הפרעות קשב התייעצות לגבי אטנט (למנוסים בלבד..)

מנהטן

משתמש מקצוען
הבת שלי בעיצומם של לימודים ולאחרונה התחילה לקחת ״אטנט״ 30 מג.

מבחינת ההשפעה על הריכוז והפיקוס - מעולה!
כמה שאלות נשמח לשמוע ממי שמבין (לא לשלוח לרופא כי זה בתכנון ונשמח לשמוע מבעלי ניסיון)
1. האם זה הגיוני שגם ביום שלא נטלה אטנט (יום שישי) עדיין אין תיאבון נורמלי?
ובכלל ירקות ופירות ממש מגעילים אותה. מה שפעם אהבה מאוד מאוד!
2. צמא מוגבר ויובש בפה כל הזמן - משהו תקין? יש דרך להתמודד חוץ מלשתות גלוני מים (ושרותים כל שעה..)
3. היא מרגישה שזה נותן בה אנרגיות ולהט ומצב רוח (היי) שלא נמצא בה ברגיל. וביום שלא לוקחת מבחינתה לישון ולא לעשות כלום.. כאילו נחה מהימים האנרגטיים שהיו לה עד עכשיו, מרגישה שזה עלול למכר להתרגל לאנרגיות וה׳היי׳ שהכדור מביא לה?
4. האם ה30 מג יהיה איתה עכשיו לכמה שנים או שעם הזמן צריכים להעלות מינון?
5. בינתיים השילה כמה קילואים מיותרים כי כל היום היא לא אוכלת (חוץ מארוחת בוקר דשינה לפני הכדור) והיא ממש מבסוטה מעצמה ואני קצת חוששת שתתרגל לקיים צומות כאלה.. או שתתרגל לחוסר תיאבון (ורוזי..) ותצרוך את הכדור כל חייה בעקבות כך…
6. האם יש תחליף לכדור הזה שיתן תוצאות טובות בריכוז ופיקוס אבל ישאיר לי אותה כמו שהיא… עם תיאבון בריא ושמחה אוטנטית…
ה30 מג משפיע עליה מ10 בבוקר עד 10 בלילה…

אשמח לכל מידע ממנוסים!
תודה!!

ישא ברכה

משתמש פעיל

כמה שאלות נשמח לשמוע ממי שמבין (לא לשלוח לרופא כי זה בתכנון ונשמח לשמוע מבעלי ניסיון)
2. צמא מוגבר ויובש בפה כל הזמן - משהו תקין? יש דרך להתמודד חוץ מלשתות גלוני מים (ושרותים כל שעה..)
3. היא מרגישה שזה נותן בה אנרגיות ולהט ומצב רוח (היי) שלא נמצא בה ברגיל. וביום שלא לוקחת מבחינתה לישון ולא לעשות כלום.. כאילו נחה מהימים האנרגטיים שהיו לה עד עכשיו, מרגישה שזה עלול למכר להתרגל לאנרגיות וה׳היי׳ שהכדור מביא לה?
5. בינתיים השילה כמה קילואים מיותרים כי כל היום היא לא אוכלת (חוץ מארוחת בוקר דשינה לפני הכדור) והיא ממש מבסוטה מעצמה ואני קצת חוששת שתתרגל לקיים צומות כאלה.. או שתתרגל לחוסר תיאבון (ורוזי..) ותצרוך את הכדור כל חייה בעקבות כך…
6. האם יש תחליף לכדור הזה שיתן תוצאות טובות בריכוז ופיקוס אבל ישאיר לי אותה כמו שהיא… עם תיאבון בריא ושמחה אוטנטית…

אשמח לכל מידע ממנוסים!
תודה!!
וואו כמה שאלות
1. כן!
6. למה הרופא רשם 30 ולא 20 (מי צריך עד 10 בלילה?)

פרידא

משתמש מקצוען
אמור להשפיע ל-6 שעות. מוזר
זה לא משנה המינון למספר השעות שמשפיע. רק כל אחד צריך מינון אחר שמשפיע עליו

יש לי כמה ילדים שלוקחים קבוע את הכדור הזה שנים. והתופעות לואי שציינת פה קמת מוזרות... אבל הגיוני שעל כל אחד זה משפיע אחרת.
מה ששאלת על המינון ככל שתגדל דווקא הגיוני שיורידו מינון כיון שתוכל יותר לשלוט על עצמה וכבר לא תצטרך מינון כזה גבוה

מנהטן

משתמש מקצוען
וואו כמה שאלות
1. כן!
6. למה הרופא רשם 30 ולא 20 (מי צריך עד 10 בלילה?)
אני מרגישה שזה זמן השפעה ממושך ומוגזם נכון שבשעות האחרונות זה הרבה פחות מבשעות המוקדמות אבל עדיין. אולי זה לא נקרא השפעה? לא יודעת.
בכא ככה הרופא החליט.. אולי במרשם הבא ננסה לבקש 20. (לפי מה מחליטים? משקל גוף? רמת הצורך?)

מנהטן

משתמש מקצוען
אמור להשפיע ל-6 שעות. מוזר
זה לא משנה המינון למספר השעות שמשפיע. רק כל אחד צריך מינון אחר שמשפיע עליו

יש לי כמה ילדים שלוקחים קבוע את הכדור הזה שנים. והתופעות לואי שציינת פה קמת מוזרות... אבל הגיוני שעל כל אחד זה משפיע אחרת.
מה ששאלת על המינון ככל שתגדל דווקא הגיוני שיורידו מינון כיון שתוכל יותר לשלוט על עצמה וכבר לא תצטרך מינון כזה גבוה
איזה תופעות מוזרות למשל?

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית

אשתדל לענות לפי הניסיון שלי בלבד.
אצלי, התאבון חוזר ברגע שהשפעת הכדור פגה. עם זאת, לפעמים ההרגל בימות החול - גורם לכך שהגוף מסתפק במועט, וזה בהחלט נשאר גם בימים שלא נוטלים את התרופה.
לא מכיר.
רק פירות (לא רלוונטי בגלל מה שכתוב לעיל) או ארטיקים - קרח כמובן.
אבל מה רע בלשתות הרבה? בפרט מים?
התחושה הטובה היא חלק ממה שטוב בטיפול התרופתי, משום שהפרעת קשב מתאפיינת פעמים רבות בחוסר חשק ללמוד, ותחושת הריחוף יוצרת מוטיבציה ורצון ללמוד. הסיכון להתמכרות קיים תמיד, אבל מי שמאוזן יודע לחיות גם בלי התרופה.
לא יודע על אטנט. אני הייתי הרבה שנים עם קונצרטה במינון אחיד, בתקופה מסוימת לא הספיק לי - אז העליתי מינון, ועוד ועוד, ולפני כשנה עברתי לאטנט - ובינתיים מינון קבוע מספיק לי. אצלי, החיסרון נגרם בגלל הוספת שעות לימוד. ייתכן מאוד שמי שלומד מספר שעות קבוע- יסתדר עם אותו מינון.
בכל זאת, צריך לקחת בחשבון משתנים כמו משקל. ברור שמינון שמתאים לילד במשקל חמישים קילו, לא מספיק למבוגר במשקל שמונים וחמש.
אין לי ניסיון אישי (תמיד הייתי רזה), אז אין לי איך לענות.
תחליף אמיתי - אין. יש הרבה אחיזת עיניים מתסכלת, או פתרונות שלא מתאימים למי שסובל מהבעיה. בכל מצב, הכדור לא עושה את המשתמש פחות שמח ומאושר. להיפך. הוא יוצר סיפוק ומאפשר למשתמש לממש את עצמו.
תמיד אפשר להפחית מינון אם זה מפריע.
אשמח לכל מידע ממנוסים!
תודה!!
מקווה שעזרתי. אפשר לשאול עוד.

פרידא

משתמש מקצוען
לשם דוגמא הבן שלי בן 10 לוקח פעמיים ביום כי הוא לומד גם אחה"צ והרופאה אמרה שזה לא יכול להשפיע עליו לכ"כ הרבה שעות.
וגם אצלו התאבון חוזר ברגע שמסתיימת ההשפעה של הכדור.
ולכן לוקח מוקדם בבוקר כדי שיוכל לאכול ארוחת צהריים.

יש גם תופעות לוואי שקורות ממינון מוגזם של הכדור
אולי באמת כדאי להתייעץ עם הרופא

טייס

משתמש צעיר
מנסיון שלי עם הילדים שלי שלוקחים אטנט, יש לי בן בן 9 ובן בן 15 ששניהם לוקחים מינון של אטנט 10 וזה מספק אותם, אמרה לי רופאת קשב מומחית ממש- תמיד מתחילים ממינון נמוך ועולים ממש באיטיות עד שמגיעים למינון הנכון כי אין קשר בין המשקל למינון, אמרה לי ראיתי אנשים במשקל 70 ק"ג שאטנט 10 הספיק להם וילדים בני 10 שנאלצו לקחת 30, ממש אין כללים!!! לכן, מאוד מוזר שהבת שלך התחילה עם 30 במיוחד לאור תופעות הלוואי. מה שמדאיג לענ"ד זה עניין האוכל ולא עניין המרץ- כנראה שהבת שלך יותר ADD ללא הH -שמסמל "היפראקטיביות" היא יותר חולמנית, רחפנית וחסרת מנוע. והאטנט פשוט מעורר אותה ומפקס אותה וזה נהדר, לשם כך היא לוקחת, לא? אבל בעניין התיאבון - את חייבת לוודא שלא מפתחת הפרעת אכילה. יכול להיות שזה בכלל לא קשור לאטנט אלא שזה מסייע לה. לשאלתך האם אטנט ממכר, הרפואה לא מכירה בכך שריטלין למיניהם ממכרים .

מנהטן

משתמש מקצוען
מנסיון שלי עם הילדים שלי שלוקחים אטנט, יש לי בן בן 9 ובן בן 15 ששניהם לוקחים מינון של אטנט 10 וזה מספק אותם, אמרה לי רופאת קשב מומחית ממש- תמיד מתחילים ממינון נמוך ועולים ממש באיטיות עד שמגיעים למינון הנכון כי אין קשר בין המשקל למינון, אמרה לי ראיתי אנשים במשקל 70 ק"ג שאטנט 10 הספיק להם וילדים בני 10 שנאלצו לקחת 30, ממש אין כללים!!! לכן, מאוד מוזר שהבת שלך התחילה עם 30 במיוחד לאור תופעות הלוואי. מה שמדאיג לענ"ד זה עניין האוכל ולא עניין המרץ- כנראה שהבת שלך יותר ADD ללא הH -שמסמל "היפראקטיביות" היא יותר חולמנית, רחפנית וחסרת מנוע. והאטנט פשוט מעורר אותה ומפקס אותה וזה נהדר, לשם כך היא לוקחת, לא? אבל בעניין התיאבון - את חייבת לוודא שלא מפתחת הפרעת אכילה. יכול להיות שזה בכלל לא קשור לאטנט אלא שזה מסייע לה. לשאלתך האם אטנט ממכר, הרפואה לא מכירה בכך שריטלין למיניהם ממכרים .
תודה רבה לך
היא אכן add
ננסה לבדוק את ה-20מג.

פרידא

משתמש מקצוען
על סמך מה את כותבת את זה?
ראיתי אנשים במשקל 70 ק"ג שאטנט 10 הספיק להם וילדים בני 10 שנאלצו לקחת 30,
יש לי 4 ילדים שלוקחים אטנט. מתחילים במינון נמוך וכשזה לא משפיע אז עולים במינון. (לא רק באטנט, בכל סוג של ריטלין גם כשלקחו ריטלין רגיל בתחילה או LA) יש כאלה שנעצרים במינון נמוך ויש כאלה שזה לא מספיק להם.
יש לי בחור בן 14 שמספיק לו 10 מ"ג ובת שכשהייתה בגיל הזה וזה לא השפיע עליה והייתה צריכה לקחת 30 מ"ג.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
יש לי 4 ילדים שלוקחים אטנט. מתחילים במינון נמוך וכשזה לא משפיע אז עולים במינון. (לא רק באטנט, בכל סוג של ריטלין גם כשלקחו ריטלין רגיל בתחילה או LA) יש כאלה שנעצרים במינון נמוך ויש כאלה שזה לא מספיק להם.
יש לי בחור בן 14 שמספיק לו 10 מ"ג ובת שכשהייתה בגיל הזה וזה לא השפיע עליה והייתה צריכה לקחת 30 מ"ג.
אין כאן מקום לסברות.
בכל תרופה שתהיה, מינון הכדורים משתנה בהתאם למשקל. אמנם זה לא משתנה עם כל קילוגרם עודף, אבל זה בהחלט משתנה בין ילד למבוגר או בפער של עשרות קילוגרמים.
שאלו את הרופא שלכם.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אמנם יש מינון מקסימלי לפי משקל
אבל זה תלוי כמה חומר חסר במח
לגבי התאבון - פוקלין נחשב לכזה שפחות מוריד תאבון
אבל לא על כולם הוא משפיע

פרידא

משתמש מקצוען
אין כאן מקום לסברות.
בכל תרופה שתהיה, מינון הכדורים משתנה בהתאם למשקל. אמנם זה לא משתנה עם כל קילוגרם עודף, אבל זה בהחלט משתנה בין ילד למבוגר או בפער של עשרות קילוגרמים.
שאלו את הרופא שלכם.
זה לא תרופה למחלת לב או לחץ דם שמשפיעה אותו דבר.
כמו שעל בן אדם אחד משפיע מעולה ריטלין LA ולשני זה לא טוב. ולאחד האטנט מעולה ולשני זה עושה חרדות. המינון שונה בלי קשר למשקל.
גם תרופות פסיכיאטריות נותנים מינון לפי משקל? בטוחה שלא. מנסים וזה סוג של ניסוי וטעיה.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
זה לא תרופה למחלת לב או לחץ דם שמשפיעה אותו דבר
. כמו שעל בן אדם אחד משפיע מעולה ריטלין LA ולשני זה לא טוב. ולאחד האטנט מעולה ולשני זה עושה חרדות. המינון שונה בלי קשר למשקל.
גם תרופות פסיכיאטריות נותנים מינון לפי משקל? בטוחה שלא. מנסים וזה סוג של ניסוי וטעיה.
המינון משתנה בהתאם להרבה מאוד גורמים, גם משקל.
מי שהתרגל למינון מסוים ועלה במשקל בפער משמעותי, יהיה מחויב להתאים את המינון למשקל החדש שלו, בלי קשר לשום גורם אחר.
זו פשוט מציאות, גוף ששוקל יותר - צריך מינון גבוה יותר של תרופות, וזה בכל תרופה. גם באקמול, גם באספירין וגם בריטלין ודומיו.
תשאלו את הרופא שלכם. זה דבר ידוע.

פרידא

משתמש מקצוען
בכל תרופה שתהיה, מינון הכדורים משתנה בהתאם למשקל.
המינון משתנה בהתאם להרבה מאוד גורמים, גם משקל
ברור שילד קטן ובחור שיתחילו עם אותו מינון, אם זה לא ישפיע לבחור יעלו הרבה יותר מהר את המינון, כי מסתבר שזה מינון מאד נמוך יחסית למשקל.
גם אם יש בנ"א עם משקל גבוה יצטרך כמובן מינון גבוה יותר.
כמו שדייקת- זה משתנה בהתאם להרבה גורמים, גם משקל. אך לא רק!! זה לא הקובע היחיד את המינון!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה