דרוש מידע התפטרות לאחר לידה לצורך טיפול בילד

• פותח הנושא בט
  • פורסם בתאריך

בט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כמה זמן צריך לחכות בין ההתפטרות
לבין התחלת עבודה חדשה
כדי שיחשב על פי חוק 'לצורך טיפול בילד' ??

אם אני בבית חודשיים עם הילד - זה מספיק?

(במידה והעבודה החדשה בתנאים זהים לעבודה הקודמת מבחינת 'טיפול בילד')

ורד69

משתמש פעיל
כמה זמן צריך לחכות בין ההתפטרות
לבין התחלת עבודה חדשה
כדי שיחשב על פי חוק 'לצורך טיפול בילד' ??

אם אני בבית חודשיים עם הילד - זה מספיק?

(במידה והעבודה החדשה בתנאים זהים לעבודה הקודמת מבחינת 'טיפול בילד')
אני התחלתי במיידי עבודה חדשה אפילו שהתפטרתי לצורך 'טיפול בילד'
אני לא הייתי צריכה להוכיח כלום
אני לדוגמה עברתי משמונה לתשע שעות ובכל זאת קיבלתי פיצויים - לא התבקשתי להוכיח כלום...

A052

משתמש סופר מקצוען
זה תלוי במעסיק, היות והוא משלם מכיסו את הפיצויים מעבר למה שנצבר בפנסיה, והוא זה שיכול לדרוש אסמכתאות שזה לצורך טיפול בילד.

בנוסף גם אם הוא לא דורש אסמכתאות, זה עלול להיות גזל אם זה לא נכון.

SN

משתמש מקצוען
לפי החוק -
התפטרות לטובת הילד, הכוונה שתהיה לך אפשרות להיות יותר עם הילד שזה אומר אם מצאת עבודה חדשה היא צריכה להיות פחות שעות או קרובה יותר מבחינת המרחק.
אם את מתכננת להשאר קצת בבית ואז להתחיל עבודה חדשה אז אין לזה טווח זמן מוגדר אבל כששאלתי עורכת דין בתחום היא אמרה לפחות חודש.

בפועל,
רוב מקומות העבודה לא ינסו לבדוק אם יש לך עבודה חדשה או מה התנאים שלה ככה שאת יכולה לכתוב לטובת הילד בכל מקרה, אבל.. זה גזל..
האפשרות היא לנסות לדבר איתם, אם זה חברה גדולה בד"כ יש להם חברת ביטוח שמשלמת את הפיצויים וזה לא יוצא מהכיס שלהם (רק בעקיפין), ויתכן ובאישור שלהם תוכלי לכתוב לטובת הילד למרות שהם יודעים שמצאת.
זה מנסיון שלי שלא כתבתי לטובת הילד כי מצאתי עבודה אבל בכל זאת ניסיתי לדבר איתם שיתנו לי פיצויים כי הפרויקט היה לקראת סגירה והם כל הזמן אמרו לי חבל שלא כתבת לטובת הילד כי הם לא יכולים להוציא כספים בלי הוכחה למרות שהם ידעו שיש לי עבודה. (בסוף נתנו לי אגב)

בהצלחה ומזל טוב!

שירז

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כמה זמן אחרי אפשר לבקש?
אני עבדתי במקום עם משמרת מאד ארוכה ועזבתי אחרי הלידה,
זה היה לפני קרוב לשנה, אני יכול לדרוש פיצויים עדיין?
כמה ואיך? ממי?

SN

משתמש מקצוען
כמה זמן אחרי אפשר לבקש?
כמה ואיך? ממי?

היית צריכה לכתוב במכתב ההתפטרות שאת עוזבת לטובת הילד
לא נראה לי שיש מה לעשות עכשיו

מחשבת מילים

משתמש פעיל
ועזבתי אחרי הלידה,
כמה ואיך? ממי?
אל תתיאשי יש חק התישנות של דברים תבברי אולי עדיין מגיע לך אבל מהר לפעמים זה חק של שנה לפעמים של שלוש שנים וכד'
בהצלחה

A052

משתמש סופר מקצוען
כמה זמן אחרי אפשר לבקש?
כמה ואיך? ממי?
מי אמר שלא קיבלתם מה שהיה מגיע לכם?
אין פיצויים מיוחדים בגלל הסיבה הזו, זה רק מחייב תשלום פיצויים למרות שהיו פיטורין ביוזמת העובד.

יהודה וולף

משווק מכשירי הדרן וטלפונים כשרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לפי החוק -
התפטרות לטובת הילד, הכוונה שתהיה לך אפשרות להיות יותר עם הילד שזה אומר אם מצאת עבודה חדשה היא צריכה להיות פחות שעות או קרובה יותר מבחינת המרחק.
אם את מתכננת להשאר קצת בבית ואז להתחיל עבודה חדשה אז אין לזה טווח זמן מוגדר אבל כששאלתי עורכת דין בתחום היא אמרה לפחות חודש.

בפועל,
רוב מקומות העבודה לא ינסו לבדוק אם יש לך עבודה חדשה או מה התנאים שלה ככה שאת יכולה לכתוב לטובת הילד בכל מקרה, אבל.. זה גזל..
האפשרות היא לנסות לדבר איתם, אם זה חברה גדולה בד"כ יש להם חברת ביטוח שמשלמת את הפיצויים וזה לא יוצא מהכיס שלהם (רק בעקיפין), ויתכן ובאישור שלהם תוכלי לכתוב לטובת הילד למרות שהם יודעים שמצאת.
זה מנסיון שלי שלא כתבתי לטובת הילד כי מצאתי עבודה אבל בכל זאת ניסיתי לדבר איתם שיתנו לי פיצויים כי הפרויקט היה לקראת סגירה והם כל הזמן אמרו לי חבל שלא כתבת לטובת הילד כי הם לא יכולים להוציא כספים בלי הוכחה למרות שהם ידעו שיש לי עבודה. (בסוף נתנו לי אגב)

בהצלחה ומזל טוב!
ביטוח של חברה גדולה לצרכי פיצויים. עלזה אין בעיה של גזל????

חולי

משתמש סופר מקצוען
כמה זמן אחרי אפשר לבקש?
כמה ואיך? ממי?
7 שנים אח"כ אפשר לדרוש פיצויים.

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
עד 9 חודשים מהלידה אפשר להתפטר גם בלי עילה ולקבל פיצויים. אח"כ זה רק בשביל טיפול בילד

יבא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כדי לקבל פיצויים צריך להיות באותו מקום עבודה לפחות שנה. אני חושבת שהחל"ד משלים לשנה אם עבדו פחות.

SN

משתמש מקצוען
ביטוח של חברה גדולה לצרכי פיצויים. עלזה אין בעיה של גזל????

תקרא טוב מה שכתבתי
לפי החוק -

בט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עד 9 חודשים מהלידה אפשר להתפטר גם בלי עילה ולקבל פיצויים. אח"כ זה רק בשביל טיפול בילד

?

בטוח?
אני הבנתי ש9 חודשים מהלידה אפשר להתפטר רק עם עילה בשביל לקבל פיצויים מלאים.

אח"כ זה התפטרות רגילה.

בט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
את הבנת נכון.
גילוי נאות: עובדת בתחום.

תודה!
ובגלל שאת עובדת בתחום .

את יודעת כמה זמן צריך להשאר בבית בין העבודות , בשביל 'טיפול בילד'
- מה אומר החוק ?

אני רוצה להשאר חודש או חודשיים -
זה מספיק זמן ?

פרקטית

משתמש מקצוען
אין בעיה להתחיל עבודה חדשה שהתנאים שלה טובים יותר לצורך טיפול בילד - פחות שעות, יותר קרובה לבית, גמישות בשעות וכו' .

אפשר להתחיל מייד עבודה חדשה ולא צריך לחכות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה