רפואה אלטרנטיבית ורטיגו

אפרת ;)

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני יודעת על מישהי שהיה לה והלכה לרופאה (נראה לי אף אא"ג) שעשתה לה איזשהו מסאז' מיוחד (הוזזה של הראש) וזה עבר.
רפואה שלמה!
אני הייתי אצל רופא אא"ג, הוא עשה לי את זה ולצערי לא עזר...
ויש לציין שהוא רופא מומחה ממש!!

פרוגר הלוי

משתמש צעיר
מניסיון של הרבה אנשים, הפתרון הוא פשוט מאוד, הליכה כשמתקדים באובייקט מול העיניים שבו מתרכזים, כל פעם מוסיפים עוד כמה דקות ובתוך זמן קצר המוח יוצר מעקף לעצב באוזן הפנימית שהתקלקל ובזה נפתרת הבעיה צ'יק צ'אק

פרוגר הלוי

משתמש צעיר
מניסיון של הרבה אנשים, הפתרון הוא פשוט מאוד, הליכה כשמתמקדים באובייקט מול העיניים שבו מתרכזים, כל פעם מוסיפים עוד כמה דקות ובתוך זמן קצר המוח יוצר מעקף לעצב באוזן הפנימית שהתקלקל ובזה נפתרת הבעיה צ'יק צ'אק

אפרת ;)

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מניסיון של הרבה אנשים, הפתרון הוא פשוט מאוד, הליכה כשמתקדים באובייקט מול העיניים שבו מתרכזים, כל פעם מוסיפים עוד כמה דקות ובתוך זמן קצר המוח יוצר מעקף לעצב באוזן הפנימית שהתקלקל ובזה נפתרת הבעיה צ'יק צ'אק
לא ממש הבנתי... :rolleyes:
יש מצב אולי להסבר?
תודה!

פרוגר הלוי

משתמש צעיר
מה שגורם לורטיגו ברוב המקרים, זו תזוזה באבני הקריסטל שיש באוזן הפנימית, מה שגורם לחוסר שיווי משקל ולסחרחורות של 'ורטיגו'. במקרים רבים הדבר נגרם לאחר תאונות דרכים - ואפילו פשוטות ללא נזקים חמורים - הגורמים לתזוזה של אבני הקריסטל. במקרים כאלו הפתרון הוא אכן סוג של פיזיותרפיה המנעי את הראש במהירות וגורם להחזרת אבני הקריסטל למקומם. אבל, מקרי הורטיגו האחרים שאינם מחמת תאונות דרכים (או נפילות וכדו') מקורם בדרך כלל בפגיעה בעצב באוזן הפנימית שאחראי על שיווי המשקל, הדבר קורה פעמים רבות לאחר צינון כבד / סינוסיטוס / ריפלוקס חזק בגרון, דברים הגורמים להזדהמותו של העצב וכתוצאה מכך לפגיעה בו.
הפתרון - הליכות, כמה שזה נשמע מוזר, כי ההליכות גורמות למוח להבחין במצב של סתירה פנימית בגוף, לפי העיניים צריכים ללכת "ישר", ולפי האוזן צריכים ללכת "עקום" או שלא הולכים בכלל, והפתרון הוא להתמיד בהליכות שאז המוח מבין שיש תקלה בעצב באוזן והוא יוצר מעקף של עצב חדש.
אלא, שלהתחיל בהליכה כשיש ורטיגו זה מאוד קשה, ולכן יש להתחיל ללכת כשמחזיקים בקיר הסמוך ולהתחיל ללכת ולמקד את העיניים בזמן ההליכה באובייקט מעט מרוחק, להתרכז תוך כדי ההליכה באובייקט, ולחזור על הפעולה, בתוך 15 דקות יתחיל שיפורון קטן, ובתוך יומיים שלוש, האירוע מאחוריכם.
בהצלחה!

מקומית

משתמש מקצוען
מקפיצה
יש מה לעשות עם ורטיגו שכל פתיחת עיניים גורם לסחרחורות קשות ובחילות?
נמשך כבר כמעט חודש עם השתפרות מועטה בלבד :(

• עצוב
Reactions: GRN

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מקפיצה
הבנתי במיון שיש תרופה לכך, אבל לא נותנים בהריון
אז אם רלוונטי, תבדקי את האופציה
איחולי רפואה שלימה

מקומית

משתמש מקצוען
הבנתי במיון שיש תרופה לכך, אבל לא נותנים בהריון
אז אם רלוונטי, תבדקי את האופציה
איחולי רפואה שלימה
כבר עברה אשפוז כי חשבו על דברים גרועים יותר
כשגילו שמדובר ב"סה"כ" ורטיגו שיחררו עם הנחיות לפיזיוטרפיה.
לגבי הריון אני לא יודעת אבדוק מולה
תודה.

POKER

משתמש פעיל
עריכה תורנית
עימוד ספרים
מקפיצה
לאמא שלי היה ורטיגו פעמיים!!! והיא הלכה לרופא מומחה מאוד שגר ברעננה (חלק משנה הוא בחו"ל) והוא עשה לה סדרת טיפולים ולבסוף הוא החזיר לה את הקריסטליות למקום.
התהליך הוא פיזיותרפיה, כמו שעושים בקופ"ח באופן לא מקצועי ולא יעיל-הוא פשוט מאוד עובד לאט יותר, עדין יותר, עד לבסוף הוא מחזיר את הקרסטליות למקום.

מקומית

משתמש מקצוען
לאמא שלי היה ורטיגו פעמיים!!! והיא הלכה לרופא מומחה מאוד שגר ברעננה (חלק משנה הוא בחו"ל) והוא עשה לה סדרת טיפולים ולבסוף הוא החזיר לה את הקריסטליות למקום.
התהליך הוא פיזיותרפיה, כמו שעושים בקופ"ח באופן לא מקצועי ולא יעיל-הוא פשוט מאוד עובד לאט יותר, עדין יותר, עד לבסוף הוא מחזיר את הקרסטליות למקום.
יש לך לתת לי פרטים מדויקים שם טלפון משהו?

תמרג

משתמש פעיל
מה עושים עם זה יש טיפול כלשהו ברפואה האלטרנטיבית?
שבוע שעבר תקף אותי הורטיגו.
סחרחורות הקאות...סבל...
הגעתי בחסדי שמים לפזיותרפיסטית מומחית לזה ממש,הצילה אותי!
גרה במודיעין ומקבלת פרטי(עם קבלה אפשר לקבל החזר בקופ"ח לפי הכללים)
מאבחנת ממש מאיפה זה נובע,איזה תעלה ואיזה טיפול,מביאה תרגילים הביתה.
פשוט חייבת להמליץ עליה!
הייתי פעמיים ועבר לי לגמרי ב"ה
שולמית שורק:
0507324111

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה