דרוש מידע ועד בית. איך אתם מבצעים את הגביה?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
חברת גביה -חיובית, משתלם או לא זה תלוי במספר הדיירים כי נדרים פלוס גובים גלובאלית
לבנין שלנו יצא לי ששווה יותר נדרים פלוס בהפרש של שקלים בודדים
רק שמעבר בטוח לא שווה, כי רוב העלות היא על הקמת הו"ק

שווה להשוות תעריפים קודם

עוד יהודי פשוט

משתמש צעיר
אצלינו באמצעות חברת גבייה.
מנסיון אני יכול לומר כמה דברים חשובים בנוגע לזה:
  1. תלוי כמה דיירים יש בבניין, ומי הם, אם יש הרבה דירות עם פוטנציאל גבוה לבעיות (כגון יחידות, אנשים בעיתיים וכדומה) אז תכניסו את זה לחשבון
  2. תשוו לפחות 4 חברות, ותנסו להתמקח, זה דבר שאתם לא תשנו כל יום כי הכאב ראש להחליף לכולם הוראות קבע הוא כאב ראש מאוד גדול, והוצאה כספית בהרבה מקרים.
  3. תבדקו מול החברה שיש לה מחירון מסודר של כל ההוצאות הכולל בין השאר: עלות חודשית, עלות הקמת הוראת קבע, עלות גבייה בהוראת קבע, עלות גבייה באשראי, עלות הוראת קבע שלא כובדה, עלות אשראי שלא עבר [במידה ומחייבים על זה], עלות טיפול בדייר סרבן תשלום, עלות מכתב לדייר סרבן, עלות מכתב עורך דין לדייר סרבן.
  4. גם כן תבדקו שהחברה מתחייבת על המחיר לאורך זמן ותבקשו המלצות של לקוחות ותשאלו את הלקוחות כמה זמן הם בחברה והאם אם עושים את העבודה והאם אם משנים את המחיר כל יומיים.

אני כותב זאת לאחר היכרות עם חברה שמבטיחה שהם יעשו את כל הגביה והטיפול בדיירים סרבנים ובמחיר מסוים, לאחר כמה חודשים הם הודיעו חד צדדית שמעלים את המחיר החודשי ב25 אחוז!! כל הזמן משנים את העמלות וכשמבקשים מהם מחירון אז הם אומרים שאין מחירון כי כל בניין זה תנאים שונים!!

היום שיש לנו בבניין יותר ניסיון אז אם נחליף חברה אנחנו יודעים שצריך להתקשר לכמה לקוחות של החברה שהם לקוחות לאורך זמן ולשאול אותם איך ההתנהלות של החברה לגבי הטיפול בכספים ולגבי המחיר שהם גובים.

פצצת תאורה

משתמש מקצוען
תודה רבה לכל העונים!
הענין אצלי הוא שכיום הגביה נעשית באמצעות חברת גביה (לגביית אשראי, זה כמובן לא כולל טיפול בדיירים סרבנים וכו' וכו' אלא נטו פעולת הגביה באשראי שאי אפשר לעשות באופן עצמי) החיסרון שאני מרגיש היום הוא חוסר הנוחות בשינוי / ביטול / הקפאה וכדו' שלא נעשה על ידי ואין לי שליטה ישירה על העניינים.
מה"ס דרך נדרים פלוס יותר קל לשלוט בכל הדברים האלה והייתי שמח לשמוע חוו"ד ממי שהתנסה בענין. כמו"כ אם יש למישהו מושג של עלויות זה יקדם אותי ג"כ
ושוב תודה לכולם איש את רעהו...

אבורם

משתמש פעיל
אצלינו בבניין יש משפחה אחת שכמה שנים היא לא משלמת ויש משפחה שאים להם כסף וכל אחד והסיפור שלו והבעיה היא שרוב השכנים לא משלמים נורמלי, שאלתי היא מה הייתם ממליצים לי לעשות בתור וועד הבית?

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אצלינו בבניין יש משפחה אחת שכמה שנים היא לא משלמת ויש משפחה שאים להם כסף וכל אחד והסיפור שלו והבעיה היא שרוב השכנים לא משלמים נורמלי, שאלתי היא מה הייתם ממליצים לי לעשות בתור וועד הבית?
לא מנקים שבועיים ואם זה לא עוזר אז מנתקים את החשמל לכמה ימים

אבורם

משתמש פעיל
לא מנקים שבועיים ואם זה לא עוזר אז מנתקים את החשמל לכמה ימים
זה כבר קרה אבל זה אנשים שלא מעניין אותם כלום ויש שכנים טובים שמשלמים בזמן ומראש והם לא מוכנים לסבול ליתר דיוק מתוך 17 דיירים יש 9 משלמים נורמלי ו8 2 מתוכם לא משלמים כלל ו6 קצת פה קצת שם אבל לא באופן סדיר

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
זה כבר קרה אבל זה אנשים שלא מעניין אותם כלום ויש שכנים טובים שמשלמים בזמן ומראש והם לא מוכנים לסבול ליתר דיוק מתוך 17 דיירים יש 9 משלמים נורמלי ו8 2 מתוכם לא משלמים כלל ו6 קצת פה קצת שם אבל לא באופן סדיר
פעם אחת תפתחו הו"ק וחסל סדר רדיפות אחרי שכנים
(וכפרת עוונות על הכסף שלא שולם...)

מפתח הלב

משתמש פעיל
אני עובדת כבר שנים עם איגוד ועדי בתים באלעד, צריך לקחת בחשבון שאמנם יש עלות גביה, אבל הם עושים ה-כ-ל! משלמים חשמל, מעלית, נקיון אני כמעט לא מתעסקת עם ועד הבית, וכן- הוזילו לי מאד את הביטוח למעלית כך שבעצם הסכום ממש משתלם!

אבורם

משתמש פעיל
אתם גרים בשכונה חרדית?
תלכו לרב!
חרדית אבל 2 אלו שלא משלמים הם חילוניות אחת אלמנה זקנה ואחת גרושה עם בעיות של תשלומים לפעמים מנתקים להם את החשמל.
וללכת לרב זה בעצם סוג של לריב עם אותם שכנים ואני לא רוצה אפי' שהם לא בסדר.

ברכת הבית

משתמש צעיר
חברת סליקה (לא נדרים פלוס) לכרטיסי אשראי
עלות מאוד נמוכה
צריך אבל חשבון בנק של ועד הבית

עוד יהודי פשוט

משתמש צעיר
כן אבל אני יכול לחייב אותם לעשות הוראת קבע?
חלק לא מעונינים בהוראת קבע וחלק בכלל לא רוצים לשלם.
אם הרוב מחליטים באסיפת דיירם שעוברים להוראות קבע זה מחייב את כולם.
בשביל כאלו מקרים מומלץ משהו כמו "איגוד ועדי בתים" בשביל להכניס את כולם למסלול של משלמים.
אם צריך אז הם מרימים טלפון במקומך, והם שולחים מכתבים לדיירים שלא משלמים וככה פותרים את הרוב המוחלט של בעיות התשלום.

כמה עולה אצליכם ועד בית?

אבורם

משתמש פעיל
יש 17 דיירים והעלות היא 35 לחודש.
הם מצליחים להוציא כסף מכולם?
מה הם עושים אם משפחה אחת לא מוכנה לשלם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה