למסירה הצעה טובה לכל ההורים שילדיהם עולים כיתה

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
מקומם ???
שמישהו מכיר טובה ?

מזכיר לי את רש"י שמואס באחרים העושים.

צ'ק חודשי כל חודש לרב'ה זה בהחלט מקומם
כן!!!

להכיר ולהוקיר תודה לא צריך להיות ברף כ"כ גבוה שבהכרח ימקם ילד אחר מעל הילד שלך ביחס שיקבל בכיתה
בהכרח אין יחס שיוויוני לכל הילדים כשיש הורים שמכניסים לרב'ה מעטפה חודשית
כשאני שולחת ילד למוסד לימודים אני רוצה לדעת שהרב'ה מספיק ישר לתת לכולם יחס שיוויוני ולא קונים את היחס שלו בכסף
יש רף הגיוני להכרת תודה
לא מדברת על פורים וסוף שנה שם זה מקובל מאז ומעולם.

ומי שמתנגד לדברים שאמרתי מציעה שיכתוב גילוי נאות מראש מה מקומו בפוזיציה

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בלת"ק
בתור מורה.. משמח מאד לקבל מתלמידה מתנה קטנה להערכה. הייתי אומרת בכנות שזה מוסיף אור על הילדה ונותן תחושה שמאחוריה עומדים הורים מעריכים. (גם אם הם נתנו לכל הצוות)
אבל עוד משהו, תלמידה שמתנהגת בכבוד תמיד תקבל יחס נעים לא קשור למתנה בכלל!
וכבר אמרה לי משהו שהיא משחדת את הרבה שישרוד את הבן שלה במתנות כי קל מאד לרסק אותו..
אז אם הילד שלכם הוא ב"ה הולך בתלם זה נחמד למשהו סימלי, וממש לא מחייב
אבל אם הילד הוא פרויקט אז בהחלט בהחלט ישמח מאד להרגיש שיש גב בבית שמעריך והמתנות הקטנות הם בבחינת הצלה למקרים כאלה (לדג' ילדי HDAD ללא טיפול...ילדים עם בעיות משמעת -גם בבית... וכו וכו)

בלת"ק
אני בעד לחנך את הילדים להתנהג כמו בני אדם בכיתה
לא נגד משלוחים לרב'ס אבל מאמינה שדרך ארץ שמגיע מהבית שווה הרבה יותר במבחן היום יום בעיני הצוות
וזה משהו שבהחלט תלוי בהורים
לא משתגעת עם משלוחים, אפילו לא בפורים. גג משהו סמלי.
אבל יודעת שהרב'ס מבסוטים מהילדים עצמם
וזה נראה לי העיקר

.Marble

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני בעד לחנך את הילדים להתנהג כמו בני אדם בכיתה
לא נגד משלוחים לרב'ס אבל מאמינה שדרך ארץ שמגיע מהבית שווה הרבה יותר במבחן היום יום בעיני הצוות
וזה משהו שבהחלט תלוי בהורים
רק רוצה לציין שיכולות להיות בעיות נוספות עם ילדים חוץ מדרך ארץ
ולא, לא הכל תלוי בהורים
(כדוגמת ADHD, בעיות רגשיות, חברתיות וכו')
ולפעמים חובה על ההורים לצ'פר את הרבה כדי שהילד יהיה שווה בין שווים
(כמובן בתוספת טיפולים מותאמים לילד ותאום ציפיות)

רק רוצה לציין שיכולות להיות בעיות נוספות עם ילדים חוץ מדרך ארץ
ולא, לא הכל תלוי בהורים
(כדוגמת ADHD, בעיות רגשיות, חברתיות וכו')
ולפעמים חובה על ההורים לצ'פר את הרבה כדי שהילד יהיה שווה בין שווים
(כמובן בתוספת טיפולים מותאמים לילד ותאום ציפיות)
לגמרי
דיברתי על מקרים סטנדרטיים

Yael Mor

משתמש מקצוען
מעניין אותי לדעת האם כל הנושא של מתנות וכו’ המדובר כאן באשכול זה רק בציבור שלנו, או שיש מורים בציבור הדתי והממלכתי שגם נתקלים בזה. כיון שאני בתור עובדת הוראה בממ"ד לא נתקלת בזה, וגם בפורים וסוף שנה מקבלים משהו אחד מוועד הורים... ולומר את האמת, אני רואה הבדל עצום בין היחס ללימודים בין הציבורים. בציבור שלנו הלימודים הרבה יותר מוערכים מצד הלמידה של התלמידים והדחיפה של ההורים, מה שקיים הרבה פחות בציבורים אחרים (כמובן שתלוי באזור המגורים וכו’ אבל כך לפחות מניסיוני בכמה מקומות שונים).

ראובן ליבוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
סליחה על ההתפרצות,
אבל מה הדיון הזה בכלל?
אי פעם מלמד ביקש שוקולד לראש חודש?
אי פעם מלמד דרש כסף בפורים?
די כבר עם הנושאים האלו, כן להביא לרב'ה כסף, לא להביא, כן להביא שוקולד, לא להביא,
תנו להורים להביע הערכה איך שנראה להם, אני מבטיח לכם שהילד שלכם לא ניהיה סוג ד' שאתם לא מביאים, והילד שלהם לא ניהיה א' א' בגלל שהם כן מביאים,
זה ניהיה סטיגמה בציבור, בשטח זה לא עובד ככה, הורה שצריך לשחד את הרב'ה, הרב'ה יודע בדיוק למה הוא קיבל בדיוק מההורה הזה,
תפסיקו כבר להוציא את המלמדים תאווי בצע וחומדי ממון, זה קצת מגעיל כבר.....

נערך לאחרונה ב:

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
כחבר בפורום מלמדים כאן, כמה הארות:

א. לתת מתנה בתחילת שנה לא אמין ואפילו מחשיד.

ב. המלמד מקבל כיתה עם 35 תלמידים, לוקח לו חודש ללמוד את השמות והצרכים של כל אחד.
אם תתקשר בשבוע הראשון ותגיד רק: "אני אבא של מוישי פובלינסקי, שמח שאנחנו שותפים השנה, רוצה רק לאחל בהצלחה..." למחרת הרב'ה ידע מי זה מוישי ויחייך אליו. רווח נקי שלך.

ג. אם יש לילד קושי ידוע (שמיעה, ראיה, קשב) שווה ליידע את המלמד בשבוע הראשון ולחסוך עגמת נפש לילד ולרב'ה.
הרבה מלמדים לא רוצים לקבל מידע משנים קודמות.

ד. לקראת ראש השנה לכתוב כמה מילים אמיתיות עם מחמאות על דברים שקרו בכיתה, ואפשר לצרף משהו קטן.

ה. אל דאגה. לא כולם יעשו את זה. הרב'ה יזכור אתכם.

ו. אם אתה פוגש את הרב'ה ברחוב, זרוק מילה טובה, חסד ליהודי וגם לבן שלך.

ז. במקרה שיש לך ביקורת על משהו שקרה בכיתה, תנסה לדמיין את עצמך במקום הרב'ה ורק אז להגיב.
אם קשה לך, תתייעץ עם רב'ה אחר הוא וודאי ידע לעזור.

זהו לבינתיים.
שנה מוצלחת, שתזכו להרבה נחת ולמלמדים טובים וראויים.

גימפעל

משתמש מקצוען
צ'ק חודשי כל חודש לרב'ה זה בהחלט מקומם
כן!!!

להכיר ולהוקיר תודה לא צריך להיות ברף כ"כ גבוה שבהכרח ימקם ילד אחר מעל הילד שלך ביחס שיקבל בכיתה
בהכרח אין יחס שיוויוני לכל הילדים כשיש הורים שמכניסים לרב'ה מעטפה חודשית
כשאני שולחת ילד למוסד לימודים אני רוצה לדעת שהרב'ה מספיק ישר לתת לכולם יחס שיוויוני ולא קונים את היחס שלו בכסף
יש רף הגיוני להכרת תודה
לא מדברת על פורים וסוף שנה שם זה מקובל מאז ומעולם.

ומי שמתנגד לדברים שאמרתי מציעה שיכתוב גילוי נאות מראש מה מקומו בפוזיציה
לחזור על שטות ושקר פעמים רבות לא הופך אותו לאמת,
אין כזה דבר יחס לילד אחד על חשבון שאר הילדים,
זה לא שמורה מחייך לילד זה גורם לו להזעיף פנים לשאר הילדים,

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
מעניין אותי לדעת האם כל הנושא של מתנות וכו’ המדובר כאן באשכול זה רק בציבור שלנו, או שיש מורים בציבור הדתי והממלכתי שגם נתקלים בזה. כיון שאני בתור עובדת הוראה בממ"ד לא נתקלת בזה, וגם בפורים וסוף שנה מקבלים משהו אחד מוועד הורים... ולומר את האמת, אני רואה הבדל עצום בין היחס ללימודים בין הציבורים. בציבור שלנו הלימודים הרבה יותר מוערכים מצד הלמידה של התלמידים והדחיפה של ההורים, מה שקיים הרבה פחות בציבורים אחרים (כמובן שתלוי באזור המגורים וכו’ אבל כך לפחות מניסיוני בכמה מקומות שונים).
זה לא רק אצל חרדים אבל אצל חרדים זה בהיקף וסגנון שלא קיים במקומות אחרים. למשל לתת כסף אין מצב בשום אופן, וגם פחות מקובל מתנות או משלוחי מנות אישיים כסטנדרט, אלא רק מי שמרגיש צורך מיוחד (ולא כל כך מקובל בתחילת שנה). הדבר הרגיל הוא שוועד ההורים אוסף כסף וקונה משהו בשם כולם. משלוח מנות בפורים ומתנה בסוף שנה זה די "חובה", וקורה שגם בזמנים אחרים שולחים משהו סמלי.
לא חסרים ציבורים אחרים שיש להם לא פחות יחס ללימודים מאשר אצל חרדים. זה לא קשור ליחס ללימודים אלא לדרך שבה נוהגים להביע אותו.

גם אצלנו אני רואה "אינפלציה" של מתנות ועליה ברף עם הזמן. במיוחד מאז עידן הוואטסאפ והפייבוקס, זה נהיה כל כך קל לארגן מתנות. מספיק שהמחנכת חולה בשפעת ולא מגיעה לכיתה שלושה ימים, כדי שאחת האמהות תציע בקבוצת הוואטסאפ לאסוף כסף ולשלוח לה עוגה לשבת. שלא לדבר על תקופות מיוחדות כמו הקורונה, ועוד יותר המלחמה.

ב"ה אני לא מרגישה צורך לשחד את המורים של הילדים שלי כדי שישקיעו בהם. זה טוב להעריך, אבל ממש אין תחושה שהם צריכים דרבון.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני לדוגמא מגדירה שעות מסוימות, אבל להגיד לך שהם מתקשרים רק בשעות הללו? ממש לא. מה גם שאם יש ווצאפ אז שולחים הודעות בכל שעות היממה.
מנסיון דומה (לא הורים אלא סטודנטים), הבעיה היא שהם פשוט לא זוכרים את השעות שאומרים להם בתחילת שנה. אם המידע הזה נגיש במקום שהם יכולים למצוא אותו בלי להתאמץ, יש יותר סיכוי שישתפו פעולה ויתקשרו בשעות שהגדרת. זה לא בסדר שלא טורחים לשמור את המידע, אבל ככה זה אנשים.
למשל אם יש קבוצת וואטסאפ של ההורים, גם אם את לא חברה בה, אפשר לבקש מאחד ההורים לשים את זה בתיאור של הקבוצה. אם שולחים דפי קשר או משהו בסגנון אפשר לכתוב את המספר שלך יחד עם השעות בכל פעם, שיהיה להם מול העיניים.
הודעות וואטסאפ מקובל לשלוח בכל שעה אבל לאו דווקא מצפים למענה מידי. יש מורות שאומרות מראש שהן לא עונות אלא רק בזמנים מסוימים. (טוב, יש הורים לוחצים שתמיד יתקשרו לא בזמן או יצפו למענה מידי להודעה, אבל הרוב מבינים)

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה

ב. המלמד מקבל כיתה עם 35 תלמידים, לוקח לו חודש ללמוד את השמות והצרכים של כל אחד.
אם תתקשר בשבוע הראשון ותגיד רק: "אני אבא של מוישי פובלינסקי, שמח שאנחנו שותפים השנה, רוצה רק לאחל בהצלחה..." למחרת הרב'ה ידע מי זה מוישי ויחייך אליו. רווח נקי שלך.

ג. אם יש לילד קושי ידוע (שמיעה, ראיה, קשב) שווה ליידע את המלמד בשבוע הראשון ולחסוך עגמת נפש לילד ולרב'ה.

ד. לקראת ראש השנה לכתוב כמה מילים אמיתיות עם מחמאות על דברים שקרו בכיתה, ואפשר לצרף משהו קטן.

ז. במקרה שיש לך ביקורת על משהו שקרה בכיתה, תנסה לדמיין את עצמך במקום הרב'ה ורק אז להגיב.

זהו לבינתיים.
כמלמד בפועל הרשו לי להסכים עם כל מילה.

רק ברשותך שוקי אוסיף קצת:

הב. שלך משלים את א.
כלומר, במקום לתת מתנה על היום הראשון (אם הורה היה עושה לי את זה הייתי חושב שהוא משוגע),
תרימו טלפון ביום השלישי ותשוחחו טיפה עם הרב'ה.
אפשר גם לומר: יענקי כל כך שמח ואנחנו מרגישים שיהיה לו טוב השנה וכן הלאה.
להיות אמינים.
הרב'ס מזהים את החנפנים ומתיחסים אליהם ברחמים.
לפחות אני ככה.

בדפי קשר השבועיים יש הזדמנות טובה לפנק את הררב'ה במילים טובות ולא רק "מוישי למד יפה, בירך ברהמ"ז והתפלל במנין".
אפשר לכתוב: "למדתי עם מוישי והוא ידע מצוין. ניכר שהשיעורים ברורים ובהירים. יהי רצון שהקב"ה ימשיך לתת לרב'ה כוח למלאכת הקודש".
יש כאן מחמאה והערכה בעדינות וביעילות.

כשיש לכם ביקורת על הרב'ה, אז:
א. תעשו את מה ששוקי אמר.
ב. אם החלטתם בסוף שצריך להעביר את הביקורת,
תעשו את זה בשיטה של "זה לא את זה אני".
כלומר: "אני חלילה וחס לא מעביר ביקורת, אבל מוישי שלי הואט נורא רגיש, אנחנו מטפלים בזה וידעים על זה, רק ליידע את הרב'ה" וכן הלאה.

975

משתמש רשום
כמלמד בפועל הרשו לי להסכים עם כל מילה.

רק ברשותך שוקי אוסיף קצת:

הב. שלך משלים את א.
כלומר, במקום לתת מתנה על היום הראשון (אם הורה היה עושה לי את זה הייתי חושב שהוא משוגע),
תרימו טלפון ביום השלישי ותשוחחו טיפה עם הרב'ה.
אפשר גם לומר: יענקי כל כך שמח ואנחנו מרגישים שיהיה לו טוב השנה וכן הלאה.
להיות אמינים.
הרב'ס מזהים את החנפנים ומתיחסים אליהם ברחמים.
לפחות אני ככה.

בדפי קשר השבועיים יש הזדמנות טובה לפנק את הררב'ה במילים טובות ולא רק "מוישי למד יפה, בירך ברהמ"ז והתפלל במנין".
אפשר לכתוב: "למדתי עם מוישי והוא ידע מצוין. ניכר שהשיעורים ברורים ובהירים. יהי רצון שהקב"ה ימשיך לתת לרב'ה כוח למלאכת הקודש".
יש כאן מחמאה והערכה בעדינות וביעילות.

כשיש לכם ביקורת על הרב'ה, אז:
א. תעשו את מה ששוקי אמר.
ב. אם החלטתם בסוף שצריך להעביר את הביקורת,
תעשו את זה בשיטה של "זה לא את זה אני".
כלומר: "אני חלילה וחס לא מעביר ביקורת, אבל מוישי שלי הואט נורא רגיש, אנחנו מטפלים בזה וידעים על זה, רק ליידע את הרב'ה" וכן הלאה.
היה נראה שיש כאן בלבול בין הערכה לחנופה ועל זה כל הדיון
כעת זה נראה יותר ברור

עץ הדעת טוב ורע

משתמש סופר מקצוען

זהו לבינתיים.
מילה בסלע.
אמת לאמיתה.
התחברתי לרעיון להביא לראש השנה, זה אמין יותר.
הסתייגות אחת:
אני כמלמד לא אוהב שמדברים איתי ברחוב, לתשומת לב ההורים של התלמידים שלי ;)

דף גמרא

משתמש מקצוען

זהו לבינתיים.
כמלמד
אני מזדהה עם כל מילה

ינאב

משתמש פעיל
גם אני עובדת בממד ומזדהה איתך לגמרי
האם אצל הממ"ד אפשר להתקשר לא בשעות העבודה ?
המורים עובדים אצל ההורים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה