הצילו!!! נמחקו התמונות והשחזור לא הצליח

• פותח הנושא SPOT
  • פורסם בתאריך

בלון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י לימדי;1043096:
ניסית עם עוד תוכנות שיחזור?

עדיף שלא תנסי בעצמך, את עלולה להרוס את הסיכויים שעוד נותרו, פני למישהו מקצועי.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בלון;1043093:
העסק ממש לא קשור אל הלקוחה, אלא אל הצלמת בלבד.
בדיוק. איך מישהו חושב בכלל לערב בזה את הלקוחה? אם כבר היא צריכה לקבל פיצוי במידה ונגרם לה עיכוב בגלל הסיפור הזה. לשלם על השחזור?! ממש לא.
מזכיר לי שפעם חברה צלמת (סטילס) הביאה איתה לאירוע קטן צלמת וידאו פרילנס, ולצלמת הווידאו היתה תקלה שגרמה לאיבוד סרט הווידאו. צלמת הסטילס התייעצה איתי האם הגיוני לבקש מהלקוח שישלם לצלמת הווידאו לפחות חלק מהתשלום שנקבע מראש עבור הווידאו, כי "לא נעים, היא הגיעה וצילמה את כל האירוע, לא אשמתה שהסרט נהרס".
בואנה, בבית משפט יכולים לתבוע את הצלמת ולזכות בסכומי עתק על איבוד סרט האירוע (זה תלוי כמה מזה היה באחריותה וכמה "כוח עליון". כלומר, עד כמה היא היתה יכולה למנוע את זה). אז אם הלקוח הוא בנאדם טוב ומחליט לא לתבוע - זה אומר שהוא צריך לשלם? הוא צריך לקבל פיצוי, לא לשלם.

פה במקרה שלנו זה היה 100% רשלנות של הצלמת, אז אם זה קייס שיגיע לבית משפט היא תאבד המון. בואו נקווה שהיא תצליח לשחזר, אפילו אם זה יעלה הרבה כסף, או לפצות את הלקוח ככה שיצא מרוצה. וזה יהיה שכר הלימוד שלה.
הלקוח פה הוא בעמדה של כוח, ושל "מגיע לי" לפי הדין. אין שום סיבה שישלם אפילו שקל.

עריכה: וטיק-טאק באמת נהדרים ומומלצים בחום, אבל כדי לקבל פרופורציות אני רוצה לציין שעבור בעלי (בזמן שעבד כטכנאי מחשבים) הם שיחזרו הארדיסק במחיר 2000 ש"ח. זה עלויות גבוהות, תהיי מוכנה.

בלון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י רבקה.;1043103:
עריכה: וטיק-טאק באמת נהדרים ומומלצים בחום, אבל כדי לקבל פרופורציות אני רוצה לציין שעבור בעלי (בזמן שעבד כטכנאי מחשבים) הם שיחזרו הארדיסק במחיר 2000 ש"ח. זה עלויות גבוהות, תהיי מוכנה.

אני הייתי משלמת גם יותר, כדי לא להרוס ללקוחה את סט הצילומים שלא יכול לחזור על עצמו, וכדי לא להרוס את אמון הלקוחות בי.

סיון

המניפה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
גם אני ממליצה על טיק טאק (לא יודעת לגבי מחירים)

אגב יש להם שירות של מנוי, בסכום של 99 ש"ח לשנה, שאם משהו קורה, הם משחזרים את המידע ללא תשלום:
http://www.safetter.co.il/
(עוד סוג של גיבוי :) )

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בלון;1043107:
אני הייתי משלמת גם יותר, כדי לא להרוס ללקוחה את סט הצילומים שלא יכול לחזור על עצמו, וכדי לא להרוס את אמון הלקוחות בי.
ברור, זו לא שאלה בכלל. אני כותבת פה את הסכום כי אולי זה גם כן יעזור לאנשים לצאת קצת מהבועה של "לי זה לא יקרה".

שלמה

משתמש מקצוען
בבקשה לכתוב ברור.
מתי התמונות היו על כרטיס הזיכרון?
האם צולמו אח"כ עוד תמונות על הכרטיס?

האם התמונות היו על המחשב?

שלמה

משתמש מקצוען
איך שיחזור יכול להרוס כרטיס???

רק אם אתה כל כך "מוכשר" ומחלץ את הקבצים אל... הכרטיס הנוכחי, שבעצם אתם דורסים את הקובץ.
(סביר להניח שברוב המקרים החילוץ ייתקע).

בלון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שלמה;1043161:
איך שיחזור יכול להרוס כרטיס???

רק אם אתה כל כך "מוכשר" ומחלץ את הקבצים אל... הכרטיס הנוכחי, שבעצם אתם דורסים את הקובץ.
(סביר להניח שברוב המקרים החילוץ ייתקע).

בדיוק לזה התכוונתי.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בלון;1043170:
בדיוק לזה התכוונתי.

אז במקום להפחיד, אפשר להסביר בצורה פשוטה ורק אח"כ לאמר, שאם היא לא בטוחה בעצמה, אז שתמסור לבעל מקצוע.

הערה חשובה נוספת:
כל זמן שלא שיחזרו את התמונות, אסור לצלם על הכרטיס הזיכרון.

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לפני חודש בערך הלך האר דיסק לישון....
הכל נימצא על המחשב חוץ מתיקיה אחת ששיחזרו לי ב160 שח אם היו צריכים לשחזר את הכל זה היה מסתכם באלפי שקלים למזלי הנזק היה קטן והלימוד גדול.
מייד קניתי ארדיסק חדש כי זה הגיבוי למחשב,1000 גיגה יש לי במחשב ולכן 1000 גיגה בארדיסק.
זה היה השכר לימוד שצריך גיבוי לגיבוי כמו שריבקה אמרה.והשכר לימוד שלי היה נמוך....

הטכנאי המליץ לי על חברה "ורבטים" שאצלם קל יותר לשחזר חומר ולקבל שירות בארץ.

הכרטיס במצלמה שלי 32גיגה,אני לא מוחקת תמונות של ילדים שעוד לא קיבלו את האלבום שלהם.

אני מאחלת לך שתוכלי לשחזר ושלא תדעי עוד צער! זה מזכיר לי צרות של פילם בשנות תרפפו....

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
את יודעת שבתרפפ"ו כבר צלמתי בכרטיסי זכרון?

שלמה

משתמש מקצוען
יש הבדל בין שיחזור מכרטיס זיכרון לדיסק קשיח.
דיסק קשיח ש"הלך לישון" כתוצאה מבלאי של מחט, או ו"יראלי" אפשר להעיר אותו. (בזה טיק טאק חזקים)

דיסק קשיח שנפל ונכנס ל"תרדמת", זה כבר סיפור אחר.

דיני 2013

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אצלי טיק טיק שיחזרו האר דיסק
והמחיר...
4000 ש"ח
אבל לפעמים זה שווה

SPOT

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י שלמה;1043134:
בבקשה לכתוב ברור.
מתי התמונות היו על כרטיס הזיכרון?
האם צולמו אח"כ עוד תמונות על הכרטיס?

האם התמונות היו על המחשב?
התמונות היו על הכרטיס עד לפני חודש
אח"כ העברתי אותם למחשב ועשיתי פירמוט לכרטיס
אח"כ צילמתי ה-מ-ו- ן על הכרטיס!!
האר דיסק נהרס לי לפני כמה ימים והטכנאי שם לי חדש ולקח את הישן לחברה בברורים
שעשיתי עם החברה הם טוענים שזה בדרך לחו"ל וא"א להביא לי את זה...
מה עושים ???

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לימדי;1043207:
אצלי טיק טיק שיחזרו האר דיסק
והמחיר...
4000 ש"ח
אבל לפעמים זה שווה

זה טוב שאת/ה כותב/ת את זה פה. עוזר לקוראים להבין כמה התקלות האלה נפוצות, וכמה הן יקרות.

אגב, מופנה לפותחת השרשור ולכמה מגיבים: אומרים הארד-דיסק = hard-disk, כלומר דיסק קשיח. :)
(זה למקרה שהקשבתם לעצתי ואתם רוצים לחפש לכם הארדיסקים בגוגל.)

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הלך לי לפני כמה חודשים כונן חיצוני של 2 TB (יחסית חדש ללא שום סיבה הנראית לעין).
שלחתי למימוש אחריות והחנות התחילו לדבר איתי על אובדן חומר.

מאוד שמחתי שיכולתי להגיד להם שהכל מגובה ואין אובדן חומר.
(חומר "פתוח" (שאני עדיין חייב ללקוח) מגובה אצלי על 4 כוננים וחומר ישן שכבר נמסר ללקוח על 2).

דיסק "קטן" (חצי טרה) עולה היום 250.
לצלמות סטודיו או למי שלא מצלם המון (כמו צלמי חתונות) אפשר גם דיסקונקי של 64 גיגה כדי לגבות את כל החומר ה"פתוח".

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מאחלת לפותחת האשכול שתצליח.
אבל שימו לב, לא הר דיסק רק הארד דיסק, HARD DISK.
סליחה שהתערבתי...

דיני 2013

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רותי20;1043237:
האר דיסק נהרס לי לפני כמה ימים והטכנאי שם לי חדש ולקח את הישן לחברה בברורים
שעשיתי עם החברה הם טוענים שזה בדרך לחו"ל וא"א להביא לי את זה...
מה עושים ???

למה ההארד דיסק נוסע לחו"ל אם אפשר פה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה