דרוש מידע וירוס נשימתי חדש מישהו מכיר ???

הזורמת

משתמש רשום
היי
אשמח לדעת האם ישנו איזה וירוס חדש לאחרונה שיוצר בעיות בנשימה והוא עם חום נמוך או אפילו בלי חום.
תודה מראש.

פונפונת

משתמש צעיר

מסקרה

משתמש מקצוען
היום ראיתי את זה:

וירוס חורף באמצע הקיץ | ׳כאן 11׳: עשרות ילדים ותינוקות אושפזו בשבועות האחרונים בבתי החולים לאחר שנדבקו באופן חריג בווירוס נשימתי.

הזורמת

משתמש רשום
וואו
נשמע מלחיץ אבל אם זה וירוס ואין חום יש לי למה ללכת לרופא ?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
זה לא וירוס חדש.
רק שיש עכשיו המון איתו והוא מדבק הרבה בתינוקות ולהם הוא מסוכן מאוד.

יב כסליו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
חוץ מזה @יב כסליו זה בחורף ואז יש הרבה וירוסים
זה היה בתקופה האחרונה הילד שלי היה בבית שבועיים בגלל זה ,יש ילד אחר שלקח את זה הרבה יותר קשה ונזקק לבי"ח אבל רוב הילדים עברו את זה בסדר,לא תמיד זה מגיע אם בעיות נשימה רציניות

יודית 121

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
אני הייתי מאושפזת עם הבת שלי בגלל RSV כמה וכמה פעמים.
זה וירוס שבמשך ה4 ימים הראשונים הולך ומחמיר ביום החמישי מתחיל להשתפר.
השיעול יכול להשאר גם שבועות קדימה.
השאלה כמה זמן הבת שלך לא מרגישה טוב אם עברו 5 ימים כנראה היא אחרי השיא וזה רק ילך וישתפר.
אבל בכל מקרה ילדה כל כך קטנה עם קשיי נשימה אני לא הייתי לוקחת סיכון והולכת לרופא לבדוק סיטורציה ולקבל טיפול שירגיע את הנשימה. יש הרבה דברים כאלו.
רפואה שלימה ובשורות טובות!

עוד אחת....

משתמש מקצוען
הבן שלי בגיל שלוש היה מאושפז עם rsv שבוע בטיפול נמרץ.
אבל הוא באמת קיבל את זה בצורה מאוד מאוד חריגה, זה וירוס שנמצא בד''כ בחודשי החורף, תינוקות ב סיכון כמו פגים, מומים וכולי מקבלים חיסון בשנים הראשונות כל חודשי החורף
רוב הילדים שנדבקים בזה, ההורים אפילו לא ישימו לב, יתכן תסמינים כמו וירוס חורפי רגיל, אחרים יצטרכו אשפוז כדי לקבל אינהלציה בהשגחה ובודדים גם התאשפזו בטיפולים רק כמו הבן שלי

י.הץ

משתמש פעיל
חריג לעונה

וירוס נשימתי • עשרות ילדים ותינוקות אושפזו בבתי החולים​

מדובר בוירוס נשימתי שמופיע בדרך כלל בחורף ולכן זוהי תחלואה חריגה ויוצאת דופן במהלך הקיץ • תינוק שמצבו הסתבך מאושפז ב'מעייני הישועה' במצב קשה עם דלקת מוח | יש חיסון אבל לא נכנס לסל התרופות
resize

אלי ברק
י' באב תשפ"ד, 14/08/24 00:00עודכן: 00:09

resize
מיטות אשפוז, בית חולים. אילוסטרציה | צילום: Chaim Goldberg/Flash90
עשרות ילדים ותינוקות אושפזו בשבועות האחרונים בבתי בחולים לאחר שנדבקו בוירוס RSV, כך דווח הערב (שלישי) ב'כאן 11'. מדובר בוירוס נשימתי שמופיע בחורף ולכן זוהי תחלואה חריגה ויוצאת דופן במהלך הקיץ.
מומחים למחלות זיהומיות לא יודעים מהי הסיבה לתחלואה המוגברת ויוצאת הדופן ומעלים השערות שקשורות להתחממות מזג האוויר ולתופעות לוואי של תקופת הקורונה.
פרופסור אריאל טננבאום, מנהל מחלקת ילדים בבית החולים הדסה עין כרם, שם אושפזו יותר מעשרה ילדים, אמר כי קיים חיסון ל-RSV שחשוב שייכנס לסל כדי למנוע תחלואה קשה ואפילו תמותה.
בבית החולים שניידר בפתח תקווה התאשפזו עד כה חמישה ילדים ותינוקות ולעת עתה נותר אחד מאושפז. בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק אושפזו 20 ילדים.
פרופסור גליה רהב, יושת ראש איגוד המומחים למחלות זיהומיות אמרה כי בנוסף לעשרות מקרי התחלואה בבתי החולים ברחבי הארץ, ישנו תינוק שמאושפז בבית החולים 'מעייני הישועה' שחלה בוירוס, מצבו הסתבך וכעת הוא סובל מדלקת מוח.

אמס אתר קול חי

B&B

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הוירוס הזה יכול להיות בלי קשיי נשימה?
הבת שלי בת חצי שנה עם חום כבר 5 ימים ורוב הזמן מגיע עד 40 מעלות חום.
היא גם משתעלת.
הייתי ביום ראשון והיום אצל 2 רופאים ושתיהם אמרו שהריאות נקיות וקצת אדום בגרון והבלוטות נפוחות וזה ויראלי.
יכול להיות שזה הוירוס הזה?

**Moko**

משתמש מקצוען
אנחנו התאשפזנו ע ם בן 2.5 לפני שבועיים לא יודעת אם זה RSV. ברקע יש אסטמה , הפעם הסיטורציה מאוד ירדה בעת מחלה ופשוט לא הסכימו לשחרר אותנו עד שיעלה. בפועל התייצב תוך יומיים אבל עדיין ההנחיה להמשיך משאפים לשבועיים הקרובים(חודש לאחר האשפוז)
כשחזרנו מהבית חולים גילינו שחבר טוב שלו במעון התאשפז באותו זמן בדיוק מאותה סיבה ..
בהתחלה זה נראה לרופאים כמו דלקת ריאות - באולטרסאונד, אבל אח"כ הם לוקחים בדיקת דם שהתוצאה שלה מדוייקת יותר וזה לא דלקת ריאות. אז הם קצת מסתבכים .. וקובעים שזה כנראה ויראלי. נותנים טיפונת אנטיביוטיקה בעיקר משאפים ואם צריך חמצן
לכאורה הייתי יכולה להישאר בבית אבל להקפיד על משאפים, כך זה נראה במבט לאחור

דולה ומשקה

משתמש פעיל
היינו מאושפזים כמה ימים עכשיו עם RSV ודלקת ראות עם תינוקת בת תשעה חודשים
אם יש נשימות מהירות / ומאמץ וכו' לא לזלזל ללכת לרופא

נערך לאחרונה ב:

בדיל

משתמש חדש
חייבים לבדוק סיטורציה,
יש רמה מסוימת שמתחת מאשפזים, ע"מ לא לגרום נזקים מוחיים.
אפשר לעזור לילד עם משאף ומי מלח וונטולין.

B&B

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לפני שבועיים בערך הבת שלי בת חצי שנה היתה עם חרחורים חזקים , שיעולים וצינון. לא היה חום.
בהתחלה הרופא נתן ואינהלציה עם ונטולין וכדורי בטנזול ל-5 ימים.
אחרי כמה ימים החרחורים החמירו ואמר שהסמפונות מלאות והוסיף גם אנטיביוטיקה.
יש מצב שזה היה RSV? זה היה שבועיים מסוייטים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה