזר טיפין טיפין, עוד 100 ש"ח עוד 200
וה' יעזור

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה הכוונה 'מבטיח' ?
הבי"ד אין לו יכולת לבקש פרוט עובר ושב או כל מסמך אחר שמוכיח ??
כבר ציינתי שחשבון הבנק שלו מעוקל
הכספים שלו נמצאים אצל גיסו שהוא פודה לו את המשכורת,

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כבר ציינתי שחשבון הבנק שלו מעוקל
הכספים שלו נמצאים אצל גיסו שהוא פודה לו את המשכורת,
ויש לכם אפשרות להוכיח את זה בבית הדין ?
כי אולי אז בית הדין יחייב את גיסו

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני הלוויתי במצטבר בשנים האחרונות מאות אלפי שקלים, הכל חזר עד השקל האחרון.
כמובן רק לאנשים שאני מכיר היטב וסומך עליהם, והכל עם שטר ולפעמים גם ערבים.
זה טוב להזהיר אנשים, אבל צריך לזכור שבדרך כלל אין בעיות.
אציין רק שעל פי ההלכה חובה להלוות למי שצריך!!
כמובן כל עוד שאין חשד מיוחד, ומותר כמובן לדרוש מהלווה ערבון / שטר / ערבים.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ויש לכם אפשרות להוכיח את זה בבית הדין ?
כי אולי אז בית הדין יחייב את גיסו
לא
חבר של בעלי לשעבר, הוא בחיים לא יסבך אנשים
בקיצור אין מה לעשות
רק להתפלל וללמוד לעתיד

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
אני הלוויתי במצטבר בשנים האחרונות מאות אלפי שקלים, הכל חזר עד השקל האחרון.
כמובן רק לאנשים שאני מכיר היטב וסומך עליהם, והכל עם שטר ולפעמים גם ערבים.
זה טוב להזהיר אנשים, אבל צריך לזכור שבדרך כלל אין בעיות.
אציין רק שעל פי ההלכה חובה להלוות למי שצריך!!
כמובן כל עוד שאין חשד מיוחד, ומותר כמובן לדרוש מהלווה ערבון / שטר / ערבים.
וב"ה אם וכאשר אתה תזדקק להלוואה (רק לדברים משמחים כמובן השקעות וכד') אנשים ישמחו להלוות לך כסף גם.
ראיתי את זה לאחרונה אחד על אחד, וזה מדהים, שנים הלוויתי כספים לבני משפחה ואברכים, גם הכל חזר עד השקל האחרון, וכשהייתי זקוקה לכסף היה לי ממי לבקש.
אותו דבר גם בנוגע לערבויות, מה יעשו כל אלו שלעולם לא חותמים על ערבויות כאשר הם יחתנו ילדים??

וכמובן שלא ישמע שצריך לחתום על ערבויות בסכומים מטורפים שבן אדם לא יכול לעמוד בהם, וכד'. וכמובן שגם בהלוואות צריך משנה זהירות

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לחתום על ערבות (כמובן לא במקרים חריגים) זה מינימום של בין אדם לחבירו. אם אתה לא יכול להלוות, לפחות תעזור לו לקבל את ההלוואה. אולי זה גם נכלל במצוות 'אם כסף תלוה את עמי'.
לא מדוייק. ערבות פירושו שאם הוא לא מחזיר - אתה מחזיר במקומו.
ולווה שלא משלם זה לצערנו דבר נפוץ.

גם עם זה נפלתי (רק במהלך האשכול הזה אני שם לב כמה פעמים נפלתי ואני בכלל לא זכרתי)

חברותא בכולל ביקש ממני לחתום לו ערבות על סכום יחסית גבוה ביחס למה שהיה לי כשהייתי זו"צ עם שני ילדים. (ביחס לעכשיו זה לא גבוה)
כשהוא ראה אותי מהסס אז הוא אמר לי שזה בכלל לא קשור אלי ואני לא צריך לדאוג כי הוא ימכור את כל מה שיש לו בשביל שאני לא אוציא שקל.
חתמתי על הערבות
אחרי חודשיים אני מקבל טלפון מבעל הגמ"ח (שב"ה אני מכיר אותו וכך היה בינינו יותר קל להסתדר) שהלווה לא משלם ומתחמק ועם כל אי הנעימות שאנחנו חברים מדובר בכספי ציבור והוא חייב לקחת ממני את התשלום במקום הלווה.

ביקשתי ממנו להאריך לי את הזמן וכל הזמן הזה רדפנו אחרי החברותא לשעבר.

בסוף ב"ה הוא כן שילם.

אבל מאז אני לא חותם ערבות לאף אחד.

לכן צריך לחתום רק למי שיש משפחה מסביב
ואתם מכירים אותו כאדם נאמן
ורק אם אתם באמת יודעים שיש סיכוי שתשלמו במקומו
ואם אתם חוששים תבקשו ציק ריק וחתימה שלו

gyh

משתמש מקצוען
לגבי הלוואות- בעבר(כשהייתה לי אפשרות- היום לצערי אין לי) הלוויתי לאח אחד סכומים קטנים כל פעם כמה אלפים, ובמצטבר הלוויתי לו כ40 אלף ש"ח. בשלב מסוים, הבנתי שאני כנראה לא אזכה לראות כבר את הכסף ממנו, והחלטתי בליבי לוותר לו, לא להציק ולא להזכיר. לאחר כמה שנים, כשהייתי במצב דחוק ביותר, הוא התקשר אלי פתאום, ביקש את פרטי החשבון שלי והכניס לי בבת אחת את כל הסכום! (התברר שנמאס לו המחובות שלו והוא מכר את הדירה שלו כדי לכסות אותן, בין היתר הוא לא שכח אותי, ואל תדאגו, היום הוא כבר גר בדירה משלו- טובה יותר מהראשונה- ה' עזר לו) ראיתי בחוש איך ה' עוזר ולאחר תקופה הלוויתי לאחותי 8000 ש"ח, אולם אז הייתי יותר דחוקה ונתתי לה תאריך שבו אזדקק חזרה לכסף. היא לא החזירה ודי שיגעתי אותה עם זה תקופה ארוכה(הייתי דחוקה, תבינו!) עד שההורים שלי הודיעו לי שהם יעזרו לי בנושא שלשמו הייתי צריכה באותה תקופה את הכסף ובתנאי שאני אפסיק לרדוף אחריה. ההורים שלי עזרו לי תקופה כל חודש בסכום קטן עד שהוא הצטבר לסכום שהיא הייתה חייבת לי, ואני הפסקתי לרדוף אחריה. עד היום 7 שנים אחרי זה היא לא החזירה את הכסף(אם הייתה מחזירה זה כמובן היה חוזר להורים שלי שגם הם לא משופעים בכסף...) אבל אני, בסייעתא דשמייא גדולה, לא ניזוקתי מכך שהלוויתי לאנשים. היום אני לפעמים בצד השני שנוטל הלוואה, וזה באמת לא נעים.... ואני כ"כ מעריכה את האנשים שמלווים ברוחב לב ונותנים גם ארכה להחזיר! לגבי ערבויות, לבעלי יש הסכמה שבשתיקה עם החברים שלו שהוא חותם להם ערבויות כשהם צריכים והם חותמים לו כשהוא צריך. ברוך ה' אף פעם לא יצא מזה תקלה. שנזכה תמיד להיות מהנותנים!

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
כיון שדיברו כאן על התחזות, להלן מה שקיבלתי במייל

הודעה חשובה!! תקראו ותשתפו בבקשה!
אנחנו גרים במושב אלישמע - אתמול באמצע היום אבא שלי מקבל שיחה ממספר חסוי.
"צהרים טובים אדוני,
צר לי לבשר לך ששהיתם ליד חולה מאומת, הנחיית משרד הבריאות מחייבת אותך ואת בני ביתך ללכת בדחיפות להבדק"
היות ואבא שלי אדם ממושמע וקשוב להנחיות.
אסף את אמא שלי, את אחי ואותי ונסענו לאצטדיון כפר סבא לעשות בדיקה למרות שהוריי מחוסנים ושאמרנו בטלפון שאין צורך.
כשחזרנוו חשכו עינינו...
זה היה תרגיל עוקץ ופרצו לנו לבית.
מעבר לעלבון ולתחושת חוסר האונים.
בנוסף למצב הכלכלי והנפשי בו שרויה מדינה שלמה בשל הנגיף.
עכשיו ההורים שלי ואנחנו גם צריכים להתמודד עם אובדן כסף וציוד רב שנגנב לנו.
במצלמות השכן רואים את בן השטן שנכנס אלינו הביתה שנייה לאחר שיצאנו.
חברים תהיו ערניים.
תהיו קשובים לכל שיחה ותבקשו פרטים, סמס, טלפון לאמת את המידע..
תפיצו, תזהירו ובעיקר תספרו להורים, שכנים ולכל מי שאתם מכירים.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בתוך המשפחה אצלנו מתגלגלים סכומים מטורפים, אפשר לשלוח במייל הקבוצתי - למי יש סכום כזה וכזה, ותוך דקות ב''ה מקבלים תשובה.
ופעם באחד המפגשים שאלתי, מה יהיה אם מישהו לא יחזיר?
אז קבענו, שכל האחים נקראים ערבים על כל הלוואה בין האחים. [ברוך השם עד היום כולם החזירו ברגע שביקשו]
כלומר - ראובן לווה משמעון 50,000 ש''ח, ועכשיו ראובן לא מחזיר לשמעון,
כל אחד מהאחים והגיסים נותן 9 אחוז מן ההלוואה.

משפחה זה משפחה, גם אם ח''ו ח''ו אפסיד בגלל אחד מהם, עדין משפחה... בסופו של יום הדבר היחיד שנשאר יציב זה האחים, האחיות, הגיסים, הגיסות, כל השאר - נחמד ונעים.

מעבר למשפחה?
נותן הלוואות עם שטר מסודר וערבים שאני מכיר היטב [לא גמ''ח, אבל כשיש בצד אין מצווה גדולה מכך]

ואגב, הפרשה השבוע מדברת על נושא ההלוואות.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
בתוך המשפחה אצלנו מתגלגלים סכומים מטורפים, אפשר לשלוח במייל הקבוצתי - למי יש סכום כזה וכזה, ותוך דקות ב''ה מקבלים תשובה.
אז קבענו, שכל האחים נקראים ערבים על כל הלוואה בין האחים. [ברוך השם עד היום כולם החזירו ברגע שביקשו]

משפחה זה משפחה, גם אם ח''ו ח''ו אפסיד בגלל אחד מהם, עדין משפחה... בסופו של יום הדבר היחיד שנשאר יציב זה האחים, האחיות, הגיסים, הגיסות, כל השאר - נחמד ונעים.

מעבר למשפחה?
נותן הלוואות עם שטר מסודר וערבים שאני מכיר היטב [לא גמ''ח, אבל כשיש בצד אין מצווה גדולה מכך]

אשריכם שאתם יכולים לעשות כזה דבר

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים

מעבר למשפחה?

קורה (רק) במשפחות הכי טובות.

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
קורה (רק) במשפחות הכי טובות.
שמח על המחמאה
כנראה גם מגיע מחינוך, מגיל צעיר הסבירו לנו שמשפחה קודמת לכל,
כך הצלחנו לשרוד פוליטיקות פנים ליטאיות שלא גרמו לשום סכסוך,
וכך מצליחים לחיות באהבה ענקית משותפת, ועזרה הדדית בכל דבר שנדרש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק א

א אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ בַּעֲצַת רְשָׁעִים וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים לֹא עָמָד וּבְמוֹשַׁב לֵצִים לֹא יָשָׁב:ב כִּי אִם בְּתוֹרַת יְהוָה חֶפְצוֹ וּבְתוֹרָתוֹ יֶהְגֶּה יוֹמָם וָלָיְלָה:ג וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ:ד לֹא כֵן הָרְשָׁעִים כִּי אִם כַּמֹּץ אֲשֶׁר תִּדְּפֶנּוּ רוּחַ:ה עַל כֵּן לֹא יָקֻמוּ רְשָׁעִים בַּמִּשְׁפָּט וְחַטָּאִים בַּעֲדַת צַדִּיקִים:ו כִּי יוֹדֵעַ יְהוָה דֶּרֶךְ צַדִּיקִים וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  43  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה