" . . וכו'" או " . . " וכו'?

מצפה ופועל לישועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כותבים "בראשית ברא וגו'". או "בראשית ברא" וגו'. וכן "חביבין ישראל וכו'" או "חביבין ישראל" וכו'.?

מצפה ופועל לישועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
שאלה שקשורה ג"כ (אולי היתה צריכה אשכול נפרד אבל פתחתי יותר מידי לאחרונה) - את סימון ההערת שוליים כשבא על מילה עם גרשיים בסוף יש לשים לפני הגרשיים (יעקב2" ולא "יעקב"2) נכון?

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כותבים "משיח עכשיו" וכו', ולא "משיח עכשיו וכו'".
[גם מחמת הדיוק, שאלו המילים שרצית להדגיש, והמילה וכו' לא משמשת לכלום. וגם מחמת שאם תשים את הגרשיים בסוף, יצא גרשיים סמוך לגרש וזה לא נראה יפה. אמנם יש לכך פתרונות של הפרדה דקה ביניהם, אך הפיתרון הכי טוב הוא כנ"ל...].
את מספור ההערות שמים אחר הגרשיים.
בייחס לנקודה, אם שמים לפניה או אחריה [מספר הערה34. או מספר הערה.34], זה כבר ענין של טעם. מקובל לשים לפני.
אם ההערה באה ביחס לנאמר בתוך סוגריים, מקובל לשים את ההפניה בתוך הסוגר [לדוגמה34].
בהצלחה

מצפה ופועל לישועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יש"כ!
(בכוונה הבאתי "בראשית ברא" וגו'. כי עיקר שאלתי הי' בנוגע לציטוטים שכוונתי היא להמשך הציטוט. ולא למקומות שמילה וכו' משמשת במשמעות של וכדומה שאז הי' ברור לי שזה צ"ל אחרי).
"משיח עכשיו" וכו'.

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית

מצפה ופועל לישועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
או שהציטוט ככר הובא בשלימותו לפנ"כ וכוונתי רק לרמוז לו. או שההמשך קצת קשור אך לא ממש העניין שאותו רצוני לצטט (באמצע קטע אני משתמש ב . . אבל בסוף קטע זה לא כ"כ מתאים).

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני היחיד שברור לו שהגרש אחרי ה - וכו'?
כנראה שכן. אני גם חושב שכדאי וכו' אחרי הגרשיים.
לגבי הפניה להערת שוליים, בחיבורים התורניים מקובל שהיא בתוך הנקודה/פסיק. באקדמיה מקובל שהיא בחוץ.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה