עזרה הצילו!!! נשחקה ההברגה של אחד הברגים של המחשב!

יאיר דהאן

משתמש רשום
עיצוב גרפי
חברי הפרום היקרים אני צרך את עזרתכם,
אחי קנה מחשב נייד חדש של דל שמגיע עם לינוקס, בשביל להתקין ווינדוס צריך לפרמט את הדיסק קשיח לכן חשבתי להוציא אותו לחבר למחשב ווינדוס לפרמט ולהמשיך בהתקנה,
אלא שחברת דל כנראה לא אוהבת שפותחים את המחשבים שלה והכניסה ברגים בכל מקום אפשרי ואחד הברגים נשחק (כמעט) לגמרי במהלך הפתיחה,
ועכשיו אני תקוע עם בורג שחוק ואח ששואל מתי המחשב שלו מוכן... (שפע של אי נעימות)
השאלה אם יש למישהו פיתרון לבורג שחוק (מצורף תמונות, איכות בערבון מוגבל כי זה גם צולם ממחשב נייד...)
או שננסה להתעלם מהבעיה אם מישהו מכיר דרך לחבר מחשב נייד אחד לשני כשלאחד אין מערכת הפעלה בכלל (יש לי כבל ששני הצדדים שלו זה כניסת usb של מחשב אבל אף פעם לא העזתי להכניס אותו בין שני מחשבים.

או בקיצור, למישהו יש פיתרון לבורג שחוק?

תמונה ביום 12.11.2018 ובשעה 17.25 #2.jpg תמונה ביום 12.11.2018 ובשעה 17.25.jpg
תמונה ביום 12.11.2018 ובשעה 17.25.jpg
תמונה ביום 12.11.2018 ובשעה 17.25 #2.jpg

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
לא הבנתי למה הוצאת את ההארדיסק? למה לא ניסת לפרמט דרך ווינדוס שיושב על USB?
לגבי הבורג - תנסה להשתמש עם מברג אבל בין המברג לבורג תשים גומיית משרד חומה כזו שתמלא את החורים בלחץ בזמן הסיבוב.
או שתדביק/תלחים משהו...

יאיר דהאן

משתמש רשום
עיצוב גרפי
לא הבנתי למה הוצאת את ההארדיסק? למה לא ניסת לפרמט דרך ווינדוס שיושב על USB?
לגבי הבורג - תנסה להשתמש עם מברג אבל בין המברג לבורג תשים גומיית משרד חומה כזו שתמלא את החורים בלחץ בזמן הסיבוב.
או שתדביק/תלחים משהו...
יש לי ווינדוס על usb אבל הוא לא נתן לי להתקין בגלל שהמפת מחיצות לא תואמת ופירמוט דרך ההתקנה לא עזר

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא יפה 'לרדת' על מישהו בפורום ציבורי.
אבל לטובת הבאים שיקראו את זה אני חושב שזה כדאי:

1. טכנאי היה יודע לסדר את זה גם בלי לפתוח.
2. אם משום-מה טכנאי מחליט לפתוח אז הוא מצויד בסט מברגים מקצועי כדי לא להגיע לזה.
3. לא כתבת את דגם המחשב, אבל לפי מה שאני רואה בתמונה.. לא נעים, אבל לא פתחת במקום הנכון בכלל..
(ואת זה כתבתי רק למען ההגינות לחברת DELL שמנגישה מאוד את הרכיבים ששכיחים להחלפה).

תעשה במחשב שלך מה שבראש שלך, על מחשב של אחרים לא יפה לעשות ניסויים מה גם שזה עלול לפגוע לו באחריות העתידית..

בקיצור תפנו לטכנאי ולא לאח שרוצה לעזור מאוד, אח"כ לא יהיה לו נעים כ"כ ממכם..

הרעיון עם הגומי של @פופקו ידידנו יכול לעזור, או חפש מברג רחב יותר, אבל כאמור, תסגור כי זה לא אמור להיות שם.

תעלה צילום מסך של הבעיה במחיצות.
או
תעלה דגם נשתדל לעזור ולהכווין אותך.

(ממליץ להעביר לפורום טכנאים או לפתוח שם אשכול חדש וקונקרטי לבעיית המחיצות).

אברךליטאי

משתמש מקצוען
יש לי ווינדוס על usb אבל הוא לא נתן לי להתקין בגלל שהמפת מחיצות לא תואמת ופירמוט דרך ההתקנה לא עזר

סתם לפעם הבאה תדע שמפת מחיצות לא תואמת (gpt-mbr) יש לכך פיתרון פשוט לכת לcmd ולרשום

diskpart

list disk

select disk 0

claen

אזהרה: זה מוחק את כל תוכן הדיסקים

אברךליטאי

משתמש מקצוען
חברי הפרום היקרים אני צרך את עזרתכם,
אחי קנה מחשב נייד חדש של דל שמגיע עם לינוקס, בשביל להתקין ווינדוס צריך לפרמט את הדיסק קשיח לכן חשבתי להוציא אותו לחבר למחשב ווינדוס לפרמט ולהמשיך בהתקנה,
אלא שחברת דל כנראה לא אוהבת שפותחים את המחשבים שלה והכניסה ברגים בכל מקום אפשרי ואחד הברגים נשחק (כמעט) לגמרי במהלך הפתיחה,
ועכשיו אני תקוע עם בורג שחוק ואח ששואל מתי המחשב שלו מוכן... (שפע של אי נעימות)
השאלה אם יש למישהו פיתרון לבורג שחוק (מצורף תמונות, איכות בערבון מוגבל כי זה גם צולם ממחשב נייד...)
או שננסה להתעלם מהבעיה אם מישהו מכיר דרך לחבר מחשב נייד אחד לשני כשלאחד אין מערכת הפעלה בכלל (יש לי כבל ששני הצדדים שלו זה כניסת usb של מחשב אבל אף פעם לא העזתי להכניס אותו בין שני מחשבים.

או בקיצור, למישהו יש פיתרון לבורג שחוק?

תבדוק לפעמים יש מקומות שהבורג הוא לא קריטי

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
יש הרבה ברגים בדרך כלל במקומות די קרובים שאפשר להסתדר בלי אחד מהם, תחפשי מקום כזה

rutt

משתמש מקצוען
במקרה הכי גרוע - יש אפשרות לקדוח את הראש של הבורג, ואז הוא לא מפריע. [אמנם הוא כבר לא יהיה שימושי, אבל כמו שכבר כתבו יש מספיק ברגים אחרים שיחזיקו את הדיסק הקשיח].

יאיר דהאן

משתמש רשום
עיצוב גרפי
לא יפה 'לרדת' על מישהו בפורום ציבורי.
אבל לטובת הבאים שיקראו את זה אני חושב שזה כדאי:

1. טכנאי היה יודע לסדר את זה גם בלי לפתוח.
2. אם משום-מה טכנאי מחליט לפתוח אז הוא מצויד בסט מברגים מקצועי כדי לא להגיע לזה.
3. לא כתבת את דגם המחשב, אבל לפי מה שאני רואה בתמונה.. לא נעים, אבל לא פתחת במקום הנכון בכלל..
(ואת זה כתבתי רק למען ההגינות לחברת DELL שמנגישה מאוד את הרכיבים ששכיחים להחלפה).

תעשה במחשב שלך מה שבראש שלך, על מחשב של אחרים לא יפה לעשות ניסויים מה גם שזה עלול לפגוע לו באחריות העתידית..

בקיצור תפנו לטכנאי ולא לאח שרוצה לעזור מאוד, אח"כ לא יהיה לו נעים כ"כ ממכם..

הרעיון עם הגומי של @פופקו ידידנו יכול לעזור, או חפש מברג רחב יותר, אבל כאמור, תסגור כי זה לא אמור להיות שם.

תעלה צילום מסך של הבעיה במחיצות.
או
תעלה דגם נשתדל לעזור ולהכווין אותך.

(ממליץ להעביר לפורום טכנאים או לפתוח שם אשכול חדש וקונקרטי לבעיית המחיצות).
אז ככה,
1. במקרה שלי אני צריך להוציא את הדיסק קשיח (ככה בכל אופן אני יודע) וגם מי שיצר את המחשב לא יכול להוציא את הדיסק קשיח בלי לפתוח את המחשב.
2. אני מצויד בסט מקצועי וכל הברגים נפתחו בקלות הבורג הסורר כנראה היה פשלה של החברה
3. הכל טוב אני יודע איך פותחים את המחשב וכן, בדל כמו שהזכרתי צריך לפתוח את כל המדינה להגיע לדיסק קשיח (או לכל רכיב פנימי במחשב.

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
בוקר טוב לכולם.
@יאיר דהאן צודק הפעם בהקשר לפתיחת המחשב. לפי התמונה מדובר במחשב נייד DELL דגם VOSTRO 3568, ואכן צריך לפתוח את הבורג המדובר בכדי להוציא את הדיסק הקשיח.
אבל מי שצודק פה יותר הוא @למדן וידען , לא מוציאים סתם דיסק קשיח. מקסימום עולים עם מערכת הפעלה חיצונית או כל אופציה אחרת ומשנים מחיצות או כל מה שצריך.
טכנאי מקצועי לפעמים כן מחליט להוציא דיסק קשיח, לפעמים בגלל מהירות עבודה ועוד כל מיני סיבות, אבל הוא גם לא נתקל בבעיות מהסוג הזה ברוב המקרים. בכל מקרה, כאדם שעבודתו שנגזרה עליו משמים זה משהו אחר :) (ולא טכנאות מחשבים), לא הייתי ממליץ להתחיל להוציא דיסקים קשיחים.
בהצלחה לכולם, ואני מקווה ש @יאיר דהאן הסתדר כבר עם הבורג אמש.

יאיר דהאן

משתמש רשום
עיצוב גרפי
חברים יקרים תודה לכל העוזרים והמסייעים קודם כל.
אז ככה אני מכיוון שאני רגיל שברוב המחשבים להוציא את הדיסק קשיח זה לא סיפור גדול (ככה זה אצלי במקבוק וגם בשאר המחשבים הניידים שהיו לי) אז אמרתי אני ילך על מה שאני בטוח יודע שזה לחבר את הדיסק קשיח חיצונית לpc לפרמט ולהתקין מחדש,
אלא שמשמיים סיבבו אחרת ומחשבי דל (בדגם הזה בכל אופן VOSTRO 3000) בשביל להגיע לדיסק קשיח צריך לפתוח את כל הברגים של התחתית+לשלוף את הצורב+לפרק את המקלדת+לפתוח הברגים שמתחת המקלדת, ולמרות אמצעי הזהירות שנקטתי אחד הברגים נשחק ומכאן זה היסטוריה,
אז החכמתי מחברי הפרום היקרים הן מ @פופקו הן מ @אברךליטאי והן מ @משחזר מידע (בפרטי) והגעתי למסקנה לעשות כעצת המומחים ולפרמט משורת הפקודה דרך usb (הלינוקס כבר נמחק)
ושוב תודה לכל העוזרים והמסייעים וסליחה על ההטרחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה