עזרה ראשונה! הקאות ומרפאת אכילה

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הצילו! באו מים עד נפש, אבל ממש!
הילדה שלי בת שנה וחודשיים, שוקלת 7.2!
לפני חודש הינו אצל רופאת גסטרו בגלל הקאות של פעם בשבוע, היא אמרה שזה לא מצדיק את המשקל.
מחר יש לנו תור למרפאת אכילה אחרת ממה שהינו עד עכשיו.
בינתיים ההקאות מפעם בשבוע לפעם פעמיים ביום ואני אובדת עיצות לחלוטין, מה גם שהחלפנו מרפאת אכילה כי בקודמת פטרו אותנו בלי כלום והמשקל שלה מתחת לכל ביקורת- ירדה מאחוזון 5 לאחוזון 1. אבל עכשיו שההקאות הן פעם ביום או יותר- הם יגידו שזה בגלל ההקאות.
מצד אחד- אין בעיה- שיגידו למה היא מקיאה כי זה כבר מוגזם.
מצד שני היא לא עלתה במשקל גם כשההקאות היו פעם בשבוע.
אקיצער- מה עושים?
וגם- הבו רעיונות מה גורם לילדה בת שנה להקיא? צליאק שלילי.
ההקאות הן בעיקר בלילה ניסינו להוריד את הבקבוק בלילה, התוצאה הייתה לילה לבן.

ששונית

משתמש מקצוען
ניסיתם תחליפי חלב שונים?
אם את מתעקשת על הנקה אז צריך לערוך רשימה מאוד מדוייקת של מה שאת אוכלת ולבדוק מה טוב לו ומה גורם לו להקיא, לפעמים מדובר במאכל שלא חלמת שהוא בעייתי
אצל אחד הילדים שלי זה היה מאכלים שמכילים שמן כמו במבה בורקס וכד', אצל ילד אחר זה היה חסה או פירות הדר
אולי שווה ללכת להיימליך או לשטייף למצוא מה לא טוב לו
היתה פעם ששהינו בחו"ל והתינוק החל להקיא ובניסיון ותעייה הגעתי לתשובה שהיתה מים מינרלים!
ברגע שהשתמשתי במים מינרלים לתמ"ל הוא הקיא ועברתי להשתמש רק במים רתוחים

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ניסיתם תחליפי חלב שונים?
אם את מתעקשת על הנקה אז צריך לערוך רשימה מאוד מדוייקת של מה שאת אוכלת ולבדוק מה טוב לו ומה גורם לו להקיא, לפעמים מדובר במאכל שלא חלמת שהוא בעייתי
אצל אחד הילדים שלי זה היה מאכלים שמכילים שמן כמו במבה בורקס וכד', אצל ילד אחר זה היה חסה או פירות הדר
אולי שווה ללכת להיימליך או לשטייף למצוא מה לא טוב לו
היתה פעם ששהינו בחו"ל והתינוק החל להקיא ובניסיון ותעייה הגעתי לתשובה שהיתה מים מינרלים!
ברגע שהשתמשתי במים מינרלים לתמ"ל הוא הקיא ועברתי להשתמש רק במים רתוחים
היא לא יונקת מגיל חודשיים.
היא מקיאה את הכל! השבוע לבד- פעמיים בקבוק, פעם תן צאפ, פעם בנננה, פעם ירקות של מרק

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
הצילו! באו מים עד נפש, אבל ממש!
הילדה שלי בת שנה וחודשיים, שוקלת 7.2!
לפני חודש הינו אצל רופאת גסטרו בגלל הקאות של פעם בשבוע, היא אמרה שזה לא מצדיק את המשקל.
מחר יש לנו תור למרפאת אכילה אחרת ממה שהינו עד עכשיו.
בינתיים ההקאות מפעם בשבוע לפעם פעמיים ביום ואני אובדת עיצות לחלוטין, מה גם שהחלפנו מרפאת אכילה כי בקודמת פטרו אותנו בלי כלום והמשקל שלה מתחת לכל ביקורת- ירדה מאחוזון 5 לאחוזון 1. אבל עכשיו שההקאות הן פעם ביום או יותר- הם יגידו שזה בגלל ההקאות.
מצד אחד- אין בעיה- שיגידו למה היא מקיאה כי זה כבר מוגזם.
מצד שני היא לא עלתה במשקל גם כשההקאות היו פעם בשבוע.
אקיצער- מה עושים?
וגם- הבו רעיונות מה גורם לילדה בת שנה להקיא? צליאק שלילי.
ההקאות הן בעיקר בלילה ניסינו להוריד את הבקבוק בלילה, התוצאה הייתה לילה לבן.
יש במרפאת גסטרו ילדים של שיבא התייחסות ספציפית לתחום הזה, של הקאות ותת שגשוג.

לשאלתך מה יכול להיות, יש אופציה של EOE (דלקת ושט אאוזנפילית) - ואם זה זה אמורים לראות בבדיקות דם ערכים חרדים של אאזונופילים.
אצלנו זה היה אלרגיה, והיה צריך רופא שיצא מחוץ לקופסה בשביל לחשוב על רעיון מקורי שכזה. (זה לא תסמין קלאסי לאלרגיה).
מניחה שיש עוד הרבה אופציות.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
בודקים אלרגיה בגיל הזה?
מהרגע שהילד אוכל טעימות אפשר להתחיל לבדוק אלרגיות.
את צריכה רופא אלרגולוג שיסכים לבדוק הרבה, למרות שזה בכלל לא תסמין קלאסי לאלרגיה (אם אין פריחה ואין גרד ויש רק הקאות וירידה במשקל....)

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יש במרפאת גסטרו ילדים של שיבא התייחסות ספציפית לתחום הזה, של הקאות ותת שגשוג.

לשאלתך מה יכול להיות, יש אופציה של EOE (דלקת ושט אאוזנפילית) - ואם זה זה אמורים לראות בבדיקות דם ערכים חרדים של אאזונופילים.
אצלנו זה היה אלרגיה, והיה צריך רופא שיצא מחוץ לקופסה בשביל לחשוב על רעיון מקורי שכזה. (זה לא תסמין קלאסי לאלרגיה).
מניחה שיש עוד הרבה אופציות.
אנחנו באמת הולכים לשם מחר, ה' יעזור אני מקווה שלא ישלחו אותנו בלי לומר לנו מה הסיפור

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
עשו בדיקות דם מקיפות?
יש מדדי דלקת? ברזל תקין? B12 תקין?
עשו צילום וושת?
צילום אא"ג?
היא חולה הרבה או רק מקיאה?
עשיתם יומן אכילה והקאות?
בדיקת אלרגיה מורחבת?
מריירת הרבה?

מכירה מישהו שהקאות היה התסמין לאפילפסיה אבל נראה לי קודם לשלול את שאר הדברים הרווחים יותר....

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עשו בדיקות דם מקיפות?
יש מדדי דלקת? ברזל תקין? B12 תקין?
עשו צילום וושת?
צילום אא"ג?
היא חולה הרבה או רק מקיאה?
עשיתם יומן אכילה והקאות?
בדיקת אלרגיה מורחבת?
רק מקיאה ולא עולה במשקל לפני ההקאות.
בדיקות דם תקינות.
בדיקות נוספות- אולי עכשיו ישלחו אותנו, עד עכשיו לא שלחו כי לא היה הרבה הקאות יחסית
בדיקת אלרגיה- עוד לא אבל פחות נראה לי הכיוון, היא מקיאה הכל- היא רגישה לכל דבר שזז או לא זז?
זה גם התשובה ליומן אכילה והקאות- היא פשוט מקיאה הכל. זה היה גם קודם כזה היה פעם בשבוע.
מקווה שישלחו אותכם עם תכנית בדיקות מקיפה.
שיתחילו לאתר כיוונים....
לא יוצאים עם תשובה ביום אחד, בדרך כלל.
ברור לי שלא נצא עם תשובות, אבל במקום אחר יצאנו רק עם שאלות שלנו, בלי שום כלום שלהם

נערך לאחרונה ב:

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
בדקתם רגישות ללקטוז?
רגישות לשומן?
איך בודקים דברים כאלה?
למיטב ידיעתי אפשר רק לנסות להימנע.
בדיקת אלרגיה- עוד לא אבל פחות נראה לי הכיוון, היא מקיאה הכל- היא רגישה לכל דבר שזז או לא זז?
זה גם התשובה ליומן אכילה והקאות- היא פשוט מקיאה הכל. זה היה גם קודם כזה היה פעם בשבוע.
אני אגיד שוב שאצלנו הם לא הקיאו דווקא את הדברים שהיו אלרגיות אליהם. זה בהחלט עשה רושם של 'מקיאה כל דבר שזז'.

סטודיו SPETS

עיצוב, בנייה, תחזוקת אתרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש לי ילד שגם הקיא מלאא! ובמשקל מאוד נמוך, הקיא הכל והיה במשקל 4 קילו בגיל כזה
ניסנו הכל, כולל רופא גסטרו, מרפאת הפרעות אכילה וכד'
מה שעזר לו בסוף -
הורדנו חלבי לגמרי!! וגם מטרנה נוטרמיגן (מיוחדת לילדים רגישים וללא חלב)
אמרו לי שיש ילדים שההקאות נובעות בגלל שקד שלישי - רצוי לבדוק!
וכדאי לבדוק אולי צליאק

והכי חשוב תפילות, זה הכי עזר!

נערך לאחרונה ב:

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יכול להיות שהיא רגישה למשהו בסיסי, ויכול להיות שהיא רגישה למשהו ברמה שהיא מקיאה לא מיידית ואז זה נראה שהיא אלרגית לכל דבר שזז.

יכול להיות גם קיבה קטנה או מפותלת, חור איפה שהוא בין הוושת לקיבה

יכול להיות שהיא גם קצת מיובשת וגורם להקאות.

היא מריירת הרבה?

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
את ההנקה היא הקיאה?

miriamma

משתמש צעיר
אצלי אחת הבנות הקיאה ממש מגיל 0- חשבנו שזה ריפלוקס
כשבגרה קצת סביב גיל שנתיים, היתה מקיאה כל שבת סביב סעודה שלישית כמויות של הקאות ירוקות.
לאחר אין ספור אישפוזים עלו שיש לה לימפגיומה- ציסטה בבטן ובכל פעם שאכלה גבינה צהובה - מסתבר שזה היה במעון ביום שישי הקיאה כמויות

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יכול להיות שהיא רגישה למשהו בסיסי, ויכול להיות שהיא רגישה למשהו ברמה שהיא מקיאה לא מיידית ואז זה נראה שהיא אלרגית לכל דבר שזז.

יכול להיות גם קיבה קטנה או מפותלת, חור איפה שהוא בין הוושת לקיבה

יכול להיות שהיא גם קצת מיובשת וגורם להקאות.

היא מריירת הרבה?
היא מריירת, לא הרבה.
את ההנקה היא הקיאה?
היה לה ריפלוקס קשוח במיוחד עד גיל חצי שנה. כשעברנו למוצקים זה הפך מפליטות להקאות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה