התייעצות|איך כותבים הומור?

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לדעתי יש הבדל בין כתיבה עם הומור לכתיבה שנונה שבדרך כלל משמשת לסאטירה, וכדו'

ישנם הרבה הומוריסטים רבים בעולם, אך לא כולם שנונים, ברמה הויזואלית זה לא כ''כ משנה מכמה טעמים שכתבו לעיל, אך בכתיבה הומוריסטית השנינות קריטית!
ובקטע הזה אם לא נולדת עם זה, כנראה שגם תמות/י בלי זה...

וזה מזכיר לי את הקטע הבא:

הלך לו העורב בצידי דרכים שחור מדוכא ועורבני למדי.

רגשות הקנאה והקנאות שרכש לעצמו בצאתו מתיבת נח צצו ועלו אחת לתקופה, וזו היתה אחת מהן.

בדרכו להשיג את ליטרת הבשר היומית שלו פגש ביונה השכנה ממול, מהדסת מולו ברוב פאר והדר כטווס נפוח, כל הליכתה אומרת מלכות.

מי היא האפורה הגאוותנית הזו, חשב לעצמו בזעף שוכח את גווניו השחרחרים, מהדסת לה ברוב חשב כאילו היא מלכת העופי...

זעף ניסה להמשיך בדרכו, אך זכר הסצנה המבישה מימות המבול, בה הוא העורב הנכבד הוחלף ביונה פשוטה בשליחות הגורלית ההיא שב והציף את מראה שכנתו המעודנת הצועדת בהדר רב.

בפרברי העיר, היכן שעופות מהוגנים מדירים רגליהם צץ לו רעיון: אם היצורה הקטנה והמכוערת ההיא סיגלה לעצמה גינונים כה מלכותיים, אני המפואר שבעופות גזע שחרחרים, ודאי אצליח לרכשם!

וכך בעודו מפנה ראשו ימין ושמאל, מוודא כי אין איש, החל מתאמן על הליכה מהודסת לפי גינוני המלכות העדכניים.

דא עקא, לאחר שלוש מאות תשעים ושבע נסיונות עקרים, ועוד חמש מאות ושלוש עשרה מוצלחים חלקית החליט עורבנו הקנאי שזה לא בשבילו, בדיוק כמו גבר על עקבים הוא פשוט לא בנוי לזה...

לתדהמתו כשפנה לשוב העירה, להספיק את ארוחת הערב בפגרייה, כשלו רגליו זו בזו ולא הצליח ללכת. הוא ניסה שוב ושוב אך הליכתו נשתבשה!

בלית ברירה עשה את שארית הדרך בתעופה, רק כדי לגלות שהפגרייה כבר ננעלה, מדוכדך עוד יותר התעופף אל קינו בדיוק בזמן, בכדי לראות את יונהלה מטפסת אל קינה בחינניות ובחיוניות.

למחרת ההליכה לא השתפרה, הוטרינר העירוני טען שזהו סינדרום הקנאופוביה הפוגע באחד לעשרת אלפים עופות עם רקע תורשתי מובהק בעיקר אצל שחורי הכנף.

ומאז עורבנו הקנאי, מהדס לו בצורה מגוחכת, לא כמו אבא ואמא עורבים, גם לא כמו יון ויונה השכנים,
כי זהו חלקו של הקנאי,
מה שחמד לא קיבלו,
ומה שהיה פעם אינו!

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
מתנסה בתגובה הומוריסטית:

בטח כולם קופצים.
אלא שלא מזמן היה אשכול בפורום המקביל בנושא קפיצות.. הבנו שזה לא ממש בריא
אז במקום לקפוץ בחבל או בשיעור התעמלות, התחלנו לקפוץ על אשכולות. וזה לכל הדעות עדיף מלהקפיץ מוקפצים נוטפי שמן ועסיסי נתרן.
אלא שאם תשאלו את חתוליה של סליביה, או אפילו את סלביה עצמה, תבינו שלעיתים המוקפצים משביתים את התענוג האמיתי של העוילומזה - גלידת שמנת איכותית
ומקפיץ משבית שכזה
הוא לכל הדעות האשכול הזה
שהכל קופצים עליו ומקפיצים אותו
ומשאירים אותנו, חסרי כתיבת הומור מושבתים כי 'אין לנו את זה'...

אז גילוי נאות, גם לי 'אין את זה'
אבל מאמינה שבעתיד יהיה לי את זה עם הרבה עבודה והשתפשפות. והעיקר - שאף אחד לא ישבית אתכם!!

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מתנסה בתגובה הומוריסטית:

בטח כולם קופצים.
אלא שלא מזמן היה אשכול בפורום המקביל בנושא קפיצות.. הבנו שזה לא ממש בריא
אז במקום לקפוץ בחבל או בשיעור התעמלות, התחלנו לקפוץ על אשכולות. וזה לכל הדעות עדיף מלהקפיץ מוקפצים נוטפי שמן ועסיסי נתרן.
אלא שאם תשאלו את חתוליה של סליביה, או אפילו את סלביה עצמה, תבינו שלעיתים המוקפצים משביתים את התענוג האמיתי של העוילומזה - גלידת שמנת איכותית
ומקפיץ משבית שכזה
הוא לכל הדעות האשכול הזה
שהכל קופצים עליו ומקפיצים אותו
ומשאירים אותנו, חסרי כתיבת הומור מושבתים כי 'אין לנו את זה'...

אז גילוי נאות, גם לי 'אין את זה'
אבל מאמינה שבעתיד יהיה לי את זה עם הרבה עבודה והשתפשפות. והעיקר - שאף אחד לא ישבית אתכם!!

אני מקווה שאת לא מתכוונת לזה:

ובקטע הזה אם לא נולדת עם זה, כנראה שגם תמות/י בלי זה...

וזה מזכיר לי את הקטע הבא:

הלך לו העורב בצידי דרכים שחור מדוכא ועורבני למדי.

רגשות הקנאה והקנאות שרכש לעצמו בצאתו מתיבת נח צצו ועלו אחת לתקופה, וזו היתה אחת מהן.

בדרכו להשיג את ליטרת הבשר היומית שלו פגש ביונה השכנה ממול, מהדסת מולו ברוב פאר והדר כטווס נפוח, כל הליכתה אומרת מלכות.

מי היא האפורה הגאוותנית הזו, חשב לעצמו בזעף שוכח את גווניו השחרחרים, מהדסת לה ברוב חשב כאילו היא מלכת העופי...

זעף ניסה להמשיך בדרכו, אך זכר הסצנה המבישה מימות המבול, בה הוא העורב הנכבד הוחלף ביונה פשוטה בשליחות הגורלית ההיא שב והציף את מראה שכנתו המעודנת הצועדת בהדר רב.

בפרברי העיר, היכן שעופות מהוגנים מדירים רגליהם צץ לו רעיון: אם היצורה הקטנה והמכוערת ההיא סיגלה לעצמה גינונים כה מלכותיים, אני המפואר שבעופות גזע שחרחרים, ודאי אצליח לרכשם!

וכך בעודו מפנה ראשו ימין ושמאל, מוודא כי אין איש, החל מתאמן על הליכה מהודסת לפי גינוני המלכות העדכניים.

דא עקא, לאחר שלוש מאות תשעים ושבע נסיונות עקרים, ועוד חמש מאות ושלוש עשרה מוצלחים חלקית החליט עורבנו הקנאי שזה לא בשבילו, בדיוק כמו גבר על עקבים הוא פשוט לא בנוי לזה...

לתדהמתו כשפנה לשוב העירה, להספיק את ארוחת הערב בפגרייה, כשלו רגליו זו בזו ולא הצליח ללכת. הוא ניסה שוב ושוב אך הליכתו נשתבשה!

בלית ברירה עשה את שארית הדרך בתעופה, רק כדי לגלות שהפגרייה כבר ננעלה, מדוכדך עוד יותר התעופף אל קינו בדיוק בזמן, בכדי לראות את יונהלה מטפסת אל קינה בחינניות ובחיוניות.

למחרת ההליכה לא השתפרה, הוטרינר העירוני טען שזהו סינדרום הקנאופוביה הפוגע באחד לעשרת אלפים עופות עם רקע תורשתי מובהק בעיקר אצל שחורי הכנף.

ומאז עורבנו הקנאי, מהדס לו בצורה מגוחכת, לא כמו אבא ואמא עורבים, גם לא כמו יון ויונה השכנים,
כי זהו חלקו של הקנאי,
מה שחמד לא קיבלו,
ומה שהיה פעם אינו!

כי אז אצטרך להתחיל להסביר את עצמי וזהו אחד הדברים הכי לא אהובים עלי.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני מקווה שאת לא מתכוונת לזה:

כי אז אצטרך להתחיל להסביר את עצמי וזהו אחד הדברים הכי לא אהובים עלי.

מטאלי, הכל בהומור

אבל אני חושבת שיש כאלו שיכולים להשתפשף עד שיצליח להם
בין השאר כתיבה הומוריסטית טובה היא אחת המאתגרות, ואם יש חוש הומור בחיים, צריך הרבה כדי להעביר אותו נכון על הדף
וזה אפשר ללמוד
אני לא מדברת על אנשים חסרי חוש הומור כלל

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש דבר נוסף שצריך לדעת איך להשתמש בו נכון והוא שיטת ה"מכירים את זה ש..." שזה נראה לי משהו ישראלי למדי, ונקרא בלשון העם "הומור שחור" שימוש בסיטואציות מרגיזות ואפילו כואבות בזמן אמת אבל במבט מהצד הן מצחיקות.

אהרן מ.[/QUOTE]
שיטת ה:"מכירים את זה".. היא שיטה הלקוחה מעולם הסטנדאפ והמשחק..
השימוש שלה בכתיבה סאטירית מאוד מאוד לא מוצלח.
אם בכל אופן רוצים להשתמש בה כמה כללים:
1. לתקוע אותה מקסימום פעם אחת בקטע
2. לא לתת לה לפתוח את הדברים אלה בהמשך.
3. לצאת ממנה לגמרי. זאת אומרת לתת תיאור חי ממש, ולא להסתמך על כך שאנשים באמת מכירים את התופעה..
4. אחרי שכתבנו את המשפט הנל' לא להתייחס אליו.

נערך לאחרונה ב:

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
הסוד של ההומור הוא הבלתי צפוי יחד עם עם הפתאומי. הצחוק מתעורר כשקורה בפתאומיות משהו שסוטה לגמרי ממה שהיית מצפה שיקרה.
הנה סוג אחד של מבנה שחוזר על עצמו הרבה בהומור:
בבדיחה יש הרבה פעמים שאלה, (או חידה) שנענית בתשובה שלא קשורה לענין אבל כן קשורה באופן אחר שלא התכוונת אליו.
לדוגמא:
שני ידידים נפגשו ברחוב משני צדדיו,
כל אחד במדרכה אחרת .
שואל אז האחד את השני :
"תאמר לי, איך עוברים מכאן לצד השני"?
עונה לו חברו : "למה לעבור? אתה כבר נמצא בצד השני"!

או דוגמא נוספת לזה:
אדם אחד סיפר לחברו:
"נכנסתי אתמול לכלוב של אריה כשהוא היה מת מרעב" .
שאל אותו החבר : "ולא פחדת"?
"לא" השיב האיש , "כשנכנסתי הוא כבר היה מת מרעב"

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה