פנינה ריימונד

הום סטיילינג מקצועי ואליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל זה לא עונה למה שכתבתי.
הפורום כאן מעודד את הכתיבה.
פרנסה? נו. ..
מי שמוציא ספר רק בשביל הפרנסה, ספק אם יילך לו...
אני שאלתי איך להתפתח ולצאת החוצה - בשביל לעשות עם הכתיבה משהו,
לא להיתקע, לחוש סיפוק ועשייה, בלי קשר לכסף.
יכול להיות שאפשר לנסח זאת:
"לעשות כסף מהתחביב המדהים הזה"

נערך לאחרונה ב:

נריה מגן

משתמש מקצוען
מסקנה: סופר/ת מבריק/ה באמת, עם סגנון כתיבה איכותי, ונחזור שוב על ההגדרה.. "בשורה"...
או במילים אחרות, משהו יחודי שאין לכולם - יתפסו את הבמה מהר מאד.
חולק על כל מילה.
אני מכיר סופר וסופרות שערכו שינויים מפליגים בעולם הספרות, שברו כללים ושחטו פרות קדושות וכולנו משתוקקים לקרוא כל מילה שלהם - שלא לדבר על דיונים עמוקים כאן בפורום בעקבות ספרים ודברים שכתבו ובכל זאת עד שהן לא הוציאו ספר והציבור עט עליו בשקיקה - איש לא הסתכל עליהם.
רק אחר כך עמדו אצלם בתור.

נריה מגן

משתמש מקצוען
כלאמר השאלה זה איך לפרוץ לליבו של השוק?
נכון.
ובקשר לזה אני אחזור בעיקר על דבריה של @racelgreen : "סופר/ת מבריק/ה באמת, עם סגנון כתיבה איכותי, ונחזור שוב על ההגדרה.. "בשורה"...
או במילים אחרות, משהו יחודי שאין לכולם - יתפסו את הבמה מהר מאד."

רק לא דרך עורכי ועורכות העיתונים, אלא דרך הציבור.
וכמובן שכאשר יוצאים לדרך כזו צריך לקחת בחשבון ש"הכל תלוי במזל - אפילו ספר תורה שבהיכל".

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכון.
ובקשר לזה אני אחזור בעיקר על דבריה של @racelgreen : "סופר/ת מבריק/ה באמת, עם סגנון כתיבה איכותי, ונחזור שוב על ההגדרה.. "בשורה"...

וכמובן שכאשר יוצאים לדרך כזו צריך לקחת בחשבון ש"הכל תלוי במזל - אפילו ספר תורה שבהיכל".
זו אמורה להיות בשורה או הודעת פיטורין?

נריה מגן

משתמש מקצוען
לדעתי זו בשורה, ואני אישית על אף כל קשרי מתכנן לפרוץ לי דרך בצורה כזו.

אבל...
במקביל אני מודע טוב טוב לעובדה שלמרות שאני משוכנע שאני הוא הסופר מספר אחד שקם לציבור החרדי מאז היותו לגוי על פני האדמה בכל זאת יתכן שהציבור יחשוב אחרת. ואם הוא יחשוב אחרת - עדיין אני אשכנע את עצמי ש: א. הציבור לא אינטלגנטי חבורת בורים ועמי ארצות טפילים מוצצי דם שחשובים את עצמם למשהו. ב. הם בעצם מוצלחים ומבינים אבל הכל תלוי במזל...

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
חולק על כל מילה.
אני מכיר סופר וסופרות שערכו שינויים מפליגים בעולם הספרות, שברו כללים ושחטו פרות קדושות וכולנו משתוקקים לקרוא כל מילה שלהם - שלא לדבר על דיונים עמוקים כאן בפורום בעקבות ספרים ודברים שכתבו ובכל זאת עד שהן לא הוציאו ספר והציבור עט עליו בשקיקה - איש לא הסתכל עליהם.
רק אחר כך עמדו אצלם בתור.

נכון.

אני רואה אם ככה שאין חילוק והובנתי היטב.
דיברתי על ספרות. איכותית. לא כזאת שנכתבת לצרכי פרנסה ולא טורים בעיתון.

נערך לאחרונה ב:

נריה מגן

משתמש מקצוען
אני רואה אם ככה שאין חילוק והובנתי היטב.
דיברתי על ספרות. איכותית. לא כזאת שנכתבת לצרכי פרנסה ולא טורים בעיתון.
המשמעות שעלתה מדבריך היתה שסופר טוב עם חומר טוב יצליח גם במערכות העיתונים השונים, ולא היא.

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
המשמעות שעלתה מדבריך היתה שסופר טוב עם חומר טוב יצליח גם במערכות העיתונים השונים, ולא היא.
לא התכוונתי לזה בכלל, ולו מהסיבה הפשוטה שאינני חושבת שסופר אמיתי ומוצלח כותב בעיתונים. שם זה הבינוניים בד"כ ;) חוץ מיחידי סגולה שגם הם התחילו עם ספר ורק אחר כך עברו לעיתון.

מרחבית

משתמש מקצוען

האם הציבור לא נוהג לקנות מסופרים ידועים ונמנע לקנות מכאלה שלא?
או: האם הציבור לא נוהג לקנות לפי שם הסופר ולא לפי טיב הספר?
ולא רק לקנות, אלא גם להעביר ביקורת לטוב ולמוטב - לפי שם הסופר/ת?

נריה מגן

משתמש מקצוען
האם הציבור לא נוהג לקנות מסופרים ידועים ונמנע לקנות מכאלה שלא?
או: האם הציבור לא נוהג לקנות לפי שם הסופר ולא לפי טיב הספר?
ולא רק לקנות, אלא גם להעביר ביקורת לטוב ולמוטב - לפי שם הסופר/ת?
הציבור ככלותו קונה את מה ששמעו עליו מאחרים. כלומר: ברור שסופרים מידועים שמוציאים ספרים ימכרו ספר חלש יותר מאלמונים שיוציאו את אותו ספר, אבל ספר טוב שיוציא אלמוני יתפוס חזק. א' שקנה במקרה יאמר לב' שיקנה בכוונה וילווה לג' שיגיד לד' שיקנה מתנה לה' וכו'.

2 דוגמאות רלוונטיות: רותי קפלר ואלמוניותה עד 'שיבולים שנותרו בשדה' ומיה קינן ואלמוניותה עד 'איסתרק'.

כמובן שכמו כל דבר סחיר יש צורך בפרסומות, בעיצוב כריכה וכדומה בנוסף לתוכן עצמו - מחקרים מוכיחים שספר חלש עם כריכה מושכת ימכור יותר עותקים מספר בינוני עם כריכה סטנדרטית ואפילו מספר מעולה עם כריכה עלובה.

מה שכן - הביקורת על סופר מוכר תהיה דקדקנית בהרבה מסופר אלמוני - ומצד שני הביקורת על סופר אלמוני תהיה קטלנית בהרבה.

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
2 דוגמאות רלוונטיות: רותי קפלר ואלמוניותה עד 'שיבולים שנותרו בשדה' ומיה קינן ואלמוניותה עד 'איסתרק'.
שיבולים שנותרו בשדה פורסם דווקא כסיפור בהמשכים בעיתון כלשהו (אם ניתן לקרוא לו עיתון), אם אינני טועה.

נריה מגן

משתמש מקצוען
שיבולים שנותרו בשדה פורסם דווקא כסיפור בהמשכים בעיתון כלשהו (אם ניתן לקרוא לו עיתון), אם אינני טועה.
לא ידוע לי על כך - ידוע לי להפך... אם אינני טועה רותי קפלר כתבה לי פעם משהו בנושא.
גם מיה קינן כתבה ב'יתד' עוד קודם לאיסתרק, אבל הטיקט עליו היא רצה היה די עלוב... לא נעים לומר, אבל חלק מכותבות יתד לא היו עוברות את ה-70% במבחן בחיבור וסגנון בכיתה ג' יסודי, וסליחה למי שנפגע, לא כיוונתי אליך.

מרחבית

משתמש מקצוען
אבל ספר טוב שיוציא אלמוני יתפוס חזק

העניין הוא, שבדרך כלל ספר ראשון של מישהו מטבע הדברים - פחות טוב. עוד אין הרבה ניסיון. אמנם יש יוצאים מן הכלל.
לכן חשבתי עד עכשיו, שדווקא חיוני שהשם יהיה מוכר מעיתונים, ואז, הגם שחייב להיות חומר איכותי ומעניין, השם שהוא כבר לא אלמוני - יעשה גם הוא חשק.
מעניין היה לי לקרוא את דעתך - מהשטח - שדווקא הדרך הפוכה.
תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה