תאונה והאמא בכלל לא יודעת שקיבלה את הילדים במתנה

**Moko**

משתמש מקצוען
קראתי את הכותרת ומיד עלו לי דמעות בעיניים.
הבוקר עברתי ברחוב ר' אליעזר , למי שמכיר- החניה שם היא סוגשל מדרחוב.
ראיתי אבא מוציא את שני ילדיו מהרכב , כשבעצם הגדול מביניהם (4.5) כבר עמד על הכביש ליד הרכב שלהם והקטן היה עדיין בפנים בכיסא. האבא לא הסתכל על הילד שעומד בכביש, ומכונית שחנתה צמוד אליו פתאום התחילה לנוע ברוורס -בדיוק לכיוון של הילד ונעצרה במרחק נגיעה ממנו.
אח"כ בארבע בצהריים כשעברתי ברחוב הזה שוב, ראיתי את הילד עם אמא שלו וכל כך התחשק לי לשאול אותה אם היא יודעת שקיבלה היום ילד במתנה ...

ישא ברכה

משתמש פעיל
פרק ב לפניכם

הסיפור המלא הוא

הרכב שהתחיל לנסוע באדום היה כמובן בתחילת הצומת

מאחוריו היו עוד שלושה רכבים (וכן בנתיב השני) כך שהצומת חסומה לגמרי

ומאחוריהם הגיע רכב פרטי של מתנדב הצלה שכמובן מיהר להציל חיים

רכב ההצלה צפר וצפר וצפר אפילו שאין סיכוי ואין רשות לשיירה של שלושה רכבים ! להכנס לצומת אדומה כשזה מסכן באופן ודאי את הולכי הרגל

לאחר שהצפירות לא נרגעו בשום אופן החליט הנהג הצדיק לפסוק שספק פיקוח נפש דוחה ודאי פיקוח נפש ! וכעת הוא נכנס לצומת בכל הכח ומקיים בזה את המצוה דמאי חזית דדמא וכו'

שני הילדים היו כפסע לפני המות רח"ל

הסיפור הזה קרה לפני כמה חודשים אך מאז הוא קרה עוד כמה פעמים בבני ברק כולל היום י"ב תמוז

פנינו כבר בשעתו לכל ארגוני ההצלה בבני ברק על מנת לברר האם הם מתכננים לחדד את הנהלים אצל המתנדבים (המסורים מאוד וממשפחתי הקרובה ביותר) האם מותר לגרום סכנה נפשות מוחשית כזו בשביל ספק פיקוח נפש?

התשובה שקיבלנו...

מה עושים ? למי פונים?

שאלת תם

משתמש רשום
לא שזה דומה, אבל גם מסוכן מאד
מה עם העובדים הזרים שנוסעים חופשי באדום, ירוק, כתום?
אני עמדתי לתומי לחכות שהרמזור יתחלף, והופס כמעט וההוא עלה עלי
ואח"כ ראיתי עוד הרבה כאלה, רק מכיון שאני מחוץ לב"ב ולא הכרתי את התופעה זה היה ממש מבהיל
אין אכיפה? רמזור אדום כבר איבד את צבעו???

אני וביתי

משתמש מקצוען
פרק ב לפניכם

הסיפור המלא הוא

רכב ההצלה צפר וצפר וצפר אפילו שאין סיכוי ואין רשות לשיירה של שלושה רכבים ! להכנס לצומת אדומה כשזה מסכן באופן ודאי את הולכי הרגל

לאחר שהצפירות לא נרגעו בשום אופן החליט הנהג הצדיק לפסוק שספק פיקוח נפש דוחה ודאי פיקוח נפש ! וכעת הוא נכנס לצומת בכל הכח ומקיים בזה את המצוה דמאי חזית דדמא וכו'

הסיפור הזה קרה לפני כמה חודשים אך מאז הוא קרה עוד כמה פעמים בבני ברק כולל היום י"ב תמוז

פנינו כבר בשעתו לכל ארגוני ההצלה בבני ברק על מנת לברר האם הם מתכננים לחדד את הנהלים אצל המתנדבים (המסורים מאוד וממשפחתי הקרובה ביותר) האם מותר לגרום סכנה נפשות מוחשית כזו בשביל ספק פיקוח נפש?

התשובה שקיבלנו...

מה עושים ? למי פונים?
טירוף. יש תחרות איזה ארגון יגיע ראשון ולכן גם מחללים שבת מוציאים 2 אמבולנסים מ2 הארגונים ה ירחם.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
טירוף. יש תחרות איזה ארגון יגיע ראשון ולכן גם מחללים שבת מוציאים 2 אמבולנסים מ2 הארגונים ה ירחם.
לא יודע לגבי התחרות.

אבל אם חלילה קורה משהו, הייתי הרבה יותר רגוע שיהיו כמה שיותר מוקדם לידי אנשים שיש להם ידע, יכולת, והבנה.

כשאני רואה נהג אמבולנס שנוסע רק לפי החוק, זה פשוט מרגיז אותי.

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אשרינו שזכינו, וב"ה שיש תחרות.
על סמך מה אתה קובע שזה נחשב לחילול שבת,
צר לי על הוצאת הלעז על מתנדבים יקרים ומסורים שעוזבים את הכל, כן גם בשבת, ורצים להציל נפשות.
לפעם הבאה מומלץ לעיין קצת בהלכה בטרם חריצת דינם למחללי שבת ח"ו.

ראה או"ח סי' שכח סעיף יג וסעיף טו, ובמשנ"ב וביאוה"ל שם.
1721389388114.png

חיים של תורה

משתמש מקצוען
זה לא רק שערורייה אלא זלזול בוטה בחיי אדם.
כן, יש מתנדבים מסורים שעוזבים הכל כדי להציל חיים, ויש מתנדבים מתל"צים שרק נהנים מאקשן ואכמ"ל.
וכבר שמענו סיפורים נוראים על תאונות טרגיות שנגרמו ע"י אותם "מתנדבים".

כמובן שאסור להכליל, ורוב המתנדבים הם אנשים מסורים.
אבל צריך לזכור שגם שם קיימים אנשים שעוברים על כל התורה בשאט נפש, והמצוה היחידה שהם נזהרים בה זה לבוא ראשונים לאירוע!!
על דבר כזה צריך לפנות לרבני הארגון, שביודעי ובמכירי מטפלים בזה היטיב, וכבר קנסו ואפילו העיפו הרבה פעמים מתנדבים כאלו!!

לא להתבייש ולא לפחד, מי שרואה מתנדב שנוהג בצורה מסוכנת חייב להודיע לרבני הארגון, כדי שהלה יבין טוב טוב איפה הוא נמצא.

mf868

משתמש צעיר
ואולי היה לו מקרה של חירום??
בסה"כ בי"ח מעיניי הישועה נמצא ממש בקרבת מקום...
ראה כביש ריק (הילדים היו נמוכים מדי או שחשב שיקדים אותם) ולכן נכנס באדום?
גם כשיש מקרה חירום הבטיחות היא לפני הכל

בן אדם מיוחד

משתמש פעיל
בבוקר בהיר במרכז העיר בני ברק - בצומת הרחובות כהנמן – פוברסקי
(למי שמכיר – בצומת זו כאשר יש ירוק להולכי רגל כל הצומת ירוקה לכל הכיוונים)
השעה 9:50 והרחוב כולו ריק יחסית מהולכי רגל
רמזור ירוק, שני ילדים חמודים (הגדול אולי בן 8) חוצים את הכביש באור ירוק! מכיוון בית הכנסת סטראפקוב לכיוון רחוב פוברסקי
מי שיודע יש שם בעיה רצינית בצומת שרישמית כל הצומת ירוקה ביחד אבל תכלס הרמזור של המכוניות שמגיע מכיוון השומר/עזרא מתחלף לאדום אחרי שכבר חלק מהרמזורים של ההולכי רגל מתחלפים לירוק ואנשים לא שמים לב לזה כי מבחינתם אחרי שרואים רמזור אחד ירוק בכל הצומת אפשר להתחיל לחצות
אני אישית ראיתי לפחות שלש פעמים כמעט תאונה בגלל הפשלה הזאת לדעתי זה טעות קטנה בסיכרון
השאלה למי פונים?

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית

בננות:)

משתמש פעיל
לא יודע לגבי התחרות.

אבל אם חלילה קורה משהו, הייתי הרבה יותר רגוע שיהיו כמה שיותר מוקדם לידי אנשים שיש להם ידע, יכולת, והבנה.

כשאני רואה נהג אמבולנס שנוסע רק לפי החוק, זה פשוט מרגיז אותי.
למה אתם קוראים ע"פ חוק?
יש חוק מיוחד לצוותי הצלה שדואג שיהיה מספיק מהר תוך שמירה על חיי הכלל

בן טולילה

משתמש פעיל
אולי היה לו מקרה של חירום??
בסה"כ בי"ח מעיניי הישועה נמצא ממש בקרבת מקום...
ראה כביש ריק (הילדים היו נמוכים מדי או שחשב שיקדים אותם) ולכן נכנס באדום?
כנראה את בלי רשיון ...
לא נכנסים לצומת באדום גם שרכב הצלה מצפצף
לעבור באדום זה רצח במלוא מובן המילה

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
פרק ב לפניכם

הסיפור המלא הוא

התשובה שקיבלנו...

מה עושים ? למי פונים?
אמבולנס מד"א מעולם לא חוצה צומת באור אדום בצורה כזו
הם מאיטים בכניסה לצומת ובודאי לא מגבירים מהירות, חובה לפנות לארגונים ולבקש מהם לחדד נהלים אצל המתנדבים

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
האמא מהסיפור לא ידעה שקיבלה את ילדיה במתנה.
אבל היום יש אמא שיודעת שהבת שלה ניתנה לה במתנה לשנים ספורות בלבד..
ילדה נהרגה עכשיו בצומת הזאת
אני לא מאמין????????!!!!

האם גם על כזה דבר נאמר על תפתח פה???

עצוב מאוד.

מה היה פרטי האירוע.?

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
למה אתם קוראים ע"פ חוק?
יש חוק מיוחד לצוותי הצלה שדואג שיהיה מספיק מהר תוך שמירה על חיי הכלל
אכן אכן, התכוונתי לחוק של הרכבים הרגילים שנוסעים בכביש.
כשאני רואה אמבולנס שלא מנסה לעקוף מימין או משמאל, לא מנסה להיכנס לתוך הצומת לאט לאט, אלא מחכה בסוג של סבלנות...

וכמו שלהבדיל חוקרי הסייבר, והמומחים לאבטחת הסייבר, לוקחים את האקרים הגדולים ביותר, בשביל לאבטח אותנו.
כך אני כן מקבל אפשרות של אנשי הצלה שיגיעו מהר ככל האפשר לאירוע.
כמובן שהאירוע של היום (יום שישי) הוא טראגי מאוד. (ואין לי פרטים על האירוע)
וכן! ! לוקחים בן אדם שהוא אולי לא שומר החוק הגדול ביותר.

ישא ברכה

משתמש פעיל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה