בריאות התעללות נפשית- זקוקה לעזרתכם

מצב
הנושא נעול.

בדרך אל האור

משתמש חדש
יש לי מישהי קרובה אליי מאוד, שפשוט מתעללת בי נפשית. יום אחד איתי, יום אחר כך שוכחת שאני קיימת. וכל פעם שהיא מרגישה שאני מתרחקת ממנה- היא מפעילה עליי מניפולציות כדי לקרב אותי בחזרה. אני כל פעם משתדלת לזכור כמה שצריך לרחם עליה, ותמיד בסוף אני מוחלת לה, אפילו שהיו פעמים שהיא ממש אמרה לי מילים שריסקו אותי לגמרי. ואז אני מתקרבת חזרה, ושוב- היא מבטיחה לי הבטחות ולא מקיימת, לפעמים גם מזלזלת בי, והכל בצורה מאוד "נעימה" ו"בדרך אגב", כאילו שהיא לא עשתה כלום.
איכשהו היא תמיד תצא הצודקת, תמיד אני אהיה ה"דפוקה" שלא מבינה כלום, ותמיד היא תהיה נחמדה ו"תבין" שאני מתעצבנת עליה בגלל דברים שבכלל לא נוגעים אליה, ואז בטח, היא נורא תצדיק אותי ותגיד לי שהיא לא כועסת על זה שאני מתעצבנת עליה, ולרגע לא תסכים להבין שההתנהגות שלה פשוט סוחטת לי את כל הכוחות... בכל מצב, אני אצא זאת שלא מבינה כלום מהחיים שלה, שתמיד טועה, וכמובן שהכל בצורה יפה ונחמדה שפשוט שוברת אותי כל פעם מחדש.
הבעיה שלי היא שהיא תמיד מפעילה עליי מניפולציות, ויודעת לגעת לי בנקודות הכי רגישות, וביחד עם זה אני מרחמת עליה, ואיכשהו אני תמיד סולחת עד הפעם הבאה...
קצת קשה להסביר, אבל אני ממש עוברת גיהינום.
וכן, היא מאובחנת עם הפרעת אישיות גבולית.
אני מרגישה שאני חייבת עזרה דחופה. יש ימים ולילות שאני רק בוכה ובוכה בלי הפסקה...
אני מאוד רוצה ללכת לטיפול, מחפשת מישהי מקצועית באזור אשדוד. (קצת יותר מסתם מטפלת CBT)
אם יש למישהו מידע, או סתם עצות לתת לי, אני ממש אשמח לשמוע :)

Mail

משתמש מקצוען
האם אין לך אפשרות להתרחק מאחת כזו, מה שאת מתארת זוהי חברות רעילה, את נוכחת שוב ושוב כמה היא מזיקה לך...
את בטוח חזקה, את צריכה לומר לה באסרטיביות ולא ללכת סחור סחור.
תקראי על זה מאמרים, יש לרוב..
בהצלחה
לא, אני לא מכירה איזה שהיא מטפלת, סורי.

בדרך אל האור

משתמש חדש
האם אין לך אפשרות להתרחק מאחת כזו, מה שאת מתארת זוהי חברות רעילה, את נוכחת שוב ושוב כמה היא מזיקה לך...
את בטוח חזקה, את צריכה לומר לה באסרטיביות ולא ללכת סחור סחור.
תקראי על זה מאמרים, יש לרוב..
בהצלחה
לא, אני לא מכירה איזה שהיא מטפלת, סורי.
אין חבוש מתיר עצמו מבית האסורים...
ניסיתי וניסיתי, אבל כשבנאדם מפעיל עליך מניפולציות- לא תמיד אפשר לעמוד נגדו
והיא לא חברה, זה קשר משפחתי, אז זה יותר מסובך לנתק את הקשר.

אין דברים כאלה!

משתמש צעיר
יש לי מישהי קרובה אליי מאוד, שפשוט מתעללת בי נפשית. יום אחד איתי, יום אחר כך שוכחת שאני קיימת. וכל פעם שהיא מרגישה שאני מתרחקת ממנה- היא מפעילה עליי מניפולציות כדי לקרב אותי בחזרה. אני כל פעם משתדלת לזכור כמה שצריך לרחם עליה, ותמיד בסוף אני מוחלת לה, אפילו שהיו פעמים שהיא ממש אמרה לי מילים שריסקו אותי לגמרי. ואז אני מתקרבת חזרה, ושוב- היא מבטיחה לי הבטחות ולא מקיימת, לפעמים גם מזלזלת בי, והכל בצורה מאוד "נעימה" ו"בדרך אגב", כאילו שהיא לא עשתה כלום.
איכשהו היא תמיד תצא הצודקת, תמיד אני אהיה ה"דפוקה" שלא מבינה כלום, ותמיד היא תהיה נחמדה ו"תבין" שאני מתעצבנת עליה בגלל דברים שבכלל לא נוגעים אליה, ואז בטח, היא נורא תצדיק אותי ותגיד לי שהיא לא כועסת על זה שאני מתעצבנת עליה, ולרגע לא תסכים להבין שההתנהגות שלה פשוט סוחטת לי את כל הכוחות... בכל מצב, אני אצא זאת שלא מבינה כלום מהחיים שלה, שתמיד טועה, וכמובן שהכל בצורה יפה ונחמדה שפשוט שוברת אותי כל פעם מחדש.
הבעיה שלי היא שהיא תמיד מפעילה עליי מניפולציות, ויודעת לגעת לי בנקודות הכי רגישות, וביחד עם זה אני מרחמת עליה, ואיכשהו אני תמיד סולחת עד הפעם הבאה...
קצת קשה להסביר, אבל אני ממש עוברת גיהינום.
וכן, היא מאובחנת עם הפרעת אישיות גבולית.
אני מרגישה שאני חייבת עזרה דחופה. יש ימים ולילות שאני רק בוכה ובוכה בלי הפסקה...
אני מאוד רוצה ללכת לטיפול, מחפשת מישהי מקצועית באזור אשדוד. (קצת יותר מסתם מטפלת CBT)
אם יש למישהו מידע, או סתם עצות לתת לי, אני ממש אשמח לשמוע :)
וואו איזה עצוב לשמוע :cry:
קשה נורא לעבור כזה דבר (הייתי במצב דומה אז אני יודעת מה זה אומר)
בדרך כלל אי אפשר לצאת מזה ללבד, חובההה ללכת לטיפול

ד' תודה!

משתמש צעיר
כואב לשמוע!
כמו שכתבו כבר, חייבים לנתק קשר, את נפגעת, תרחמי על עצמך ועל העתיד שלך (בעלך וילדייך) ותעשי הכל כדי להתנתק, בכל מקרה זה לא יהיה פשוט ואת צריכה עזרה דחוף!! תנסי לפנות ללב שומע הם יפנו אותך למקצועים בתחום.
בהצלחה!

הכול טפוס

משתמש רשום
היי!!!
אני חושבת שברגע שאת מרגישה שזה מציק לך, אז חובת ההשתדלות שלך היא פשוט לדאוג לעצמך
כי הבריאות והעתיד של הבנ״א שחשוב לפני הכול, אבל לא לבד אלה על ידי עזרה שמתמקצעת בזה,
כי את גם לא יכולה לפגוע בבן אדם זה צריך להיות עם חשיבה מקצועית.
שיהיה לך בהצלחה!!!

Yes it's me

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם זה קשר משפחתי אולי ההורים יוכלו לעזור לנתק את הקשר
כדאי שהם יהיו מודעים.

הכול טפוס

משתמש רשום
אני אישית חושבת שכדאי לא לערב את ההורים כאילו אפשר לשתף אותם,
אבל לא שהם יהיו חלק מהסיטואציה,
אבל תעשי מה שאת חושבת.

דו רה מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
למה לא 'חותכת' וחלאס?
צריכה לרחם על עצמך במקום עליה.

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כנראה שהיא נרקסיסטית
זה בדיוק התסמינים
אם את יכולה להתנתק ממנה מה טוב
אם לא כמובן טיפול
יש עניין שקוראים לו אבן אפורה זו עבודה בעיקר עם עצמך שאת מתנתקת ממנה רגשית וזה לא מזיז לך מה היא אומרת או חושבת ואת גם יכולה לא לענות או
להתייחס באגביות למה שהיא אומרת ולא לקחת אישית
את לא אמורה לרחם עליה להיפך היא מתעללת בך היא רעה
ואת צריכה כמה שיותר לעבוד על הניתוק הזה
זה קשה מאוד לעשות את המהלך הזה ואני מאמינה שמטפלת טובה תוכל לעזור לך בעניין
אבל זו עזרה ראשונה

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
תהיי יותר עסוקה, יהיה לך פחות מקום בלב לבילבולי שכל שלה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה