קורונה התפשטות הקורונה בבית שמש

מצב
הנושא נעול.

חציל

משתמש פעיל
יש טבלה עם נתונים עדכניים מבית שמש בפילוח לפי שכונות?

מצוי

משתמש מקצוען
האוכולוסיה בבית שמש באזורים אלו נחשבת לעניה מאד
האם זה רע שהמדינה תתן להם סלי מזון למשך שבוע
האם לא שווה סגר לשבוע ולקבל סל מזון חינם סוג של 'שכר עבודה' או 'שכר אי עבודה'?

חציל

משתמש פעיל
האוכולוסיה בבית שמש באזורים אלו נחשבת לעניה מאד
האם זה רע שהמדינה תתן להם סלי מזון למשך שבוע
האם לא שווה סגר לשבוע ולקבל סל מזון חינם סוג של 'שכר עבודה' או 'שכר אי עבודה'?
מה לעשות שיש אנשים שלא רוצים להנות מהמדינה? לא רוצים לא צריך
אם שומעים לעצתי שלא ינסו לחלק במקומות המועדים, חבל על הצמיגים והשמשות של הרכב

zvi g

משתמש רשום
אני גר בקסבה של בית שמש
במרכז רמה ב' ואני כבר צועק לכל מי ששומע מספר שבועות שיעשו סגר ולדאבוני זה לא רק קנאים
בכל ליל שבת וחג באחד הרחובות מתקיים טיש ענקי בהשתתפות שלוש מאות איש לא אכנס לענין של תערובות בהיות נשים רבות על ילדיהן באים להשתתף והכל בלי ריחוק שתי מטר ובלי מסכות
והחמור מכך לאחר מכן התוכנית של המשפחות ממשיכה לגינות העיר והגברים נשארים לדבר בקבוצות קיפקעס בלע"ז
וזהו המוקד המרכזי שמשם התפשט הקורונה בעיר
יש לציין שאני ועוד רבים ספונים בביתם ומתפוצצים גם מלראות את הזלזול וגם לחשוב שזה לא הולך להסתיים אלא רק מתחיל
ההפגנות בשבוע זה כמובן רק יתגברו ואיתו ההדבקות
כל מה שכתבתי הוא בלשון המעטה
אם המשטרה היתה באמת מעונינת הוא לא היתה מגיעה רק לבתי כנסת ונותנת אפשרות לכולם לצאת אלא היתה קונסת את כולם מידי
הבטחתי לילדים שלי תוכנית להזמין עזרה מפיקוד העורף ואז יגיעו הקנאים לזרוק אבנים ולאחמ"כוחות צבא בקיצור מענין לא?!
אחרי זה שואלים למה עושים סגר
אין ברירה זה המצב אנשים לא מבינים ומזלזלים ר"ל בחיי אדם
אני לא מבין למה בן אדם בן עשרים עם מחלת רקע שלא נידון למיתה בימים כתיקונן צריך כעת לשבת בבית למשך חודשים בגלל מצוה לצאת לשיר בליל שבת וחג מאות אנשים ואם אתם לא מאמינים תשאלו את התושבים זהו המצב בעדינות

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
למה החלטת שפיקוד העורף יחלק סלי מזון לכל אחד?
בזמן של סגר פיקוד העורף חילק רק לאנשים חייבים בידוד כמו מבוגרים מעל גיל 70 ואנשים שהיה מדווח שהם בבידוד
וחולי קורונה, לא כל אחד מקבל.

שם שמי

משתמש מקצוען
אני מבינה את התסכול שלך.
יחד עם זאת הם שונים מהמגזרים שציינת.
יתכן שצריך תיווך בין הרשויות למנהיגים שלהם.
ורק הם ישפיעו עליהם.
וכן יש עדין הרבה חוסר ידע במחלה ,
ודאי לאילו שמנותקים כ"כ.
כמה נפטרו או במצב קשה בסביבתם?
רק דבר כזה היה מעיר אותם מעצמו.
או הדברות ישירה כמו שציינתי.
ידוע לי באופן אישי על חסיד 'שרוף' של הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א,
שנחשב בעצמו כאישיות גדולה בקהלים הללו ורבים נאותים לאורו,
אותו יהודי שמע שרבי יעקב מאיר הורה לסגור את בתי הכנסת של ברסלב ונתפס חלחלה.
הוא לא היה מסוגל לוותר על תפילה בבית כנסת...
הוא חיפש וחיפש, עד שמצא מנין בביה"כ "פרושים",

ומה מתברר?
שהוא היה חולה קורונה...
כעבור ימים אחדים הוא אושפז...
לכו תדעו מי נדבק ממנו ב"פרושים".

מה יעזור שגדוליהם ורבניהם ישוכנעו?
במגזר הזה - מחונכים לא לשמוע לקול גדולי ישראל.
התרבות היא: רק אני יודע מה רצון ה'.

אין לנו אלא לנקוט במצוה הידועה:
כשם שמצוה לומר דבר הנשמע
כך מצוה שלא לומר דבר שאינו נשמע.

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
אני גר בקסבה של בית שמש
במרכז רמה ב' ואני כבר צועק לכל מי ששומע מספר שבועות שיעשו סגר ולדאבוני זה לא רק קנאים
בכל ליל שבת וחג באחד הרחובות מתקיים טיש ענקי בהשתתפות שלוש מאות איש לא אכנס לענין של תערובות בהיות נשים רבות על ילדיהן באים להשתתף והכל בלי ריחוק שתי מטר ובלי מסכות
והחמור מכך לאחר מכן התוכנית של המשפחות ממשיכה לגינות העיר והגברים נשארים לדבר בקבוצות קיפקעס בלע"ז
יש לציין שאני ועוד רבים ספונים בביתם ומתפוצצים גם מלראות את הזלזול וגם לחשוב שזה לא הולך להסתיים אלא רק מתחיל
אם המשטרה היתה באמת מעונינת הוא לא היתה מגיעה רק לבתי כנסת ונותנת אפשרות לכולם לצאת אלא היתה קונסת את כולם מידי
הבטחתי לילדים שלי תוכנית להזמין עזרה מפיקוד העורף ואז יגיעו הקנאים לזרוק אבנים ולאחמ"כוחות צבא בקיצור מענין לא?!
אני לא מבין למה בן אדם בן עשרים עם מחלת רקע שלא נידון למיתה בימים כתיקונן צריך כעת לשבת בבית למשך חודשים בגלל מצוה לצאת לשיר בליל שבת וחג מאות אנשים ואם אתם לא מאמינים תשאלו את התושבים זהו המצב בעדינות
חד וחלק !

אבא לוי

משתמש פעיל
גם אני גר בבית שמש רמה ב' ופשוט מאכזב אותי לראות אנשים
מתפללים במנין תחת גג אחד ללא מסכות וללא ריחוק שני מטר
פשוט מאכזב אותי.ואני שמח שעשו עכשיו סגר שם
מקווה שעכשיו הם ירגעו קצת

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רחמיי עליכם.
משתתפת בקושי של תושבי ב"ש ואיתם אחותי היקרה, שלא היתה שם 5 שבועות, והגיעה לכאוס מטורף,

ונורא קשה לה.

מגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אני גר בקסבה של בית שמש
כל מילה נכונה!!
אותי גם מאוד מעצבן שבעיתונים לא כתוב שום דבר
צריך להבין שדין בית שמש לא כדין בני ברק.
בבני ברק כשהיה סגר עשו בלאגן, ועוד בני ברק היה סגר כאשר בכל הארץ היו הנחיות לא לצאת, ופה בבית שמש הרוב ששמר על ההנחיות וכבר חודש וחצי ספון בביתו, מבוגרים וילדים, נכנס לסגר, ומי יודע לכמה זמן זה יימשך, כי בפועל המעבר בין הקריה לרמה ב' חופשי, כך שבסגר בעצם הענישו את מי שנשמע להנחיות, ומי שלא נשמע להנחיות יכול להמשיך להסתובב כרגיל. וימשיך להפיץ את המחלה ומספר הנדבקים רק יעלה.
בפועל גם שוטרים לא מסתובבים כעת בתוך השכונות, אז אלו שהולכים עדיין ללא מסיכה אפילו לא מקבלים קנסות.
לי יש עסק ברמה א' ואינני יכולה כעת לפתוח אותו למרות ההנחיות החדשות המאפשרות פתיחת עסקים, כך שהנזק פה הוא ישיר, ואני לא היחידה.
.

ישראל רוזן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
גם אני גר בבית שמש
היום בבוקר הוחלט סוף סוף להטיל סגר על השכונה, לאחר שהמצב היה בלתי אפשרי,
החיים התנהלו כסדרם, תפילות, אנשים ברחוב, נעייס, ועוד ועוד
והנה היום, סוף סוף יש סגר, פתאום כל הילדים מתרכזים ליד המחסומים
אני לא צוחק, עשרות ילדים ולא רק, מתגודדים בהמוניהם ליד המחסומים, בילוי משפחתי מהנה,
חברים, יש גבול, סגרו אתכם, תפנימו, תשתדלו קצת יותר, אם לא, זה רק יתגבר,
קצת אחריות

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש מה לעשות?
מרגיש פה, שהמשטרה והצבא מנסים להימנע מעימותים, עקב היכרותם המוקדמת עם האוכלוסיה המורכבת הזו.

ולצערינו, אלה שמקשיבים, נענשים בכפל, מה לעשות? אלו החיים,

אבל, חשוב לזכור, שמי שכן נשמע להוראות, ובזכותו נמנעה ההדבקה, זוכה ל"כאילו קיים עולם מלא"
שזו זכות עצומה.

וכן זכות על שמיעה בקול גדו"י ואמונת חכמים

מגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
יש מה לעשות?
מרגיש פה, שהמשטרה והצבא מנסים להימנע מעימותים, עקב היכרותם המוקדמת עם האוכלוסיה המורכבת הזו.

ולצערינו, אלה שמקשיבים, נענשים בכפל, מה לעשות? אלו החיים,

אבל, חשוב לזכור, שמי שכן נשמע להוראות, ובזכותו נמנעה ההדבקה, זוכה ל"כאילו קיים עולם מלא"
שזו זכות עצומה.

וכן זכות על שמיעה בקול גדו"י ואמונת חכמים
נכון
אבל הייתי מצפה מהעסקנים שלנו כן לפעול מולם כאילו מדובר על ערבים טרוריסטים ולדאוג שהמשטרה תעצור אותם, בדיוק כמו שמתייחסים לערבים בעזה. כל מחבל פוטנציאל שמסיט לרצח נעצר.
פשוט נמאס, במשך 25 שנה הם כבר מזיקים בהרבה תחומים פה בעיר, וצריך לעשות לזה סוף!!!
כבר לא מדברת על החילול ה' והשנאה שיש לחרדים בגללם, אבל זה שהם ממש הולכים נגד כל גדו"י, לא נשמעים להנחיות, לא נבדקים וממשיכים להתנהל כרגיל במקואות, מניינים, תלמודי תורה וכד' - ובזכותם כולנו נענשים ונכנסים לסגר,
דרך אגב סיפרה לי משהי שיש לה שכן שאף פעם לא הקפיד על תפילה במנין, ומאז שיצאו ההנחיות, הוא ממש הולך להתפלל במנין "במסירות נפש".....

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

zvi g

משתמש רשום
הכל נכון כדי להבין צירפתי פאשקוויל שנזרק בשבת האחרונה
אך מה שאני כתבתי ועל זה לא הגיבו על אנשים לאו דווקא מחוגי הקנאים שמתאספים ברחוב רבי יהושע... מאות אנשים
מי שיכול למנוע את הדבר הזה תבוא עליו ברכה

קבצים מצורפים

• IMG_4408[1].JPG
    IMG_4408[1].JPG
    2.6 MB · צפיות: 192

חציל

משתמש פעיל
הכל נכון כדי להבין צירפתי פאשקוויל שנזרק בשבת האחרונה
אך מה שאני כתבתי ועל זה לא הגיבו על אנשים לאו דווקא מחוגי הקנאים שמתאספים ברחוב רבי יהושע... מאות אנשים
מי שיכול למנוע את הדבר הזה תבוא עליו ברכה
רק מוסיפה בהסתייגות שהתופעה שמזמינים אותם לבדוק והם לא באים ידועה לכולם, זה לא המצאה של כותב הפשקוילים

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
התחושה היא שעד שלא יקומו כלל הציבור החרדי על כל רבניו, ויוקיעו את ההתנהגות של ציבור היחידים האלו, לא ייפסק הדבר.
ההתנהלות היא שכל צרוע וכל זב מחליט לצאת במלחמת קודש, סוחף איתו עוד קבוצת מנעייסי לפנה"צ (רק תושבי בית שמש יכולים להבין למה אני מתכוון), ויוצא לפרוייקט חייו.
לא אכפת להם מהתוצאות הישירות והעקיפות של מעשיהם.
לא אכפת להם מהי דעת תורה על מעשיהם.

הסיבה שלא הוקיעו אותם עד היום הוא הפחד. הפחד מהטרור אותו הם זורעים.
אף אחד לא מעוניין במשמרות מחאה מול ביתו כמה שבועות. במיוחד כשהם במסווה ה'פרומער'.

אולי הגיע הזמן לחשבון נפש...

רק מוסיפה בהסתייגות שהתופעה שמזמינים אותם לבדוק והם לא באים ידועה לכולם, זה לא המצאה של כותב הפשקוילים
לסנגר על ממריד כזה - נכלל ב'קשר רשעים'.

rrrry

משתמש מקצוען
לפני פסח ראיתי שהם עושים מנין במקום מסוים ברמה ב הגיע ניידת ועברה ליידם הלוך ושוב ולא עשתה כלום למחרת היה שם שני מניינים ועוד פעם הזמנתי משטרה ואפילו לא הגיעו

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מגה@

אני כ"כ מבינה את מה שאתם אומרים

לפי הודעות אחרות שקראתי פה, האוכלוסיה הזו, לא בוחלת בשום אמצעי נקמה, ואני לא אתפלא אם יום אחד, ואני כותבת את זה בזעזוע, הם יגיעו לרצח (ללא קשר לקורונה) מתוך אמונתם ושנאתם כל דבר ששונה מדרכם.
ודי ברור לי למה אף אחד לא מעיז להתקרב ולהתנהג אליהם כמו אל מחבלים בפוטנציה, כי א"א לשים חצי ב"ש בכלא, והאוכלוסיה שם גדולה מאוד, הווה אומר שהם מגדלים את הדור הבא של הטרוריסטים.

אדרבה, יש לכם רעיון חוץ ממלחמת אחים?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
מגה@

אני כ"כ מבינה את מה שאתם אומרים

לפי הודעות אחרות שקראתי פה, האוכלוסיה הזו, לא בוחלת בשום אמצעי נקמה, ואני לא אתפלא אם יום אחד, ואני כותבת את זה בזעזוע, הם יגיעו לרצח (ללא קשר לקורונה) מתוך אמונתם ושנאתם כל דבר ששונה מדרכם.
ודי ברור לי למה אף אחד לא מעיז להתקרב ולהתנהג אליהם כמו אל מחבלים בפוטנציה, כי א"א לשים חצי ב"ש בכלא, והאוכלוסיה שם גדולה מאוד, הווה אומר שהם מגדלים את הדור הבא של הטרוריסטים.

אדרבה, יש לכם רעיון חוץ ממלחמת אחים?
בהשראת אשכול סמוך- מחנות חינוך מחדש

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה