התייעצות בתכנון חדר אמבטיה

• פותח הנושא אא
  • פורסם בתאריך

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שלום לכל אנשי המקצוע ומביני הדבר,
אשמח אם תוכלו לתרום לי מנסיונכם ומהידע שלכם.
אני עומדת בפני שיפוץ של חדר אמבטיה שכיום יש בו רק שירותים, אמבטיה וכיור. סיבת השיפוץ היא בעיקר הרצון שלי לעשות ארון מנוגר על קיר אחד. החדר גדול ואינו מנוצל כלל כיום.
אני מצרפת תרשימים שהכנתי (אינני אדריכלית, ולכן הם כמובן לא מקצועיים אך אני מקווה שהם מעבירים את הנתונים כהלכה).
אשמח לשמוע הצעות, המלצות, או טיפים.

כמו כן אני מחפשת רעיון עיצובי חדיש ומעניין (לא יקר מדי) מבחינת צבעים, חיפוי, קישוט וכדומה. אשמח מאד לקבל תמונות או קישורים לאתרים רלוונטיים.

קבצים מצורפים

• תכנית אמבטיה נוכחית.jpg
    KB 635.1 · צפיות: 26
  • אמבטיה אופציה 1.jpg
    KB 662 · צפיות: 15
  • ארון אופציה 1.jpg
    KB 629.2 · צפיות: 10
  • אמבטיה אופציה 2.jpg
    KB 668.5 · צפיות: 16
  • ארון אופציה 2.jpg
    KB 638.8 · צפיות: 14

Yony

משתמש רשום
לדעתי - אופציה 1 יותר יפה. מהסיבות:
א. מול דלת הכניסה רואים מראה וכיור
ב. האסלה נסתרת - בעיקר אם תעשו את הצירים של הדלת מצד שמאל ( אפשר לחשוב גם על בניית קיר קטן )

ניקול

משתמש מקצוען
אופציה 1 נפלאה
רק צריך לוודא שטכנית היא אפשרית מבחינת העתקת האסלה, ולדאוג לחציצה ממים בין האמבטיה לארון

בהצלחה

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
היה אצלי עכשו הנגר, והוא דווקא לא ממליץ על אופציה 1, משתי סיבות:
א. הוא אומר שכדאי להרחיק את הארון מהאמבטיה ככל האפשר, כי לא טוב לעץ להיות בסמיכות למים ולאדים.
ב. לדעתו החלל של החדר יראה יותר גדול אם הארון יהיה בצד שמאל, ואדם שעומד בחדר ירגיש יותר שטח סביבו, מאשר אם הארון ממול והמקום שנשאר לעמוד הרבה יותר קטן.
מה דעתכם?

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי תנסי באופציה 1 להחליף את הכיור עם המגירות, ולרדת עם השיש בזווית לכיוון האמבטיה, למנוע מגע של המים עם העץ.

מחיצה קבועה של זכוכית בין האמבט לניגור גם אפשרית, במיוחד לאור העובדה שבין סוף האמבטיה לקיר ישנו משטח.

a8524278

משתמש צעיר
אני עשיתי חציצה ע"י דופן מקלחון על פי המלצת נגר .
האם מרפסת השרות מאחורי האמבטיה? אם כן יש לי רעיון מקסים לארון דו צדדי? אם לא חישבי על ארון מחולק בצורה אחרת לכביסה משומשת אפשר להכניס סלסלות לארון ולהכין בסיס עם גלגלים אותו אפשר לקחת עד מכונת הכביסה . בהצלחה .

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י a8524278;728932:
אני עשיתי חציצה ע"י דופן מקלחון על פי המלצת נגר .
האם מרפסת השרות מאחורי האמבטיה? אם כן יש לי רעיון מקסים לארון דו צדדי? אם לא חישבי על ארון מחולק בצורה אחרת לכביסה משומשת אפשר להכניס סלסלות לארון ולהכין בסיס עם גלגלים אותו אפשר לקחת עד מכונת הכביסה . בהצלחה .

מרפסת השירות בצד השני של הבית (בחצר אחורית) ולכן ארון דו צדדי לא בא בחשבון. בארון הנגר יבנה לי מגירה לכביסה עם קלאפה להכנסת הכביסה.

טופי תות

משתמש צעיר
ראיתי באיזה מקום- מתחת הכיור יש מקום מיוחד לשרפרף נשלף לילדים קטנים.

עדנה

משתמש פעיל
אופציה 2 הרבה יותר מוצלחת מכמה סיבות:
אנשים נוטים לחשוב שהאביזר היפה באמבטיה: קרי - הכיור עם המראה וכו' צריך להיות ממוקם דוקא ממול הדלת, אבל זו טעות. עד שהדלת פתוחה לרווחה, ז"א תוך כדי פתיחת הדלת אז צריך לראות את הדבר היפה, זה מה שרואים כשנכנסים. והרבה יותר יפה לראות את הכיור, מאשר את האסלה, או לחילופין, את הילד שיושב עליה...
ואם תהפכי את הדלת יהיה יותר צפוף.
וחוץ מזה, הארון יותר גדול והאמבטיה נשארת מרווחת.

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עדנה, גם אני חשבתי כמוך ולכן בחרתי באופציה זו.
אגב, מסיבוב קטן שעשיתי היום בחנויות יוקרתיות (טופולסקי, נגב, אלוני) ראיתי אסלות כל כך יפות שאני לא בטוחה שלא כדאי דווקא לשים אותן במקום הכי בולט ;)
הצרה כמובן היא המחיר, אני מקווה שאמצא משהו יפה גם במחיר ריאלי.

ניקול

משתמש מקצוען
אא, בכל מקרה, תחליפי בין המיקום של הכיור לבין המגרות, כדי שישאר לך משטח בין הכיור לארון הגבוה

מיקום הכיור בצמוד לארון הגבוה אינו נוח, גם מבחינה תיפקודית וגם בעייתי בשל המים שעלולים להרוס את הארון

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד עצה קטנה:
למשטח שבהמשך האמבטיה יש נטייה לצבור מים ולהגיר אותם על הרצפה.
לחילופין אפשר ליצור קיר במיקום המשטח ובתוכו נישות בהם יונחו בקבוקי השמפו בצורה מסודרת יותר. מאוד יפה לחפות את פנים הנישה בקרמיקה שונה משאר האמבטיה.
(אם בחרת באופציה השנייה אזי האופציה הזו יכולה להיות מאוד יפה אם תמשיכי את הקיר המיועד לאסלה סמויה לתוך האמבטיה כך שלא תיווצר סתם קוביה מובלטת באמצע האמבטיה אלא שזה יהיה חלק מקיר).
בהצלחה!

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י eden7115;730084:
(אם בחרת באופציה השנייה אזי האופציה הזו יכולה להיות מאוד יפה אם תמשיכי את הקיר המיועד לאסלה סמויה לתוך האמבטיה כך שלא תיווצר סתם קוביה מובלטת באמצע האמבטיה אלא שזה יהיה חלק מקיר).
בהצלחה!
האמת, שחשבתי על האופציה הזו בעצמי כשישבתי עם הקבלן, אבל עדיין יישארו כ-10 או 15 ס"מ. זה בעייתי? איך אפשר לפתור את זה?

אא

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ניקול, תודה על ההמלצה.
עוד בעניין הכיור:
מה יש לכם להגיד בסוגיה שבין כיור מונח לכיור שקוע בשיש?
הכיורים המונחים הרבה יותר יפים, ויש לי חשק לעשות ככה. החסרון שאני יודעת עליו הוא שזה מקטין את הארון התחתון, כי הוא צריך כולו להיות נמוך יותר. מעבר לזה יש עוד חסרונות? האם זה פרקטי מבחינת השימוש?
חשוב לציין שזה חדר אמבטיה של הילדים. (של ההורים נמצא ביחידת ההורים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  30  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה