דרוש מידע הצעה פשוטה לקואליציה

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
אז אני יודע שפרוג, ובטח פורום 'איש את רעהו' זה לא המקום הטבעי להצעות לקואליציה, ובכל זאת - מכיוון שכ99.5% בערך ממשתתפי הפורום מייחלים לממשלת ימין שתקום סופסוף בב"א, ומכיוון שכולנו שותפים לתסכול שאיווט המדושן ולפיד עדיין מאיישים את הכורסאות רק בגלל קטטות מטופשות על משרדון כזה או אחר - חשבתי לנצל את במת הפורום להעלות רעיון פשוט תכליתי ובעיקר צודק - לפתרון הפלונטר הקואליציוני בצורה הוגנת בה לאיש לא יהיה פתחון פה של ניצול/זלזול וכו'.

ועכשיו לרעיון בקצרה:

הקואליציה הזו היא הומוגנית ואמורה להיות שוויונית, יש 64 חברים בקואליציה העתידית, אז נחלק 64,000 "נקודות" - כל מפלגה מקבלת 1000 נקודות לכל ח"כ (הליכוד 32,000 ש"ס 11,000 וכו') במקביל עושים טבלה של כל תפקידי הקואליציה - שרים, סגנים, יו"ר כנסת, יו"ר וחברי ועדות - הכל מכל - וכל מפלגה "קונה" במספר הנקודות שלה תפקידים, כאשר היא מחליטה כמה "שווה" לה כל תפקיד, כאשר כמובן הן מתחרות אחת בשניה על התפקידים ומעלה את המחיר לפי כמה שתחליט, בכל תפקיד תזכה המפלגה שמציעה עליו את מספר הנקודות הגבוה ביותר, כשכמובן יורדים לה נקודות לתפקידים אחרים.

לדעתי זה פשוט וישים - אני נאיבי?!

פרפרזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
לא הבנתי.
כל מפלגה תקבע שהתפקידים הנחשקים בעיניה הם בעלי ערך נמוך כדי לזכות בכמה שיותר מהם...
לא חשבת על זה??

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
לא הבנתי.
כל מפלגה תקבע שהתפקידים הנחשקים בעיניה הם בעלי ערך נמוך כדי לזכות בכמה שיותר מהם...
לא חשבת על זה??

מה לא מובן? אם היא היחידה שחושקת בתפקיד, אז הערך באמת נמוך, ואם יש מפלגה נוספת שחומדת את התפקיד אז היא תתחרה עליו ותעלה את המחיר - או שלא הבנתי את אי הבנתך?!

אוהד יהודה

משתמש חדש
אתה מציע שנעשה מכירה כמו בעלייה לתורה.
הבעייה היא שזה לא דומה כי כשמוכרים עליות אין מגבלה על כמות הכסף וכאן יש מגבלה על הנקודות.
מה תעשה בתרחיש שכל המפלגות יהיו מוכנות לשלם הרבה על התפקידים שהם חושקים.
ובסוף יגמרו הנקודות ולא יגמרו התפקידים. ויישארו תפקידים לא מאוישים?

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
בא נגיד שזה אכן קורה, וככה מתנהלת חלוקת התפקידים.
ואז מגיעה המפלגה הכי קטנה ואומרת: או שאתם נותנים לי שר הביטחון + ראש ממשלה ברוטציה בחינם, ללא הנקודות.
או שאנחנו לא נכנסים לממשלה והולכים לבחירות חמישיות.
וזה מה שאכן קורה היום, רק בלי הנקודות.
אז מה העניין להוסיף את הנקודות לסיפור?...

שער הדולר

משתמש רשום
ואז מגיעה המפלגה הכי קטנה ואומרת: או שאתם נותנים לי שר הביטחון + ראש ממשלה ברוטציה בחינם, ללא הנקודות.
זה לא נכון במקרה כאן, שאפשר להכנס לחדר סגור ולדבר בצורה הגיונית. כולנו רוצים באופן שווה שתקום ממשלה. ולכן חלה על המקרה הזה דילמת האסיר מתורת המשחקים שאם הצדדים מתחשבים זה בזה שתיהם ירויחו ואם חושבים על עצמם שתיהם יפסידו.

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
מה תעשה בתרחיש שכל המפלגות יהיו מוכנות לשלם הרבה על התפקידים שהם חושקים.
ובסוף יגמרו הנקודות ולא יגמרו התפקידים. ויישארו תפקידים לא מאוישים?
???
לא ממש הצלחתי להבין, אם ייגמרו הנקודות על התפקידים הנחשקים יישארו נקודות ספורות לתפקידים הזוטרים
נ.ב. אם יישארו תפקידי שרים לא מאוישים - אני מציע את עצמי (לצערי לא ניתן לשלוח לי הודעות בפרטי, אז אפשר להשאיר פה בשרשור..)

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית

המפלגה הקטנה ההיא שתנהג בבריונות תוקע ע"י כל מחנה הימין דהיינו רוב העם והבוחרים הפוטנציאליים - במקרה שלנו כל צד טוען לניצול/קיפוח
ההצעה היא הוגנת לחלוטין - מתמטית!

אוהד יהודה

משתמש חדש
???
לא ממש הצלחתי להבין, אם ייגמרו הנקודות על התפקידים הנחשקים יישארו נקודות ספורות לתפקידים הזוטרים
נ.ב. אם יישארו תפקידי שרים לא מאוישים - אני מציע את עצמי (לצערי לא ניתן לשלוח לי הודעות בפרטי, אז אפשר להשאיר פה בשרשור..)
אני יסביר מה התכוונתי.
אם הנקודות יגמרו בתכתשות בין במפלגות על תפקידים נחשקים מסוימים. כמו שקורה בבתי כנסיות כשמוכרים את המפטיר יונה. אז יגמר בסוף מלאי הנקודות ולא יגמרו התפקידים. כמובן הם לא יציעו לחברי פרוג את התפקידים אבל מה אתה תציע כעת לעשות איך לחלק את מה שנשאר?

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
הרי גם במשחק הזה עד שלא נגמר הזמן שהמנדט חוזר לנשיא כל אחד יכול לעלות במחיר, והמשחק נשאר פתוח,
וגם בלי המשחק הזה ברגע האחרון ימצאו את הנוסחא,
וגם באופן שתחליט שצריך לגמור את המשחק תוך מספר ימים מוגבל כולם יודעים שזה קשקוש ואפשר באמת להמשיך לשחק עד שנגמר המשחק,
אז בשביל מה צריך להמציא משחק חדש שהמשחק הותיק והישן משוחק היטב...

אוהד יהודה

משתמש חדש
הרי גם במשחק הזה עד שלא נגמר הזמן שהמנדט חוזר לנשיא כל אחד יכול לעלות במחיר, והמשחק נשאר פתוח,
וגם באופן שתחליט שצריך לגמור את המשחק תוך מספר ימים מוגבל כולם יודעים שזה קשקוש ואפשר באמת להמשיך לשחק עד שנגמר המשחק,
גם אתם וגם @סטודיו לגרפיקה לא שמתם לב לנקודה שהדגיש איש ספר. שזאת ממשלה הומוגנית ואין לאף אחד אינטרס למשוך זמן. המחלוקת היא כעת האם הדרישה של מפלגה מסוימת היא ריאלית או סחטנות. והפתרון של איש ספר זה פתרון מצוין להוכיח שווי של כל תפקיד בצורה מוסכמת.

אין סתם

משתמש צעיר
אהבתי תרעיון
רק הבעיה היא שזה לא רק מריבה על התפקיד אלא גם מה הוא מכיל
כמו סגן שר עם סמכות של שר או לאיפה הסמכות שייכת איזה משרד

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
גם אתם וגם @סטודיו לגרפיקה לא שמתם לב לנקודה שהדגיש איש ספר. שזאת ממשלה הומוגנית ואין לאף אחד אינטרס למשוך זמן. המחלוקת היא כעת האם הדרישה של מפלגה מסוימת היא ריאלית או סחטנות. והפתרון של איש ספר זה פתרון מצוין להוכיח שווי של כל תפקיד בצורה מוסכמת.
חושבני שיש להם בהחלט מטרה למשוך זמן,
אמנם זה אכן הומוגני והכל נפלא ויפה,
אבל בזה שהם מראים מלחמה גם באופן שהכל הצגה אבל זה נותן הרגשה לציבור שהמפלגה נלחמת לבצע את מה שהאזרח שהצביע בעבורה כ"כ רוצה שיקרה במדינה.

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית

הפלוסים העיקריים בנוסחה הזו:
1) שבמקום לחכות ליום ה-28, והזמן שמנוצל ע"י ממשלת השינוי לשנות דברים, לקבוע עובדות ולהכניס עיזים שהימין הממלכתי יתקע איתם, בוסחה זו תוך 48 שעות הדברים סגורים עד הפיקסלים של מספר החברים בוועדה לקידום מעמד האישה לכל מפלגה..
2) תחושת הניצול - בליכוד מרגישים שכולה שלי, וכל תפקיד בכיר שיוצא מהם הוא גזל גמור, המפלגות האחרות מרגישות מנוצלות ומשוות את ההצעות שלהם לשלל שזכו בו המפלגות הקיקיוניות בממשלת השינוי ומתפוצצים - כולם מנסים לראות מה קיבלו האחרות והדשא של השני ירוק יותר - הנוסחה הזו היא הוגנת וצודקת בצורה מתמטית!

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
אהבתי תרעיון
רק הבעיה היא שזה לא רק מריבה על התפקיד אלא גם מה הוא מכיל
כמו סגן שר עם סמכות של שר או לאיפה הסמכות שייכת איזה משרד
גם לזה יש פתרון - בטבלת התופינים יהיו המשרדים באופן הבסיסי שבהם (למשל: אחריות על בתי החולים במשרד הבריאות) וכל מה שלא טבעי לגמרי (כמו למשל: רשות מקרקעי ישראל) יהיה בנפרד ויתומחר בנקודות נפרדות בכדי לשבץ למשרד הנחשק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה