חומרה הצילו. SOS. זה הגיע גם אלי אבל על אסטרואידים...

מצב
הנושא נעול.

פשפש

משתמש צעיר
רבותי, עזרה דחופה ממומחי הסייבר.
קיבלתי מייל מאדם ערבי שבו הוא מאיים עלי שאם בתוך 24 שעות לא אביא לו 1000 דולר הוא יפרסם לכל האנשי קשר שלי ויפיץ בעולם קבוצת תמונות מסויימות. וכמובן כל זה בתוספת מילים גסות וטינוף נוראי על היהודים והציונים...
בהתחלה לא פחדתי עד ש...
עד שפתחתי את התמונות ונבהלתי עד עמקי נשמתי.
הוא כנראה פרץ לי למחשב ושלף תיקית תמונות שבמקרה היתה לי שאין אין אין מצב שהיא מתפרסמת. תמונות לא נעימות בעליל.
והם אצלו בדרייב. אמנם הוצאתי אותו מיד מהחשבון אבל התמונות כבר אצלו בתוך הדרייב.
מה עושים???????????? אנא!!!!!!

שמעון963852741

משתמש פעיל

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
רבותי, עזרה דחופה ממומחי הסייבר.
קיבלתי מייל מאדם ערבי שבו הוא מאיים עלי שאם בתוך 24 שעות לא אביא לו 1000 דולר הוא יפרסם לכל האנשי קשר שלי ויפיץ בעולם קבוצת תמונות מסויימות. וכמובן כל זה בתוספת מילים גסות וטינוף נוראי על היהודים והציונים...
בהתחלה לא פחדתי עד ש...
עד שפתחתי את התמונות ונבהלתי עד עמקי נשמתי.
הוא כנראה פרץ לי למחשב ושלף תיקית תמונות שבמקרה היתה לי שאין אין אין מצב שהיא מתפרסמת. תמונות לא נעימות בעליל.
והם אצלו בדרייב. אמנם הוצאתי אותו מיד מהחשבון אבל התמונות כבר אצלו בתוך הדרייב.
מה עושים???????????? אנא!!!!!!
ומניין לך שלאחר התשלום הוא לא יפרסם?

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
נעשה קצת סדר בדברים.

כמי שמתעניין רבות בכל התחום הזה, של האקינג וכופר וכו'.
ראשית, רוב קבוצות הכופר, הם אמינות. שירות טוב ושיח מכובד ומכבד. ואם הם אומרים שלא יפרסמו, הם לא מפרסמים.
בדגש על 'רוב'.
שנית, במקרה כאן מדובר לכאו' באחד שמגיע מכיוון מעט שונה. לא מעניין אותו הכסף, מעניין אותו להשמיץ על רקע דתי.
שלישית, כאן מדובר ב'מפגע בודד', ולא קבוצה, לפי מה שזה נשמע. בפרט שהוא מדבר במילים בוטות כפי שכתב @פשפש , כך שלא הייתי סומך עליו. קבוצות על פי רוב לא פורצות לאדם פרטי. זה לא מעניין אותם הכסף הקטן.

עכשיו, מה יקרה בפועל:
או- כלב נובח לא נושך. גם אם אלה תמונות ממש לא נוחות ל @פשפש רוב הסיכויים שזה לא ממש מעניין את העולם הגדול. איפה הוא יפרסם אותן? אין לו באמת מה לעשות. מקסימום יעלה אותם לאיזה ערוץ טלגרם. וכמה אוקראינים יראו את התמונות ובזה ייגמר הסיפור. או שבכלל לא יעשה איתן כלום, והוא בסה"כ מנסה את מזלו להרויח כמה שקלים.
או- שכן מדובר בתמונות / סרטונים בעייתיים יותר מבחינת @פשפש ואולי אכן יש לאותו האקר היכן לפרסם אותן, ולא יהיה נעים. עדיין- רוב הסיכויים, שגם לאחר התשלום, היות שההאקר בכלל מעוניין להשמיץ ולא מעניין אותו הכסף, הוא מנסה כמובן לקבל עוד 1000 דולר על הדרך, אבל התמונות יפורסמו בכל מקרה.

אם החומר שווה 100000 דולר כדי שלא יפורסם, הייתי אולי משקיע 1000 דולר, על הצד שיעמוד במילה שלו. וגם זה הרבה.

המשטרה לא תעזור במקרה הזה. אין להם יותר מידי מה לעשות עם חומר שנמצא אצל מישהו בדרייב וכנראה גם מגובה במקום נוסף במחשב האישי שלו.
גם אם הם יעלו עליו וגם אם יגיעו אליו, דברים לא מתנהלים כ"כ מהר...

@פשפש גם אם טיפה השחרתי את המצב- יש נקודת אור. יש הרבה יותר אנשים שמקבלים מיילים כאלה מידי יום ממה שזה נראה, והתמונות שלהם- או מתפרסמות או שלא, והחיים ממשיכים. על פי רוב, האנשים הקרובים אליהם לא רואים את התמונות הללו בכלל בסוף.

שמעון963852741

משתמש פעיל
מרכז הסייבר מתחייב לשמור על דיסקרטיות, זה תחום ההתמחות שלהם, למה לא ליצור קשר, לשמוע מה יש להם להציע?

מירימ

משתמש פעיל
נעשה קצת סדר בדברים.

כמי שמתעניין רבות בכל התחום הזה, של האקינג וכופר וכו'.
ראשית, רוב קבוצות הכופר, הם אמינות. שירות טוב ושיח מכובד ומכבד. ואם הם אומרים שלא יפרסמו, הם לא מפרסמים.
בדגש על 'רוב'.
שנית, במקרה כאן מדובר לכאו' באחד שמגיע מכיוון מעט שונה. לא מעניין אותו הכסף, מעניין אותו להשמיץ על רקע דתי.
שלישית, כאן מדובר ב'מפגע בודד', ולא קבוצה, לפי מה שזה נשמע. בפרט שהוא מדבר במילים בוטות כפי שכתב @פשפש , כך שלא הייתי סומך עליו. קבוצות על פי רוב לא פורצות לאדם פרטי. זה לא מעניין אותם הכסף הקטן.

עכשיו, מה יקרה בפועל:
או- כלב נובח לא נושך. גם אם אלה תמונות ממש לא נוחות ל @פשפש רוב הסיכויים שזה לא ממש מעניין את העולם הגדול. איפה הוא יפרסם אותן? אין לו באמת מה לעשות. מקסימום יעלה אותם לאיזה ערוץ טלגרם. וכמה אוקראינים יראו את התמונות ובזה ייגמר הסיפור. או שבכלל לא יעשה איתן כלום, והוא בסה"כ מנסה את מזלו להרויח כמה שקלים.
או- שכן מדובר בתמונות / סרטונים בעייתיים יותר מבחינת @פשפש ואולי אכן יש לאותו האקר היכן לפרסם אותן, ולא יהיה נעים. עדיין- רוב הסיכויים, שגם לאחר התשלום, היות שההאקר בכלל מעוניין להשמיץ ולא מעניין אותו הכסף, הוא מנסה כמובן לקבל עוד 1000 דולר על הדרך, אבל התמונות יפורסמו בכל מקרה.

אם החומר שווה 100000 דולר כדי שלא יפורסם, הייתי אולי משקיע 1000 דולר, על הצד שיעמוד במילה שלו. וגם זה הרבה.

המשטרה לא תעזור במקרה הזה. אין להם יותר מידי מה לעשות עם חומר שנמצא אצל מישהו בדרייב וכנראה גם מגובה במקום נוסף במחשב האישי שלו.
גם אם הם יעלו עליו וגם אם יגיעו אליו, דברים לא מתנהלים כ"כ מהר...

@פשפש גם אם טיפה השחרתי את המצב- יש נקודת אור. יש הרבה יותר אנשים שמקבלים מיילים כאלה מידי יום ממה שזה נראה, והתמונות שלהם- או מתפרסמות או שלא, והחיים ממשיכים. על פי רוב, האנשים הקרובים אליהם לא רואים את התמונות הללו בכלל בסוף.
היה מקרה לפני כמה שנים שמישהו מצא מצלמה, ודרש תשלום גבוה באיום שיפרסם את התמונות
ולא שילמו, כי "מה ירויח מלפרסם"?
ופירסם
והיה מאד לא נעים.
מה יצא למוצא מהפירסום? כלום, ובכל זאת..

CO2

עריכה לשונית היא חמצן לטקסט
מנוי פרימיום
איפה הוא יפרסם אותן? אין לו באמת מה לעשות. מקסימום יעלה אותם לאיזה ערוץ טלגרם. וכמה אוקראינים יראו את התמונות ובזה ייגמר הסיפור
אם לקח את התמונות, ייתכן שלקח גם רשימת אנשי קשר
במחילה, גם סתם תמונות מתוך הבית לא הייתי רוצה שיגיעו ל: אמא, חמותי, חמי, מעסיק לשעבר, מעסיק בהווה, ביטוח לאומי, חברות מהווה ועבר, לקוחות פוטנציאליים, מורות לשעבר וכו' וכו' וכו'

הודיה 482

משתמש מקצוען
גם אם התמונה יפה מאיזה חתונה זה לא נעים שזה מופץ פתאום לאנשי קשר..
כאלו מה עובר על בן אדם שפתאום שולח תמונות שלו?
ברור שהמקבל לא יודע מי שלח...
באמת מפחיד מה עושים בכזה מצב?
אסור להעביר לו כסף אולי הוא יכול לגנוב פרטים או משהו. אי אפשר לדעת
ומי אמר שאחרי התשלום הוא לא יפרסם?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה