קורונה "וכמובן שיש להזהר שלא להיות גרמא בנזקין לעצמו או לאחרים חלילה, ודי למבין".

שיר ושבחה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מתוך קריאת הבד"ץ שע"י העדה"ח ירשת"ו: "וכמובן שיש להזהר שלא להיות גרמא בנזקין לעצמו או לאחרים חלילה, ודי למבין".

האם רק אני רואה כאן רמז שלא לדווח על חולים אלא להיכנס לבידוד עצמי ללא בדיקות, בכדי שלא להזיק ממון אחרים ? גרמא בנזיקין הוא בד"כ עניני ממונות...
אשמח לשמוע את דעתכם
מכתב הבדץ.jpeg

לרעהו

משתמש מקצוען
ח"ו, הגרמא בנזיקין הוא מי שלא הולך להיבדק ומדביק אחרים, וגורם ליותר אנשים להיות מבודדים...

שיר ושבחה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ח"ו, הגרמא בנזיקין הוא מי שלא הולך להיבדק ומדביק אחרים, וגורם ליותר אנשים להיות מבודדים...
אני אחזור ואדגיש
אלא להיכנס לבידוד עצמי ללא בדיקות,
כל מי שאחראי יכול להיכנס לבידוד וכך לא רק שלא ידביק את אף אחד הוא גם לא יכניס את אף אחד לסגר.

לרעהו

משתמש מקצוען
אני אחזור ואדגיש

כל מי שאחראי יכול להיכנס לבידוד וכך לא רק שלא ידביק את אף אחד הוא גם לא יכניס את אף אחד לסגר.
הוא יכניס את כל מי שנדבק ממנו לפני שאומת ונכנס לבידוד והם את אחרים, וככה נגיע לסגר מופלא...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק א

א אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ בַּעֲצַת רְשָׁעִים וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים לֹא עָמָד וּבְמוֹשַׁב לֵצִים לֹא יָשָׁב:ב כִּי אִם בְּתוֹרַת יְהוָה חֶפְצוֹ וּבְתוֹרָתוֹ יֶהְגֶּה יוֹמָם וָלָיְלָה:ג וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ:ד לֹא כֵן הָרְשָׁעִים כִּי אִם כַּמֹּץ אֲשֶׁר תִּדְּפֶנּוּ רוּחַ:ה עַל כֵּן לֹא יָקֻמוּ רְשָׁעִים בַּמִּשְׁפָּט וְחַטָּאִים בַּעֲדַת צַדִּיקִים:ו כִּי יוֹדֵעַ יְהוָה דֶּרֶךְ צַדִּיקִים וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  40  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה